Σούπερ Λιγκ: Στους ομίλους ο Αστέρας, τελευταίος ο ΠΑΟΚ!

Σούπερ Λιγκ: Στους ομίλους ο Αστέρας, τελευταίος ο ΠΑΟΚ!



Με γκολ του Ιγκλέσιας (77’), ο Αστέρας κέρδισε με 1-0 τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη και εξασφάλισε την 2η θέση που δίνει εισιτήριο για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Στην τελευταία θέση ο «δικέφαλος του Βορρά» που ξεκινάει τη νέα σεζόν από τις 16 Ιουλίου! Στην 3η θέση ο Ατρόμητος, 2-0 τον αδιάφορο Παναθηναϊκό με δύο γκολ του Κατσουράνη.

Στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ για δεύτερη συνεχόμενη φορά θα βρεθεί ο Αστέρας Τρίπολης! Οι Αρκάδες κέρδισαν με 1-0 τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη και τερμάτισαν στη 2η θέση των πλει-οφ που δίνει εισιτήριο για τους ομίλους της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Το γκολ του Ιγκλέσιας στο 77’ χάρισε τη νίκη για την ομάδα του Στάικου Βεργέτη, η οποία ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο μια ονειρική και μαραθώνια σεζόν, που ξεκίνησε στις 16 Ιουλίου από τον 2ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ!

Σε αυτή τη θέση βρίσκεται πλέον ο ΠΑΟΚ! Ο «δικέφαλος του Βορρά» δεν κατάφερε να κερδίσει στα πλει-οφ και τερμάτισε στην τελευταία θέση, που ουσιαστικά δεν του επιτρέπει να κάνει διακοπές. Οι Θεσσαλονικείς θα ξεκινήσουν τη νέα σεζόν στις 16 Ιουλίου, ενώ θα μάθουν τον αντίπαλο τους σε… δύο εβδομάδες (22 Ιουνίου).

Κακό παιχνίδι στην Τρίπολη, με τον Αστέρα να βολεύονταν και με την ισοπαλία για τη 2η θέση. Οι Αρκάδες είχαν τον έλεγχο και ο ΠΑΟΚ απείλησε μόλις μια φορά με άστοχο σουτ του Μακ από πλεονεκτική θέση (38’). Στον αντίποδα, οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή, όμως δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν κινδύνους στην εστία του Ιτάνζ.

Ο ρυθμός ήταν πιο αργός στο δεύτερο μέρος. Το παιχνίδι κυλούσε χωρίς ευκαιρείς ώσπου στο 77’ ο Ιγκλέσιας κατάφερε να σκοράρει με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.

Ο ΠΑΟΚ δεν πίστεψε ποτέ στην ανατροπή, γνώρισε ακόμα μια ήττα και τερμάτισε στην τελευταία θέση των πλει-οφ χωρίς νίκη και με μόλις ένα γκολ σε έξι παιχνίδια!

Στην 3η θέση με «Κατσούρ» ο Ατρόμητος


Σούπερ Λιγκ: Στους ομίλους ο Αστέρας, τελευταίος ο ΠΑΟΚ!Με τον Κατσουράνη να πετυχαίνει δύο γκολ, ο Ατρόμητος κέρδισε με 2-0 τον αδιάφορο Παναθηναϊκό στο Περιστέρι και τερμάτισε στην 3η θέση, που του δίνει εισιτήριο για τον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι Περιστεριώτες είχαν την υπεροχή στο πρώτο μέρος και στο 41’ κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ του Κατσουράνη. Ο Πίτου Γκαρσία έβγαλε ωραία σέντρα, οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού δεν κατάφεραν να κόψουν και ο Έλληνας μέσος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι «πράσινοι», που έπαιζαν με δέκα Έλληνες, οι περισσότεροι εξ αυτών από τα τμήματα υποδομής, δεν μπορούσαν να απειλήσουν τον Ατρόμητο, ο οποίος στο 61’ πέτυχε και δεύτερο γκολ. Μετά από διώξιμο του Μαρινάκη, η μπάλα στρώθηκε στον Κατσουράνη, ο οποίος με ωραίο σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με τη νίκη ο Ατρόμητος εξασφάλισε την 3η θέση και το εισιτήριο για τον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, αλλά έχασε τη 2η θέση, καθώς στο άλλο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην Τρίπολη.

