Γκατούζο: «Θα σταματούσα με κλωτσιά τον Μέσι»

Γκατούζο: «Θα σταματούσα με κλωτσιά τον Μέσι»

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΣΟΣΙΕΔΑΔ


Ο Τζενάρο Γκατούζο αποκάλυψε τον τρόπο με τον οποίο μπορεί μια άμυνα να σταματήσει τον Λιονέλ Μέσι.

Με αρκετή δόση χιούμορ απάντησε ο Τζενάρο Γκατούζο όταν ρωτήθηκε για το πώς θα έστηνε μια ομάδα για να σταματήσει τον Λιονέλ Μέσι:

«Πώς να τον σταματήσετε; Δεν ξέρω πως θα προπονούσα έναν παίκτη για να το πετύχει αυτό. Ίσως στενό μαρκάρισμα, ή… κάποια κλωτσιά» δήλωσε ο πρώην τεχνικός του ΟΦΗ.

Ο ίδιος σχολίασε τη συμμετοχή της Γιουβέντους στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ: «Η Γιουβέντους είναι τιμή για την Ιταλία. Είναι καλό για το ιταλικό ποδόσφαιρο να πρωταγωνιστήσει ξανά στην Ευρώπη».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΣΟΣΙΕΔΑΔ
1Χ2X2
1.155.8511.003.82

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 08/05/2015 22:49
μεγαλε τζεναροο, ενα τακλιν να του χες κανει θα τον ειχες σταματησει

στις 08/05/2015 22:53
ΑΦΟΥ ΕΙΣΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟ ΔΡΕΠΑΝΙ.ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΝΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ ΣΟΥ ΤΑΚΛΙΝ

στις 09/05/2015 02:31
GAMISETAAAA .... gia poli taklin omos ..!

στις 09/05/2015 09:32
Ε καλά τι θα έλεγε ο φονιάς...Έχει αφήσει παίχτες και παίχτες εκτός για μήνες από τάκλιν και κλωτσιές..Γκατούζο δε σε τιμά αυτό ηλίθιε! Όταν δε μπορείς να τον κόψεις τον άλλον και τον χτυπάς δεν είσαι μάγκας! ΑΧΡΗΣΤΟΣ είσαι...

στις 09/05/2015 12:40
SergioRamos μαζί σου είμαι.

στις 09/05/2015 13:27
paixtaras Gattuso !!! oi alloi perimenoun na stamathsoun ton messi paizontas amyna me ta matia

στις 09/05/2015 14:18
ΟΧΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΤΑΚΛΙΝ ΤΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΘΑ ΤΟΥ ΕΚΟΒΕ..!!

στις 09/05/2015 14:40
Πεναλντι και κοκκινη ειναι αν το εκανε ο Μποατενγκ. Αν και ο Ρινο κανει πλακιτσα

στις 09/05/2015 15:20
παιδια η ουεφα πρεπει να τιμωρηση τον μεσι αυτο που εκανε στον μποατεγκ ηταν ΦΑΟΥΛ ΚΟΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΔΕΚΑΟΚΤΩ ΜΗΝΕΣ ΦΥΛΑΚΗ για προσβολη δημοσιαs αιδουs

στις 09/05/2015 17:05
gkatouzo xazepses k les malakies vasika den tha ton prolavaines re mpaglama pou na ton kopseis vlaka

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.