Αισιόδοξος για την ανατροπή ο Γκουαρντιόλα

Αισιόδοξος για την ανατροπή ο Γκουαρντιόλα

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΓΕΡΝ - ΠΟΡΤΟ


Ο Πεπ Γκουαρντιόλα εμφανίστηκε αισιόδοξος πως η Μπάγερν θα μπορέσει να ανατρέψει το 3-1 του πρώτου αγώνα κόντρα στην Πόρτο και θα καταφέρει να πάρει την πρόκριση για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Μπάγερν βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο μετά την ήττα της με 3-1 στο πρώτο παιχνίδι απέναντι στην Πόρτο. Οι Βαυαροί, που ταλαιπωρούνται από αρκετές απουσίες (Ρόμπεν, Ριμπερί, Αλάμπα, Μπενατιά, Μαρτίνεθ), καλούνται να αντιδράσουν και ο Πεπ Γκουαρντιόλα ζήτησε αφοσίωση από τους παίκτες του προκειμένου να έρθει η ανατροπή:

«Βεβαίως και είμαστε με την πλάτη στον τοίχο. Ξέρουμε όλοι ότι δεν θα είναι εύκολο, όμως είμαι 100% αισιόδοξος ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε. Θα πρέπει να εμφανιστούμε απόλυτα αφοσιωμένοι στο στόχο μας. Δεν έμεινα έκπληκτος με την εμφάνιση της Πόρτο. Είναι ένας εξαιρετικός σύλλογος με σπουδαίους παίκτες. Όλα είναι πιθανά σε 90 λεπτά και θα προσπαθήσουμε να ανατρέψουμε την κατάσταση. Για να πετύχεις στο ποδόσφαιρο θα πρέπει να αντιδράς σε τέτοιες στιγμές», δήλωσε ο Γκουαρντιόλα ο οποίος αναφέρθηκε στα προβλήματα τραυματισμών της ομάδας του, αποκαλύπτοντας πως ο Σβάινσταιγκερ έχει ελπίδες να αγωνιστεί:

«Οι τελευταίοι μήνες είναι οι πιο δύσκολοι της προπονητικής μου καριέρας. Έμαθα πολλά για το πάθος του ποδοσφαίρου. Οι παίκτες μου είναι ήρωες και θα μείνουν στην καρδιά μου για την υπόλοιπη ζωή μου. Ο Σβάινσταιγκερ κατάφερε να προπονηθεί με την υπόλοιπη ομάδα και αυτά είναι καλά νέα για μας. Όμως δεν νομίζω ότι ο Φρανκ μπορεί να αγωνιστεί»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΓΕΡΝ - ΠΟΡΤΟ
1Χ2OverUnderX2
1.275.258.001.502.053.17
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.672.607.501.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.502.002.307.50

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 20/04/2015 18:16
εαν δεν φας γκοκ κατι γινεται αλλα μακαρι να αποκλειστιτε

στις 20/04/2015 18:35
osoi einai anideoi apo mpalla, na perash h porto theloun, ektos k an einai real k barca k fovountai

στις 20/04/2015 19:10
Όσοι έχουν βαρεθεί να βλέπουν συνέχεια τις μεγάλες δυνάμεις να κατακτούν το CHL , και θέλουν να δουν και άλλες ευρωπαικά ανερχόμενες , προτιμούν να περάσει η Πόρτο .

Για αυτό το Europa είναι πιο ενδιαφέρον από το CHL , πολλές και διάφορες ομάδες διεκδικούν τον τίτλο + ότι υπάρχει και 1-2 ομάδες - εκπλήξεις που κάνουν καλή πορεία (Κλαμπ και Ντνίπρο φέτος ) , στο CHL είναι όλα προμελετημένα , ξέρουμε πως πάντα Μπάρτσα , Ρεάλ και Μπάγερν θα πάνε για την κούπα , άντε και καμιά Τσέλσι .

