Μπουφόν: «Δεν θα πάμε στο Βερολίνο για τουρισμό»

Μπουφόν: «Δεν θα πάμε στο Βερολίνο για τουρισμό»

Αφορά τον αγώνα ΙΝΤΕΡ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ


Υπερήφανος για την πρόκριση της Γιουβέντους στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ δήλωσε ο Τζιανλουίτζι Μπουφόν, τονίζοντας πως η ομάδα του δεν θα πάει στο Βερολίνο για… τουρισμό αλλά για να κερδίσει το τρόπαιο.

Η Γιουβέντους απέκλεισε την Ρεάλ στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ και θα δώσει το «παρών» στον τελικό της διοργάνωσης για πρώτη φορά μετά από 12 χρόνια.

Ο τελικός με την Μπαρτσελόνα θα διεξαχθεί στο Βερολίνο, στο γήπεδο όπου πριν εννέα χρόνια ο Τζιανλουίτζι Μπουφόν στέφθηκε πρωταθλητής κόσμου με την Εθνική Ιταλίας. Ο αρχηγός της Γιουβέντους, που δεν έχει κερδίσει ποτέ το Τσάμπιονς Λιγκ, δήλωσε περήφανος για την προσπάθεια της ομάδας του και ξεκαθάρισε πως στο Βερολίνο δεν θα πάνε για να δουν τα αξιοθέατα:

«Είμαι υπερήφανος για την Γιουβέντους. Στο Βερολίνο δεν θα πάμε για τα αξιοθέατα. Δεν θα πάμε ως τουρίστες. Όταν έχεις την ευκαιρία να παίξεις σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ, πρέπει να τον κερδίσεις. Ο τελικός είναι ένας μεγάλος αγώνας για εμάς. Θα τα δώσουμε όλα για το τρόπαιο. Είμαι τόσο περήφανος για την ομάδα, τους συμπαίκτες μου και την πορεία μας. Και φυσικά για την δουλειά που έχει γίνει» δήλωσε ο Μπουφόν.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΙΝΤΕΡ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.953.153.301.751.751.21.231.61
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.501.903.751.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

50 σχόλια:

στις 14/05/2015 02:09
kalimera kana kafe

στις 14/05/2015 03:39
Forca juveeeees..!!

στις 14/05/2015 10:39
paidia ...o buffon tha to sikwsei.tou to xrwtaei i istoria.i juve eftase me metrio roster teliko oxi gia tin mpala pou paizei alla gia tin magkia pou vgazoun oi paiktes tis kai deixnoun pws einai pragmatita omada twn 11 kai oxi tou enos.respect loipon an kai den tous goustarw

στις 14/05/2015 10:52
Η Μπαρτσελόνα κακά τα ψέμματα σε τέτοια φόρμα που είναι θα το σηκώσει αφού αποκλειστήκαμε εμείς..

στις 14/05/2015 10:59
ΠΟΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΩΡΕ... ΜΙΑ ΠΟΥΤΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΥΑΡΕΖ ΜΙΑ ΠΙΑ ΤΟΝ ΜΕΣΣΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΥΜΑΡ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ..3-0 Η ΜΠΑΡΤΣΑ...

στις 14/05/2015 11:22
nai re magka gt dn varethikes kathe xrono ta idia kai ta idia? nai i mpartselona einai h kaluterh omada kai nai exei to panw xeri gia na nikhsei logw dunamikothtas...alla dn prepei na allaksei auto to skhniko mpartsa real bayern kathe xrono?? pame juve !!

στις 14/05/2015 11:40
Για να δουμε ποσο θα αντεξει το κατενατσιο και οι παππούδες της Γιουβε . Όπως και να χει όμως είναι μεγαλη ομαδα μπραβο της .

στις 14/05/2015 12:22
και να σκεφτειτε οτι παρα λιγο στην θεση της Γιουβεντους θα ηταν ο ολυμπιακος.

στις 14/05/2015 12:45
λέτε όλοι μαλακίες ο τελικός θα είναι αρκετά δύσκολος και αν δεν πήγαινε η Barca τελικό θα έλεγα ότι το αξίζει 100% η Juve

στις 14/05/2015 12:55
Barcelona 3-1 Juventus !!! i juve an balei goal 8a einai apo penalty i amam i barca parh kokkinh !!!!!!!!

στις 14/05/2015 12:56
Forca yuve!

Η Γιούβεντους θα το πάρει γιατί το αξίζει.

