Football League: Φινάλε με ήττα για ΑΕΚ (video)

10/6/2015 20:58
Με ήττα ολοκλήρωσε τη σεζόν στη Football League η ΑΕΚ. Η «Ένωση» ηττήθηκε με 1-0 στο Βόλο από τον τοπικό Ολυμπιακό και έβαλε τέλος στη διετή περιπέτεια της στις μικρές κατηγορίες.

Με ήττα αποχαιρέτησε η ΑΕΚ τη Football League. Σε ένα αδιάφορο παιχνίδι, η «Ένωση» έχασε με 1-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου, στο τελευταίο της παιχνίδι στη δεύτερη κατηγορία.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα ξεκίνησε δυνατά και είχε δοκάρι στο 6ο λεπτό με σουτ του Ανάκογλου. Ο Ολυμπιακός Βόλου απείλησε στο 29’ με τον Μπιτάνγκ (απέκρουσε ο Ντούνης) και στο 49’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Διαμαντόπουλο, σε φάση που ξεκίνησε από λάθος του Τζανετόπουλου.

Οι αλλαγές του Δέλλα δεν βοήθησαν την ΑΕΚ, η οποία ουσιαστικά περίμενε να τελειώσει το παιχνίδι και είχε μόλις μια καλή στιγμή με σουτ του Μπαρμπόσα (74’). Από την πλευρά του, ο Ολυμπιακός Βόλου είχε ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ, ωστόσο ο Μπιτάνγκ δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, με το 1-0 να μένει μέχρι το φινάλε.

Φινάλε με νίκες για Ηρακλή και Απόλλωνα

Σε αντίθεση με την ΑΕΚ, ο Ηρακλής ολοκλήρωσε με νίκη τη σεζόν, νικώντας με 2-0 την ΑΕΛ στο Αλκαζάρ.

Λουκίνας (11’) και Κάσσος (16’) «καθάρισαν» σε πέντε λεπτά την υπόθεση νίκη για τον «Γηραιό», ο οποίος τερμάτισε στο -2 από την πρωτοπόρο ΑΕΚ.

Στην 3η θέση ο Απόλλωνας, ο οποίος κέρδισε με 2-0 την ουραγό Παναχαϊκή στην Ριζούπολη και ξέφυγε με +7 από την 4η ΑΕΛ.

Ο Άρσιτς άνοιξε το σκορ στο 63’ για την «Ελαφρά Ταξιαρχία», ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 81’ ο Ανγκούλο.