Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)

Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)

Αφορά τον αγώνα ΣΤΟΟΥΚ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ


Ο Στίβεν Τζέραρντ αγωνίστηκε για τελευταία φορά στο «Άνφιλντ» με τη φανέλα της Λίβερπουλ και γνώριζε την αποθέωση από τους οπαδούς των «κόκκινων», που φρόντισαν να χαρίσουν ένα αξέχαστο stanting ovation στον εμβληματικό αρχηγό τους. «Είστε οι καλύτεροι», δήλωσε ο Τζέραρντ

Λύγισαν και τα τσιμέντα του «Άνφιλντ» στο τελευταίο παιχνίδι του Στίβεν Τζέραρντ στο θρυλικό γήπεδο της Λίβερπουλ.

Ο κόσμος επιφύλασσε θερμή υποδοχή στον εμβληματικό αρχηγό των «Reds», ο οποίος αφού άγγιξε το «This is Anfield» που βρίσκεται στο εσωτερικό του γηπέδου, πάτησε το χορτάρι του «Άνφιλντ», έχοντας συντροφιά τις τρεις κορούλες του.

Με την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο, όλοι σηκώθηκαν όρθιοι και του χάρισαν ένα θερμό χειροκρότημα. Ο κόσμος τραγούδαγε το «Steve Gerrard Gerrard» ενώ οι παίκτες των δύο ομάδων τον «τίμησαν» με το λεγόμενο «Guard of Honor», χειροκροτώντας τον έμπειρο μέσο.

Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)Στη μία εξέδρα ο κόσμος σχημάτισε με μωσαϊκό τη λέξη «Captain» ενώ στο KOP ήταν γραμμένο το «S8G». Από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό ο κόσμος δεν σταμάτησε να τραγουδάει για τον Steve G, ο οποίος αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα της Λίβερπουλ από την Κρίσταλ Πάλας (1-3).

Ο Μπρένταν Ρότζερς δεν τον έκανε αλλαγή στα τελευταία λεπτά, όμως μετά το φινάλε της αναμέτρησης, όλοι οι παίκτες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο με φανέλες που είχαν γραμμένες το όνομα του μεγάλου αρχηγού. Ο Τζέραρντ μπήκε τελευταίος στο γήπεδο και αφού αποθεώθηκε (ξανά), πήρε το μικρόφωνο και έκανε τις παρακάτω δηλώσεις:

«Νιώθω πολύ περίεργα. Φοβόμουν αυτήν την στιγμή και ο λόγος είναι πως θα μου λείψει η Λίβερπουλ και το Άνφιλντ τόσο πολύ. Είμαι απολύτως συντετριμμένος που δεν θα παίξω ξανά σε αυτούς τους οπαδούς ξανά. Η στιγμή που έπαιξα για πρώτη φορά με την φανέλα της Λίβερπουλ, ήταν ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα. Δεν θα την ξεχάσω ποτέ.

Ο σύλλογος είναι σε καλά χέρια. Έχουμε δύο φανταστικούς ιδιοκτήτες. Έχουμε τον Ίαν Έιρ από κάτω τους και έναν φανταστικό προπονητή, τον Μπρένταν Ρότζερς. Υπάρχει μέλλον σε αυτή την ομάδα. Είμαι σίγουρος ότι θα γίνουν μεταγραφές τις επόμενες βδομάδες, αλλά κοιτάζω απλά τους παίκτες που έχω μπροστά μου, με τους οποίους μοιράζομαι τα αποδυτήρια για πολλά χρόνια. Τους αγαπώ μέχρι θανάτου και τους εύχομαι καλή επιτυχία στο μέλλον.

Έπαιξα μπροστά σε πολλούς οπαδούς σε όλο τον κόσμο, αλλά πρέπει να σας πω... Εσείς είστε οι καλύτεροι
»

Φωτογραφίες και βίντεο από το αντίο του Τζέραρντ:


Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)Λύγισαν και τα τσιμέντα στο αντίο του Τζέραρντ (pics&video)





Στοιχεία για τον αγώνα: ΣΤΟΟΥΚ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.153.301.951.701.801.611.21.23
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.601.952.501.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.501.852.8012.50

Σχολιασμός

36 σχόλια:

στις 16/05/2015 22:47
respect αν και εξαιτιας του χασανε το πρωταθλημα περσι

στις 16/05/2015 22:54
Gerrard looser roufa to tromponi...poutanas paidi...gamhmenos apo kounia...gamiolas

στις 16/05/2015 23:00
Μόνο η Κρίσταλ Πάλας δεν λύγισε και πέταξε 3μπαλο !!

Αχαχα έκλαψα με το σχόλιο του Casuals88 , τρελόςςς !

