Τσάμπιονς Λιγκ: Στον τελικό η Μπαρτσελόνα! (video)

Τσάμπιονς Λιγκ: Στον τελικό η Μπαρτσελόνα! (video)



Στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ η Μπαρτσελόνα! Οι «μπλαουγκράνα» ηττήθηκαν με 3-2 από την Μπάγερν στο Μόναχο, ωστόσο έχοντας ως… προίκα το 3-0 του «Καμπ Νου» «σφράγισαν» το εισιτήριο για τον τελικό του Βερολίνου. Μπενατιά (7’), Λεβαντόφσκι (59’), Μίλερ (74’)/ Νεϊμάρ (15’, 29’) τα γκολ.

Μετά από τέσσερα χρόνια η Μπαρτσελόνα επιστρέφει σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε ηττήθηκε με 3-2 από την Μπάγερν στο Μόναχο, ωστόσο πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Βερολίνου, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Ρεάλ ή τη Γιουβέντους.

Το γρήγορο γκολ του Μπενατιά (7’) έδωσε ελπίδες για την ανατροπή στην Μπάγερν, ωστόσο ο Νεϊμάρ με δύο γκολ (15’, 29’) έφερε… τούμπα το ματς και έβαλε τέλος στα όνειρα των Βαυαρών. Πίεσε για την ανατροπή η Μπάγερν και κατάφερε να πάρει τη νίκη με ωραία γκολ των Λεβαντόφσκι (59’) και Μίλερ (74’), αποφεύγοντας απλώς την ήττα.

Με την πρόκριση, η Μπαρτσελόνα επιστρέφει σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ για πρώτη φορά μετά το 2011, έχοντας κατακτήσει το τρόπαιο και στις τρεις τελευταίες φορές που έφτασαν εκεί (2006, 2009, 2011). Συνολικά μετρούν τέσσερα τρόπαια, με πρώτη κατάκτηση το 1992, και θα διεκδικήσουν το 5ο τρόπαιο στην 8η συμμετοχή τους σε τελικό.

Τσάμπιονς Λιγκ: Στον τελικό η Μπαρτσελόνα! (video)Το παιχνίδι είχε εντυπωσιακό ρυθμό από τα πρώτα λεπτά και οι ευκαιρίες δεν άργησαν να έρθουν. Μόλις στο 3ο λεπτό η Μπάγερν έχασε την πρώτη καλή στιγμή με τον Λαμ, ο οποίος δεν μπόρεσε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Μίλερ. Η απάντηση της Μπαρτσελόνα ήρθε στο 5’ με σουτ του Ράκιτιτς που απόκρουσε δύσκολα ο Νόιερ, ενώ ο Γερμανός γκολκίπερ είπε «όχι» και σε σουτ του Νεϊμάρ ένα λεπτό μετά.

Η Μπάγερν γλίτωσε το γκολ και στο 8ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί με τον Μπενατιά. Μετά από κόρνερ του Αλόνσο, ο Μαροκινός αμυντικός έπιασε αφύλαχτος την κεφαλιά και «έγραψε» το 1-0, βάζοντας… φωτιά στην «Άλιανζ Αρίνα».

Οι Βαυαροί πέτυχαν το γρήγορο γκολ και απέκτησαν ελπίδες για την πρόκριση, όμως όλα ανατράπηκαν στο 15’. Μέσι, Σουάρες και Νεϊμάρ συνεργάστηκαν άψογα και ο τελευταίος ισοφάρισε σε 1-1, βάζοντας τέλος στα όνειρα των γηπεδούχων για την ανατροπή.

Παρά το γκολ της ισοφάρισης, η Μπάγερν δεν πτοήθηκε και προσπάθησε να ξαναπάρει το προβάδισμα, όμως ο Τερ Στέγκεν απόκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Μίλερ (19’) όπως και το σουτ του Λεβαντόφσκι (27’). Η Μπαρτσελόνα απείλησε στο 29’ με σουτ του Μέσι και ένα λεπτό μετά ολοκλήρωσε την ανατροπή, «σφραγίζοντας» την πρόκριση.

Ο Σουάρες βγήκε στην αντεπίθεση και την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Νεϊμάρ, ο οποίος με σουτ στην κλειστή γωνία «έγραψε» το 2-1. Οι Βαυαροί προσπάθησαν να πάνε με το σκορ ισόπαλο στα αποδυτήρια, ωστόσο ο Τερ Στέγκεν δήλωσε ξανά «παρών». Ο Γερμανός πορτιέρο έδιωξε δύσκολα την κεφαλιά του Σβάινστάιγκερ και δύο λεπτά μετά πραγματοποίησε τρομερή επέμβαση σε εξ’ επαφής σουτ του Λεβαντόφσκι, με την μπάλα να μην περνάει για εκατοστά την γραμμή.

