Κύπελλο Ελλάδας: Εξασφάλισε την πρόκριση ο Ολυμπιακός (video)

Κύπελλο Ελλάδας: Εξασφάλισε την πρόκριση ο Ολυμπιακός (video)



Ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη και εξασφάλισε ουσιαστικά την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Ντοσεβί (21’, 57’) και Χάρα (25’) τα γκολ.

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τη νίκη με 3-0 στη Ριζούπολη και επί της ουσίας εξασφάλισαν από το πρώτο παιχνίδι την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Περέιρα ήταν ο Ντοσεβί, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ (21’, 57’), ενώ το άλλο γκολ πέτυχε στο 25’ ο Χάρα. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν απειλήθηκαν από τους γηπεδούχους και είχαν καλές στιγμές με Φουστέρ και Ντοσεβί για να πετύχουν ακόμα ένα γκολ.

«Είμαι ικανοποιημένος. Γνωρίζαμε πως το παιχνίδι δεν θα ήταν εύκολο, καθώς πρόκειται για τα ημιτελικά του Κυπέλλου. Ήμασταν σοβαροί, οργανωμένοι και παίξαμε με ποιότητα. Γι’ αυτό είμαι χαρούμενος», δήλωσε στον OTE TV ο Περέιρα.








Ομάδα που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 08/04/2015 21:16
bravo kai sanotera paxare roufa tin psoli mou kai gia xonepsi kane gargares me ta xysia mou tis agapes sti mama sou :)

στις 08/04/2015 22:13
Αυτος ο γκαγκα αλητης ο jontikis pontikis η

Οπως αλλιως σκατα λεγεται τωρα δηλαδη τι σκατα θεση εχει εδω μεσα και τον αφηνετε ν απλωνει την μηδαμινοτητα των κομπλεξ του ? Δεν βριζει υπερβολικα ? ......για να ξερουμε δηλαδη ....

στις 08/04/2015 22:22
δε βριζει ρε συ.. οπως καθε καλος παοκτζης πεταει τη μαλακια του επειδη εχει να δει κουπα απο 5 χρονων και μετα παει να χτυπησει 7 μπουγατσες να ισιωσει ο ανθρωπας!!!!

στις 08/04/2015 22:25
bravo!!!

στις 08/04/2015 22:31
loipon gia na ksekatharisoume 1 BOFARIAS gia na sou fenonte ta sxolia mou ypervolika prepi na pigenes katixitiko kai na isouna apo ta pio florakia tis gitonia sou kai pedi tis fapas 2 mpaladoros 7 mpougatses trwos esy giati ise paxisarkos kai foras gualia oloi sou tin zwi me 2 mpougatses eimai mia xara tis agapes mou!!!

στις 08/04/2015 22:35
boforia olo to site apo gavrus mexri kai doxa kraniuliotes exi koblex me to paxaro sxedon mi els mlkie s-.-

στις 08/04/2015 22:35
les*

στις 08/04/2015 23:20
Χαλαρώστε ρε με τον Άχαρο. Ο άνθρωπος έχει πέσει θύμα της πάγιας επικοινωνιακής πολιτικής της ομάδας του: "Εμπρός να εξισλαμίσουμε τους... μουσουλμάνους" ένα πράμα! Γιατί νομίζετε ότι όλοι σχεδόν όσοι δεν είναι Ολυμπιακοί είναι αντιολυμπιακοί; Κάτι προκλητικά σχόλια σαν του Πάχαρου συχνά πυκνά γίνονται επίσημες ανακοινώσεις του ΟΣΦΠ. Τώρα τι κερδίζει με αυτή την τακτική; Κι όμως, κερδίζει!