στις 16/05/2015 23:14
ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΣΙΜΠΟΥΚΟΞΕΚΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΣΚΙΣΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΟ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΠΑΛΑΜΑΡΙ ΤΟΥ ΒΑΡΚΑΡΗ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΟΥΡΑ ΤΟΥΣ.ΧΩΡΙΣ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ Ο ΚΛΑΨΟΜΟΥΝΗΣ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ.ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 16/05/2015 23:39
Casuals88 με αυτά που λες είσαι για τον πούτσο

στις 17/05/2015 00:04
μιλαει ο 10 χρονος αναστασης που εχει σαν θεο τον μεσσι και ο βλακας ο bookadoros που δεν ξερει τπτ απο μπαλα .. Ρε ΖΩΝΤΟΒΟΛΟ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΛΛΟΓΩΝ? ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΟΥΦΟ

στις 17/05/2015 00:05
Gerrard μια ζωη πουτσα απο γιουναιτετ

στις 17/05/2015 00:11
respect se enan megalo ARXHGO K PAIKTH APO EMENA...APLA MEGISTOS STIN LIVERPOOL K EKEI STAMATISE KIOLAS!

στις 17/05/2015 00:30
t4sos ρουφα το τρομπονι απο τον μορατα οσο για τον τζεραρντ μεγας παικτης και αρχηγος....

στις 17/05/2015 00:44
ειστε ολοι ανιδεοι απο μπαλα τσακαλια ...λιγοι παιχτεσ υπαρχουν σαν και αυτον παραδειγμα προσ μιμηση ειναι ..αντιο τεραστιε τζεραρντ σε ευχαριστουμε για ολα οσα μασ προσφερεσ

στις 17/05/2015 00:45
τ4σος εσυ δεν ξερεις απο μπαλα...μονο να βριζεις ξερεις

στις 17/05/2015 00:51
ο καθενας ασχολειται με τη καθε μαλακια που πεταει ο καθε ανοητς εδω μεσα , πριν ανοιξω το αρθρο , ανοιγοντυας το και βλεποντας ενα πολυ ωραιο υλικο δε φανταζομουν οτι θα υπηρχε εστω και ενα σχολειο κατα του gerrard , αλλα δυστυχως υπαρχουν πολλοι κομπλεξικοι ,πολυ μεγαλη καριερα και ενας πραγματικος ηγετης που δεν αλλαξοπιστησε μεχρι τελους , την πιστη αυτη του την ανταπεδωσε η ομαδα , εχοντας τον μεσα διαρκως , ομως οταν φευγει ενας μεγαλος καποιος αλλος γεννιεταθι στη θεση , περιμενω ενα καινουργιο αστερι απο τη λιβερπουλ

στις 17/05/2015 00:53
παιχτεσ σαν και αυτον ειναι ελαχιστοι πλεον σαν τον πιρλο τον τσαβι τον τσαβι αλονσο τον σβαισταγκερ και μερικουσ ακομα που εχουν απομεινει καθιστε και θαυμαστε τισ ντιβεσ σαν τον νευμαρ και τον ροναλντο ...ανιδεοι δεν εχετε ιδεα απο ποδοσφαιρο και βγαλατε και γλωσσα

στις 17/05/2015 01:38
casouals ante gamhsou re poustopaido gamhmene skatopousta

στις 17/05/2015 01:48
ΡΙΣΠΕΚΤ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΙΚΤΗ ΑΝ ΚΑΙ ΑΤΙΤΛΟΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ

στις 17/05/2015 02:12
t4sos gt xasane to protathlima exetias tou aftos fteei pou eno nikage 3-0 pige kai efere isopalia 3-3 telika me tin pallas autos eftege gia tis alles ittes ??

epidi gia na les teties malakies den exeis asxolithi me to athlima para mono gia stixima ante kai kanena pro i fifa na pezeis auto den se kanei exipno

opos kai o casoual looser epidi den exei pari mono protahlima me tin liverpool eno exei pari tous alous titlous

στις 17/05/2015 10:12
t4sos ΡΟΥΦΑ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΤΟΥ ΜΟΡΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΕΛΙΚΟ ΚΟΛΟΧΑΝΙΟ ΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ.ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΚΑΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΟΥΓΚΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΕΨΕΙ ΕΚΕΙ ΚΛΑΨΟΜΟΥΝΗΣ,ΜΠΕΙΛ ΚΛΠ.ΟΥΣΤ ΤΕΛΕΜΕ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΛΑ ΜΥΡΩΔΙΑ.

στις 17/05/2015 10:18
ΒΡΕ ΠΑΝΗΛΙΘΙΕ t4sos ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΙΡΙΝΑ ΣΑΙΚ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΟΝ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ?ΕΨΑΧΝΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΑ STRING ΤΗΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΟΡΑΓΕ ΑΥΤΗ Η ΛΟΥΛΟΥ Η ΚΛΑΨΟΜΟΥΝΑ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ.ΑΝΤΕΕΕΕΕ ΠΟΥΣΤΑΚΙΑ ΕΝΑ ΕΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΧΟΥ ΡΕΕΕ

στις 17/05/2015 10:32
respect και από εμένα στον θρυλικό Gerrard! Ηγέτης στην Liverpool. Δείξτε σεβασμο ρε ανίδεοι εκεί πάνω!!!

