Πρέμιερ Λιγκ: Θρίαμβος για Γιουνάιτεντ στο ντέρμπι (video)

Πρέμιερ Λιγκ: Θρίαμβος για Γιουνάιτεντ στο ντέρμπι (video)

Αφορά τον αγώνα ΤΣΕΛΣΙ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.


Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της πόλης. Οι «κόκκινοι διάβολοι» κέρδισαν με 4-2 την Μάντσεστερ Σίτι στο «Όλντ Τράφορντ», πήραν την 6η σερί νίκη τους και έβαλαν τέλος στα όνειρα τίτλου για την ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι.

Μετά από τέσσερις σερί ήττες σε ντέρμπι του Μάντσεστερ, η Γιουνάιτεντ επιβλήθηκε με 4-2 της Σίτι στο «Όλντ Τράφορντ» και ξέφυγε με +4 στην 3η θέση που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το ντέρμπι ξεκίνησε άσχημα για την ομάδα του Λουίς Φαν Χαάλ, καθώς η Σίτι πήρε το προβάδισμα μόλις στο 8ο λεπτό με γκολ του Αγκούερο. Ωστόσο η Γιουνάιτεντ δεν πτοήθηκε και απάντησε άμεσα, με τον Γιανγκ να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 14’. Από τα πόδια του Γιανγκ ξεκίνησε και το 2ο γκολ των γηπεδούχων στο 27’, με τον Άγγλο να βγάζει την σέντρα και τον Φελαϊνί να «γράφει» το 2-1 με κεφαλιά.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του ματς, δημιούργησαν ευκαιρίες για 3ο γκολ και το πέτυχαν στο 67’ με τον Μάτα, ο οποίος «έγραψε» το 3-1 μετά από ασίστ του Ρούνεϊ, αν και το γκολ θα έπρεπε να ακυρωθεί ως οφσάιντ.

Έξι λεπτά μετά ο Σμόλινγκ ανέβασε ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ, έπειτα από νέα ασίστ του Γιάνγκ, βάζοντας το όνομα του στον πίνακα των σόρερ. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 89’ ο Αγκουέρο, με την Γιουνάιτεντ να παίρνει τη μεγάλη νίκη και να ξεφεύγει με +4 στην 3η θέση, διατηρώντας παράλληλα το -1 από την 2η Άρσεναλ.

Στον αντίποδα, η Σίτι γνώρισε την 3η ήττα της στα πέντε τελευταία παιχνίδια και αποχαιρέτησε τις όποιες ελπίδες που είχε για τον τίτλο.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΤΣΕΛΣΙ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.
1Χ2OverUnder1X12X2
1.853.353.651.851.651.191.231.75
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.451.954.251.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

45 σχόλια:

στις 12/04/2015 20:37
ετσι και να σας ποναει. λιβερπουλακια που εχετε κρυφτει αραγε σας ψαχνω και δεν μπορω να σας βρω πια κριμα χαχα. το Manchester επιτελους εγινε κοκκινο . κανενας μασωνος αραβας δεν θα μας κανει κουμαντο γιατι πολυ απλα εχουμε φανελα και οχι μισθοφορους λινατσες. οσο για την τσελσι οταν φυγει ο μουρινιο παλι τεταρτο πεμτη θα βγαινετε. αντε γεια και συνεχιζουμε

στις 12/04/2015 20:39
ΜΑΤΣΑΡΑ

στις 12/04/2015 20:41
Pros to paron ektos tou mourinho exoume ka kalitero roster opote me i xoris mourinho 1 i 2 tha imastan . Stin premier lig me smoling kai jones Kaneis den pire protathlima

στις 12/04/2015 20:43
misthoforous exoun oloi re vlammene

στις 12/04/2015 20:44
καλυτερο ροστερ? χαχα ποσο αμπαλος παιζει να εισαι? το πιο ακριβο ροστερ αυτη τη στιγμη στην πρεμιερ το εχει η united αμπαλε ξυπνα. οσο για την αμυνα μας εχουμε φαει 3 γκολ περισοτερα απο εσας βλακα σιγα τη διαφορα. ο μουρινιο σας εχει σωσει.

στις 12/04/2015 20:45
και με smalling kai Jones πηραμε πρωταθλημα πριν 2 χρονια μπετοβλακα

στις 12/04/2015 20:46
Πελεγκρίνι ήρθε η ώρα να πάς σπιτάκι σού... καταστρέφεις την πρωταθλήτρια Αγγλίας... Ο Αγκουέρο μόνος του δε μπορεί χρειάζεται καί άλλον παίκτη παγκόσμιας κλάσης... Η Μάντσεστέρ Γιουνάιτεντ έπαιξε πολύ καλά και δίκαια πήρε το μάτς... 4-1 παρακαλώ..