Με την πρόκριση να έχει κριθεί, η Μπάγερν είχε τον απόλυτο έλεγχο στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να φέρει… τούμπα το ματς. Στο 59’ ο Λεβαντόφσκι ισοφάρισε σε 2-2 με ωραία ενέργεια σουτ από το ύψος της περιοχής, ενώ στο 72’ ο Σβάινστάιγκερ έδωσε στον Μίλερ και αυτός με υπέροχο σουτ στην κίνηση ξαναέδωσε το προβάδισμα στους Βαυαρούς.

Τίποτα δεν άλλαξε στα τελευταία λεπτά. Παρά την πίεση της Μπάγερν, το 3-2 έμεινε μέχρι το φινάλε και η Μπαρτσελόνα θα ταξιδέψει ξανά στη Γερμανία, αυτή τη φορά με προορισμό το Βερολίνο.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.853.301.751.651.851.781.21.14
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.251.952.251.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.751.902.6010.00

Σχολιασμός

99 σχόλια:

στις 12/05/2015 23:51
omadaraaaaaaaaaa pame na to paroumai

στις 12/05/2015 23:53
sygxarhthria sth bayern p me mish omada katafere na kanei th barca na pai3ei amuntika k estw na nikhsei...

στις 13/05/2015 00:03
It was just ok για το επίπεδο των δύο ομάδων,αν και σπάνια βλέπεις παιχνιδάρες όταν και οι δύο αντίπαλοι είναι top.Πάντως,σαν φίλος της Μπάρτσα,ανακουφίστηκα και πρέπει να παραδεχτώ ότι η Μπάγερν δεν θα ήταν η ίδια με Ριμπερί και Ρόμπεν.Σε κάθε περίπτωση,το τρόπαιο είναι δικό μας.Θεωρώ πως,είτε Ρεάλ είτε Γιούβε,είναι ευκολότεροι αντίπαλοι ακόμα και από την ελλειπή Μπάγερν.

στις 13/05/2015 00:04
ontws dn htan trelo paixnidi k dn to perimena akrivws etsi... 8a perimena perissoterh entash k eidika ap th barca...

στις 13/05/2015 00:05
ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΚΩΛΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΚΑΤΑΛΑΝΑΚΙΑ... ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΡΙΜΠΕΡΙ ΡΟΜΠΕΝ ΑΛΑΜΠΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΤΣΤΡΟΥΜΠΕΡ...

στις 13/05/2015 00:09
to pirate trebleee k 5oo telosssssssss

στις 13/05/2015 00:23
alexfx125 που να έπαιζε και ο Πελέ,ο Μαραντόνα και ο Κρόιφ...........Αν κάνεις την μαλακία και περάσεις αύριο,το δικό σας κωλαράκι να δεις πώς θα ανοίξει στον τελικό.Ρε.......ξέρετε από ποδόσφαιρο ή μπαίνει ο κάθε κακομοίρης εδώ μέσα και λέει την παπαριά του;

στις 13/05/2015 00:28
re file paparantza, hsoun sigouros oti 8a pernouses an htan plhrhs h bayern?

στις 13/05/2015 00:30
ELA MIN MILAS les kai to eixane...kanonisei HTANE ME LATHOI TIS AMUNAS KANATE OTI KANATE...ante mileisan twra opadoi ti bayern k ta realakia pextiakn san poutsa eimaste teliko parte ta arxidia mas k ante geia!

στις 13/05/2015 00:30
mn tyflwneste vlepontas mono messi, neymar k suarez k dn yparxei tpt allo... k propersy me plhrh omada h bayern, dn tn eida kala th barca gi ayto asto... as arkestoume sta sygxarhthria pou perase h barca... k pali sygxarhthria.

στις 13/05/2015 00:31
Barcaa4Ever mn ginesai mounopano twra... dn se tima k polu p perases th bayern me mish omada, ela twra...

στις 13/05/2015 00:32
an h3eres thn istoria ths bayern dn tha milouses etsi, mallon 8a eisai mikros, tespa...

στις 13/05/2015 00:33
sta arxidia mas omada 5etias k opadi 5etias vasilisa tis europis mia ine k de tha iparxi ali mexri na pethanete telos hala madrid.......

στις 13/05/2015 00:34
re treble h barca protathlima h bayrn pagosmio k super cup emis kanenas atitlos kl imaste worth

στις 13/05/2015 00:35
xoris modric de pame oute gia psomi sto furno eytixos p pirame ayta ta 2

στις 13/05/2015 00:35
o cr theli voitho k o james to idio..