στις 14/05/2015 13:13
autoi p lene oti aksiei h juventus dn kserw ti lene, makari na to parei juventus 8a uposthrizw..alla htan kai tuxerh

στις 14/05/2015 13:54
PIA JUVE RE MONO MSN MSN MSN MSN MSN

στις 14/05/2015 14:14
μακαρι να γινει καλος αγώνας πανω απ'ολα

στις 14/05/2015 14:36
o suarez exei dagkwsei sto parelthon kai chiellini kai evra.An den tou spasoun kana podi tuxeros tha einai

στις 14/05/2015 15:11
de nmz evra

στις 14/05/2015 16:34
μαλακες αν οι παικτες της γιουβε ηταν πεφταστερια χθες θα ειχε πλουτισει ολος ο κοσμος.θεατρινοι καθε τρεις και λιγο πεφταν κατω,παντως κραμπα η οποια αποκαθισταται μεσα σε 10 δευτερολεπτα πρωτη φορα χθες ειδα μπραβο στον λιχτσταινερ να μπει το παιδι στο βιβλιο γκινιας γιατι μονο γι'αυτο ειναι.τωρα σε ποιον χρωσταει η ιστορια και τι αυτα ειναι να'χαμε να λεγαμε.οι ανθρωποι την γραφουν την ιστορια τιποτα δεν ειναι προκαθορισμενο και η γιουβε μακαρι να φαει καμια 5αρα με χατ-τρικ μεσσι γιατι πονεσαν τα ματακια μας χθες με τους δολοφονους του ποδοσφαιρου

Υ.Γ ο κιελινι ο βλακας θα τρεχει να κρυφτει απο τον σουαρεζζζζζ ;)

στις 14/05/2015 16:35
ama thelete na parete lefta akouste me.to skor tha einai sto imixrono 1-0 yper tis barca me goal tou neymar.sto 2o imixrono 3-1 me goal toy messi kai racitic kai morata gia tin juve..

στις 14/05/2015 16:58
barca kupelouxos telos akoma kai ta realmadritakia goustaroune na vlepoune messi suarez neymar na skizoun kolarakia...

στις 14/05/2015 18:46
μακαρι να το παρει η γιουβε και ολοι να κλαιτε μετα!

στις 14/05/2015 18:48
αυτο με τα θεατρα και ποιοι επεφταν τα ειδαμε! ου στο διαλο κομπλεξικοι! γιατι δεν παιζουν μονο τα λεφτα μπαλα αλλα και η ψυχη και η καρδια κατι που οι πλουσιες ομαδες δεν εχουν

στις 14/05/2015 19:26
Etsi legate kai me tun real oti 8a xasoume kai sta dio match alla iparxi alla!!!!!!!

στις 14/05/2015 19:36
manolis.S3 ασε μας ρε φιλε πανε παιξει εσυ για μια θεση στον τελικο της μεγαλυτερης διασυλλογικης διοργανωσης στον κοσμο και οταν θα σε σκουνταν μεσα στην περιοχη εσυ να κανεις τον παλικαρα και να μην πεφτεις.αλλο αυτο και αλλο να εισαι στο 75 και επειδη εισαι στο 1-1 να παθενεις και καλα κραμπες και να 'δροσιζεσαι'οπως ελεγε ο speaker για τον ασχημομουρη τον ελβετο σας ενω πρεπει να εκτελεσεις το πλαγιο και να κανεις απο πανω και παραπονα στο διαιτητη που σε εβγαλε κιτρινη.ασε τωρα

στις 14/05/2015 19:41
αλλα η μαλακια ηταν δικια μας που στο πρωτο δεκαλεπτο μαζι με το πεναλντυ δεν σας καρφωσε το γκολακι ο μαλακας ο μπενζεμα που την εστειλε σε τετ α τετ στα κεραμυδια και στην επομενη φαση που αντι ο ροναλντο να σκοραρει εβγαλε σεντρα στον μπενζεμα και χαθηκε η φαση να γινοταν το ματς 3-0 να τελιωναμε.αλλα τοσο μαλακες ειναι και αυτοι.Περασατε με μουφα πεναλντυ τη μονακο και θελετε να βγειτε και απο πανω.5 να φατε στον τελικο

στις 14/05/2015 20:31
Πάρτε το καυλι τώρα και στον τελικό η Γιουβε θα ψωλιασει και την επόμενη Ισπανίδα ποινή που λέγεται μπαρτελονα

στις 14/05/2015 20:32
και εσυ τα ιδια εκανες στο τορινο φιλε ; και επισης στο τορινο επρεπε να παιζεις με 10 παικτες

στις 14/05/2015 20:33
"Πορνη "αλλά το καταλάβατε από πριν

στις 14/05/2015 21:09
h juve tha xasi 90-0 telos

στις 14/05/2015 21:41
Στα 89 θα σταματήσουμε ρε arias.Λίγο fair play για τον γερόλυκο τον Buffon.

στις 14/05/2015 22:27
XDD

στις 14/05/2015 22:42
λεει το αλλο το μαλακισμενο απο επανω για τοβ λικσταινερ οταν ομως μαλακα η ρεαλ ηταν μπροστα ειδαμε και τα μπολμποι πως εδιναν την μπαλα.....