Η βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 14
2. Αστέρας 10
3. Ατρόμητος 8
4. ΠΑΟΚ 4

*1η θέση: 3ος Προκριματικός Τσάμπιονς Λιγκ (πρεμιέρα στις 28 ή 29 Ιουλίου)
*2η θέση: Όμιλοι Γιουρόπα Λιγκ (πρεμιέρα στις 17 Σεπτεμβρίου)
*3η θέση: 3ος Προκριματικός Γιουρόπα Λιγκ (πρεμιέρα στις 30 Ιουλίου)
*4η θέση: 2ος Προκριματικός Γιουρόπα Λιγκ (πρεμιέρα στις 16 Ιουλίου)



Ομάδες που αφορά: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

34 σχόλια:

στις 07/06/2015 22:31
Opios pi malakia gia ton paok erxome spiti tou.

στις 07/06/2015 22:31
2 βδομαδες διακοπες και μετα ευρωπη...

στις 07/06/2015 22:38
Μαύρη σελίδα στην ιστορία του παοκ η πέμπτη θέση (Αν και έχει πέσει και πιο κάτω).

στις 07/06/2015 22:39
mpuah xaxaxaxaxaxaxa t4sos,den prolabenei oute metagrafes na kanei,kalo to asteio gelasa me tin psixi mou!!!!

στις 07/06/2015 22:42
τελευταία φορά που βάλαμε γκολ.....η Σαπουντζάκη πήγαινε νηπιαγωγείο!!!! τελευταία φορά που νικήσαμε......τον Μητσοτάκη τον θήλαζε η μάνα του!!!!

στις 07/06/2015 22:42
ΤΩΡΑ ΣΚΑΣΤΕ ΓΑΜΩ ΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΣΑΣ

στις 07/06/2015 22:43
Σε 450 λεπτά 0 γκολ δεν πας ούτε σε τουρνουά 5χ5

στις 07/06/2015 22:44
Επειδή πολλοί να ψάξουν να βρουν τα αίτια της κακής χρονιάς επαναλαμβάνω κάτι που έγραψα εδώ την 19/8/2014 : "Όταν η ομάδα δεν έχει διοίκηση, προγραμματισμό, στόχους, στρατηγική και δείχνει σημάδια διάλυσης, αυτό αντανακλά και στη ψυχολογία του προπονητή και των παικτών. Και αυτό που φαίνεται τώρα στις προπονήσεις θα γίνει εντονότερο με την πρώτη γκέλα, όταν οι παίκτες (όσοι έμειναν μετά τις δεκαπέντε αποχωρήσεις), θα μείνουν απροστάτευτοι, στα γιούχα και το χλευασμό που θα ακολουθήσει." ΕΓΩ ΤΟ ΓΡΑΨΑ

στις 07/06/2015 22:44
Αντε τώρα σε λίγο καιρό να δημιουργήσει ο αρσενερ την ομάδα που θέλει

στις 07/06/2015 22:49
Οσο για σενα Αναστασίου και γλυώδη βαζελάκια δεν ξεχνάμε και με την πρώτη ευκαιρία θα σας το ανταποδώσουμε!!!!!!!!!

στις 07/06/2015 22:51
Κάνε ακόμα ένα copy paste t4sos

στις 07/06/2015 22:51
ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΥΣ 30 ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ....Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ Π.Α.Ο.Κ. ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΠΟΤΕ.............

στις 07/06/2015 22:51
παρτο παλιοπουστι

στις 07/06/2015 23:01
entaksi re t4so min to perneis patriotika aplos se 2 ebdomades den kaneis omada,aplos etoimazesai gia tin kainourgia agonistiki.

