Μαρινάκης: «Πάμε για άλλα 20 πρωταθλήματα»

Μαρινάκης: «Πάμε για άλλα 20 πρωταθλήματα»

Αφορά τον αγώνα ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Ο Βαγγέλης Μαρινάκης απέκλεισε το ενδεχόμενο αποχώρησης του από τον Ολυμπιακό, αποκάλυψε πως θα καλύψει μόνος του τη νέα αύξηση μετοχικού κεφαλαίου του συλλόγου και υποσχέθηκε άλλα 20 πρωταθλήματα.

Σε δείπνο που ακολούθησε μετά τη φιέστα του 42ου πρωταθλήματος, ο Βαγγέλης Μαρινάκης ευχαρίστησε τους ποδοσφαιριστές, το τεχνικό επιτελείο και τα στελέχη του Ολυμπιακού για την κατάκτηση του τίτλου.

Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού αναφέρθηκε σε όσα συμβαίνουν στο δικαστικό επίπεδο, αποκλείοντας το ενδεχόμενο αποχώρησης από τον σύλλογο. Μάλιστα ο ισχυρός άνδρας των «ερυθρόλευκων» υποσχέθηκε ακόμα 20 πρωταθλήματα ενώ προανήγγειλε αύξηση μετοχικού κεφαλαίου, την οποία θα καλύψει ο ίδιος.

Η ομιλία του Βαγγέλη Μαρινάκη στο ποδοσφαιρικό τμήμα του Ολυμπιακού:


«Θέλω να σας συγχαρώ όλους. Παίκτες, τεχνικό προσωπικό, στελέχη, για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος. Το να κατακτάς ένα πρωτάθλημα δεν είναι εύκολη υπόθεση και αυτό το συνειδητοποίησαν για άλλη μία φορά φέτος οι αντίπαλοί μας. Πρωταθλητής δεν γίνεσαι με το να κερδίσεις ένα ντέρμπι, ούτε κάνοντας ένα σερί καλών αγώνων. Για να γίνεις πρωταθλητής πρέπει να έχεις καρδιά και ψυχή να αντιδράσεις όταν βρίσκεσαι σε δύσκολη θέση. Να αντέχεις την πίεση και πάντα να προσπαθείς να γίνεσαι καλύτερος. Πρέπει να έχεις καλούς παίκτες, καλούς προπονητές, γήπεδο, προπονητικό κέντρο, υποδομές και Ακαδημίες.

Στο ποδόσφαιρο, όπως στην ζωή μας, πας μπροστά δουλεύοντας, δημιουργώντας και χτίζοντας, όχι συκοφαντώντας και γκρεμίζοντας. Ακούγονται πολλά τον τελευταίο καιρό. Πλέον, είναι προφανές ότι στόχος είναι ο Ολυμπιακός. Δεν μπορούν να μας αντιμετωπίσουν στο γήπεδο και δυστυχώς επενδύουν στην καταστροφή, ακόμα και του ίδιου του ποδοσφαίρου. Στοχοποιούσαν συνέχεια τον Σωκράτη Κόκκαλη, τώρα στοχοποιούν εμένα. Δεν φοβάμαι, όμως, γιατί έχω την συνείδηση μου καθαρή. Άλλωστε, σιγά σιγά οι μάσκες πέφτουν και οι συμμαχίες και μεθοδεύσεις αποκαλύπτονται. Δυστυχώς γι’ αυτούς, τώρα που όλοι οι προβολείς στράφηκαν στο ποδόσφαιρο, η αλήθεια θα λάμψει. Δεν μπορούν πλέον να κρυφτούν. Ας βγουν στην επιφάνεια να αντιπαρατεθούμε.

Γράφτηκε ακόμα ότι θα αποχωρήσω από την ομάδα. Είναι γελασμένοι όμως. Πριν τέσσερα χρόνια, στην φιέστα του πρώτου πρωταθλήματος που κατακτήσαμε, υποσχέθηκα άλλα 20. Δεν έχω αλλάξει γνώμη. Έχουμε ακόμα πολλά αστέρια να ράψουμε στην ένδοξη φανέλα του Ολυμπιακού μας. Και μετά βλέπουμε. Δεν είναι δυνατόν να φύγω από το σπίτι μου. Δεν είναι δυνατόν να φύγουμε από το ποδόσφαιρο οι άνθρωποι που επενδύουν, που αγαπούν το ποδόσφαιρο, για να μείνουν λαθραίοι και ανύπαρκτοι. Κάθε μέρα που πατώ στο γήπεδο, στο Καραϊσκάκη, στο Ρέντη ή στην ΠΑΕ, θέλω να φτιάξω κάτι καινούριο. Και αυτό δεν συμβαίνει μόνο στο Καραϊσκάκη, στο Ρέντη ή στην ΠΑΕ, συμβαίνει ακόμα και σε όλο τον Πειραιά. Είναι κάτι το οποίο με ευχαριστεί, είναι κάτι το οποίο μου δίνει δύναμη και είναι κάτι το οποίο μου δίνει χαρά καθημερινά. Και θέλω να πω και κάτι άλλο. Ότι μετά τα τελευταία κωμικοτραγικά γεγονότα, για να το πω όσο πιο ευγενικά γίνεται, φτιάχτηκα και σας υπόσχομαι άλλα 20 πρωταθλήματα από σήμερα!

