Στα χέρια της UEFA η λίστα των κατηγορουμένων

Στα χέρια της UEFA η λίστα των κατηγορουμένων



O αντιπρόεδρος της UEFA, Τζάνι Ινφαντίνο παρέλαβε τη λίστα με τους 26 κατηγορούμενους για την εγκληματική οργάνωση και ο ίδιος ξεκαθάρισε πως η ευρωπαϊκή ομοσπονδία αποβάλει τα πρόσωπα που κατηγορούνται.

Στα χέρια της UEFA βρίσκεται από σήμερα η λίστα με τους υποψήφιους κατηγορούμενους για την εγκληματική οργάνωση. Στο περιθώριο της συνάντησής του με τον Σταύρο Κοντονή, ο αντιπρόεδρος της ευρωπαϊκής ομοσπονδίας, Τζάνι Ινφαντίνο έλαβε τη λίστα με τους 26 υποψήφιους κατηγορούμενους.

Ο ισχυρός άνδρας της UEFA ρωτήθηκε για τις ενέργειες της ομοσπονδίας σε αντίστοιχες περιπτώσεις για πρόσωπα τα οποία διώκονται κακουργηματικά για υποθέσεις που αφορούν στο ποδόσφαιρο, απαντώντας: «Αποκλεισμός. Αποβάλλουμε τα φυσικά πρόσωπα μέχρι να τελεσιδικήσει η υπόθεση. Το κάνουμε για την προστασία του αθλήματος».




Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 29/04/2015 17:45
«Αποκλεισμός. Αποβάλλουμε τα φυσικά πρόσωπα μέχρι να τελεσιδικήσει η υπόθεση. Το κάνουμε για την προστασία του αθλήματος».

τωρα με τον βαγγελα τι παιζει??να απαντησει καποιος π ξερει κανονικα κ οχι μλκιες

στις 29/04/2015 17:50
O VAGGELAS MPAINEI FYLAKI....AYTO PAIZEI

στις 29/04/2015 17:58
Αποχαιρειτηστε τον χοντρο και το τσου λου

στις 29/04/2015 18:16
epitelous!!!!! na ksevromisei o topos!!!!

στις 29/04/2015 18:22
MHN EISTE ROUFIANOI THS XWRAS SAS REEEEEEEEEEEEEEEEEEE

στις 29/04/2015 18:25
krazete, thavmazete re!!!!!

XEKOLISTE EPITELOUS, EPIDEI APO TO 97 EXETE PAREI 2 PRVTATHLIMATA DEN FTEEI O OLYMPIAKOS. DHLADH PRIN 2 AGONISTIKES POY EFAGE POYTSA O VAZELOS APO TON PANTRAKIKO O OLYMPIAKOS EFTEGE? PATE KAI AFTOKTONATE MONOI SAS MALAKES PITOURA

στις 29/04/2015 19:34
Να σας δω εσείς που κράζετε τον Μαρινάκη και τον Ολυμπιακό ... Σε λιγο καιρό θα λέτε οτι στήνουμε και την ΟΥΕΦΑ!!!

στις 29/04/2015 21:00
ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΑΥΤΑ.Ο ΜΠΟΥΧΕΣΑΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΡΥΠΟΙΝΙΤΕΣ ΠΑΟΚΤΖΗΔΕΣ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΛΑΡΑ ΧΑΒΟΥΖΑ.

στις 29/04/2015 21:07
Ρε παλικαρια ο κοσμος το χει τουμπανο και εσεις κρυφο καμαρι...μην εθελοτυφλουμε η αληθεια ειναι μια ολα στήνονται στο ελλαδισταν.αλλα και παλι οχοντρος θα την γλιτώσει γιατι εχει πολυ χρημα

στις 29/04/2015 21:28
H UEFA ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥΣ. ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΔΩ ΕΛΕΓΧΟΤΑΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΣΑΣ.

ΣΑΣ ΠΗΡΑΝ ΟΜΩΣ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΛΑΜΨΕΙ.

ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΡΑΖΩ ΟΥΤΕ ΘΑΥΜΑΖΥ ΑΠΛΑ ΑΗΔΙΑΖΩ!!!!!!

στις 29/04/2015 22:00
ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΓΙΑ ΣΤΗΜΕΝΑ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ Κ ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ Κ Ο 3ος ΤΗΣ ΦΟΥΤΜΠΟΛ ΛΙΓΚ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ.

στις 29/04/2015 22:26
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ Κ ΤΩΡΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ...ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 29/04/2015 22:29
H uefa βλακες δν μπορει να κλεισει κανεναν φυλακη...τωρα με τον ολυμπιακο μ νοιαζει

στις 29/04/2015 23:12
re akoma kai o mpeos eipe oti o gayros eunnoeitai pantou.k oso gia ola ta gaurakia krima pou einai toso pwromenoi k den vlepoun tin alitheia..

στις 29/04/2015 23:15
a k esy pou les gia ton panathinaiko pou exase sti komotini gt an kerdize tha allaze tpt exoun krithei ola file edw k kairo.emeis leme gia oli ti sapila tou marinaki kai tou kokkali.emeis toulaxiston ton vardinogianni ton steilame

στις 30/04/2015 00:12
Τελικά η ΤΡΟΙΚΑ μας πάει "γάντι", και στην πολιτική και στον αθλητισμό,

στις 30/04/2015 13:53
uefa me egklimaties einai sunaiterakia re dn beneis kaneis pouthena kai tpt...mono oi adunamoi tha aposurthoun,..oi upolipoi einai sunergates

στις 30/04/2015 14:18
Γουσταρω να δω τον ΠΟΥΣΤΡΟΣΥΛΛΟΓΟ του ΠΕΙΡΑΙΑ να καταρεει ......... το παιδοβουβαλο το σιχαμερο πισω απ' τα καγκελα ... !!! Μονο ετσι επανερχεται η αρμονια ......... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑ !!!

στις 30/04/2015 14:22
ΓΑΥΡΟΙ ΠΟΥΣΤΑΡΙΑ ...... ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΠΕΛΕΚΥΣ !! ''ΕΧΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ '' ........... ΘΑ ΦΑΤΕ ΚΑΛΑ ....... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα !!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.