Στην Ευελπίδων ο Μαρινάκης, απολογείται στα μέσα Ιουνίου

Στην Ευελπίδων ο Μαρινάκης, απολογείται στα μέσα Ιουνίου



Στο γραφείο του ανακριτή Γιώργου Ανδρεάδη βρέθηκε την Τετάρτη ο Βαγγέλης Μαρινάκης ο οποίος θα επανέλθει στα μέσα Ιουνίου όταν και πρόκειται να απολογηθεί.

Στα μέσα Ιουνίου θα απολογηθεί ο Βαγγέλης Μαρινάκης στον ανακριτή διαφθοράς, Γιώργο Ανδρεάδη για την υπόθεση της εγκληματικής οργάνωσης στο ποδόσφαιρο.

Μέσα σε άκρα μυστικότητα, ο πρόεδρος του Ολυμπιακού επισκέφθηκε την Τετάρτη το γραφείο του ειδικού ανακριτή, όπου ζήτησε και έλαβε νέα προθεσμία για να απολογηθεί.

Απομένουν τέσσερις κατηγορούμενοι που οι απολογίες τους έχουν προγραμματισθεί με την εξής σειρά: Ο Θ. Κουρίδης την Τρίτη 2 Ιουνίου, ο Αρ. Σταθόπουλος την Τετάρτη 3 Ιουνίου κι ο Γ. Σαρρής την Πέμπτη 4 Ιουνίου.

Θα ακολουθήσουν οι παίκτες της Βέροιας που έχουν πάρει προθεσμία για τις 8 και 9 Ιουνίου και η πιθανή ημερομηνία απολογίας για τον πρόεδρο του Ολυμπιακού θα είναι μετά τις 10 Ιουνίου.



Ομάδα που αφορά: ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 27/05/2015 16:46
xontreeee!!

στις 27/05/2015 17:21
oxi re o pio katahros ine den axizi filaki k o olibiakos axizi 80 protathlimata oxi 42 oxi re mi masz trelenete

στις 27/05/2015 17:54
Ma giati o marinakis o pio timios anthropos tis elladas na katigorite???

στις 27/05/2015 18:21
δεν στήνει μονο εγχώριους αγώνες αλλα και uefa

στις 27/05/2015 19:22
ΕΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΑΞΕΡΕΤΕ ΡΕ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ?

στις 27/05/2015 21:16
XONTΡΕ ΠΕΣ ΑΛΕΥΡΙ Η ΜΠΟΥΖΟΥ ΣΕ ΓΥΡΕΥΕΙ!!!ΗΔΗ Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΣΟΥ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΝΝΟ ΗΡΩΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΜΑΟΥΝΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ.ΟΙ ΠΑΟΚΤΖΗΔΕΣ ΒΑΡΥΠΟΙΝΙΤΕΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΚΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΛΑΘΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΒΟΥΖΑ!!!ΚΛΑΨΕ ΜΠΟΥΛΗΗΗΗΗΗ

στις 27/05/2015 21:33
Σχιστε τον πουστη τον χοντρο να γουσταρει ολη η Ελλαδα λεμεεεεεε ................... Εκανε και δηλωσεις το βλημα οτι θα παρει πολλα πρωταθληματα ακομα .................. ΠΑΡΕ ΤΑ '' ΚΑΡΥΔΙΑ '' ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΑ ΜΠΟΥΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΑΕΡΙΣΕΙΣ ............ ΒΛΑΚΑ ΣΚΑΤΟΣΑΚΕ ..... ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΓΚΕΙ ΠΟΥΣΤΡΟΣΥΛΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΦΕΝΤΙΚΟ !!

στις 27/05/2015 21:50
peftw apo ta synnefa!!! den mporei den mporei einai adynaton!!!kapoio lathos tha egine!!!!!!!!edw sth geitonia htan to kalytero paidi!!!!!!den pinei, den xenyxtaei, den kanei kales parees , kales parees lew den kanei!!! kai to koryfaioeinai kai dhmarxos!!!! theee moy posa probata exei h ellada??? telos telos den perigrafw allo!!!!

στις 27/05/2015 21:52
sto keli 33 tha yparxei pisina!!!!

στις 27/05/2015 21:53
ΜΕΣΑ ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΟ ........ ΣΤΗ ΣΤΕΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΓΑΥΡΑΚΙΑ ΣΤΗ Γ' ΕΘΝΙΚΗ !! ΚΑΛΟΜΑΘΑΤΕ ΠΟΥΣΤΑΡΙΑ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΛΕΜΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ .......... ΚΑΙ ΝΑ ΟΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΟΙ ΚΟΛΟΜΑΓΚΙΕΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΙ ΨΕΥΤΟΝΤΑΒΑΔΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΚΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΑΛΗΤΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Σ' ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ. ΜΕΣΑ ΡΕ ΚΑΡΙΟΛΙΑ ...... ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΣΗ .......... ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΠ' ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΑΣΥΛΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΟΥΝ .......... ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΨΕΥΤΟΦΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ............