στις 13/05/2015 00:37
@[email protected]

omada 5etias h bayern?

στις 13/05/2015 00:39
re arias, mperdeueis th bayern me th germania h m fainetai? :-)

στις 13/05/2015 00:39
Φιλε monompalla ή εγώ δεν ξέρω Ελληνικά ή εσείς.Επαναλαμβάνω το αρχικό μου σχόλιο.(Copy and paste...Πάντως,σαν φίλος της Μπάρτσα,ανακουφίστηκα και πρέπει να παραδεχτώ ότι η Μπάγερν δεν θα ήταν η ίδια με Ριμπερί και Ρόμπεν.)'Αλλα μη μου λέτε ότι άνοιξε κι η κωλάρα μας.

στις 13/05/2015 00:40
den xerw ti lete eseis.egw poy to epaixa 1 kontepsa na pathw egkefaliko sto 93

στις 13/05/2015 00:41
dn eipa pote oti sas anoi3e, mia erwthsh ekana...

στις 13/05/2015 00:42
katafere na kanei thn barca na pai3ei amyntika leei...dhladh ti allo 8a akoysoyme..opote 8elane sas bazane goal alla genika toys kanate na kleistoyn pisw...hahahahaha

στις 13/05/2015 00:43
mono mpala gia tin barca milousa

στις 13/05/2015 00:43
ρε μονομπαλα κ εσυ θα περναγες αν προπερσυ δεν ητανε τραυματιας ο μεσσι και ολη η μπαρτσα με ψυχολογια στο πατο λογω καρκινου του τιτο κ χωρις προπονητη στα μεταξυ μας παιχνιδια?μην παμε με τα εαν και τα γιατι και αν επαιζε ο ρουμενικε η ο μπεκενμπαουερ ελεοςςςς οκ συνχαρητηρια που το παλεψατε μεχρι τελους αλλα ως εκει εισασταν μεχρι κ οι οπαδοι σας το καταλαβανε αν θελετε να εχετε καλη πορεια του χρονου και οχι αφανεια στηριξτε Πεπ και αφηστε τα σεναρια συνομωσιας

στις 13/05/2015 00:45
Δεν αναφέρθηκα σε εσένα monompalla,άλλα στον alexfx125 στον οποίο και απηύθηνα το σχόλιο,που πιάστηκες για να μου απαντήσεις.Όλα καλά.

στις 13/05/2015 00:45
καρμελο τρομερη βασιλισσα ρε πρωταθλημα καθε 5 χρονια τσου λου καθε 12 χρονια κυπελλο καθε 3 κατι κανεις εκει γελακτικος ε γελακτικος....

στις 13/05/2015 00:45
@[email protected]

ok

στις 13/05/2015 00:47
Ένα τελευταίο σχόλιο και ας βγω ψεύτης.........Ο Γκουαρντιόλα μένει στη Μπάγερν και φέρνει Μέσσι.???????????????????????????????????????????????????

στις 13/05/2015 00:51
@palouki-luk21

apla lew oti se mas eleipe olh h vash ths omadas... pali kala k to shmerino apotelesma, dn perimena na nikhsei h bayern, poso mallon na perasei.

στις 13/05/2015 00:51
k ennoeite oti sthrizw guardiola..

στις 13/05/2015 00:52
ελλιπης αντιπαλος η ρεαλ; θα πονεσει στον τελικο

στις 13/05/2015 00:52
dn nomizw re paparantza... api8ano m fainetai... an k m aresei para polu o messi k as eimai bayern, apla apiastos.

στις 13/05/2015 00:54
palouki-luk21

sthn afaneia dn htan pote h bayern, yphrxe k prin ton guardiola an 8umasai, dn einai polu makria, molis propersy...

στις 13/05/2015 00:57
σιγουρα δεν ειπα οτι δεν μετρησε στην προκριση μας οπως κ αυτα που προανεφερα για το 7-0 του 12-13 αλλα κ οι απουσιες ειναι μεστο παιχνιδι ρε παιδια και η φορμα και η ψυχολογια και τα παντα τι να κανουμε μιλαμε για τις τρεις καλυτερες ομαδες του κοσμου (ΜΠΑΡΤΣΑ ΡΕΑΛ ΜΠΑΓΕΡΝ)δεν γινεται να βασιζομαστε στο οτι ελειπε ο πεδρο η ο αλαμπα η ο κοεντραο κ γιαυτο περασες κλπ δηλαδη γελανε καπου τα ιερα τερατα της στρογγυλης θεας

στις 13/05/2015 00:58
αφανεια εννουσα να μην εισαι στις 3 καλυτερες ομαδες του κοσμου και να αρκεισαι σε μια μπουντεσλιγκα αυτο εννουσα παρεξηγησες*

στις 13/05/2015 01:01
palouki-luk21 οι τρεις μεγαλύτερες ομάδες αρχίζουν όλες από ΜΠΑ. ΜΠΑγερν,ΜΠΑρτσα και ΜΠΑουγκ.

