Πήρε προθεσμία για να απολογηθεί ο Μαρινάκης

Πήρε προθεσμία για να απολογηθεί ο Μαρινάκης



Ο Βαγγέλης Μαρινάκης κλήθηκε να απολογηθεί για την εγκληματική οργάνωση και μέσω του συνηγόρου του ζήτησε και πήρε προθεσμία για την απολογία.

Γνωστοποιήθηκε με επίσημο τρόπο από τις δικαστικές αρχές ότι ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης είναι κατηγορούμενος για την εγκληματική οργάνωση στο ποδόσφαιρο.

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός είχε κληθεί τη Δευτέρα από τον ειδικό ανακριτή διαφθοράς Γιώργο Ανδρεάδη, ωστόσο παρουσιάστηκε ο δικηγόρος του, Βασίλης Δημακόπουλος, ο οποίος ζήτησε και πήρε προθεσμία (σύμφωνα με τις πληροφορίες μέχρι τον Ιούνιο) για να απολογηθεί.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
1Χ2OverUnderX2
1.076.7519.501.302.605.01
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.203.4014.002.001.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 27/04/2015 16:14
Γνωστοποιήθηκε με επίσημο τρόπο από τις δικαστικές αρχές ότι ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης είναι κατηγορούμενος για την εγκληματική οργάνωση .

Kάποιο λάθος έγινε , αυτός ο άγιος άνθρωπος που κάνει και δωρεές μέσα από την καρδιά του στην UNICEF , δεν γίνεται να κατηγορείται για κάτι τέτοιο !!

στις 27/04/2015 16:26
αγιος απλα.

στις 27/04/2015 16:29
MEΣΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΧΟΝΤΡΕ........... ΝΑ ΣΕ ΧΩΣΟΥΝ ΣΕ ΚΕΛΙ ΜΕ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΙΣΟΒΙΤΕΣ ΒΙΑΣΤΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ......... ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΤΥ Ο ΟΡΘΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΚΤΟΥ ΣΟΥ ....... ΒΡΩΜΙΑΡΗ ΣΚΑΤΟΜΠΟΥΧΕΣΑ !!

στις 27/04/2015 16:47
...NA VALOUN OLOUS OSOUS EXOYN KATASTREPSEI TO PODOSFAIRO STA KELIA KAI OXI TOUS OPADOUS!

στις 27/04/2015 17:04
Μεχρι τον Ιουνιο λεει πηρε παρατα....

στις 27/04/2015 17:05
Τι να πει τοτε που δεν μπορει τωρα....

στις 27/04/2015 17:05
Βρωμααααααα η δουλειααααα

στις 27/04/2015 17:06
Να δουμε τι θα πουν τα θυματα μπας και......

στις 27/04/2015 17:07
Κουφαλεςςς

στις 27/04/2015 18:43
POU ISTE RE GAMIMENA GAYRAKIA NA DITE TON PROEDRO SAS TON KATHARO PROEDRO POU PERNI TA PROTATHLIMATA EPIDI TO AKZISI GIA MESA ISE KOLOXODRE MALAKA GAMIMENOI OLOI

στις 27/04/2015 19:55
Μα γτ αραγε;

στις 27/04/2015 20:02
Ένταξη μεγάλη βρωμιά ο Μαρινάκης στο ποδόσφαιρο αλλα μέσα δν μπορουν να τν βάλουν.και ας μν είμαστε απόλυτοι μόνο με έναν είναι και άλλοι τόσοι π θα έπρεπε να μπουν μέσα και είναι ακόμα έξω..

