Μουντιάλ 2018: Με Κύπρο ξεκινάει η Εθνική

Μουντιάλ 2018: Με Κύπρο ξεκινάει η Εθνική



Κόντρα στην Κύπρο ξεκινάει το ταξίδι της Εθνικής Ελλάδας στα προκριματικά του Μουντιάλ 2018. Η «γαλανόλευκη» έχει ρεπό την πρώτη και τελευταία αγωνιστική του ομίλου και θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της τον Οκτώβριο του 2016 φιλοξενώντας τους Κύπριους.

Η Κύπρος θα είναι η πρώτη ομάδα που θα αντιμετωπίσει η Εθνική στα προκριματικά του Μουντιάλ 2018. Η Ελλάδα θα έχει ρεπό την πρώτη και τελευταία αγωνιστική ελέω των πέντε ομάδων στον όμιλο και θα υποδεχτεί την Κύπρο στο «Γ. Καραϊσκάκης» στις 7 Οκτωβρίου του 2016.

Το Βέλγιο των πολλών αστέρων θα έρθει στη χώρα μας τον Σεπτέμβριο του 2017, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως η «γαλανόλευκη» θα κληθεί να δώσει δύο σερί εκτός έδρας παιχνίδια με Βέλγιο και Βοσνία το διάστημα Μαρτίου-Ιουνίου του 2017.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Εθνικής:


06/09/2016: Ρεπό (Ρωσία- Ελλάδα*)
7/10/2016: Ελλάδα – Κύπρος
10/10/2016: Εσθονία – Ελλάδα
13/11/2016: Ελλάδα – Βοσνία
25/3/2017: Βέλγιο – Ελλάδα
9/6/2017: Βοσνία – Ελλάδα
31/8/2017: Ελλάδα – Εσθονία
3/9/2017: Ελλάδα – Βέλγιο
7/10/2017: Κύπρος – Ελλάδα
10/10/2017: Ρεπό (Ελλάδα – Ρωσία*)

*Όποια ομάδα έχει ρεπό στον όμιλο θα αντιμετωπίζει σε φιλική αναμέτρηση την Ρωσία, η οποία έχει εξασφαλίσει την πρόκριση για τα τελικά του Μουντιάλ ως διοργανώτρια.



Ομάδες που αφορά: ΚΥΠΡΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 26/07/2015 14:17
Το προγραμμα ειναι αρκετα καλο παντως.

στις 26/07/2015 15:07
μακαρι να περασουμε

στις 26/07/2015 16:19
Μαλιστα.....να δουμε!!!!!!! Δεν περιμενω πολλα δυστυχως και οποιος περιμενει ελεημοσυνη απο του Κυπριους με αυτο το πλευρο ν κοιμαται ακομα και στο τελευταιο παιχνιδι και αποκλεισεμνοι να ειναι και εμεις με νικη να περναμε θα θελουν να μας νικησουν.

στις 26/07/2015 16:46
siga thn omada ths kuprou eles

στις 26/07/2015 16:46
eleos*

στις 26/07/2015 16:56
Μια κανονικη Εθνικη Ελλαδος περνα μεχρι και πρωτη!Πιστευω μεχρι τον ενα χρονο που εχουμε να χουν ξαναμπει στη θεση τους ολα διοικητικα και παιχτικα!

στις 26/07/2015 17:16
8-0 h kipros imaste edelos gtp

στις 26/07/2015 19:02
Η Κύπρος είναι αδελφική χώρα!

στις 27/07/2015 00:14
mezzox ksexnas oti xasame 2 fores apo ta nhsia feroe? h kypros kaluterh omada exei kai an paizoume opws twra teleutaioi tha vgoume

στις 27/07/2015 12:37
paei h ellada re malakes parte to xabari dn einai h omada tou 2004..tha xasoume apo tin kupro sto xalaro ektos an sunenohth gia nikh ths elladas gia gohtro kai na stamatisoun na krazoun.

στις 27/07/2015 13:49
ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ!ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

στις 27/07/2015 20:31
AN XANEIS APO TAS FEROE KANEIS DYSKOLA TA PRAGMATA O OMILOS AFTOS EINAI DYSKOLOTEROS APO AFTON POU EXOUME STP GYRO VOSNIA KAI VELGGIO EXOUN KALES OMADES LYPAMER ALLA DEN PERNAME AN EXOUME THN IDIA EIKONA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.