Κάραγχερ: «Ο Μπέιλ πρέπει να επιστρέψει στην Αγγλία»

Κάραγχερ: «Ο Μπέιλ πρέπει να επιστρέψει στην Αγγλία»



Ο Τζέιμι Κάραγχερ συμβούλεψε τον Γκάρεθ Μπέιλ να αποχωρήσει από τη Ρεάλ το φετινό καλοκαίρι και να επιστρέψει στην Πρέμιερ Λιγκ, ενώ κατηγόρησε τους οπαδούς της «βασίλισσας» για τις αποδοκιμασίες στον Ουαλό άσο. Τι είπε για Ρονάλντο.

Ο Γκάρεθ Μπέιλ αποδοκιμάστηκε για ακόμα μια φορά από τους φίλους της Ρεάλ μετά τον αποκλεισμό της «βασίλισσας» από τη Γιουβέντους και οι φήμες για μεταγραφή σε αγγλική ομάδα έχουν πάρει... φωτιά.

Μάλιστα, ο Τζέιμι Κάραγχερ συμβούλεψε τον Ουαλό άσο να επιστρέψει στην Αγγλία, τονίζοντας πως δεν θα πρέπει να σκεφτεί ούτε λεπτό το ενδεχόμενο παραμονής στη Μαδρίτη εφόσον του παρουσιαστεί η ευκαιρία να αγωνιστεί ξανά στην Πρέμιερ Λιγκ:

«Ο Γκάρεθ Μπέιλ θα απολάμβανε ιδιαίτερες τιμές άμα έπαιζε σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα. Και μόνο με όσα πέτυχε την πρώτη του σεζόν στη Μαδρίτη, θα έπρεπε να είχε κερδίσει τη φιλική συμπεριφορά του κόσμου. Ένα καθοριστικό γκολ σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ; Μια εντυπωσιακή ενέργεια που έκρινε τη νίκη στον τελικό Κυπέλλου με την Μπαρτσελόνα; Όλα αυτά δεν λένε τίποτα εάν ο κόσμος της ομάδας σου –που αγαπάει να αναζητά αποδιοπομπαίους τράγους- σε αποδοκιμάζει» έγραψε σε άρθρο του στη «Daily Mail» ο Κάραγχερ και πρόσθεσε:

«Βλέποντας το παιχνίδι της Τετάρτης, όπου η Γιουβέντους διέλυσε τα όνειρα της Ρεάλ για το ριπίτ, είδα έναν παίκτη άτολμο και χωρίς εμπιστοσύνη. Ο Μπέιλ έχει χάσει την σπίθα του. Για να την ξαναβρεί, θα πρέπει να επιστρέψει στην Πρέμιερ Λιγκ το καλοκαίρι. Εάν έχει ευκαιρία να επιστρέψει, πρέπει να την αρπάξει και με τα δύο χέρια. Ότι και να κάνει στη Ρεάλ, θα δίνει μια μάχη που θα πρέπει να παλέψει σκληρά για να κερδίσει.

Ο Ρονάλντο δεν θέλει να επισκιάζεται. Θέλει να είναι πάντα ο πρωταγωνιστής της Ρεάλ. Δεν τον γνωρίζω αλλά δεν ξέρω γιατί αντιδρά έτσι. Κοιτάξτε μόνο πως αντέδρασε όταν ο Μπέιλ σκόραρε αντί γι' αυτόν απέναντι στη Λεβάντε. Πρέπει ο Μπέιλ να συμβιβαστεί με αυτό; Όσο ο Ρονάλντο συνεχίζει να αντιδρά έτσι όταν ο Μπέιλ κάνει κάτι που δεν του αρέσει, τόσο το «Μπερναμπέου» θα τον αποδοκιμάζει
»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12
5.504.251.401.452.152.41.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.002.501.801.502.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 16/05/2015 02:49
ΦΥΓΕ ΜΠΕΙΛ ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.. ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΜΑΣ ΠΙΣΩ ΝΤΙ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΤΕ ΧΕΑ!!

στις 16/05/2015 04:12
ela sthn AEKARA RE

στις 16/05/2015 08:07
O kosmos ksexnaei eukola ta kala

στις 16/05/2015 10:07
alexfx125 symfwnoume file.dwste mas casijjas kai bale kai parte di maria kai de hea.kleisame;;katse na ferw ta xartia na prolavoue kai tous malakes twn dioikisewn min to metaniwsoun file.

στις 16/05/2015 10:09
o giorgos paokara eipe to pio sosto .. 3exnate eukola tragikoi opadoi tis real .. tespa !!!!!!!!!!!