στις 13/05/2015 01:04
Sto 2 hmi i mpartsa variotan eixere pws diskola ginetai tetoia anatropi kathise

στις 13/05/2015 01:05
παραβλεπω το τελευταιο γιατι μιλαμε για τσου λου.. μπαγερν και μπαρτσα δηλαδη τι φαση σημερα στο σαλονι χαρακωνοσουν και στο μπαλκονι αναβες καπνογονο?

στις 13/05/2015 01:10
pa;ouki trava metra posa pratathlimata posa kipela k posa cl exo ego k posa esi k meta ela vresme afou exis ligotera re se ola re k milas k si pires cl me tin iperomada sou me ta skandala pou eginan me tin tselsi alios ta rxidia mou tha epernes toulaxiston i real ta perni me ta rxidia tis oxi me tin ouefa-lona opos lene tin omadoula sou

στις 13/05/2015 01:19
[email protected] το τελευταίο σου σχόλιο είναι το ανέκδοτο της χιλιετηρίδας.Πιες ένα δυνατό καφεδάκι,κάνε ένα κρύο ντουζ και ψάξε ποιά ήταν η Ρεάλ στα μέσα του περασμένου αιώνα.Πώς προωθήθηκε και από ποιούς και τι προπαγάνδες εξυπηρετήθηκαν.Όχι,δεν λέω ό,τι θέλω και δεν μπερδεύω την σημερινή Ρεάλ με την τότε άλλα μην το ξαναπείς πως ό,τι πήρες το άξιζες.Ψάξου και μην εκτίθεσαι.

στις 13/05/2015 01:29
esi pires cl me sproximo aneleito oxi ego gelage olos o kosmos k mi mou milas emena gia 50 xronia prin pou de zouse kan auta alou ...

στις 13/05/2015 01:30
ok pirame tropea me ton franco alla o franco edose fraga gia to camp nou :p tespa to treble sas aniki

στις 13/05/2015 01:31
Μία από τις πιο χαρακτηριστικές ιστορίες που μεγάλωσε την έχθρα των δύο ομάδων, ήταν η υπόθεση της μεταγραφής του Αλφρέντο Ντι Στέφανο. Ο Αργεντινός σταρ της εποχής είχε έρθει σε συμφωνία με την διοίκηση της Μπαρτσελόνα, όμως δεν αγωνίστηκε ποτέ στους Καταλανούς. Εκείνη την περίοδο η Μπαρτσελόνα κρατούσε τα σκήπτρα στο ισπανικό ποδόσφαιρο και η συγκεκριμένη μεταγραφή θα αποτελούσε μία νίκη των «μπλαουγκράνα» κατά της Ρεάλ. Μετά από εντολή του Φράνκο απαγορεύτηκαν όλες οι μεταγραφές παικτών από την αγορά του εξωτερικού. Εφευρέθηκε ένας νόμος που επέβαλε στην Μπαρτσελόνα να δανείζει συνεχώς τον παίκτη στη Ρεάλ, έτσι ώστε να αγωνίζεται μία χρονιά στον ένα σύλλογο και μία στον άλλο. Η Μπαρτσελόνα δεν το δέχτηκε, καθώς το θεώρησε γελοίο. Ο Φράνκο παρενέβη και με προεδρικό διάταγμα ο παίκτης κατέληξε στην Ρεάλ.

Ο Ντι Στέφανο αναδείχθηκε σ' έναν από τους μεγαλύτερους αστέρες της Ρεάλ και έγινε ο ηγέτης της ομάδας που κατέκτησε πέντε συνεχόμενα Κύπελλα Πρωταθλητριών. Βλέποντας την κατάσταση πο

στις 13/05/2015 01:34
Βλέποντας την κατάσταση που επικρατούσε στη χώρα, οι αδικημένοι Καταλανοί έβγαλαν ένα σύνθημα, το οποίο συνοδεύει τον σύλλογο μέχρι σήμερα. «Mes Que un club», που σημαίνει «περισσότερο από ένας σύλλογος», θέλοντας να τονίσουν τις δημοκρατικές διαδικασίες που επικρατούν στην Μπαρτσελόνα. Πλέον σε κάθε παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες στο «Καμπ Νου», υπάρχει ένα πανό γραμμένο και στα αγγλικά που αναφέρει «η Καταλονία δεν είναι Ισπανία».