στις 07/06/2015 23:03
toulaxiston mas plirose o paok...

στις 07/06/2015 23:33
Χανουμακι εμένα με πλήρωνε κάθε εβδομάδα η ομαδούλα σου όταν ήταν Α εθνική όσο για εσάς βαζέλια περσι 7η τερματίσατε.

στις 07/06/2015 23:34
*πρόπερσι.

στις 08/06/2015 00:12
Ήταν φαρδουλός ο πούτσος,πώς να γίνει...ξανα κούνα τα δαχτυλα Κλάους,ότι έδειξες τερμάτισες παπάρα...

στις 08/06/2015 00:21
Ozric οντως η υπεροψια πληρωνεται και επισης θα επρεπε να ντρεπεστε εκει στον παοκ και καλα θα κανετε να μην σχολιαζετε μεχρι τις 16 ιουλιου γιατι οχι μονο χασατε την 1η και την 2η(σιγουρη θεση)αλλα σας περασε και ο ατρομητος που μπηκε με σποντα στα play-off.τωρα φτιαξτε ομαδα σε ενα μηνα.αντε και καλο σας βραδυ

στις 08/06/2015 00:55
t4sos έχουμε κοντραριστεί για την ομάδα σου,άλλα σήμερα σου βγάζω το καπέλο.Γέλασα πολύ με τον αυτοσαρκασμό σου.Δε λέω και μαλακία για τον ΠΑΟΚ,γιατί για να έρθεις στο σπίτι μου,θέλεις αεροπλάνο.Σε γλυτώνω από τα έξοδα.

στις 08/06/2015 02:19
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 08/06/2015 02:51
Ελα καντε την σε αλλο ποστ

στις 08/06/2015 06:45
mlkes kleo..

στις 08/06/2015 06:52
κε σκε σε καρυπιδης????????????

στις 08/06/2015 10:07
kala re tasouli....esy den eleges oti vasi sxediou i paogkgkgkgkk..araaa ithele ton panathinaikos na vgei prwtos kai ayti deyteri gia na paei me sugouria stous omilous;;ti egine telika;;;den akouse to stratigiko sou sxedio o gx;;;pou nai o paok;;;oeooooo;;;

στις 08/06/2015 10:59
καλητερα 4 και χωριs βοηθειεs οπωs ο γαυροs ,,κυπελα και πρωταθληματα,,λιγο υπομονη θελει

στις 08/06/2015 11:20
λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο μαλλον. η οπως ειναι αυτη η φραση

στις 08/06/2015 11:27
ετσι σκατα οπως τα κανατε τωρα αντε να αποκλειστειτε απο καμια λεβαντια ταλιν μπας και κανετε ολοκληρωμενη προετοιμασια να κανετε και σωστες μεταγραφες γιατι ετσι δεν θα φτιαξετε ομαδα για του χρονου αλλα για του παραχρονου και ο περιοδευων θιασος μαλλον θα συνεχιστει και τη νεα σεζον

στις 08/06/2015 11:39
ναι οκ

στις 08/06/2015 11:39
ΠΑΟΚ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΤ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ

ΚΑΙ ΛΕΒΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΕΣ ΠΑΟΚ ΜΟΝΟ

στις 08/06/2015 11:41
μπραβο παοκια

στις 08/06/2015 13:55
kai mn ksexname o paok einai eyrwph xarhs ton osfp kaka ta psemata...ama h xan8h eperne to kipelo 8a eperne thn 8esh ths omadas pou vghke 4h st play off dld tou paok...oso duskolo kai an einai n to pistepsete

στις 08/06/2015 14:45
για μενα καλυτερα, θα βλεπω ΠΑΟΚαρα απο νωρις και δεν θα περιμενω μεχρι το σεπτεμβριο

στις 10/06/2015 00:59
Να ξερετε ολη σας γαμιοληδες εχει τελιοσει το πρωταθλημα για ολους σας του χρονου θα βλεπετε Παοκ στην 1 θεσει κατι ξερω που λεω

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.