Ο Ολυμπιακός είναι σε μία από τις καλύτερες στιγμές της ιστορίας του και το πάθος μου ακόμη μεγαλύτερο, για ακόμη έναν μεγαλύτερο Ολυμπιακό! Έχω δρομολογήσει τα πλάνα μου για τη περαιτέρω ενίσχυση του Ολυμπιακού, κάτι το οποίο θα γίνει μέσω μιας μεγάλης Αύξησης Μετοχικού Κεφαλαίου, την οποία και θα καλύψω! Έχω υλοποιήσει τους στόχους που είχα θέσει όταν ανέλαβα τις τύχες του Ολυμπιακού, πριν από πέντε χρόνια, και όπως σας είπα, είμαι έτοιμος να επενδύσω ακόμη περισσότερο για να κυνηγήσουμε τα όνειρά μας.

Φέτος ο σύλλογος γιορτάζει τα 90 χρόνια ένδοξης ιστορίας του. Είμαι ακόμη πιο αισιόδοξος για το μέλλον του Ολυμπιακού, Είμαστε ένας από τους μεγαλύτερους συλλόγους της Ευρώπης. Πανηγυρίζουμε όλοι μαζί τις επιτυχίες στο ποδόσφαιρο, στο πόλο, στο μπάσκετ, στο βόλεϊ, στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Παντού! Σε όλα τα αθλήματα! Όλοι είμαστε ένα! Διοίκηση, κόσμος, παίκτες. Μια οικογένεια. Και όλοι μας βάζουμε πάνω από όλα τον Ολυμπιακό! Ζήτω ο Ολυμπιακός! Ζήτω ο Θρύλος! Ζήτω ο Πειραιάς!
».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.502.152.151.801.701.451.451.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.751.602.701.502.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.101.803.0017.00

Σχολιασμός

35 σχόλια:

στις 04/05/2015 01:27
Trava gamisou xontre ap to keli vlepeis ton gauro na xanei

στις 04/05/2015 02:22
MONO PROSEKSE STHN STENH NA MHN EXEIS SAPOUNI KAI SOU SKISOUN TON KOLO KOURADA,THA SOU SYNISTOUSA AFROLOUTRO.

στις 04/05/2015 05:51
Πρωταθλητής Κορυδαλλού ίσως...

Τι διάολο τα έχει ήδη αγοράσει? Αν είναι να του τα δώσουμε απο τώρα να ξεκινήσει απο αύριο μέχρι τέλος του μήνα να κάνει είκοσι φιέστες...

στις 04/05/2015 06:12
exoume ton kalytero proedro kai to timio anthropo pano ap;ola se eyxaristoume mesa apo tin kardia mas

στις 04/05/2015 07:31
gamw to mouni sou

στις 04/05/2015 07:47
mono 20 tha parun k meta th dialithune dld XDDD

στις 04/05/2015 09:03
Τέτοιες δηλώσεις δεν κανει κανένας σοβαρός πρόεδρος πουθενα στον κόσμο. Απίστευτο πως μιλάει ο άνθρωπος. Σαν να ειναι ο Καισαρας η ο Βασιλιάς των Βίκινγκς. Που για Καισαρας σίγουρα θα μπορούσε να ειναι ο Καλιγούλας βασικα αλλα δίχως πλάκα τώρα ...ειναι δυνατόν τέτοιοι άνθρωποι να στηρίζονται απο τόσο κόσμο. Τιποτα δεν ειναι τυχαίο τελικά που η ψαροκοστενα έφτασε σε αυτο το σημείο ανυπαρξίας ...οι μεγάλοι άνδρες κάνουν κράτος...τα καθάρματα το γαμαν. Και ιδού ένας απ αυτούς σ ολη το μεγαλείο του.

στις 04/05/2015 09:37
supergatoni ta pes ola...pame leei gia alla 20.kanenas sevasmos stis ypoloipes omades tis superleague.oute i bayern den ta leei ayta.

στις 04/05/2015 10:39
supergatoni dn mas eipes re trele omos ti omada eisai .. GAMO ton osfp mazi sou alla esi pou ta les ayta ti upostirizeis

?

