Σούπερ Λιγκ: Απόδραση με Κάτσε

Σούπερ Λιγκ: Απόδραση με Κάτσε

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ


Με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Κάτσε (83’), ο ΠΑΟΚ έφυγε με τη νίκη (1-0) από την έδρα της Κέρκυρας και πέρασε προσωρινά στη 2η θέση με +1 από τον Παναθηναϊκό. Αποβλήθηκε στο 65’ ο Ρατς.

Ο ΠΑΟΚ πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και έμεινε από το 65’ με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής του Ρατς, ωστόσο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάτσε (83’), κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Κέρκυρας και να προσπεράσει προσωρινά τον Παναθηναϊκό στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία σημειώθηκε στο 16’ και άνηκε στον ΠΑΟΚ, με τον Καρντόσο να κάνει το λάθος, τον Περέιρα να δίνει στον Μακ, ωστόσο ο παίκτης Κέρκυρας διόρθωσε το λάθος του, διώχνοντας σωτήρια με προβολή. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στις ευκαιρίες στο 22΄με τον Ιτάντζ να αποκρούει με υπερένταση την κεφαλιά του Μαρκόφσκι.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» έφτασε κοντά στο γκολ στο 34’, με τον Περέιρα να βγαίνει απέναντι στον Κουτζαβασίλη, ωστόσο το τελείωμα του ήταν απογοητευτικό και στο 42’ η Κέρκυρα φώναξε δίκαια για πέναλτι για χέρι του Βίτορ στην περιοχή.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε έχοντας την κατοχή στο δεύτερο μέρος χωρίς όμως να απειλήσει και μετά το 55’ η Κέρκυρα άρχισε να κερδίζει μέτρα. Οι «Φαίακες» έφτασαν κοντά στο γκολ στο 62’, με τον Ιτάντζ να απομακρύνει σε κόρνερ το φάουλ του Κόντου και στη συνέχεια ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ είπε «όχι» και σε σουτ του Χαβίτο.

Τρία λεπτά μετά η ομάδα του Γεωργιάδη έμεινε με αριθμητικό μειονέκτημα, καθώς ο Ρατς ανέτρεψε τον Χαβίτο και είδε σωστά δεύτερη κίτρινη. Ωστόσο η Κέρκυρα δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα και στο 83’ ο Κάτσε πέτυχε το γκολ της νίκης για τον ΠΑΟΚ, σκοράροντας με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
1Χ2OverUnder12X2
1.334.006.751.751.751.112.51
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.256.001.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 19/04/2015 00:16
ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ο ΜΠΑΟΥΚ

στις 19/04/2015 00:24
ante vre kathisterimene

στις 19/04/2015 10:52
ολοι σασ τον paxaro τον λετε καθηστεριμενο.Αν προσεχατε τι λεει στοιχηματικα θα ειχατε πλουτισει.

στις 19/04/2015 11:48
'' ΓΑΥΡΟΙ ΜΟΥΝΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΚΕΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ '' ........... ΣΙΧΑΜΕΝΑ ΑΦΡΟΨΑΡΑ !! Ζοριζεστε ΚΟΥΝΑΒΙΑ ?? Κατευθειαν πεταχτηκατε παλι ............ Ετσι ειναι ..... με τον ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΟΚ ασχολουνται ολα τα πουτανακια !!

στις 19/04/2015 12:08
Μακάρι astikatzi τι ευχές που στέλνεις στην πόλη μου και στους δικούς μου να τις λάβεις από την ζωή 1000 φορές. Να είσαι καλά χαμένε.

στις 19/04/2015 13:01
Γαμω και την πολη σου και τους δικους σου ........... κοκκινοσκουφιτσα !! Αμα σ' αρεσει ρε αφροψαρο ....... αμα δεν σ' αρεσει ......... στο παπαρι μου !! Γαμω τον πουστροσυλλογο σου τον γκει !!

στις 19/04/2015 13:03
ΠΟΛΥ ΓΑΜΑΣ ΕΣΥ, ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΣΤΡΑΜΠΟΥΛΙΞΕΙΣ ΚΑΝΑ ΑΡΧΙΔΙ ΜΑΓΚΑ ΤΟΥ PC ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΡΑΣ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ SPACE.XXAXAXAXAXAXAXA ΚΟΥΡΑΔΟΜΑΓΚΑ

στις 19/04/2015 13:10
Ρε Γαμιολες Κολογαυροι ..... ολο δεν ασχολειστε με τον ΠΑΟΚ και μολις βγει καμια ειδηση απο τις πρωτες ρε Κατινουλες τρεχετε να κριτικαρετε ........ ΠΑΛΙΟΑΔΕΡΦΑΡΕΣ ....... ποναει η ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ πουτσα ........ γαμω τα καρναβαλια σας .... λαγοι ..... ε' λαγοι !!!

στις 19/04/2015 13:13
Eσενα πουστρακι georgako μεχρι και ραντεβου σε κλεινω για να σε γαμησω μεσω πληκτρων ...... βλαχακι χαμουτζακο κλανιαρη !! ουουουχχααααααα ............. χεσμενο γατακι

στις 19/04/2015 13:34
Και τωρα τουμπεκι ...... γαμημενα αφροψαρα !! ΠΑΟΚ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ρεεεεεεε ..... αλλοθρησκα μουνια .....

στις 19/04/2015 17:28
ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΓΑΜΗΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΝΙΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΧΥΣΙΑ ΣΟΥ ΦΛΩΡΕ

στις 19/04/2015 20:11
ρε αστικατζη με το f4 πετας και μολωτοφ??χχαχαχαχαχαχ

στις 20/04/2015 11:44
Εεεεεετσι πουστρακια ........ αυξανεστε βλεπω .......... μολις ακουσατε για πουτσα βγηκατε κι αλλα !! Η ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΨΟΛΑΡΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ .......... χαχαχαχα ...... Αφροψαρα !!!!!!!!!!!!!!

στις 20/04/2015 17:34
Palouki-luk Μην μιλάς θα μας δείρει.ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 20/04/2015 22:51
ασπρομαυρη κωλοτρυπιδα μονο βλεπουμε αστικατζη...γεοργακο ειναι εγκληματιας πρεπει να προσεχουμε χαχαααχαχ

στις 21/04/2015 09:12
Νατα τα γατακια ......... κανουν και πλακιτσα !! Πουτσα ρε και φαπες στον κοκκινο λαγο ............ '' Αντε γεια ρε '' ........ που λεει κι ο ΜΑΛΑΚΑΣ σας ο Τακης !!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.