Ολάς: «Δεν φτάνουν τα 50 εκατ. ευρώ για Λακαζέτ»

Ολάς: «Δεν φτάνουν τα 50 εκατ. ευρώ για Λακαζέτ»

Αφορά τον αγώνα ΡΕΝ - ΛΥΩΝ


Περισσότερα από 50 εκατ. ευρώ θα πρέπει να καταβάλει μια ομάδα εάν θέλει να αποκτήσει τον Αλεξάντρ Λακαζέτ σύμφωνα με τις δηλώσεις του προέδρου της Λιόν, Ζαν-Μισέλ Ολάς.

Ο Αλεξάντρ Λακαζέτ έκλεψε τις εντυπώσεις στο φετινό πρωτάθλημα με τη φανέλα της Λιόν. Ο 23χρονος επιθετικός σημείωσε 27 γκολ και 8 ασίστ σε 33 παιχνίδια στη Γαλλία, επιδόσεις που του χάρισαν το βραβείο του κορυφαίου παίκτη της σεζόν στο Σαμπιονά.

Οι εμφανίσεις του Λακαζέτ δεν έχουν μείνει απαρατήρητες από τους μεγάλους συλλόγους της Ευρώπης, ωστόσο εάν μια ομάδα θελήσει να αποκτήσει τον ποδοσφαιριστή, θα πρέπει να βάλει βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Ο πρόεδρος της Λιόν, Ζαν-Μισέλ Ολάς δήλωσε πως οι «λιονέ» θα προσπαθήσουν να κρατήσουν τον Γάλλο άσο, ο οποίος αξίζει περισσότερα από 50 εκατ. ευρώ:

«Τίποτα δεν είναι σίγουρο στο ποδόσφαιρο, αλλά θα κάνουμε τα πάντα για να κρατήσουμε τον Αλεξάντρ μαζί μας. Τα 50 εκατ. ευρώ δεν θα είναι αρκετά, αυτή δεν είναι η τιμή του. Είναι ανεκτίμητος».

Όσο για το φερόμενο ενδιαφέρον της Παρί Σεν Ζερμέν, ο Ολάς δήλωσε: «Με τον πρόεδρο της Παρί Σεν Ζερμέν δεν έχω μιλήσει για τον Λακαζέτ και ακούγοντας τον Λοράν Μπλαν δεν έχω την αίσθηση πως θέλει να τον αποκτήσει».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΝ - ΛΥΩΝ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.853.252.101.601.901.521.211.28
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.401.952.601.452.10
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.751.902.6010.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 20/05/2015 00:25
Δινει Στερλινγκ μαλλον στη Γιουβεντους και παιρνει Λακαζετ η Λιβερπουλ. Ταιριαζει απολυτα στο στυλ της.

στις 20/05/2015 00:59
Θα ήταν ωραίο απόκτημα αν πάει στην Λιβέρπουλ. Στην Παρί πάλι γαλλία θα είναι ας δοκιμάσει και αγγλία.. Ωραίος παίκτης.

στις 20/05/2015 01:01
To thema den einai na dosi enan paixtara gia na pari enan paixtara gt den kaneis kati etsi. Na prosthesi enan xoris na dioxi

στις 20/05/2015 01:04
Παιχταράς αξίζει 50 εκατομμύρια πιστεύω.

στις 20/05/2015 01:49
profitia tha erthi barca

στις 20/05/2015 10:32
ARIAS proton dn einai epipedou o laca gia barcha .. min trelathoume ..! kai deuteron 50 ekatomiria dn kanoun alloi kai alloi tespa.. ! pextaraaaaaa dn leo alla 20 kai polla einai ..!

στις 20/05/2015 10:45
kalos alla oxi gia 50 ekatomiria

στις 20/05/2015 11:36
NAI ΓΤ Ο ΡΑΚΙΤΙΤΣ ΕΚΑΝΕ ΟΣΑ ΕΚΑΝΕ? ΑΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΜΙΤΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΦΕΤΟΣ Ο ΛΑΚΑΖΕΤ 56 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ - ΙΝΤΕΡ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ

στις 20/05/2015 12:10
vre mazi sou .. alla min mperdevoume to 3eplima tou xrimatos me tin pragmatiki a3ia enos pexti ..! stin gallia epeze ..! mporw na po oti apo poiotita mexri kai i pari pou exei tosous iperpextes xanei poli genika to galiko protathlima ..! gia auto leo as paei kapou antagonistika kai vlepoume ..! o rakitic ontos dn ekane tosa ..! alla mporw na po me sigouria oti kerdise thesi vasikou logo ton ipsilon tou apodoseon ..! o logos itan oti epeze se ena poli MA para poli antagonistiko protathlima ..! kai sinexise anevazontas epipedo ..!

στις 20/05/2015 12:11
pextara o lakazet dn leo :P :P m arese poli fetos..! alla na minei allo ena xrono Lyon kalo tha tou kanei ..!

στις 20/05/2015 13:11
ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΕ ΜΙΛΑΩ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ. Ο ΡΑΚΙΤΙΤΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΤΟΣΟ. αλλο που βγηκε μια χαρα η μεταγραφη του και κανει παπαδες

στις 20/05/2015 13:22
και φυσικα ουτε ο μπειλ 100 μυρια ουτε ο χαμες 70 μυρια

στις 20/05/2015 16:00
o james axize o bale axize gia 80-70

στις 20/05/2015 16:01
bori fetos na min ekane tpt alla persi aftos itan o kuvalitis ;)

στις 20/05/2015 21:58
Ασε μας ρε αρια 70εκ για τον james?

στις 21/05/2015 10:13
bori na min ine di maria alla goal k asist vazi k kani ;)

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.