Η απάντηση της Μπαρτσελόνα με τον Κρόιφ

Πηγή: Ο Φράνκο, η Καταλονία και το άσβεστο μίσος Ρεάλ-Μπαρτσελόνα | iefimerida.gr http://www.iefimerida.gr/news/46750/%CE%BF-%CF%86%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%BA%CE%BF-%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CE%AC%CF%83%CE%B2%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%BF%CF%82-%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BB-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%84%CF%83%CE%B5%CE%BB%CF%8C%CE%BD%CE%B1#ixzz3ZxxV3EbX

στις 13/05/2015 01:36
Και συγνώμη δηλαδή,όταν εσύ λες......κοίτα πόσα έχω.......δεν εννοείς τα πριν 50 και βάλε χρόνια;Εγώ γιατί να μην αναφέρω εκείνη την εποχή;

στις 13/05/2015 01:37
k oso gia ta ala pou ipes esi prosexe ti les gt milas san 12xrono pos pisteuis oti to cl to pires gt opios k na perasi ine xiroteros k apo ti bayern opos itan twra entaxi gelai o komsos zise agori mou ston kosmo sou akou eki xexnas to gamisi pou efages to 3-1 pou eprepe na itan 6-1 k oso gia to 2-1 pou kerdises ides pios epeze mpala mexri to 60 pou prigithikes 2-1 me ena stimeno k mia mpilia apo tis amina pou katalathos ekane to 2-1 o souares oute estia den kitaxte apla soutare k meta me tin psixoligia evgales k 3 4 fasis gt otan pezis mpala k sou proigounte 2 fores cwris fasi alazi i psixologia an epexes mpala xeris pou de to kovo ..ala den pirazi parakala na min perasi i real mono auto meta tha ta poume ti tha paris..

στις 13/05/2015 01:39
tulaxiston ta tropea ta pername xoris stisimo :p mono me stimenes metagrafes XD

στις 13/05/2015 01:39
kita milas gia mia metagrafi kamia sxesi me dietisia k tlp ante geia

στις 13/05/2015 01:39
xoris modric tha fame poutsa se sandwich

στις 13/05/2015 01:41
thelo omos na do ti egrafes persi k prin to ianouario gia barca real otan kaname to seri krima den mporo na do an k ime sigouros otan den to agixes to pliktrogio k twra katopin eortis vgalate ola ta barcelonakia glosa

στις 13/05/2015 01:44
ego ime panta edo k grafo ite xanoume ite nikame thimame xaraktiristia prin ton ianouario oute ena sxolio apo opado barcas oute kan otan egrafe gia tin omada sas poso malon gia real mpravo sas autous tous opadous exete se kana 2 xronakia den tha iparxete kan tha exete alaxi oli omada gt iste oli opadi 5etias gia tin omada 5etias kalinixta

στις 13/05/2015 01:45
αυτο το οτι η οι φιλαθλοι της ρεαλ καθονται και λενε οτι εχουν "10" τσου λου με περηφανεια ειναι σαν να λεμε εμεις οι ολυμπιακοι εχουμε 42 πρωταθληματα.. να μαστε αντικειμενικοι ρε παιδια... ειναι αστειο να καυχιεσαι για αυτα τα "χαλια"...

στις 13/05/2015 01:46
Εγώ σας έδωσα ένα από τα άπειρα παραδείγματα. Εσύ κατάλαβε ό,τι θες.Πάντως εγώ ξέρω γιατί υποστηρίζω Μπάρτσα και όχι Ρεάλ.Εσείς;.......Aυτά από εμένα και ό,τι θέλετε υποστηρίξτε.

στις 13/05/2015 01:47
k oso gia fetos epidi ime antikimenikos to kipelo sas axizi na iste teliko sto cl sas axizi na iste teliko to protathlima omos xeris poli kala oti ofilete stous traumatismous pou ixe ireal polous k poliminous k pali me 2 3 pontous diafora tha to parisala etsi ine i mpala theli k tixi oso gia cl tha doume pios tha to pari opos k to kipelo mi to exete sigouro enas telikos ine telikos akoma k an pezis me tin kolopetinitsa..

στις 13/05/2015 01:48
re megale edo mas les oti pires to cl epidi den exoun omada real giouve k ine k xiroteres apo auti ti batern ti na poume twra auto dixni poso mpala xeris telos

στις 13/05/2015 01:51
Τελικά γράφετε μόνο χωρίς να διαβάζετε.Ας το πω τελευταία φορά,όπως το είπα και πιο επάνω. Δεν συγκρίνω την σημερινή Ρεάλ με την τότε,άλλα μη μου λέτε ότι αξίζατε ό,τι έχετε πάρει..........Καλά δεν περιμένω να το καταλάβετε πάλι........Ρεάλ υποστηρίζετε.

