Σούπερ Λιγκ: Πήρε βαθμό από Ολυμπιακό και σώθηκε ο Πλατανιάς

Σούπερ Λιγκ: Πήρε βαθμό από Ολυμπιακό και σώθηκε ο Πλατανιάς



Με γκολ του Χάρα στο 87’, ο Ολυμπιακός ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Πλατανιά στα Περιβόλια, αποτέλεσμα που κράτησε τους Χανιώτες στην Σούπερ Λιγκ.

Την παραμονή του στην πρώτη κατηγορία εξασφάλισε ο Πλατανιάς. Η ομάδα του Παράσχου ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Ολυμπιακό στα Περιβόλια και θα αγωνίζεται στην Σούπερ Λιγκ και τη νέα σεζόν.

Οι «ερυθρόλευκοι», που είχαν το μυαλό τους στον τελικό του Κυπέλλου με την Ξάνθη, βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 17’ χάρη σε αυτογκόλ του Αυλωνίτη. Ο Αποστολόπουλος έκανε τη σέντρα, ο Ρομπέρτο έχασε τη μπάλα, η οποία χτύπησε τα πόδια του Αυλωνίτη και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0 των γηπεδούχων.

Η ομάδα του Περέιρα πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης, όμως ο Ολιμπά κράτησε το μηδέν σε προσπάθειες των Μπενίτες (41’) και Τσόρι (42’). Στο 48’ ο γκολκίπερ των γηπεδούχων πραγματοποίησε νέα επέμβαση σε σουτ του Μιλιβόγιεβιτς και δέκα λεπτά μετά ο Μπανανά «φλέρταρε» με το αυτογκόλ, με τη μπάλα να φεύγει λίγο έξω από την εστία.

Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχιζαν να πιέζουν και στο 87’ κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα χάρη σε τέρμα του Χάρα, ο οποίος κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του Πλατανιά και «έγραψε» το 1-1 με ωραίο πλασέ.

Το σκορ έμεινε ισόπαλο μέχρι το φινάλε, με τον Πλατανιά να «σφραγίσει» την παραμονή και τον Ολυμπιακό να γλιτώνει την ήττα στο τελευταία παιχνίδι του πρωταθλήματος.

Τα αποτελέσματα:


Πανθρακικός - Ξάνθη 2-0
Εργοτέλης - Λεβαδειακός 0-2
Καλλονή - Ατρόμητος 1-1
Παναιτωλικός - Βέροια 2-0
Αστέρας Τρίπολης - Κέρκυρα 2-0
Πλατανιάς - Ολυμπιακός 1-1
Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 3-1
Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 0-0

Η τελική βαθμολογία:


1. Ολυμπιακός 80
-----------------
2. Παναθηναϊκός 66 (2)
3. ΠΑΟΚ 65 (2)
4. Αστέρας Τρίπολης 59 (1)
5. Ατρόμητος 54 (0)
-----------------
6. ΠΑΣ Γιάννινα 53
7. Παναιτωλικός 42
8. Ξάνθη 47
9. Πλατανιάς 44
10. Κέρκυρα 44
11. Καλλονή 44
12. Πανθρακικός 43
13. Πανιώνιος 43
14. Βέροια 43
-----------------
15. Λεβαδειακός 43
16. Εργοτέλης 32
17. ΟΦΗ 13
18. Νίκη Βόλου -6



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 10/05/2015 23:51
karasthmeno murizei gia na swthei o platanias

an kai den kserw an epefte meta apo thn 5aplh isobathmia pou th uphrxe

στις 11/05/2015 00:00
Ειπα ο γαυρο θα δωσει βαθμο(ους) στο παράρτημα

στις 11/05/2015 01:20
ΜΕ αυτά και με αυτά άλλους 6 βαθμούς εντός και εκτός στο Ολυμπιακό του χρόνου απο Πατανιά δώρο! πως αισθάνεστε φίλαθλοι Πλατανιώτες? και εις σκατότερα!

Λεω ψέματα? να με θυμηθείτε του χρόνου...

στις 11/05/2015 02:17
Polys ponos allo8riska

στις 11/05/2015 04:14
eipa kai gw to pararthmataki tou gayrou den 8a swnotan?kalinixta probataki m apo panw....kai mn xexaseis na grapseis g allo8riskous,zhtw o 8rulos kai na deis tsoukala smr....Ade geiaaaaa kai kalh tixh pou 8a s xreiastei st zwh s

στις 11/05/2015 11:06
ΓΑΜΙΟΛΕΣ ΚΟΛΟΓΑΥΡΟΙ .......... ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΣΑΣ , ΠΕΤΑΜΕΝΟΙ ........... ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΦΑΠΕΣ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ............ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΙΣ ΤΣΟΝΤΕΣ ........... ΚΛΑΡΙΝΟΜΑΧΑΛΟΜΑΓΚΕΣ !! ουουουχχααααααααα .......... ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Σ' ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΣΙΧΑΜΕΝΟΥ ΑΡΧΙΡΟΥΦΙΑΝΟΥ ΠΟΥΣΤΡΟΣΥΛΛΟΓΟΥ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ !!

στις 11/05/2015 12:49
polu. ακομα ειχεσ πει οτι ο ΠΑΟΚ θα δωση βαθμο(ους )στον ΠΑΝΙΩΝΙΟ. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ..........

στις 11/05/2015 13:17
astikatzis

ΗΡΕΜΗΣΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΙΝΙΟ...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ..ΗΡΕΜΜΗΣΕ

στις 11/05/2015 14:03
πηραμε το βαθμο μας σωσαμε και το παραρτημα αιντεεεε γλεντια και χαρες στο χωριο του μαρινακη.ε ρε ενας αποκλεισμος που σας χρειαζετε μπουρδελοκρατος

στις 11/05/2015 15:53
εκανε μπαμ οτι ο πλατανιας θα επαιρνε βαθμο.γαμω τα παραρτηματα του γαυρου

στις 11/05/2015 16:10
Μιλάνε όλοι,μιλάνε και οι πουτσοσφαλιαρωμένοι οι Παοκτζήδες!! Με κοκκινη ο Πανιωνιος,10 λεπτα καθυστερήσεις και δεν μπορούσαν να βάλουν ένα γκόλ....Είστε για το καρναβάλι του Ρίο, μπουγάτσες με στρίγκ 111

στις 11/05/2015 17:13
Astikatzis pernas ton eauto sou Gia ellhna? Katalaves ti 8elw na pw...

στις 11/05/2015 20:27
ΔΕ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ:Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΟΥΠΑ ΛΙΓΔΑ ΜΠΟΧΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!ΣΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΚΑΙ Ο manolis.S3 ΝΑ ΜΗ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΙΑ ΑΠ'ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ.ΕΠΕΙΤΑ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΛΑΓΟΣ ΒΡΩΜΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ!

στις 11/05/2015 21:10
ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΤΙ ΠΕΣΑΝΕ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ 3 ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ?ΟΦΗ,ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΑΙ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ.ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ,ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ Η ΚΑΛΛΟΝΗ.

στις 11/05/2015 21:14
Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΒΟΛΙΚΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΧΩΡΙΣ ΤΑΞΙΔΙ ΚΛΠ ΟΠΩΣ ΣΕ ΚΡΗΤΗ ή ΚΕΡΚΥΡΑ.ΣΑΦΩΣ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΣΚΕΦΤΕΙΤΕ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΥΛΜΑΝ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΚΛΠ ΟΠΩΣ ΛΑΡΙΣΑ,ΒΟΛΟΣ.

στις 11/05/2015 22:08
ο νοων νοειτω!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.