στις 27/05/2015 22:12
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΡΕΕΕ. ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΛΑΤΙΑ

στις 28/05/2015 01:23
voulgare ponas..kai fraiei o peiraias

στις 28/05/2015 02:53
Oxi den ponai o voulgaros kaimene tourkospore ponai to kolaraki tou proedrou sou gia kita pou vriskete prepi na apologithi gia stimena pexnidia kai dorodokies anti na sxoliasis ayta les malakies gia pio logo perni paratasi afou ine katharos are xaivania gay- roi tia psoli sas to xava exete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 28/05/2015 10:55
ΘΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ Ο ΧΟΝΤΡΟς ΜΟΝΟ ΑΝ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΚΛΟΠΕς ΤΗς ΕΥΠ Κ ΑΠΟΤΕΛΕΣΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙς ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΣΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΚΑΤΟΙΚΟΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΜΕ ΒΡΑΧΙΟΛΑΚΙ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑς Κ ΚΑΛΑ

στις 28/05/2015 12:04
KATHAROS OURANOS ASTRAPES DEN FOVATAI!

στις 28/05/2015 14:21
ναι ρε εγω ξερετε τι αλλο εμαθα οτι αυτος ηταν που εσπρωχνε την ντνιπρο να παει τελικο για να εχει το αλλοθι πως αποκλειστηκε απο μια ισχυρη ομαδα

στις 28/05/2015 22:04
ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΡΕΙΣ ΑΝΑΒΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ????????????

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ?????

ΑΝΤΕΕΕ ΓΕΙΙΙΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....!!!!!

ΤΕΛΟΣ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΡΕΕ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ....

στις 29/05/2015 00:35
XONTRE XRIAZESE DIETA POUTSO SOU MIA ORA PSAXNIS E

στις 04/06/2015 03:59
Ξυπνατε βρε ελληναρες καθυστερημενοι, καποτε κυβερνουσατε τον κοσμο και τωρα δεν μπορειτε να εκλεξετε δημαρχο μηχανιωνας...Ο ΟΣΦΠ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΙΤΛΟΥΣ...Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΣΑΕΙ ΕΦΕΡΝΕ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΓΩΣΕΙ Η ΚΟΛΑΣΗ...ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ΔΗΛΑΔΗ !!!!ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΑΣ...Οι υποκλοπες της Ευπ φιλε μην εισαι τοσο σιγουρος οτι θα μπλεξουν τον χοντρο...Αν ποτε γινοταν κατι τετοιο μαλλον εκπληξεις θα στο δρομο για την μπουζου....

στις 04/06/2015 04:05
Με δεδομένο, δηλαδή, ότι έχουν προκύψει νέα στοιχεία, το αφεντικό του Ολυμπιακού είχε δικαίωμα να ζητήσει αναβολή. Μέχρι να ολοκληρώσει την ανάκριση ο κ. Ανδρεάδης, ώστε να έχει στη διάθεση του όλο το υλικό της δικογραφίας για να ενημερωθεί. Από 'κει και πέρα θα ήταν θέμα του Ανακριτή αν θα έκανε δεκτό το αίτημα ή όχι. Το ενδεχόμενο του αιτήματος αναβολής είχε δει το φως της δημοσιότητας, αλλά δεν υφίσταται.

Δεν ζήτησε αναβολή. Ο Β. Μαρινάκης θα απολογηθεί την ημέρα που θα ορίσει ο Γ. Ανδρεάδης, ώστε η υπόθεση, δηλαδή ότι έχει να κάνει με το στάδιο της ανάκρισης, να τελειώσει στις αρχές του επόμενου μήνα, με την απόφαση που θα πάρουν ανακριτής-εισαγγελέας σχετικά με περιοριστικούς όρους. Σε αντίθετη περίπτωση, η υπόθεση θα ήταν σε εκκρεμότητα και θα σερνόταν μέχρι τον Σεπτέμβριο, ενδεχομένως και τον Οκτώβριο.

ADVERTISEMENT

Από εκεί και πέρα όσα ενδεχόμενα προκύψουν για τον Β. Μαρινάκη (απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο ή άλλοι περιοριστικοί όροι) θα είναι σε νεκρή αγωνιστική περί

στις 04/06/2015 04:05
θα είναι σε νεκρή αγωνιστική περίοδο, αφού μεσολαβεί το καλοκαίρι Αντίθετα αν η υπόθεση πήγαινε για τον Σεπτέμβριο, οι πιθανές δυσάρεστες εξελίξεις θα προέκυπταν σε πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα. Όλα αυτά έχουν οδηγήσει το αφεντικό του Ολυμπιακού στην απόφαση να παρουσιαστεί κανονικά, όταν κληθεί από τον Γ. Ανδρεάδη.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.