στις 14/05/2015 23:10
i giouve de 8a einai toso tixeri me ti bartsa opos itan me ti real.... kalitera na mi pati na pe3i i giouve:) rezili 8a gini :D

στις 14/05/2015 23:11
pai*

στις 14/05/2015 23:33
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΝΑΙ ΑΦΗΣΑΝ ΕΞΩ ΤΗΝ ΡΕΑΛ! ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΣΑΝ ΦΑΒΟΡΙ Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ..! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΝ ΚΑΙ ΓΕΛΑΝΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΥ ΚΛΕΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑΚΙΑ ΤΟΥ.

στις 14/05/2015 23:51
Magkespekste x hmixrono x teliko 3Euro ez money ez life

στις 15/05/2015 00:31
Buffon 8a fas Kala apo ton messi Kai thn parea tou poutanas gioi italoi

στις 15/05/2015 01:17
Matsara na dou kai as kerdisei kaliteros

στις 15/05/2015 01:17
Doume

στις 15/05/2015 03:08
Treolopoustara13 εγω δε σ'εβρισα παλιοαρχιδι αλλα τα θελει ο κολος σου.Να του κανεις μυνηση του ball boy παλιοκομπλεξαρα

στις 15/05/2015 14:29
ο μπαμπας μου εναι 56 χρονων να του θεωρησουμε το δελτιο αν ειναι να αρχισει προετοιμασια απο του χρονου με τη juve...αντε ρε δε τραβατε τα βυζια σας να μακρυνουν θα σας πηδηξει ο μεσσι και η παρεα του..ναι οκ συγχαρητηρια που φτασατε μεχρι εδω αν και δεν το αξιζατε αλλα απο εδω και περα μονο τσαπου εχει.Αν θελετε να κανετε κατι για να νευριασετε την μπαρτσα μολις βαζουν γκολ να κανετε σεντρα..γκολ αυτοι; σεντρα εσεις;

στις 15/05/2015 17:51
anastasismessi10 enw esy dn les malakies etsi?

στις 15/05/2015 17:54
cristianoronaldo852

eisai real gamw to kefali s, ti poutsilikia einai ayta p les k me ti asxoleisai? eisai sovaros?

στις 15/05/2015 17:55
k epeidh eisai real, esu ftais p dn mporeses na valeis gkol sth juve tosa lepta, se peira3an dld 5 h 7 lepta p 3aplwnan oi paixtes tis juve? 3analew, eisai REAL, dn eisai omadoula ths plakas...

στις 15/05/2015 17:58
paides, mn ypotimate ths italikes omades k eidika th juve... enas telikos einai, ta panta mporei na ginoun...

στις 15/05/2015 23:50
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΠΙΤ ΜΠΟΥΛΑΣ Ο ΣΟΥΑΡΕΖ ΑΚΟΝΙΖΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΓΙΟΥΒΕ ΤΕΛΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΡΓΟ ΟΣΟ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕ Ο ΚΛΑΨΟΜΟΥΝΗΣ ΚΑΙ Η ΡΕΑΛ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ.

στις 15/05/2015 23:52
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΟΥΦΟΝ ΚΑΤΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΡΟΛΑ.ΘΑ ΔΕΧΤΕΙ ΑΣΦΥΚΤΙΚΗ ΠΙΕΣΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.Η ΜΑΓΙΚΗ ΤΡΙΠΛΕΤΑ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΑ ΜΕ ΜΕΣΣΙ,ΝΕΙΜΑΡ ΚΑΙ ΣΟΥΑΡΕΖ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.

στις 16/05/2015 01:29
Bookadore σαν να μη θυμαμαι καλα...ποσα γκολακια εφαγε φετος η loserpool σου απο το μπουρδελο της ρεαλ στους ομιλους?

στις 16/05/2015 01:32
Και monompala μαλλον δεν θα προσεξες το απο κατω σχολιο μου που γραφω πως δικια μας μαλακια ηταν που μαζι με το πεναλντυ δεν τους καρφωσαμε αλλα δυο γκολ να τελιωνε η δουλεια απο το ημιχρονο

στις 16/05/2015 12:52
i kolofardia ths juventus den eixai oria ston agwna me thn real..epekse megalo rolo to mats kai ston benzema diotieinai to klidh ths epithshs ths real den htan se forma...kai parolo afta h real exase fashs pou den xanonte apo terastia i juventus ston teliko me barcelona opu na min koroidevomaste i epithsh ths barcelona einai se diavoliki forma pistevo oti o buffon tha vareth na vgazei ti mpala apo ta dixtia.. egw ama hmoun o buffon ekini th mera tha pigen agia psarema toulaxiston na evgaza psaria kai oxi mpales ;)

στις 16/05/2015 12:53
terastia kolofardia* i juventus

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.