Ριβάλντο: «Θα κέρδιζα τρεις Χρυσές Μπάλες στη σημερινή εποχή»

Ριβάλντο: «Θα κέρδιζα τρεις Χρυσές Μπάλες στη σημερινή εποχή»



Πεπεισμένος πως εάν έπαιζε σήμερα ποδόσφαιρο σε υψηλό επίπεδο, θα μπορούσε να κερδίσει τρεις φορές το βραβείο του κορυφαίου παίκτη εμφανίστηκε ο Ριβάλντο.

Για χαμηλή ποιότητα του σημερινού ποδοσφαίρου σε σύγκριση με τη δική του εποχή έκανε λόγο ο Ριβάλντο. Ο Ρίμπο ισχυρίστηκε πως εάν ήταν νεώτερος, θα μπορούσε να πετύχει 50 γκολ τη σεζόν, ενώ πρόσθεσε πως θα κέρδιζε τρεις φορές το βραβείο της «Χρυσής Μπάλας:

«Σήμερα το ποδόσφαιρο είναι διαφορετικό από τη δική μου εποχή. Θα στοιχημάτιζα με οποιονδήποτε ότι θα κέρδιζα τη Χρυσή Μπάλα δύο ή τρεις φορές. Πιστεύω ότι θα μπορούσα να σκοράρω 50 γκολ σε κάθε σεζόν» δήλωσε ο Ριβάλντο και πρόσθεσε:

«Η ποιότητα έχει πέσει σημαντικά σε σχέση με παλιότερα. Και στη Βραζιλία και παγκοσμίως, κυρίως στην Ισπανία και την Ιταλία. Καταλαβαίνεις ότι το ποδόσφαιρο δεν είναι καλό όταν οι Μέσι και Κριστιάνο Ρονάλντο, οι δύο κορυφαίοι σήμερα, πετυχαίνουν 50 γκολ στο πρωτάθλημα. Αυτό δείχνει ότι το επίπεδο είναι χαμηλότερο. Ακόμα και για τους καλύτερους του κόσμου, δεν θα έπρεπε να μπορείς να πετύχεις 50 γκολ σε 38 ματς» δήλωσε ο Ρίμπο.



Ομάδες που αφορά: ΒΡΑΖΙΛΙΑ, ΙΣΠΑΝΙΑ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 28/07/2015 20:56
+ αλλες 2 χρυσες μπαλες απο μενα =5

στις 28/07/2015 21:27
ΚΑΙ 2 ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ 7

στις 28/07/2015 21:28
Γραψε και τις δικες μου...9

στις 28/07/2015 21:33
ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΛΟΡΔΟΣ BENDTNER ΜΟΝΟ ΤΑ 3 ΤΟΥ ΘΑ ΕΠΕΡΝΕΣ.

ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ 3 ΚΑΝΤΑ 12

στις 28/07/2015 21:33
11

στις 28/07/2015 21:33
ok 14

στις 28/07/2015 21:59
file na kerasw ki allo potaki?

στις 28/07/2015 22:30
afto pou kapnises den itane tsigaro rimbo

στις 28/07/2015 23:28
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 28/07/2015 23:48
kai ta 3 moy apomena

στις 29/07/2015 00:52
Το θέμα δεν θα το σχολιάσω!

στις 29/07/2015 01:12
Σιγα ρε μαλακα ροναλντο!παρε και μια μεγαλη χρυση απο εμενα!

στις 29/07/2015 02:10
Του Ροναλντο τις 3 ευκολα θα τις κερδιζε.Για την ακριβεια,την πρωτη οχι.

στις 29/07/2015 02:41
rivaldo,ronaldo,carlos,ronaldinho,zidane.alo epipedo pisteuo pio pano apo aftous tou simera

στις 29/07/2015 10:37
asafis i dilwsi tou. leei genika oti epese to epipedo sto podosfairo, omws mono messi k cristiano skoraroun to 50ari sto ispaniko protathlima.. Kai gt dld gia tous kalyterous tou kosmou de ginetai na skorareis tosa polla goals? Mipws autoi p skoraroun stin teliki tosa polla tous exoun kseperasei k ton tsouzei?

στις 29/07/2015 12:48
paxaros ai lazo66 otan epaize ston olimpiako kai sas ekane magkes itan kala..otan sas edeixe ta 4 daxtila omws ponesate.o rivaldo kala ta leei..to podosfairo oso paei ginetai konoma triximo dinami kai ligotero poiotita kai aisthima.o messi exei akoma 2-3 kala xroia o de cristiano einai pleon enas kalos paiktis oxi koryfaios...poios einai o epomenos magalos;kanenas....oi paiktarades loipon pou thimomaste telos....twra oloi ekei sto 7 level ftanoun kaneis se 8-9 kai fysika polloi sto 3-4

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.