Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τεσσάρα η Μπαρτσελόνα (video)

8/4/2015 23:17
Με τους Μέσι και Σουάρες να πετυχαίνουν γκολάρες, η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 4-0 την Αλμερία στο «Καμπ Νου» και ξέφυγε με +7 από τη Ρεάλ, που έχει παιχνίδι λιγότερο.

Χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση, η Μπαρτσελόνα κέρδισε με το εμφατικό 4-0 την Αλμερία στην έδρα της και ξέφυγε προσωρινά με 7 βαθμούς από τη Ρεάλ.

Το σκορ για τους «μπλαουγκράνα» άνοιξε στο 33ο λεπτό ο Μέσι, ο οποίος με εξαιρετικό πλασέ από πλάγια θέση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χουλιάν, «γράφοντας» το 1-0 για την ομάδα του Λουίς Ενρίκε.

Τη σκυτάλη πήρε ο Σουάρες, ο οποίος με όμορφο σουτ στο 55’ διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του, ενώ στο 75’ ο Μπάρτρα «έγραψε» το 3-0 με κεφαλιά. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Σουάρες, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία μετά από γύρισμα του Πέδρο.

Αυτή ήταν η 20η νίκη της Μπαρτσελόνα στα τελευταία 21 παιχνίδια, επίδοση που είχε να συμβεί από τη σεζόν 2005-06 όταν στον πάγκο ήταν ο Φρανκ Ράικαρντ.