Στο εδώλιο 85 για το «Koriopolis»

Στο εδώλιο 85 για το «Koriopolis»



Συνολικά 85 θα είναι τα άτομα τα οποία θα βρεθούν στο εδώλιο του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων ως κατηγορούμενοι για το σκάνδαλο «Koriopolis». Απαλλάσσεται οριστικά ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης.

Στο εδώλιο του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων θα καθίσουν συνολικά 85 άτομα, οι οποίοι κατηγορούνται για την υπόθεση των «στημένων αγώνων» του 2011.

Τα παραπάνω άτομα κατηγορούνται για σύσταση εγκληματικής οργάνωσης, δωροληψία – δωροδοκία παράνομο στοιχηματισμό και άλλες βαριές κατηγορίες.

Ανάμεσα στους κατηγορούμενους είναι ο νυν δήμαρχος Βόλου, Α. Μπέος, ο επιχειρηματίας Γ. Τσακογιάννης, ο πρόεδρος της Σούπερ Λιγκ, Γ. Μποροβήλος, και ο αντιπρόεδρος της διοργανώτριας αρχής Δ. Τζελέπης.

Στη λίστα βρίσκονται επίσης ποδοσφαιριστές (Αβραάμ Παπαδόπουλος, Κώστας Μενδρινός), προπονητές, μπούκερ και άλλοι παράγοντες.

Αντίθετα, στα ονόματα αυτά δεν υπάρχει αυτό του προέδρου του Ολυμπιακού, Βαγγέλη Μαρινάκη, ο οποίος απαλλάσσεται από κάθε κατηγορία.

Να σημειωθεί ότι το Συμβούλιο Εφετών ξεχωρίζει την υπόθεση των στημένων αγώνων από τις άλλες κατηγορίες (ξέπλυμα βρώμικου χρήματος) για τον Αχιλλέα Μπέο αλλά και για άλλους παράγοντες στους οποίους απαγγέλθηκαν και άλλες κατηγορίες.




Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 30/07/2015 19:04
ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΑΘΩΟΣ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ .

στις 30/07/2015 19:07
οτι να ναι

στις 30/07/2015 19:39
poutanas gie 123 copiara esu skase min sou gamisw oti exeis kai den exeis flwre pou den milas kiolas

στις 30/07/2015 20:17
Με τέτοιες αποφάσεις θα πάει το ποδόσφαιρο μας μπροστά με την .. όπισθεν. Κάνοντας όπισθεν στην πίστα σε κάποια στιγμή θα βρεθείς μπροστά από τους πρώτους, άρα θα είμαστε ΜΠΡΟΣΤΑ.-

στις 30/07/2015 21:16
MAZH ME TOUS ROUFIANOUS DIKASTES KAI EISAGKELOIS?EYXOME NA MAS GAMANE KAI APTA AFTIA OI EYRWPAIOI FILOI MAS POUTANAS GIOI ELLHNARADES SKATOVOLEMENA TSOUTSEKIA!

στις 30/07/2015 22:08
ΚΑΛΑ Ο ΒΑΓΓΕΛΑς ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΟ ΠΟΥ ΑΠΑΛΑΧΤΗΚΕ ΜΕ ΤΟΣΕς ΣΥΝΟΜΙΛΙΕς ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΣΤΗ ΦΟΡΑ

ΤΙ ΚΟΥΦΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΟΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕς ΟΙ ΥΠΟΚΛΟΠΕς Η΄ΟΤΙ ΟΠΟΙΟς ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΓΝΩΡΙΜΙΕς Κ ΞΕΡΕΙ ΑΠΛΥΤΑ ΕΚΒΙΑΖΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΕΙ Κ ΤΗ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΘΑΡΗ

ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ..

στις 30/07/2015 22:11
ΑΝ ΕΙΧΑ ΣΤΗΣΕΙ ΕΓΩ ΑΓΩΝΕς Κ ΕΚΒΙΑΖΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΕΙΧΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΣΥΜΜΟΡΙΑς ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΤΟ 2027 ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 30/07/2015 22:25
ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ.

στις 31/07/2015 00:32
ελα ρε μαλακες παλι τον βαγγελα κραζετε γαμω το κερατο μου αφου σας λενε οτι ειναι αθωος ο ανθρωπος ΑΘΩΟΣ...Α-Θ-Ω-Ο-Σ γαμω την καταδικη μου καθε φορα που μπαινω σε τετοια αρθρα να σας βλεπω ολους να ασχολειστε με τον μεγα ευεργετη του εθνους μας και της ελληνικης ναυτιλιας δηλαδη μετα λεμε γιατι μας πηδαν οι ξενοι,να γιατι,γιατι δεν εκτιμαμε τους δικους τους απλους ανθρωπους που αντι να καλοπερναν με τα φραγκα τους αποφασιζουν να επενδυσουν σε αυτη την χωρα και να την πανε μπροστα.ντροπη σου ελληνα μονο αυτο εχω να πω.ειρωνευστε κιολας σατυροι

αυτα ειχα να πω και πολλες πολλες γλυκιες καληνυχτες στην ελληνικη δικαιοσυνη μη χεσω

στις 31/07/2015 00:36
δηλαδη ρε πουστη ο αλ καπονε μπροστα στο βαγγελα κανει τεμεναδες απο πουθενα δεν τον πιανουν τον πουστη

στις 31/07/2015 01:20
γελαει ο κοσμος.....

στις 31/07/2015 05:05
αθωος ο βαγγελας

στις 31/07/2015 12:24
Γελάει ο κόσμος...αθώος ο Βαγγέλας;Αυτός είναι ο "Νονός" της μαφίας.Μαζί με τους Μπέο,Αρβανιτίδη,Πανόπουλο,Ψωμιάδη,Κομπότη,Σπανό,Μποροβήλο,"Θείο Σώκρατες" και Κοσκωτά μια χαρά πήγαν τα στημένα και οι συνομιλίες.Πολλές ελληνικές ομάδες είναι πουλημένες.Τώρα ο Αστέρας με τον Ατρόμητο το παίζουν "αθώες περιστερές" ενώ οι πρόεδροί τους ήταν κάτι λαθρέμποροι που κυκλοφορούσαν με πλαστές πινακίδες λένε πως δεν είναι στο άρμα του Βαγγέλα.Οι Βέροια και Κέρκυρα αθωώθηκαν γιατί έτσι συνέφερε το χοντρό.Αν δεν έχει Βέροια,Κομπότη,Κέρκυρα,Εργοτέλη και Ρούλη στη σουπερλίγδα δεν τα καταφέρνει.

στις 31/07/2015 14:10
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ! ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΖΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ, Η ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ, ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΡΩΜΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ? ΝΤΡΟΠΗ!

στις 31/07/2015 17:05
Έχεις απόλυτο δίκιο "HELONA".Εγώ δε βρίζω όμως.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.