Πρέμιερ Λιγκ: Oι υποψήφιοι για το βραβείο του παίκτη της χρονιάς

Πρέμιερ Λιγκ: Oι υποψήφιοι για το βραβείο του παίκτη της χρονιάς



Η Ένωση Επαγγελματιών Ποδοσφαιριστών (PFA) ανακοίνωσε τις υποψηφιότητες για τον καλύτερο ποδοσφαιριστή της τρέχουσας αγωνιστικής σεζόν στην Αγγλία. Δείτε τις υποψηφιότητες.

Τους έξι υποψήφιους για τον καλύτερο ποδοσφαιριστή της Πρέμιερ Λιγκ τη σεζόν 2014-15 ανακοίνωσε η Ένωση Επαγγελματιών Ποδοσφαιριστών (PFA).

Ντιέγκο Κόστα, Έντεν Αζάρ (Τσέλσι), Φιλίπε Κουτίνιο (Λίβερπουλ), Νταβίντ Ντε Χέα (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), Χάρι Κέιν (Τότεναμ) και Αλέξις Σάντσες (Άρσεναλ) είναι οι έξι ποδοσφαιριστές, με την Τσέλσι να είναι η μοναδική ομάδα που έχει δύο εκπροσώπους.

Υπενθυμίζεται πως το περσινό βραβείο είχε κερδίσει ο Λουίς Σουάρες, ενώ με εξαίρεση τον Έντεν Αζάρ, κανείς από τους υποψήφιους δεν βρισκόταν στην καλύτερη ενδεκάδα της περσινής σεζόν.

Η Ένωση ανακοίνωσε και τους έξι υποψήφιους για τον καλύτερο νεαρό παίκτη. Στη λίστα βρίσκονται τέσσερις από τους παραπάνω ποδοσφαιριστές (Αζάρ, Κέιν, Κουτίνιο, Ντε Χέα) ενώ την εξάδα συμπληρώνουν οι Τιμπό Κουρτουά και Ραχίμ Στέρλινγκ. Το περσινό βραβείο είχε κερδίσει ο Έντεν Αζάρ.




Ομάδες που αφορά: ΤΣΕΛΣΙ, ΛΟΥΙΣ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 16/04/2015 21:59
Ντιέγκο Κόστα πιθανόν..

στις 16/04/2015 22:02
Xάρι Κέιν ή Αζάρ .

Από την Τσέλσι πάντως προμοτάρουν τον Αζάρ !

Ο Όσκαρ σε δηλώσεις του χθες είπε πως τον θεωρεί τον καλύτερο παίκτη της Πρέμιερ Λιγκ .

στις 16/04/2015 22:07
epeidi einai tis season tha pw sanchez...o kayne sto 2o miso epaikse kala....o de gea mono sto 1o....o hazard den maresei toso fetos...o diego costa exei arketous traumatismou

στις 16/04/2015 22:09
kane h hazard malon logo diafimisis tha to dosun stoon hazard

στις 16/04/2015 23:16
γουειν ρουνεει ρε μαλακες

στις 17/04/2015 00:07
harry kane myrodiades...

στις 17/04/2015 00:11
ΧΑΡΙ ΚΕΙΝ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΙ ΝΤΙΕΓΚΟ ΚΟΣΤΑ ΑΖΑΡ ΚΑΙ ΚΟΥΤΙΝΙΟ. ΧΑΡΙ ΚΕΙΝ ΔΑΓΚΩΤΟ

στις 17/04/2015 00:22
Χάρι Κέϊν εννοείται! Το παιδί είναι κάνει παπάδες!

στις 17/04/2015 00:27
tha to parei to asximopapo o Kein an k o Hazard einai terastios paixtis....!!!

στις 17/04/2015 00:32
hazard 100%...

στις 17/04/2015 00:42
παιδια νομιζω χαρι κειν και τιποτα αλλο.το παιδι εχει παρει την τοτεναμ απο το χερι και την πηγαινει και πρωτος σκορερ στην σχετικη λιστα (αν δεν εχω χασει κατι.

στις 17/04/2015 01:12
harry kane harard i coutinho

στις 17/04/2015 12:16
Χαρι κειν

στις 17/04/2015 12:37
χαρι κειν,γιατι ειναι αγγλος-θα του το δωσουν

στις 17/04/2015 13:43
o Χάρι κέιν

στις 17/04/2015 14:35
ΑΖΑΡ ΔΑΓΚΩΤΟ...

Ο ΤΥΠΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΑΤΑΡΙΑ ΜΠΑΛΑ...

στις 17/04/2015 15:25
ΚΟΥΤΙΝΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.