«Λύγισε» ο Πίρλο (pics)

«Λύγισε» ο Πίρλο (pics)



Η Γιουβέντους έχασε το τρόπαιο του Τσάμπιονς Λιγκ και ο Αντρέα Πίρλο ξέσπασε σε δάκρυα στο γήπεδο που πριν από εννέα χρόνια κατέκτησε το Παγκόσμιο Κύπελλο με την Εθνική Ιταλίας.

Για ακόμα έναν ευρωπαϊκό τελικό η Γιουβέντους δεν κατάφερε να «χαμογελάσει». Η ομάδα του Αλέγκρι πάλεψε στα ίσα κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ωστόσο στο φινάλε ηττήθηκε με 3-1 και έγινε η πρώτη ομάδα με έξι χαμένους τελικούς στη διοργάνωση.

Στο φινάλε του αγώνα, ο μεγάλος Αντρέα Πίρλο δεν άντεξε απ' την απώλεια του τίτλου και ξέσπασε σε δάκρυα. «Σας ευχαριστώ όλους για τη συμπαράστασή σας» έγραψε αργότερα στο instagram ο μαέστρος

«Λύγισε» ο Πίρλο (pics)«Λύγισε» ο Πίρλο (pics)«Λύγισε» ο Πίρλο (pics)«Λύγισε» ο Πίρλο (pics)«Λύγισε» ο Πίρλο (pics)



Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 07/06/2015 00:50
H ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ CL ΡΕ ΠΙΡΛΟ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΥΦΟΝ

στις 07/06/2015 00:51
KLAPSE RE POUSTI

στις 07/06/2015 00:54
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΤΗ RESPECT ΜΕΓΑΛΕ ΠΙΡΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΛΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ..RESPECT ΚΑΙ ΠΑΛΙ

στις 07/06/2015 01:16
Κριμα και για αυτον και για τον Buffon.

στις 07/06/2015 01:53
ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΦΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΝΑ ΤΟ ΕΧΑΝΕ Η ΜΠΑΡΤΣΑ.

στις 07/06/2015 02:20
re gamimene t4sos poso kila trobas prepi na ise ...trava ke gamisu re stin iner su pu den iparxi ayti i omada kai ase na xarume to drebl

στις 07/06/2015 02:30
respect g ayton tn paixtara

στις 07/06/2015 03:35
ΑΡΙΑΣ ΕΙΣΑΙ ΓΑΜΩΣΠΙΤΟΣ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ. ΜΟΝΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΑΙΧΤΗ

στις 07/06/2015 03:47
IME O PATERAS SU RE BASTARDE TRAVA AFTOKTONA

στις 07/06/2015 10:33
ARIAS POUTANOPAIDO...SEVASMO STO PIRLO

στις 07/06/2015 11:16
ειστε σοβαροι ? τι βριζετε τον μεγαλο πιρλο? μαθετε μπαλα κ να στε αντικειμενικοι!

στις 07/06/2015 11:42
ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ!!!ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ.ΣΠΑΝΙΟΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ.

στις 07/06/2015 13:05
eisai terastios.Krima.

στις 07/06/2015 14:31
κριμα ρε πιρλο....

μακαρι να μην φυγει το καλοκαιρι για αμερικη που ελεγε:/

στις 07/06/2015 17:25
MEGALE PIRLO O MONOS PODOSFERISTIS POU XIROKROTISE APO TIN OMADA TOU OTAN SIKASAME TO KIPELO !!!!!

στις 09/06/2015 13:43
ενας απτους δυο τεραστιους θα εκλεινε ατιτλος δεν ηταν ο τσαβι ηταν ο πιρλο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.