στις 12/04/2015 20:49
Metras oloi tin sezon oi tora pou se simferei mono? Gt ego thimamai kati 4-2 kai tetia apotelesmata sta misa tis sezon . Pios einai kaliteros o rounei apo costa i o falcao o teliomenos . Sto kedro ti kalitero exeis mata pou ton dioxame emeis i di maria exo hazar kai fabregas mi po gia to mixanaki ton willian . Exeis dexi mpak exo ivanovic aptous kaliterous dexious back an exo elatoma isos einai sto arsistero back se pia thesi ise kaliteros ? Se oles tis thesis exo kalitero paixti . Ti akrivo paixti exeis ? O kaliteros sou paixtis na kanei to poli 50 ek me tis torines apodoseis tous .

στις 12/04/2015 20:49
Tespa asto tha doume kai tou xronou

στις 12/04/2015 20:50
Eixes kai tous paleous omos otan to,pires

στις 12/04/2015 20:50
Kapious

στις 12/04/2015 20:54
o falkao den ine teliomenos tha epistrepsi omos kapote....

στις 12/04/2015 20:56
o di maria pianete gia hazard kai fabre mazi ine enas apo tous kaliterous pextes sto kosmo

στις 12/04/2015 21:02
wow me εντυπωσιασες. στο πρωτο γυρο που βγηκαμε 1-1 και σε παιζαιμε μονοτερμα ολοι αυτοι οι αστερες σου τι επαθαν κραμπα? και ο κοστα ειναι καλυτερος απ το ρουνει? το σκεφτηκες πολυ ωρα?

στις 12/04/2015 21:09
o di maria Sinai 100 fores kaliteros apo hazard kai fabregas Nazi. o hazard sto mundial eklase arxidia. o mata polo kalitero ergaleio apo to kokaliarh willian. oso gia thn amina exw rojo pou htan ap tous kaliterous tou mundial kai blind kai shaw pou ta epomena 2 xronia tha bgazoun matia.

στις 12/04/2015 21:09
και μην ξεχνας φελαινι και καρικ που παιζουν μπαλαρα φετος

στις 12/04/2015 21:10
θα τα πουμε την αλλη κυριακη. αμα δεν ειχατε τον μουρινιο που θα στησει πουλμαν θα τρωγατε τεσσαρα κ εσεις

στις 12/04/2015 23:10
chris_doukas13 me smoling kai jones dn pire kaneis protathlima??????ksexnas ton megalo ferguson mou fenete

στις 12/04/2015 23:21
Mono pou les kalitero ton di maria apo ton azar den xriazetai na po tpt allo. Sta idia plaisia einai o rounei me costa pleon to tonizo pleon . Bicii se auto exeis dikio alla o ferguson einai ferguson filee alla den einai paixtes Gia na pareis protathlima theli enan stoper ano ton 26 xronon a klaseis kai den yparxoun poloi auti tin stigmi . O jones einai mikros akoma . Lucadirisio matic kai fabregas p vgazeis ton fabregas axristo proto assister einai klaseis anoteri.

στις 12/04/2015 23:24
Ρε φιλε εχεις βγαλει ολοι την ομαδα μας αχρηστη και την δικια σου ομαδαρα αλλα εγω ειμαι πρωτος και εσυ ουτε καν 2ος εισαι σοβαρος?

στις 13/04/2015 00:15
Καλά αυτήν η united 4 φάσεις 4 γκολ μιλάμε για πολύ κωλόφαρδη.εντάξει ούτε η city δεν έκανε πολλές φάσεις αλλά είχε περισσότερες, το αποτέλεσμα μετράει όμως και αυτό ήταν υπέρ της united.

στις 13/04/2015 00:35
ama den eixate ton mourinho leei o allos...sorry kiolas pou paizei rolo kai o proponitis st podosfero den 8a xanaginei..xaxaxaxaxa oti na nai akouw edw mesa!!!les kai otan efuge o fergiouson eide pote prwta8lima h unaited...apo tou xronou pali....fetos einai ths chelsea!!!kai milaw antikeimenika thn city iposthrizw etsi g na lew oti kati eimai....

στις 13/04/2015 01:29
με μιση ομαδα σας επαιξε μαλακες η united ακομα να καταλεβετε κουφιοκεφαλοι αραβες οτιη ομαδα θελει μεταγραφες και ανανεωση 4 χρονια σχεδον οι 9 απο τους 11 παικτες ειναι οι ιδιοι και οι ιδιοι καθε χρονο και ο πρπονητης το ιδιο δηλαδη τι καινουριο να παρουσιασει ωστε να κερδισει μια united που αν εξαιρεσει κανεις τις σημερινες ελλειψεις τα τελευταια 2 χρονια εχει αλλαξει τα 3/4 της εντεκαδας και φεραν νεο προπονητη με διακριση σε παγκοσμιο επιπεδο το περασμενο καλοκαιρι.Ελεος πια φτανει εσεις και η παρι δηλαδη τετοια μονοτονια δεν αντεχεται αλλο

στις 13/04/2015 01:57
Η Manchester united έχει κλάσεις ανώτερο προπονητή και σύνολο από την Manchester city. Βέβαια η Άρσεναλ τους γαμάει και τους δυο :)

στις 13/04/2015 02:16
auta einai!!!