στις 16/05/2015 10:28
ΑΜΑ ΔΕ ΒΡΕΙ ΑΜΗΝΑ Η ΡΕΑΛ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

στις 16/05/2015 11:22
8elei poly prospa8eia gia na epanel8ei o bale!!symfwnw me ton karagker..prepei na fygei h bale kai afoy se kanena allo prwta8lhma den tairiazei(logika)8a htan kalytero na paei agglia kai pali!!eimai arsenal alla 8elw na paei sthn tottenham gia na petaei fwties me ton kane!!8a ginei ths poutanas!! :)

στις 16/05/2015 11:25
Μια χαρά παικταράς είναι ο Μπέιλ! Στη Ρεαλάρα θα κάτσει θέλετε δε θέλετε. Φέτος δε του έβγαιναν η φάσεις. Του χρόνου πιστεύω οτι θα είναι καλητερος. Το είπε Μάλιστα και ο ίδιος δε φεύγει τζάμπα όνειρα κάνετε. Εσύ αλεξ125 σίγουρα είσαι Ρεάλ?

στις 16/05/2015 11:26
o bale kalos ine akomi alla tha xanagini opos persi ama kurefti .... vamos barca

στις 16/05/2015 12:20
bale dne sou teriazei to sthl ths real girna agglia

στις 16/05/2015 13:37
ΔΙΚΙΟ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΡΕ .ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΟΥΒΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΕΡΜΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΟΥΤ ...ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΙΣΩ ΑΓΓΛΙΑ ...

στις 16/05/2015 13:39
ΑΑΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΜΕ ΜΠΕΙΛ ... ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Ο ΕΝΑΣ ΑΛΛΟ Ο ΑΛΛΟΣ ...ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΝΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕΣΣΙ ΜΠΕΙΛ...

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ 90 ΕΚΑΤ ... ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

στις 16/05/2015 14:09
ferte ton sthn manchester na deiksei to alithino tou prosopo o bale den borei na paiksei me ronaldo sibaikth o ronaldo thelei na ta kanei ola monos tou ferte ton alla oxi me tosa lefta akougotan 100+ ekatomiria...

στις 16/05/2015 14:33
γκαραχερ ατιτλε σταματα να δινεις συμβουλες αμπαλε

στις 16/05/2015 14:51
xxaxaaxaxa priso

στις 16/05/2015 16:40
mathete na ektimate tis poiothtes kai oxi to theama...to paidi einai paixtara kai ton krazete

στις 16/05/2015 19:22
re paidia persi mas xarise dyo koupes gia iremiste.k o ronaldo sto ena den epaize kai sto allo epaize alla afantos.apla opws k oloi oi paixtes tis real prepei na mathoun na paizoun gi autous k oxi gia ton ronaldo twn record

στις 16/05/2015 19:48
οτι θα βγαζατε τον μπειλ αχρηστο μερικοι εδω μεσα (alexfx125) οκ απλα θα συμφωνησω με τον jimmacos.και ναι πρεπει να κουρευτει.την ιστορια του σαμσον την γνωριζετε?εε ο μπειλ ειναι το ακριβως αντιθετο μουαχαχαχαχχα ;)

στις 16/05/2015 21:31
opoios kai na er8ei paixtaras sth real, an dn stamathsei o kwlomourhs o ronaldo p stravwnei th mourh t an dei kapoion na kanei kalhtera pragmata apo auton, dn tha steriwsh pote.

στις 16/05/2015 21:33
h real einai omada, dn einai enas paixths gamw ta kefalia sas p oi perissoteroi opadoi h fila8loi ths real dn einai real alla ronaldo, eleos, to exete gamhsei entelws...

στις 16/05/2015 23:09
2.2.2.2.2 ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΡΕΑΛ. ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΠΑΙΧΤΗ ΤΩΝ 100ΜΥΡΙΩΝ ΝΑ ΤΑ ΧΑΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΡΜΑ ΛΕΩ ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ

στις 16/05/2015 23:11
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΕΜΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΔΝ ΒΑΖΕΙ ΓΚΟΛ Ε? ΚΑΙ ΔΝ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΧΡΗΣΤΟ.. ΑΠΛΑ ΦΕΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ ΤΡΑΓΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ ΚΙΟΛΑΣ...

στις 17/05/2015 13:57
ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ;ΣΤΗΝ ΤΟΤΕΝΑΜ;ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ!

στις 17/05/2015 13:58
Η ΡΕΑΛ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΑ ΣΥΝΕΧΩΣ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.