Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ακόμα ένα βήμα για τον τίτλο η Μπαρτσελόνα (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ακόμα ένα βήμα για τον τίτλο η Μπαρτσελόνα (video)



Με γκολ των Νεϊμάρ (17’) και Μέσι (25’), η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 2-0 την Εσπανιόλ στο τοπικό ντέρμπι της Καταλονίας και ξέφυγε προσωρινά με +5 από τη 2η Ρεάλ. Αποβλήθηκε στο 54' ο Άλμπα

Ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος έκανε η Μπαρτσελόνα. Οι «μπλαουγκράνα» έφυγαν με τη νίκη (2-0) από την έδρα της Εσπανιόλ και βρίσκονται προσωρινά στο +5 από τη Ρεάλ που την Κυριακή αντιμετωπίζει τη Θέλτα στο Βίγκο.

Οι «μπλαουγκράνα» «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο την υπόθεση νίκη χάρη στα γκολ των Νεϊμάρ και Μέσι. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό, σκοράροντας από κοντά μετά από γύρισμα του Άλμπα, ενώ στο 25’ ο Αργεντινός άσος διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του μετά από ασίστ του Σουάρες.

Η Μπαρτσελόνα θα μπορούσε να πετύχει και 3ο γκολ, με τον Νεϊμάρ να χάνει δύο μεγάλες ευκαιρίες για να ανεβάσει ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ και στο 55’ ο Άλμπα αποβλήθηκε με δύο κίτρινες στο ίδιο λεπτό για διαμαρτυρία στον διαιτητή.

Ωστόσο το αριθμητικό μειονέκτημα δεν επηρέασε την ομάδα του Ενρίκε, η οποία κράτησε το 2-0 μέχρι το φινάλε και πήρε τη νίκη που την φέρνει προσωρινά στο +5 από τη 2η θέση.




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΕΣΠΑΝΙΟΛ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 25/04/2015 19:36
έτσι και αλλιώς δε θα έχανε η Μπαρτσελόνα το ξέραμε αυτό!! Θα τους ξαναφτάσουμε αύριο!! Hala Madrid!!!

στις 25/04/2015 19:43
ok o alba ine o pio bufos p iparxi oles tis mlkies aytos tis akni eki mes akokines aytogoal ola..

στις 25/04/2015 20:05
για μενα η μπαρτσελονα ειναι η πιο φαρμαρισμενη ομαδα στην ευρωπη ειδικα μετα απο τον ιανουαριο

στις 25/04/2015 20:19
μπραβο ρε μπαρτσα

στις 25/04/2015 20:23
etsi barca mou pame kala....sunexise etsi !!! forca barca!

στις 25/04/2015 21:35
ας μαθει ο CR7 να βαζει γκολ σε μεγαλες ομαδες και μετα να μιλανε οι της REAL

στις 25/04/2015 22:32
pws ti perase ti mpala apo ekei o messi gia na mi pw gia tin tromeri mpalia ston alba sto prwto goal , a re paixtara mou

στις 25/04/2015 23:18
dimitris1110 δηλαδη ο μεσσι φετος τουλαχιστον σε ποια μεγαλη ομαδα εβαλε γκολ;

στις 25/04/2015 23:19
Dimitri 15 sas exi vali dld den iste megali omadaa ?

στις 25/04/2015 23:21
dimitris1110 kai egw barca eimai , alla ti malakia sou ti petakses , dld de mporoun oi madrilenia na paradexthoun gia to megaleio tou messi kai emeis apo tin alli gia to megaleio tou ronaldo , de to katalavainw auto to pragma ...........

στις 26/04/2015 01:09
kala leei re magkes o dimitris mexri k oi tis Real to lene o Cristiano sta megala mats einai panta anyparxtos isws anxwnetetai isws den tou kathetai den kserw ti alla den pauei na einai gegonos

στις 26/04/2015 03:33
k o mesi me ti real afados itan akomi to psaxnun o cr m barca evake ti=o penaallty kai me atletiko evgale tin assist ;)

στις 26/04/2015 17:47
ΑΡΙΑΣ ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕΣΣΙ ΚΑΙ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΑΜΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ.

ΕΠΙΣΗΣ Ι ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΣΠΑΝΥΟΛ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ VALENTHIA(ΤΟΤΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ) ΤΩΡΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΚΟΚΚΙΝΗ.ΤΟ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Ο PEREZ!

στις 26/04/2015 17:48
H*

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.