στις 17/05/2015 11:35
RESPECT se enan paikth o opoios katafere mesa apo ta katorthomata tou na didaksei sta nea paidia ta opoia ksekinane th dikh tou prospayheia ti tha pei na anikeis se mia omada kai na poso mallon na paizeis me thn kardia sou gia ayth kai oxi gia ta xrhmata kai th dhmosiothta kathws arnhthike protaseis apo eksisou megales omades me safws ypsiloteres apolaves(real, milan, man u...)alla parolayta akouse thn kardia tou. Pistevw pws parwti den katekthse ta tropaia pou tou analogoun POTE den tha allaze tis apofaseis tis opoies exei parei mexri stigmhs.

#ForzaGerrad#8

στις 17/05/2015 11:56
Μετά το δίδυμο.. ασίστ-γκολ Μπέκαμ-Ρόμπι Κιν , τώρα το καλοκαίρι θα έχουμε Τζέραρντ-Ρόμπι Κιν .

Σωστή η διοίκηση των Λος Άντζελες Γκάλαξι , χτυπάνε παίκτες με φήμη και ουσία .

στις 17/05/2015 12:43
αυτον τον ποδοσφαιρικο πολιτισμο δεν θα τον δειτε ΠΟΤΕ στην ελλαδα.απλα θαυμαστε γατακια...casuals88 νομιζω ειναι η πρωτη φορα που σε βλεπω σχολιαζεις και καλυτερα να ειναι και η τελευταια αν μιλας με αυτα τα λογια για τον μεγαλυτερο αρχηγο ολων των εποχων steven gerrard.Απλα η ψυχη της ομαδας ολα αυτα τα χρονια στο ανφιλντ.

Τωρα οσον αφορα εσενα BOOKADORE καλυτερα να μην μιλας για τιτλους γιατι η ομαδα σου εχει να σηκωσει τροπαιο απο την εποχη των δεινοσαυρων

στις 17/05/2015 14:12
Αυτον τον παιχταρα τον λατρεψα στο 3-1 με τον θρυνο...οταν εβαλε το 3ο γκολ με σουτ εξω απο την περιοχη και τους εστειλε σπιτι τους..

στις 17/05/2015 14:25
Casuals88 SOU GAMAW KATHE TRYPA POU SOU EXEI MEINEI AGAMHTH.. GERRARD 8 S-T

στις 17/05/2015 14:36
bookadore h real pire super cup k pagosmio silogon distixos den ine atitloii :/

στις 17/05/2015 14:36
oso gia ton cqasual kana bastardo apo to idrima ine ..

στις 17/05/2015 14:37
gerard adio... mono gia sena mu arese h liver ...

στις 17/05/2015 17:32
pathos kai pisth.tetoioi paixtes spanizoune distixws.respect

στις 17/05/2015 17:58
RESPECT CAPTAIN

στις 17/05/2015 18:28
ρε μαλακες ποιοι ειστε εσεις που θα κραξετε το τζεραρντ; μια τριχα απο τις μασχαλες του ειστε ουτε καν απο τα αρχιδια του

στις 17/05/2015 18:30
ο τζεραρντ εχει πετυχει σαν επαγγελματας ποδοσφαιριστης, ειναι οικογενειαρχης και φωναζουν ρυθμικα το ονομα του ποσες χιλιαδες κοσμος!εσεις τι εχετε περισσοτερο απο αυτον;

στις 17/05/2015 18:31
οι αγγλοι τουλαχιστον ξερουν να τιμουν τους σημαντικους ανθρωπους και οχι ολλα τα λαμογια και τους αναρχικους να τους κανουν θεους!

στις 17/05/2015 19:17
ΒΛΑΚΕΣ ΒΟΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΖΕΡΑΡΝΤ. ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΙΖΕΤΕ (tasos4 casual88) ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΨΩΦΗΣΕΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΡΕΑΛ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ. ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. RESPECT

στις 17/05/2015 19:22
Τζεραρντ ειναι θρυλος κυριολεκτικος. Κι ας μην εχει παρει πρωταθλημα. Εχει πετυχει τοσα πολλα ακομα. 1 τσ.λ 1 γιουροπα λιγκ. 2 λιγκ καπ κλπ. Τα λογια γιαυτον τον παιχτη ειναι περιττα. Δεν μπορει να τον αμφισβητησει κανεις ακομα και οι οπαδοι των αντιπαλων ομαδων. Αυτξ ειναι ποδοσφαιρικη παιδια καθικια οχι αυτο που επικρτατει σε αυτον τον κωλοτοπο!!

στις 18/05/2015 18:54
respect σε έναν τεράστιο αρχηγό. Ένα θρύλο και γίγαντα της Λίβερπουλ. Θα λείψει πολύ από τους οπαδούς του,τα γκόλ του,οι ασσίς του,η παρουσία του. RESPECT.

στις 01/08/2015 05:59
Πολύ μεγάλος ένας και έσπρωξε όλη την ομάδα να κάνει ότι έκανε αυτό τον κάνει μεγαλητερο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.