Εσιέν: «Εύκολη απόφαση, απίστευτο αυτό που βλέπω από τον κόσμο» (video)

Εσιέν: «Εύκολη απόφαση, απίστευτο αυτό που βλέπω από τον κόσμο» (video)



Στην Αθήνα για λογαριασμό του Παναθηναϊκού βρίσκεται ο Μίκαελ Εσιέν, ο οποίος δήλωσε εντυπωσιασμένος με την υποδοχή του κόσμου και έκανε λόγο για εύκολη απόφαση.

Την αποθέωση από περίπου 1000 οπαδούς του Παναθηναϊκού γνώρισε κατά την άφιξή του στο «Ελ. Βενιζέλος» ο Μίκαελ Εσιέν.

Ο Γκανέζος μέσος προσγειώθηκε στο αεροδρόμιο λίγο μετά τα μεσάνυχτα με ιδιωτική πτήση από το Μιλάνο. Εκεί τον υποδέχθηκαν για λογαριασμό του συλλόγου ο τεχνικός διευθυντής Λεωνίδας Βόκολος, ο υπεύθυνος επικοινωνίας, Νικόλας Βασιλαράς και ο υπεύθυνος διεξαγωγής αγώνων, Σπύρος Βλάχος.

Στις σύντομες δηλώσεις του, ο 32χρονος έκανε λόγο για εύκολη απόφαση, επιβεβαίωσε πως συμβουλεύτηκε τον Τζιμπρίλ Σισέ, ενώ δήλωσε εντυπωσιασμένος από την υποδοχή των φίλων του «τριφυλλιού»:

«Ήταν μια εύκολη απόφαση για μένα να έρθω στον Παναθηναϊκό. Γνωρίζω καλά την ομάδα, είχα και κάποιο φίλο που με ενημέρωσε για τον Παναθηναϊκό. Η απόφαση μου είναι εύκολη. Μίλησα και τηλεφωνικά με τον Τζιμπρίλ Σισέ. Μου είπε, αδελφέ πήγαινε στην Ελλάδα, θα ξετρελαθείς... Είναι απίστευτο αυτό που βλέπω τώρα από τον κόσμο» δήλωσε ο Εσιέν και πρόσθεσε:

«Ο Παναθηναϊκός είναι πολύ μεγάλος σύλλογος και θα κάνουμε ότι μπορούμε για να επιστρέψει στην Ευρώπη».



Το μήνυμα του Εσιέν στο twitter:


Εσιέν: «Εύκολη απόφαση, απίστευτο αυτό που βλέπω από τον κόσμο» (video)Μετά τις δηλώσεις, ο Εσιέν ανέβασε μήνυμα στο προσωπικό του λογαριασμό στo twitter, δηλώνοντας εντυπωσιασμένος από την υποδοχή των φίλων του Παναθηναϊκού. Ο ίδιος βέβαια μπέρδεψε το όνομα της ομάδας, γράφοντας «Panathenikos»:

«Μόλις έφτασα στην Αθήνα και η αγάπη που μου έδειξαν οι φίλοι του Παναθηναϊκού ήταν απίστευτη»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
1Χ2OverUnder12X2
1.503.505.502.001.551.182.14
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.952.005.001.901.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.751.754.0025.00

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 02/06/2015 00:46
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ Η ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΤΙΤΛΗ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ..ΩΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΒΑΖΕΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ.ΑΛΛΑ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.

στις 02/06/2015 01:09
ESSIEN ALANI GAMA TO LIMANI

στις 02/06/2015 01:47
ΠΑΞΑΡΕ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΟΒΑΤΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ. ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ Η ΜΠΡΙΖΟΛΑ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΤΛΟΣ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ... ΑΛΛΑ ΕΙΣΤΕ ΓΚΑΒΩΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΣΙΑ ΣΑΠΙΛΑ ΣΑΣ.

στις 02/06/2015 08:39
Κατι τετοια λεγατε και μολις ερχοταν ο Σισσε, αλλα ολα αλλαξαν μολις σας αλλαξε τα φωτα

στις 02/06/2015 09:59
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΞΑΡΕ. ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΑΣ. ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ

στις 02/06/2015 10:11
paxare....krata mikro kalathi giati opws leei kai ena rito megali mpoukia fae megali kouventa min les.ayti i iperojia pou xete kapoia stigmi tha sas gyrisei mpoumerank kai tha pesete pali se petrina xronia...isws na min xereis apo ayta ontas mikroulis

στις 02/06/2015 10:13
kai onoma megalo kai ilikia omos megali!! gia diafimisi kalos einai...akoma kai o kasami san 8ari kalyteros einai!! o maniatis san 6ari exei perissotera treximata apo ton torino esien se ayth thn ilikia!!!se aytes tis theseis theleis pneymonia

στις 02/06/2015 10:45
τι ακουω παιδια!!! ο κασαμι καλυτερος... ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑ

στις 02/06/2015 11:19
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΟΣ Ο ΕΣΣΙΕΝ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ... Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...ΘΕΛΕΙ ΚΑ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΤΕΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΙΤΛΟ....ΑΝ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΣΣΙΕΝ(ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΛΕΥΤΑ....ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ)...