στις 27/04/2015 21:13
ΠΟΥΣΤΗ ΧΟΝΤΡΕ ΞΥΡΙΣΕ ΤΗΝ ΚΟΛΑΡΑ ΣΟΥ ΠΑΣΑΛΕΙΨΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΙΣΟΒΙΤΕΣ ΘΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ Ο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 27/04/2015 21:23
afou einai a8wos gt den paei na to dhlwsei kai zhtaei pro8esmia?ara paradexete thn enoxh tou..kati pou h ellinikh 'dikaiosinh' den 8a to dei!!kai sgra den einai mono aytos g na to kseka8arisoume....kai mn pernoume polu aera e tpt den prokite na tou kanoun kai meta 8a vgenoun oi gayroi kai 8a lene oti exoun proedro h8ikotato....elladara

στις 27/04/2015 21:50
μη βιαζεστε για πολλα χρονια ακομη θα σασ γαμαει ο βαγγελασ

στις 27/04/2015 23:33
Απαπα ο Μαρινάκης το υποδειγμα ηθους και τιμιοτητας πεφτω απο τα σύννεφα

στις 27/04/2015 23:43
Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΡΑΒΟΥΣ ΤΟΥ..??

στις 27/04/2015 23:53
kamia fora ta pragmata dein einai opws fainontai...isws na nai kai auti mia tetoia periptwsi...lew twra egw...

στις 28/04/2015 00:48
Οι μπουγατσοκιμαδες άλλη μια χρονιά πήραν το καβλι .Μας επρηξαν τα ΠΑΠΑΡΙΑ ένα ολόκληρο χειμωνα επειδή ήταν ένα ποντακι μπροστα.Βγαλτε τη τρίχα του εφηβου από το στόμα τώρα ! Χαχαχαχαχ

στις 28/04/2015 10:03
min viazeste....epeidi klithike den simainei tipota.sto telos tha doume ti tha ginei.

στις 28/04/2015 12:49
MHTSOTAKHS-2015 μην το ψαχνεις ολοι για τον μ-πεο ειναι σε αυτη την χωρα αλλα ετσι κι αλλιως βρισκουν και τα κανουν αφου εχουν εσας να τους υποστηριζετε (το εσας δεν απευθυνεται μονο σε εσενα για να μην υπαρξουν παρεξειγησεις)

στις 28/04/2015 15:50
Ακόμα μία κατηγορία βαρύνει τον πρόεδρο της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλη Μαρινάκη, σύμφωνα με το κατηγορητήριο που παρέδωσε στον δικηγόρο του ο ανακριτής που ερευνά την υπόθεση της «εγκληματικής οργάνωσης». Το SDNA αποκαλύπτει!

Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες του SDNA από την Ευελπίδων, υπάρχει και μια επιπλέον κατηγορία σε βάρος του Βαγγέλη Μαρινάκη, εκτός από τις τέσσερις που αποκαλύψαμε χθες, σε σχετικό άρθρο.

Όπως προκύπτει από το δικαστικό ρεπορτάζ, σύμφωνα με το κατηγορητήριο που παρέδωσε στον δικηγόρο του ο ειδικός ανακριτής διαφθοράς, Γιώργος Ανδρεάδης, ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός είναι κακουργηματικά κατηγορούμενος και για απάτη!

Κακουργηματικού χαρακτήρα είναι κι οι άλλες τέσσερις κατηγορίες που βαρύνουν τον κ. Μαρινάκη για την υπόθεση της «εγκληματικής οργάνωσης» στο ποδόσφαιρο. Αυτές έγιναν γνωστές από χθες και είναι:

1) Ένταξη και διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης.

2) Ηθική αυτουργία σε απόπειρα εκβίασης.

3) Ηθική αυτουργία για έκρηξη που έθεσε σε κίνδυνο ανθρώπινη ζωή. 4) Ηθ

στις 29/04/2015 12:55
NA LIWSOUN TA KOKKALA SOU MESA POUSTH XONTRE POLNTO

στις 30/04/2015 14:35
ΓΑΥΡΟΙ ΜΟΥΝΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΑΣ .......... ΣΚΑΤΟΦΛΩΡΟΙ ΚΟΥΡΑΔΙΑΡΗΔΕΣ ....... ΣΑΝ ΤΟΝ ΒΛΑΚΑ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΑ ......... ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΑΦΡΟΨΑΡΑ !!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.