Τέλος το Κόπα Αμέρικα για τον Νεϊμάρ!

Τέλος το Κόπα Αμέρικα για τον Νεϊμάρ!

Αφορά τον αγώνα ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ


Σοκ στη Βραζιλία! Η CONMEBOL επέβαλε ποινή αποκλεισμού τεσσάρων αγωνιστικών στον Νεϊμάρ για τη συμπεριφορά του στο αγώνα με την Κολομβία, κάτι που σημαίνει πως ο αρχηγός της ομάδας δεν θα αγωνιστεί ξανά στο Κόπα Αμέρικα, ακόμα και αν η «Σελεσάο» φτάσει στον τελικό! Ένσταση ετοιμάζουν οι Βραζιλιάνοι.

Τέλος το Κόπα Αμέρικα για τον Νειμάρ! H CONMEBOL επέβαλε τιμωρία τεσσάρων αγωνιστικών στον αρχηγό της «Σελεσάο» για τη συμπεριφορά του στο φινάλε του αγώνα της Βραζιλίας με την Κολομβία.

Υπενθυμίζεται ότι ο άσος της Μπαρτσελόνα χτύπησε τον Αρμέρο με τη μπάλα και στη συνέχεια επιχείρησε να ρίξει κουτουλιά στον Μουρίγιο, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να του δείξει κόκκινη κάρτα.

Η ποινή είναι εφέσιμη και εφόσον η Βραζιλία δεν δικαιωθεί, τότε ο Νεϊμάρ θα χάσει το υπόλοιπο της διοργάνωσης, ακόμα και εάν η «Σελεσάο» φτάσει στον τελικό.

Παράλληλα, η CONMEBOL επέβαλε ποινή αποκλεισμού δύο αγωνιστικών στον Κάρλος Μπάκα, ο οποίος δεν άντεξε τις προκλήσεις και έσπρωξε με δύναμη τον Νεϊμάρ





Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ
1Χ2OverUnder12X2
1.453.556.251.901.601.182.26
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.852.106.001.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.701.753.5020.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 20/06/2015 01:44
klapse paxare balta pali me to systhma pou adikei toso poli thn brazil xaxaxa opws sto mundial lol

στις 20/06/2015 01:57
Otan o Ronaldo sto ispaniko protathlima eixe kanei poly xeirotera(mpoounies kai klotsies kai xoris na ton prokalesoun) pire 3 agonistikes.

APISTEUTO

στις 20/06/2015 02:42
ola ginonte gia na pari omessi titlo me argentini ala gia ali mia fora ta arxidia mou tha pari afou den mpori mono me barca exi eki suares k neymar na ton xelasponoun k ton dani alves olo to pexnidi autos ine apo piso

..

στις 20/06/2015 03:04
kala na pa8eis mounaki neymar..tin exete dei kapos 20kati xronon MALAKES!

στις 20/06/2015 03:04
olo diafimisi kai psema eiste re!

στις 20/06/2015 04:16
αντι να κλαίτε καταλάβετε πως η αντιδραση του νευμαρ ηταν επιοικως παιδικη και αυτη η τιμωρια ενδεχομενως να του κανει καλο

στις 20/06/2015 05:55
toche mi vgazis koblex de xriazete tha pethanume oloi kapote o ronaldo ix zitisi k signomi meta :p aytos tpt o mlkas....

στις 20/06/2015 09:43
efuge diakopes o neymar kai eseis krazete xaxaxax sta arxidia tou einai ekatomyriouxos siga min asxolithei me to copa america emeis na doume an tha pame fetos kana dhimero ola ta exoume bainete na kra3ete ton neymar!!! pathetic

στις 20/06/2015 09:43
aris ole

στις 20/06/2015 09:57
καραγκιοζης απτους λιγους, ουτε σε πισίνα τοσες βουτιες

στις 20/06/2015 10:08
kala na pa8ei to mounopano

στις 20/06/2015 10:09
kai opws eipe to fainomeno, auta dn ta kaneis me thn fanela ths brazilias

στις 20/06/2015 10:38
nomizo einai ypervoliko . 2 agonistikes oxi na to xasi olo . kai obacca gia ena sproximo 2 Aagonistikes edo ginonmtai xeirotera .

στις 20/06/2015 11:35
carmelo an theoreis oti o messi dn einai o kaliteros kai pio olokrliromenos podosferistis sto sinxrono podosfero ..>! apla stamata na vlepeis mpala ..! i stamata ta narkotika otan vlepeis mpala ..! pantos auta pou grafeis mono kapios pou pinei LSD kai exei parethiseis mporei na ta grapseis.>! to diavasame kai auto ..! ton messi ton 3elasponoun ..! plaka pou exete :)

στις 20/06/2015 12:24
ena einai to thema. kanenas apo autous tous pextees genika den exei kamia orexi na pexi gia tin ethniki . o neymar o messi kai o kathenas . pernoun tosa lefta theloun na pane diakopes einai kai 23 ta myala st akagela .

στις 20/06/2015 13:45
chris εκτος απο τον λορδο bentdner και τον ζλαταν. αυτοι γαμανε παντου.

στις 20/06/2015 13:52
παρτο νειμαρ κολομαγκα

στις 20/06/2015 14:05
μου την σπανε οι ψευτομαγκες τυπου νειμαρ που δημιουργουν χαμο και μετα την κανουν με ελαφρα.τουλαχιστον οι δικοι μας στην ρεαλ δημιουργουν καυγα και μετα πλακωνονται στις μπουνιες και στα κλωτσιδια.και chris_doukas13 αυτο που ειπες εννοειται φιλε γι'αυτο μην τρελενεστε και πολυ με διοργανωσεις τετοιου τυπου και πανε στραφη τα φραγκοδιφραγκα σας

στις 20/06/2015 14:28
sostos o kazol

στις 20/06/2015 16:16
μεχρι και το Φαινομενο του τα χωσε πολυ ασχημα, και κατα τη γνωμη μου πολυ καλα του κανε. Όφειλε να σεβαστει τη χωρα που τον γεννησε και τον ανεδειξε. chris_doukas13 εχεις απολυτο δικιο φιλε αλλα αυτο γινεται γτ εχουν καβαλισει το καλαμι και νομιζουν οτι δεν εχουν τπτ αλλο να αποδειξουν

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.