Νοκ άουτ ο Μπέιλ, προβληματισμός με Μπενζεμά

Νοκ άουτ ο Μπέιλ, προβληματισμός με Μπενζεμά



Η Ρεάλ γνωστοποίησε ότι ο Γκάρεθ Μπέιλ υπέστη μυϊκό τραυματισμό στη γάμπα και ο Ουαλός άσος αναμένεται να μείνει εκτός δράσης για 2-3 εβδομάδες. Αμφίβολος για Ατλέτικο ο Μπενζεμά.

Μετά το σοβαρό τραυματισμό του Μόντριτς, άσχημα ήταν τα νέα και με τον Γκάρεθ Μπέιλ. Όπως ανακοίνωσε η Ρεάλ, ο Ουαλός άσος υπέστη μυϊκό τραυματισμό στη γάμπα στο παιχνίδι με τη Μάλαγα και θα μείνει εκτός δράσης για 2 έως 3 εβδομάδες.

Αυτό σημαίνει ότι χάνει τον επαναληπτικό με την Ατλέτικο όπως και τους αγώνες με τη Θέλτα, την Αλμερία και πιθανώς τη Σεβίλλη.

Άσχημα είναι τα νέα και με τον Καρίμ Μπενζεμά. Ο Γάλλος επιθετικός συνεχίζει να νιώθει ενοχλήσεις στο δεξί γόνατο μετά το πρόβλημα που αποκόμισε στο πρώτο παιχνίδι με την Ατλέτικο και η συμμετοχή του στον επαναληπτικό του Μπερναμπέου θα κριθεί την τελευταία στιγμή, με τις πιθανότητες να μην είναι υπέρ του.

Όπως αναφέρει η «Marca», ο τραυματισμός του παίκτη είναι χειρότερος από ότι φαινόταν. Ο διεθνής φορ αισθάνεται πόνο και οι σύνδεσμοι έχουν υποστεί ελαφρά ζημιά. Μάλιστα αναφέρεται ότι αν παίξει θα είναι μεγάλο το ρίσκο.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.803.354.001.851.651.171.241.82
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.351.954.501.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 20/04/2015 14:29
to ch l aniki ston suarezzzzzzzzzzzzzzz

στις 20/04/2015 14:30
aki o bale me ton benzema ine axristoi o modric ine I moni simadiki apousia oi alloi fetos ine gtp opote kalitera gia tin real tespa.. vamos suarezzzzzzzzzzzzzzzzzz

στις 20/04/2015 14:30
an kai*

στις 20/04/2015 14:38
esy re arias Real den eisoun kai ebrizes thn barca kai twra eisai barca?

στις 20/04/2015 15:01
Κατι μου λεει η ατλετικο θα παρει κανα 1-1 σκορ και θα περασει

στις 20/04/2015 15:09
Kρίμα! χωρίς Μπέιλ και Μόντριτς δύσκοκα τα πρα΄γματα! Αλλά υπάρχει Ρονάλντο και Χάμες και Ράμος!! Θα περάσουμε είμαστε Ρεαλάρα Queen δε πρόκειτε να χάσουμε το σκήπτρο μάς!! 2-1 πιστεύω θα λήξει.

στις 20/04/2015 15:18
καλα εαν δεν παιξει και ο μπενζεμα αντε γεια!

στις 20/04/2015 15:28
Σοβαρη απωλεια ειναι ο Μοντριτς κατα τη γνωμη μου.Η μηχανη των γκολ ετσι και αλλιως ειναι ο Ροναλντο οποτε σχετικα μικρο το κακο.

στις 20/04/2015 16:09
ναι και τωρα θα κλαψουμε που δεν παιζει ο μπενζεμα ο αμπαλος που εκανε οτι μαλακια του κατεβαινε στο κεφαλι στον πρωτο αγωνα και χασαμε τοσες ευκαιριες για γκολ.ο μπειλ ειναι απουσια αλλα και αυτος τωρα τελευταια δεν το ελεγε καλα το ποιημα.η αληθεια παντως ειναι πως η ρεαλ δεν εχει παγκο οποτε αν η ατλετικο ερθει πληρης μαλλον το χαιρεταμε το C.L.

στις 20/04/2015 17:58
re arias 8a mas trellaneis?thn epomenh evdomada perimenw na gineis kai osfp xaxaxa :)

στις 20/04/2015 23:04
o monos tropos na min pari auti i omada tpt ine i omada me tous perisoterous traumatismous se oli tin europi k pektes vasikous krima to proto kima mas efere apo sin 7 sto -5 sto protathlima k to 2 kima tha feri apoklismo cl k geles sto protathlima k no tropeo gia fetos den pirazi me to theo den mporis na ta valis i mega atixia sto megalio tis olo ginonte gia tin barca ama den pari auto to cl ine gia ta mpaza gt k i batern pou tha mporouse na tous kerdisi tha mini k auti ektos logo ton 3 kaliteron pekton tis pou ine traumaties ola douleun gia barca telia......

στις 20/04/2015 23:05
pou pame twra me chicharito k xese na xtipisoume atletiko k ama vali k arbeloa anti marcelo tha gelan k i petres tha erthi 1-3 1-4 to mats na to thimaste...

στις 20/04/2015 23:55
ΑΡΜΠΕΛΟΑ ΠΑΙΖΕΙ ΔΕΞΙΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙΣ? Ο ΚΟΕΝΤΡΑΟ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΑΡΣΕΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ ΛΟΓΩ ΚΑΡΤΑΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΜΠΕΝΖΕΜΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ + ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΟ. Ο ΜΠΕΙΛ ΤΑ ΙΔΙΑ ΒΟΣΚΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΣΙΔΙ. ΙΣΚΟ ΧΑΜΕΣ ΧΕΣΕ Κ ΤΣΙΤΣΑΡΙΤΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΣΤΟ ΧΟΡΤΑΡΙ.

στις 21/04/2015 01:00
re asxete esi pou xeris tin omadas sou tha xeris oti o arbeloa exi pexi poles fores aristera asxete k 2 an itan na pexi o coentrao tha epeze k me ti malaga asxete de vazis enan pekti pou exi na pexi 4 mines se tetio mats ampale k ela na grapsis tin tetarti pou tha arxisi to mats ama thes gia sto vouloso mia k kali me ton arbeloa ....

στις 21/04/2015 01:04
k oso gia chicharito xese asto oli xeroun ti psixi tha valoun san xesmenes kotoules tha ine pou les gia benzema asxete mia trixa apo ta rxidia tou ine i chicha k o mpeil oso kakos k an ine fetos pali o xese mia trixa apo ta rxidia tou o mpeil mia energia se olo to mats na kani tha paris to mats k epidi les oti voski o benze vale na dis to 1 imixrono me barca k ela xana pes mou

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.