στις 20/04/2015 19:24
Πανο συμφωνω οσο αφορα το Τσου λου εχουμε βαρεθει καθε χρονο να ξερουμε οτι θα το παρει μια απο τις Ρεαλ Μπαρτσα Μπαγερν αλλα δεν συμφωνω για το Γιουροπα οκ ειναι καποιες ομαδες που κανουν την εκπληξη με τις πορειες τους αλλα παντα το φαβορι το παιρνει βλεπε απο το 2010 μεχρι σημερα Ατλετικο 2 φορες Τσελσι Σεβιλη Πορτο εκπληξη καμια...

στις 20/04/2015 19:32
Φίλε αν διαβάσεις προσεκτικά γράφω το διεκδικούν διάφορες ομάδες και επειδή τσέκαρες τους τελικούς , σκέψου ότι το 2005-6 πήγε τελικό Γιουρόπα η Μίντλεσμπρο!! , την επόμενη χρονιά η Εσπανιόλ , μετά η Ρέιντζερς , η Φούλαμ , η Βέρντερ , η Μπράγκα , η Μπιλμπάο , υπάρχουν εναλλαγές , που να δεις τέτοιες ομάδες στο CHL.

Αυτό βέβαια είναι ευθύνη της UEFA , διότι το financial fair play είναι για τα μάτια του κόσμου .

στις 20/04/2015 19:49
re file, afoy ayth h 3-ada paizei thn kaluterh mpalla ka8e xrono, mn koitas th chelsea sto teliko me th bayern p epaize h bayern k ta gkol ta evaze h chelsea...

oti k na leme, h 3-ada ayth paizei mpalla k einai ena epipedo panw apo ths alles omades ths eyrwphs, vevaia yparxoyn k ekplh3eis...

στις 20/04/2015 19:51
tespa, an h porto einai kalyterh apo th bayern 8a vgw prwtos k 8a ths pw ena megalo mpravo p katafere na vgalei th bayern

στις 20/04/2015 21:17
Αν παίξει ο Ντάντε θα το φάει το γκολ η μπάρμαν.

στις 20/04/2015 21:52
Bayern

στις 20/04/2015 22:26
kata ti gnomi moy tha perasei aneta h bayern

στις 20/04/2015 22:42
Πανο κοιτα ομως τι λες πηγανε τελικο...αλλα δυστυχως την ιστορια την γραφουνε οι κουπες οσο αδικο και αν ειναι αυτο..μακαρι να παρει Τσου λου η Πορτο και Γιουροπα η Μπριζ αλλα η ουεφα ποτε δεν θα επετρεπε κατι τετοιο δυστυχως συμφωνουμε εν μερη παντως ομοιδεατη μου αεκτζη

στις 20/04/2015 23:52
ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ. ΕΧΕΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ... ΑΝ ΔΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΡΕΑΛ ΚΑΙ ΜΠΑΓΕΡΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑΡΟΥΝ οΥΤΕ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ (ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΟΦΑ) ΚΑΙ ΟΥΤΕ Η ΠΟΡΤΟ ΜΠΟΡΕΙ.

στις 21/04/2015 00:33
h bayern 8a perasei xalara me 3 h 4-0 8a to deite...siga mn meinei exw

στις 21/04/2015 01:24
an kai ipospirrizo bayern ha ithela na perasi i porto na sinexisi

στις 21/04/2015 15:29
Λεει ο αλλος απο πανω (ΑΥΤΕΣ ΟΙ 3 ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΛΑ)επειδη σκανε τα περισσοτερα λεφτα μλκ για κανεναν αλλο λογο.....

στις 21/04/2015 15:31
και συμφωνο με τον Πανο το cl αν συνεχεισει ετσι σε κανα 5 χρονια θα γινει μια βαρετη βλακεια!!!!!

στις 21/04/2015 17:18
nai re malaka, exoun k ta skane, pio to provlhma s re komple3ara. egw dn egina bayern twra san kapoious p einai chelsea k pari epeidh einai ths modas, magka - vlaka esu. mn vlepeis ch.l. an einai vareto, dn se anagkazei kanenas k s aresei dn s aresei paizoun thn kaluterh mpalla, poios o logos na m to vazeis se paren8esh eirwnika les k peta3a malakia, anti8etws esy les paparies, mlk...

στις 21/04/2015 23:54
6-1 ta leei ola :-)

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.