στις 13/05/2015 01:56
ρε carmelo δικιο εχει σε οτι εχει πει το παλικαρι απο πανω ο paparantas. υποστηριζεις μια απο τις μεγαλυτερες ομαδες και καλα κανεις. αλλα πρεπει να εισαι πολυ καλα πληροφορημενος οταν πρεπει να τις υποστηριξεις δια λογου. και δεν προσπαθω να "στην πω". και τελος θεωρω οτι ειναι αυτονοητο οτι τους τελευταιους μηνες μπαρτσα και μπαγερν ειναι σε καλυτερη κατασταση απο τις αλλες ομαδες.

στις 13/05/2015 01:56
re mono gambit :p ( omada lol ) :p

στις 13/05/2015 01:58
xD

στις 13/05/2015 02:00
paparantzas to leei kai to onoma sou oti eisai PAPARAS. alla poios katalanos opados dn einai. mexri to 77 se eixan sto 0-0 sto camp nou me misi omada malaka. meta milise o messi kai xari se afton perases gt ama eixes nikisei me 1-0 to poly 2 8a s lega egw an 8a isoun teliko twra. papara e papara to pezete kai eksypnoi. na dw an sas fygei o messi ti 8a kanete meta

στις 13/05/2015 02:02
tote p tha figi o messi o ronaldo tha exis tamatisi ti bala :( makari na min erthi pote ayti h mera :(((((((

στις 13/05/2015 02:12
alexfx125....Κλασσικός οπαδός.Άμα και άμα και άμα και άμα.ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΓΑΜΑΩ.Λες και ο Μέσσι δεν είναι παίκτης της ομάδας και δεν πρέπει να σκοράρει.Συγνώμη ρε παιδιά για το αντιfair play.Tι άλλη μαλακία θα δούμε εδώ μέσα.Όσο για το παπάρας..........είναι το nickname μου.Έχω παπαριάσει πολλά κωλαράκια.Φιλάκια μωρό μου.

στις 13/05/2015 02:23
Ρε καρμελο ποια ρεαλ ρε φιλαρακο που κανεις μια νικη καθε πεντε παιχνιδια??που παιρνεις πρωταθλημα καθε 5 χρονια και Τσου λου καθε 12? ποια βασιλισσα αυτη που εχω ξεφτιλισει με 6 μεστο σπιτακι σου και 5 στο δικο μου?που αναγκασα μεχρι και τον αλαζονα και εγωισταρο μουρινιο να πει οτι αυτη η ομαδα δεν παιζεται..ο τρομος σου και ο φοβος σου οπου βρεθεις και γαμω τα 5 κωλοστημενα με τα πιστολια του δικατορα σου που εμπαινε μεστα αποδυτηρια και απειλουσε με παιχτες της μπαρτσας η ηττα η θανατος αφου το παιζεις και ιστορικος μια ντροπης της ιστοριας εισαι αστο γαμησετο η ψαξτο καλα πρωτα η αλλιως αποσυρσου αξιοπρεπως που καθεσαι και τρωγεσαι με την ομαδα που εχει παιξει την καλυτερη μπαλα στο πλανητη γη..

στις 13/05/2015 02:28
μαζεψτε μισθοφορους οσους μπορειτε σκαστε 300 μυρια φερτε οτι υπαρχει και δεν υπαρχει για να μας σταματησετε ρε ειστε περιγελος..... α κ οχι HALA MADRID HALIA MADRID....kai oneira gluka

στις 13/05/2015 09:58
pws meta apo ena paixnidi ftasame na asxoloumaste me poios tin exei megaliteri barca i real einai aporias axio.xtes i barca ekane syntirisi.katharise apo to imixrono me 1-2 kai perase.diladi ti perimenate na kanei sto b meros na paixei mpala;;perasmeni itan syntisrisi dynamewn ekane kai kala ekane.me ta an den ginetai tipota..an o robben an o ribery...an o pappous mou.apla perase i kaliteri omada kai aytin itan i barca.simera perimenw tin real na perasei teliko.einai kaliteri apo tin juventus ftanei na to apodeixei kai mesa sto gipedo tis.kai kati allo...barca kai real einai oi megaliteres omades tou kosmou.den sygkrinontai metaxy tous.einai idio epipedo.koryfi.