Η ΚΟΥΠΑ ΠΑΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

στις 02/06/2015 11:57
Δεν έχει άδικο σε αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω, η θέση αυτή θέλει πνευμόνια , όπως έχουμε εμείς τον Γιόχανσον που δεν νιώθει από κούραση , ωστόσο και το 50 % των δυνατοτήτων του Εσσιέν είναι αρκετό για να κάνει την διαφορά στη Σούπερ Λιγκ .

Σπουδαίος παίκτης .

στις 02/06/2015 12:55
Katarxin gia na ktlvete tn diafora prwtathlitis k xamenos ....ir8e o essien pigate 1000 atoma les k ir8e o toure... An erxotan o essien stn 8rylo to pl 100 atoma 8a pigenan dn lew kalo onoma alla eipame...... Aaa k oloi eseis gia na 3erete an pire o alafouzos essien o marinakis 8a ferei 5 essien

στις 02/06/2015 13:00
ποια πνευμονια και μαλακιες αθλητης ειναι μαυρος θα τρεχει σαν αλογο 32 χρονων δεν ειναι 37!!!

στις 02/06/2015 13:01
χαχαχ 5 εσσιεν λεει φερτους πρωτα και μετα μιλααα κλαψτεεεε...

στις 02/06/2015 13:01
Aa k kt allo se 9 xrwnia me tn tselsi eixe 160 match me tn milan se enamisi xrono eixe 7 simetoxes

στις 02/06/2015 13:04
ενταξει ρε φιλε και ο αφελλαι του ολυμπιακου στην μπαρτσα γαζονε μετα ουτε η μανα του δεν τον ηξερεε

στις 02/06/2015 13:05
μπορει να μην εκανε και πολλα στην μιλαν αλλα για ελληνικο πρωταθλημα κανει και με το παραπανω

στις 02/06/2015 13:13
Dn eipa oti einai abalos kalos einai alla 8elw na s pw k o afellay k o abidal k o saviola pou ir8an dn ekanas kt apla ir8an na koimi8oun stn ellada....makari na vgei o essien na anevasoume oloi mz epipedo tn ellada oxi mono o olympiakos....

στις 02/06/2015 13:48
ΑΠ ΚΥΡΙΟΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΤΑΚΙ ΑΥΤΟς ΙΔΙΩς ΓΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΔΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

ΑΠΟΡΩ ΠΩς ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ Ο ΤΟΥΙΤΙ ΑΥΤΟς ΕΚΑΝΕ ΤΣΙΓΚΟΥΝΙΕς ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΙς ΚΑΛΤΣΕς ΤΗς ΟΜΑΔΑς

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑ

στις 02/06/2015 13:49
Εσεις παρακαλαγατε για Robinho.Ο Essien εστω δεν επεσε ποτε στο επιπεδο τετοιων παικτων.Περυσι Milan ηταν.Αλλα μην ανησυχειτε αν παλι η δικαιοσυνη σας "δικαιωσει"(γελανε και οι πετρες),αλλα ακομη και να μην το κανει, παλι τα ιδια θα γινονται και τί Essien και πρασινα αλογα,τιποτα δεν θα σας παιρνει το πρωταθλημα.

στις 02/06/2015 13:49
Α,και trelobetara ο Afellay ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΑΖΩΝΕ ΣΤΗΝ BARCA.Παγκο ηταν,και επαιζε καποια ματς.

στις 02/06/2015 14:03
οταν εννοω γαζωνε επαιζε καλα.. βασικος ηταν στην εθνικη ολλανδιας και το 2011 οταν το πηρε η μπαρτσα ο αφελλαι ειχε παιξει αν θυμασαι

στις 02/06/2015 14:04
και δεν ηταν ΜΟΝΟ περσυ μιλαν αλλα και φετος!!!!

στις 02/06/2015 15:08
πιστευω πως θα μας βοηθησει παρα την ηλικια του , ειναι μεγαλος παικτης

στις 02/06/2015 15:47
pextara einai dn antilegei kaneis ..! na ton doume sto gipedo ..! kai makari na min traumatistei ..! megalo onoma gia ellada ..! POLI megalo tha elega ..!

στις 02/06/2015 18:05
ela re paixtara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 02/06/2015 20:14
2/6/1971 Άγιαξ-ΠΑΟ 2-0 στον τελικό Κυπέλλου Πρωταθλητριών στο Wembley. Είναι η μεγαλύτερη επιτυχία του ελληνικού ποδοσφαίρου και ο ΠΑΟ έχει στις τάξεις του τον Μίμη Δομάζο, τον Αριστείδη Καμάρα, τον Τάκη Οικονομόπουλο και τον Αντώνη Αντωνιάδη που ανακηρύσσεται πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης με 10 γκολ.

στις 02/06/2015 22:22
re malakes gayroi ante gamitheite re zwa!!!!les k o tsori einai neoteros apo ton essien ante voida!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.