στις 04/05/2015 11:11
Xontr se perimeni to no33 ston koridallo einai ftiagmeno eidika gia sena

στις 04/05/2015 11:12
Xontre

στις 04/05/2015 11:41
Pw pw pw zilia 8a 8elate vromomouna na eixate k eseis ena proedro pou agapaei tn omada k 8a eskage lefta..... Ka8iste me tous koimismenous.... O paok me to pou eniwse tn psoli tou 8rilou apo pisw tou na plisiazeinston kolonta paratise , o vazelos pire ena derbi k nomize oti pire to prwtathlima k ta aekakia erxonte me tn della proponiti xaxa 8A ri3oume gelia pali tou xronou

στις 04/05/2015 13:09
Τι περιμένατε τώρα , σοβαρές δηλώσεις από έναν άνθρωπο που τα βρήκε όλα έτοιμα στη ζωή του , το μόνο που ξέρει να κάνει ο συγκεκριμένος είναι να τρώει τα λεφτά του πατέρα του και με το ποδόσφαιρο ασχολείται για να δείξει ότι είναι χρήσιμος σαν άνθρωπος στη κοινωνία αλλά τον έχουν πάρει πολλοί φίλοι του ΟΣΦΠ στο ψιλό ..

Σοβαροί άνθρωποι και επενδυτές είναι τα αδέρφια Αγγελόπουλοι στο μπάσκετ του Ολυμπιακού και όχι αυτός εδώ ο αμόρφωτος βούβαλος .

στις 04/05/2015 14:30
και ο χιτλερ οταν οι ρωσοι βομβαρδιζαν το βερολινο ελεγε οτι θα τους στειλει πισω στη μοσχα και θα επανακτησει την γερμανικη αυτοκρατορια.τα ψωμια σου τελιωσαν χοντρε αντε και καλο κορυδαλλο

στις 04/05/2015 14:32
και κατι ακομα 5 πρωταθληματα πηρες μια φορα τους παικτες δεν τους αφησες να το χαρουν εκει παντα χωνεσαι πιανεις και χωρο παναθεμα σε

στις 04/05/2015 14:43
γαμω το σπιτι σου χοντρε

στις 04/05/2015 16:01
αντε ψωφα ρε κολοχοντρε λαμογιο

στις 04/05/2015 16:15
Θρυλε των στημενων ολυμπιακε....

στις 04/05/2015 16:38
Δωστε του κι αλλα 30 απο μενα να χορτασει το παιδοβουβαλο ............ μαλλον για χαμπουργκερ μιλαει κι εμεις νομιζουμε για πρωταθληματα !! ΦΑΕ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ !!!

στις 04/05/2015 21:09
α χεσου ρε μαλακα θες και 20 και τα μησα απο αυτα που εχεις ειναι καλπηκα

στις 04/05/2015 21:36
Ε ΤΟΤΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΝΑ 2 ΑΚΟΜΑ ΜΟΥΣΕΙΑ!!

στις 04/05/2015 22:23
ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΜΑΖΙ:

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

στις 04/05/2015 22:32
ΧΟΝΤΡΕΕΕΕ ΠΕΣ ΑΛΕΥΡΙ Ο ΠΑΟΚΤΖΗΣ ΒΑΡΥΠΟΙΝΙΤΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΡΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΜΠΟΥΧΕΣΑ.ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΧΑΡΗΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΠΙΑΤΟ ΣΤΟ ΚΕΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΣ ΨΟΛΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΣΟΥ.

στις 04/05/2015 22:56
Πουτσα μέχρι τα παπουτσα!!! Θα του κλάσουνε τα παπάρια !!! Γαμα τους ρε πρόεδρε !!!

στις 04/05/2015 23:02
πουτα και ψειρου στον χοντρο...και πουτσα στα μπασταρδα εδω που τον υποστηριζουν...δεν αξιζει να ζειτε καριολια

στις 04/05/2015 23:03
Η διαφορα των οπαδων ολων των ομαδων και των γαυρων ειναι παρα πολλες...μια ομως η σημαντικοτερη....οτι γουσταρουν λαμογια και κλεφτες...να παρουν τιτλο και ας τον παρουν με καθε πουστικο τροπο...βεβαια εχετε μεινει λιγοι μπασσταρδοι...ουτε 5 χιλιαδες δε μαζευεστε πλεον γαμημενα οντα

στις 04/05/2015 23:04
Οι διαφορες*

στις 04/05/2015 23:28
βαρδινογιαννης 1996 ποτε ξανα πρωταθλημα στο πειραια!!!!

στις 04/05/2015 23:29
θανασσης γιαννακοπουλος 2010....για αλλα δεκα χρονια θα τα σηκωνουμε!!!!!!!!

στις 04/05/2015 23:30
μαρινακης 2015....αλλα 20 χρονια θα τα σηκωνουμε!!!!!!!!!!!

στις 04/05/2015 23:31
1996....ολο πρωταθλημα στο πειραια

στις 04/05/2015 23:31
2010 και μετα ο γαυρος ευρωπαικα....

στις 04/05/2015 23:32
2015.....20 χρονια φυλακη αυτος!!!!!1

στις 05/05/2015 08:23
xontre ta protathlhata tha ta pareis den diafono exeis xrhma kaneis oth goustareis to thema einai tsampions league tha ksanapekseis mpaaaaaaaa h mallon mpeeeeeeeeeeeeeeee

στις 11/05/2015 21:07
Άντε στο διάολο χοντρέ!!!

Ερχόμαστε!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.