στις 13/05/2015 10:45
arxidia xoris moodric 0-3 scor

στις 13/05/2015 11:12
poytsa bayern

στις 13/05/2015 12:49
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μπαρτσελόνα που κατάφερε να περάσει στον τελικό. Επίσης και στην Μπάγερν που δεν ηττήθηκε. Ωραίος αγώνας ήταν.

στις 13/05/2015 15:00
poutsa sto kwlo s olympiakoschori10

undisputed, 3 einai oi omades p einai ena klik pio panw aptis alles, einai k h bayern mn to 3exnas gt osoi to 3exnane dn nomizw na vlepoun mpalla, mallon kapoio allo a8lhma vlepoun

στις 13/05/2015 15:01
k nai h barca htan kalhterh logo apousiwn ths bayern

στις 13/05/2015 15:06
monompalla h poytsa einai sto diko soy kolo apo thn parea toy neymar toy messi kai toy suarez

στις 13/05/2015 15:13
1 exun mono ?

στις 13/05/2015 15:23
η ρεαλ μαγκες ονομαστηκε βασιλισσα της ευρωπης γιατι πολυ απλα εχει στην κατοχη της 10 ευρωπαικα πρωταθληματα που καμια αλλη δεν εχει καταφερει να παρει ωραια? διαβασα καποιοι να λενε οτι τα πηραμε πριν 50 χρονια(ασχολιαστο 1998,2000,2002,2014 αλλες τοσες φορες φιναλιστ)και η μιλαν εχει 7 και τωρα βολοδερνει στη 10 θεση της serie A τι σημαινει αυτο οτι δεν αξιζει να τη σεβομαστε σαν ομαδα?εσεις τωρα τις μπαρτσελονα αντι να κανετε σαν τους βαζελους και τους παοκτσηδες που λεν συνεχεια για τον ολυμπιακο φταστε μας πρωτα και αν γινει ποτε αυτο σας παραχωρουμε το στεμα.εγω προσωπικα σας ευχομαι εγκαρδια να κανετε την αρχη απο φετος κατακτοντας το 5 διοτι αποδεδειγμενα εχετε καλυτερη ομαδα.Η αγια τριαδα μπροστα οπως την χαρακτηριζετε μερικοι δεν πιανεται πραγματικα

στις 13/05/2015 15:29
οι 300 του Λεωνίδα...

ιστορικες διαδρομες φιλοι μου... το σημερα ειναι εδω...

στις 13/05/2015 15:33
pame gia trebl

στις 13/05/2015 15:46
olympiakoschori10 na fantastw k su h barca h real 8a eisai? eisai polu gay telika re pitsirika xaxa...

στις 13/05/2015 15:48
min ksanamiliseis gia ton olimpiako chori10 gaiti tha se gaisw anapoda

στις 13/05/2015 15:49
gamisw

στις 13/05/2015 15:59
@theobayernrobben

???

στις 13/05/2015 16:04
monompalla xwris messi hmoun tote kai to ekmetaleutikes giati k autos kanei to paixnidh mesa eides ti assist dinei to atomo k pws monos tou sto campnu afou dne mporesan oi alloi ta ekanes monos tou! K 2ON MONO MESSI SUAREZ KAI NEYMAR EINAI H BARCA E? ESU DEN 3ES APO MPALA...MOU FAINETAI O BUSQUETS RAKITIC TI EINAI RE; INIESTA EIDIKA...PIQUE AMUNA MACHERANO DANI ALVES ; MONO MESSI NEUMAR SUAREZ E; ASXETE KAI MIN SUGKRINEIS POTE TIS GERMANIAS TO PROTATHLIMA ME TIS ISPANIAS KATALAVES? EINAI TO MEGALUTERO PROTATHLIMA STON KOSMO TIS ISPANIAS GIA AUTO PANTA H ISPANIKES OMADES EINAI TELIKO H HMETELIKO ENW ESU TON MONO POU EIXES GIA ANTAGONISMO EKEI HTAN NTORMUNT PAEI K AUTH..PELON TWRA ANAPXTITHIKE BOLSMPOURGK K GKLANTMPAX K KATI GINETE...OPOTE ASTO ENW ISPANIA UPARXEI SEBILLH VALENTHIA ATLENTIKO REAL BARCA....OPOTE ASTO MIN SUGKRINEIS TIN PUTSA ME TIN BURTSA MPAMIA!

στις 13/05/2015 16:17
poios sugkrine prwta8lhmata re zwo... gia ch.l. milame re tyflo opadaki, p kollaei to prwta8lhma? oti 8es grafeis? h bayern einai bayern, me h xwris guardiola, me h xwris robben, me h xwris ribery k allous... eimai bayern logo nootropias paixnidiou k oxi e3aitias enos paixth, o opoios katalave katalave...