στις 08/04/2015 23:27
Αναλογιστείτε μόνο, πόσοι από τους μη Ολυμπιακούς έχετε κάτσει, (και πόσες φορές), να τον δείτε να παίζει ένα ματς αδιάφορο για εσάς, μόνο και μόνο για να ευχαριστηθείτε ένα ενδεχόμενο στραβοπάτημα του. Σκεφτείτε όμως πόσο πολύ τον ενισχύετε έτσι στο να παίρνει την μερίδα του λέοντος στο τηλεοπτικό πακέτο... Σκεφτείτε ακόμη ότι έτσι, μπορεί να ισχυρίζεται ότι έχει έναν αριθμό οπαδών πολύ μεγαλύτερο από τον (όντως μεγάλο) πραγματικό, και να χρησιμοποιεί αυτόν τον ισχυρισμό προκειμένου να εκβιάζει καταστάσεις και να πετυχαίνει ευνοϊκότερη μεταχείριση, ακόμη και εξαιρέσεις από τον νόμο.

Αν σας αρέσει το ποδόσφαιρο, ναι ρε, καθήστε να δείτε ένα ματς που φαίνεται ενδιαφέρον, όποιος και να παίζει. Αν όμως θέλετε να το δείτε με "κακή" προδιάθεση, μην μπαίνετε στον κόπο. Το αποτέλεσμα συνήθως σας στενοχωρεί, και ενισχύετε έμμεσα αυτόν που αντιπαθείτε!

στις 08/04/2015 23:55
η ανθρωπινη βλακεια δεν εχει ορια...boforias μην ασχολεισαι καν με κατι τετοιους και δυστυχως υπαρχουν πολλοι...και μονο για το συμπερασμα του ποιος λεγεται φλορος φαινεται το επιπεδο της κρισης του...μαγκες του υπολογιστη και ψευτομαγκες πολλοι,απο αληθινη μαγκια λιγοι ξερουν.

στις 09/04/2015 00:05
Re thodori katse re file stin pipa kai min sikonis kefali mine ekei katw kai roufa ase twra ton prologo klarinogabre

στις 09/04/2015 10:40
Ρε αντιπαθητικα κολογαυρακια ........... ισα ρε, που ξεψαρωσατε κι εχετε και επιπεδο ..... βλαμενα !! Γαμιεστε μια ζωη ρε μαλακισμενα αφροψαρα κι ολοι εμεις οι ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ σας γραφουμε στην ψολαρα μας ρε πουτανακια χαμουτζακια ........ φατε κανα καλαμακι τωρα να ισιωσει το εντερο ....... γαμιολες κοκκινοσκουφιτσες ........ γαμω τον πατο σας , γατια !!

στις 09/04/2015 10:44
'' ΓΑΥΡΟΙ ΜΟΥΝΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ '' ............. ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΑ ΚΑΡΙΟΛΙΑ, ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΡΟΣΥΛΛΟΓΟ ΣΑΣ ΤΟΝ ΓΚΕΙ !!

στις 09/04/2015 12:12
Παιζει σε καθε ανακοινωση για τον ολυμπιακο να υπαρχουν παοκτζηδες αεκτζηδες βαζελοι η οτιδηποτε αλλοι φιλαθλοι ή οπαδοι να βριζετε ή τον παχαρο ή τον Μαρινάκη ... Σοβαρευτείτε ρεε! Αυτολι ελιστε αυτό είναι το ελληνικό πρωτάθλημα αν δεν γουστάρετε ουστ στην βουλγαρία άντε μπράβο ! Πρωτάθλημα κάθε χρόνο στον Πειραιά !

στις 09/04/2015 12:16
to mono oreo goal itan to trito ta alla itan olla kolofarda

στις 10/04/2015 13:01
Για ποια μεγαλη ομαδα μιλατε ρε βαρεμενα γαυρακια ?? Απο ποτε εισαστε τοσο μεγαλη ομαδα ρεεεεε ?? Ρουφιανος πουστροσυλλογος και κλεφτης πρωταθληματων ναι , αλλα οχι και μεγαλη ομαδα ......... με το μυαλο σας μπορει γιατι ετσι σας βολευει ....... χαζοχαρουμενα αφροψαρα !! ΚΛΕΦΤΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΙΣ του Ελληνικου Ποδοσφαιρου ειστε ρε ρουφιανακια, αλλα εχει ο καιρος γυρισματα ...... που θα παει........ καποτε θα ειστα μια κακια αναμνηση και θα ειστε παραδειγμα προς αποφυγη .......... ΑΧΡΗΣΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ !!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.