στις 13/04/2015 03:34
Όταν πήρε πρωτάθλημα η United stoper ήταν οι Vidic και Ferdinand τι μου λέτε για Smalling και Jones.Η United έχει υπερομάδα αλλά στην άμυνα είναι άστα να πάνε, για αυτόν τον λόγο θέλουν τον Hummels.

στις 13/04/2015 03:35
Πάντως έβαλε γκολ ο Smalling σήμερα κάτι είναι και αυτό.

στις 13/04/2015 03:50
περα απο το αποτελεσμα το αγγλικο ποδοσφαιρο περναει μεγαλη κριση ολες οι υπερομαδες οι κλασσικες 4 που πηγαιναν για τη πρωτια πλεον εχουν καταντησει τα καφενεια της ευρωπης μοναδικη εξαιρεση η τσελσι με κατι αναλαμπες και αυτο λογο μουρινιο σαν να λεμε στους τυφλους βασιλιας ο μονοφθαλμος υμαρτον πια με τους μισθοφορους εκει πανω γαμησατε το καποτε καλυτερο πρωταθλημα

στις 13/04/2015 09:42
< 3 M.U ΠΟΝΟ ΕΔΩΣΕΣ

στις 13/04/2015 10:25
o allos leei oti o di maria einai kalyteros apo ton hazard kai ton cesc...gelaei olos o kosmos omws!!!!eimai fanatikos arsenal..alla to lew kai panta 8a to lew...san ton hazard kanenas!!!h city eixe toyre kai phre prwta8lhma...xwris ayton den kanei tipota..gerase omws!!!teleiwse h city!!!oso gia thn chelsea...8elei akoma epi8etiko!!!o hazard den mporei na ta kanei ola..synexeia mprosta apo to terma toys bgazei..8eloyn opwsdhpote epi8etiko!!

στις 13/04/2015 12:37
ενα θετικο ειναι οτι κερδισε η utd και πρεπει να πληρωθηκε κοσμος

στις 13/04/2015 12:51
kai vveva ine kaliteros o di maria oti exi kani me ti real de tha ta kani kanis ola ayta ta treximata ta goal tis assist me ayto to tropo pou ta ekane de tha ta kani kanis o cesk vgazi assist o hazqard skorari eno o di maria kai skorari kai vgazi assist axexaste di maria <3

στις 13/04/2015 13:21
Και εγώ Μ.Γιουνάιτεντ υποστηρίζω από Αγγλία , αλλά άμα λες καλύτερο παίκτη τον Ντι Μαρία από τον Αζάρ , τότε φίλε arias34567 , άστο ποδόσφαιρο και κάνε ή δες κάτι πιο δημιουργικό , αυτό δεν το 'χεις !

στις 13/04/2015 13:30
πελεγκρινι εισαι σκετη αποτυχια

στις 13/04/2015 15:03
pano -.- persi o di maria me ton ramos mas ftasane sto teliko ch l kai h argedini xaris tis assist tou di maria eftase teliko mudial fetos bori na min ine sta kalitera t alla me vasi ton dia maria tis real ine poli pio kalos

στις 13/04/2015 15:45
signomh an sas ponese o kolos alla ftasame ksana mages tou xronou 1h pali, eixan kai apopsh ta liverpoolakia xaaxaxaxax an einai dinaton re pousti oso gia thn ciry signomh gia thn poutsa

στις 13/04/2015 15:48
ο προεδρος της σιτι ειχε πει πως δεν τον ενδιαφερει το προταθλημα γι αυτο να εινα χαλαρος ο πελεγκρινι βεβαια αυτο δεν ειναι δικαιολογια.

στις 13/04/2015 15:48
μπραβο στη γιουναιτεντ

στις 13/04/2015 15:49
axaxxa o allos o vlakamas lei oti h arsenal mas pataei kai tous 2 an einai dinaton edw pera re pousth me ta narkotika sto xeri kathe mera

στις 13/04/2015 15:52
kai chelsea eseis pou milate ta teleftea xronia tha ta poume thn kiriakh ...pali siniko toixos tha ginei h amyna sas alla me rooney mata fellaini herrera to 1 pastelaki den tha to glitosete...xasame to protathlima epeidh kaname kakh arxh

στις 13/04/2015 15:53
alla o hazard einai kaliteros apo ton dimaria h alithia einai

στις 13/04/2015 18:00
ποιος hazard μορε βλακες? που δεν μπορουσε να περασει τους αμυντικους της αλγεριας μορε

στις 13/04/2015 19:13
ti lete reeeeeeeeeeeee sigrinete ligo ton di maria tis real me ton hazard kai me rabona evgaze assist

στις 13/04/2015 19:16
k mi nomizete oti ime full united apo agglia mu aresi kai h Liverpool aki h Chelsea kai h arsenal kai h united logo kapion pexton sti kathe mia kai sti Chelsea idika logo hazard alla o di maria ine akliteros

στις 13/04/2015 19:17
kaliteeros*

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.