στις 13/05/2015 16:17
viva vamos barcelona messi neymar suarez the best

στις 13/05/2015 16:19
epishs Barcaa4Ever h bayern dn einai mono robben, ribery k alaba... gia ton parapanw logo p s eipa, an ton katalaves...

στις 13/05/2015 16:22
ta 12 xrona epezan me ta 10xrona.kai klassika to esthsan.

στις 13/05/2015 16:25
gt dn to sthsan k propersy?

στις 13/05/2015 18:09
Eordaikos....oταν λες εχω τόσα τρόπαια,εκ των πραγμάτων συμπεριλαμβάνεις ιστορικές διαδρομές.Δε μπορεί να χρησιμοποιείς το παρελθόν μόνο για να μετράς τρόπαια και τίποτα άλλο.Όσο για το βασίλισσα της Ευρώπης δεν είναι εξαιτίας των τίτλων,άλλα περισσότερο λόγω του ίδιου του ονόματος της.Ρεάλ,στα ισπανικά σημαίνει "Βασιλική".Από εκεί ξεκινάει και εδραιώθηκε αργότερα λόγω επιτυχιών.

στις 13/05/2015 18:51
δηλαδη αμα ηταν ατιτλη παλι βασιλισσα της ευρωπης θα την λεγαμε επειδη αυτο σημαινει το ρεαλ...οκ

στις 13/05/2015 19:28
monompalla esy eisai gay

στις 13/05/2015 20:01
sociedad madrid onomastike 1a h real alla meta mesa apo tus tosus titlus to kaname rename k egine real madrid :p

στις 13/05/2015 20:02
to diko mas paratsoukli ine vasilisa tis europis eno to diko sou ouefalona auto lei pola teloss....

στις 13/05/2015 20:10
Τελικά είστε χαζοί. Εννοείται πως αν ήταν ατιτλη δεν θα την αποκαλούσαν έτσι. Όπως δεν γίνεται με τις άλλες 22 ομάδες που λέγονται Ρεάλ

στις 13/05/2015 20:22
ωραια αρα την ονομασαν βασιλισσα γιατι εχει τους πιο πολλους τιτλους στην ευρωπη τι ντεν καταλαβαινεις αφου το ιδιο λεμε χαχχαχα

στις 13/05/2015 20:26
η μπετις δηλαδη οπως πολυ σωστα λες ονομαζεται ρεαλ μπετις ποιος μαλακας ομως την λεει βασιλισσα της ευρωπης?

στις 13/05/2015 20:35
OK cristiano.Μπαμ κάνεις ότι είσαι Ρεάλ.Πάμε από την αρχή λοιπόν.........Το Ρεάλ που το έχουνε και άλλες 22 ομάδες στην Ισπανία σημαίνει "ΒΑΣΙΛΙΚΉ".Πάει μέχρι εδώ;Όταν αργότερα έκανες ευρωπαικούς τίτλους ονομάστηκες βασίλισσα της Ευρώπης λόγω του ήδη ονόματος που είχες. Εξού και η κορώνα στο σήμα σου.(Μήπως στο έδωσαν στην Ευρώπη το σήμα;).Aν δεν είχες ήδη αυτό το προσωνύμιο,ενδεχομένως να ήσουν........μεγάλη κυρία ή αυτοκράτορας ή δεν ξέρω τι άλλο.Το καταλάβαμε τώρα; Όχι;'Ελα ακόμη και οπαδός της Ρεάλ το πιάνει.O CARMELOόμως ούτε τώρα.Τς Τς Τς κρίμα το παλικάρι.

στις 13/05/2015 20:41
@olympiakoschori10

RE TRAVA K GAMHSOU.... vlaka

στις 14/05/2015 11:32
na pas na gamitheis esy malaka

στις 14/05/2015 11:49
H BARCELONA TO PIRE TO CHAMPIONS LEAGUE SIGA NA MIN KOLOSI ME THN JUVENTUS

στις 14/05/2015 11:52
MESSI-NEYMAR-SUAREZ GAMANE KAI TSOUZEI TOUS OPADOUS THS REAL

στις 14/05/2015 20:03
paparantzas χχαχαχαχαχα μην κοροιδευεις ρε.τελος παντων παντως δεν την πεξατε καλ την μπαγερν επρεπε να τις χωσετε παραπανω για δειτε εδω...http://www.contra.gr/Soccer/Europe/ChL/bayernmunchen/mpekenmpaoyer-omada-ths-seiras-h-mpartselona-xwris-ton-mesi.3464288.html

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.