Πειθαρχική δίωξη σε Περέιρα και Κασάμι

Πειθαρχική δίωξη σε Περέιρα και Κασάμι



Ο αθλητικός εισαγγελέας Κωνσταντίνος Πετρόπουλος άσκησε πειθαρχική δίωξη στην ΠΑΕ Ολυμπιακός και τους Βίτορ Περέιρα, Παϊτίμ Κασάμι για όσα έγιναν στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ.

Πειθαρχική δίωξη σε βάρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, του προπονητή των «ερυθρόλευκων» Βίτορ Περέιρα και τον Παϊτίμ Κασάμι άσκησε ο αθλητικός εισαγγελέας, Κωνσταντίνος Πετρόπουλος για τα όσα έγιναν στο παιχνίδι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Τόσο ο Πορτογάλος τεχνικός όσο και ο Ελβετός άσος της ομάδας, πανηγύρισαν με έντονο τρόπο το γκολ-πρόκρισης του Χάρα στο 89ο λεπτό και για το λόγο αυτό κλήθηκαν να απολογηθούν αφού κρίθηκε ότι προκάλεσαν με τη συμπεριφορά τους.

Η ανακοίνωση:

«Σας ενημερώνουμε ότι ο κ. Κωνσταντίνος Πετρόπουλος άσκησε πειθαρχική δίωξη σε βάρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, του προπονητή της De Oliveira Pereira Vitor Manuel και του ποδοσφαιριστή Kasami Pajtim για πράξη που προβλέπεται και τιμωρείται πειθαρχικώς από τις διατάξεις των άρθρων 14 παρ. 2 και 3 και 26 παρ. 1-4 του Πειθαρχικού Κώδικα της ΕΠΟ, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει από 6-6-2014 (αγώνας Κυπέλλου Ελλάδας, ΑΕΚ-Ολυμπιακός της 11/3/2015)»



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 26/03/2015 17:56
'' ΓΑΥΡΟΙ ΜΟΥΝΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΚΕΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ '' ........... Ετσι ρε, τον ΠΟΥΣΤΡΟΣΥΛΛΟΓΟ της πουτσας ........ στην Γ' Εθνικη την ΒΡΩΜΙΑ του ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, ευχομαστε ολοψυχα η Αθλητικη Δικαιοσυνη απο του χρονου ....... να ξεβρωμισει ο τοπος !! Γαμω τα λιμα σας .... ΣΑΒΟΥΡΕΣ !!

στις 26/03/2015 17:57
o pereyra exi polonikes rizes malon..

στις 26/03/2015 18:06
ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥς ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΥΠΑΙΤΙΟΥΣ ΓΙΑ ΟΣΑ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ...ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΑΥΛΑΚΙ...

στις 26/03/2015 18:08
οχι ρε polands ξαδερφοs του αστικατζη ειναι απο τον δενδροποταμο..κουρβα..

στις 26/03/2015 18:08
Κ. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΕΕΕΕΕ ....... Γαμα τις κοκκινοσκουφιτσες να ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ λεμεεεεε !! Οχι μονο τις δυο πουστρες ...... ολο τον ΓΚΕΙ αυτον συλλογο που ξεφτιλιζει πολλα χρονια το Ελληνικο Ποδοσφαιρακι !! ΠΟΥΤΣΑ & ΦΑΠΑ στον ΛΑΓΟ ...... απο SALONICA με πολλες καυλες στα κοκκινα στριγκακια σας ...... ΑΦΡΟΨΑΡΑ !!

στις 26/03/2015 18:20
dias400 ........ Πρεπει να στον εχει χωσει Σαλονικιος απο Δενδροποταμο γι αυτο και γνωριζεις τοσο καλα μορφολογιες !! Τον εφαγες ρε αφροψαρο ..... ???

στις 26/03/2015 18:32
αστικατζη παρε την ομαδουλα σου και στην επσμ και οχι στην α1 γιατι εχει καλεs ομαδεs στην β με την λητη τα λαγυνα και τον δρυμο μπαs και παρειs πρωταθλημα...

στις 26/03/2015 18:46
Γνωριζεις πολλα απο ΣΑΛΟΝΙΚΑ βλεπω κοκκινοσκουφιτσα ............. καλα λεω εγω οτι τον '' εφαγες '' απο ΒορειοΕλλαδιτη !! Εκτος κι αν εισαι απο τα ρουφιανακια αλλοθρησκα που ζουν ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ μερια και κρυβονται για να μην μαζεψουν ΦΑΠΕΣ .......... ΛΑΓΕ ε' ΛΑΓΕ !!

στις 26/03/2015 18:51
και ο μεγαλεξανδροσs κι'αυτοs ητανε θεσσαλονικιοs και αριανοs ταδε εφι ζαμπεταs ωωωωωαααααα....ατρομηταρα..

στις 26/03/2015 19:07
Μαλλον θες πολυ κρεας στον πατο σου ρε αφροψαρο !! Καλα εκανε και ητανε αριανος ο Μεγαλεξανδρος, παντως γκε'ι' γαυρος δεν ητανε .......... ΠΑΛΙΟΑΔΕΡΦΑΡΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ !! Ουουουχαααααα ...........

στις 26/03/2015 19:21
σε εχει βιαση ο μισοs βαθμολογικοs πινακαs γι΄αυτο μιλαs με τον πισινο εχειs ανοιξει πολυ βλεπω και δεν συγκρατειs τισ κλανιεs.....

στις 26/03/2015 19:30
εξ αλλου στην θεσσαλονικη το ρητο λεει οτι η παοκτζηs θα εισαι η ανθρωποs διαλεγειs και περνειs δικεφαλο κοτοπουλο με αφροψαρο στον πισινο ....

στις 26/03/2015 19:30
χαχα !! φιλικα πυρα, δινω βαθμους σε Ελληνικες ομαδες να γουσταρουν .......... ΕΣΥ ΟΜΩΣ, ΠΟΥΤΑΝΑΚΙ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ τουμπεκιασου και μην ανοιγεις στομα γιατι τα ουκρανικα χυσια μεχρι εδω μυρισαν......... ΜΠΑΤΑΚΙΑ !!!

στις 26/03/2015 19:34
Τσουζει η ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΠΟΥΤΣΑ που εφαγες γατακι φετος και δεν μπορεις να το χωνεψεις ε' ?? Πρωταθλητακο της πουτσας ......... αντε καλο βραδυ.... με κουρασες...... αυριο παλι ...... ΚΟΥΝΑΒΙ !!

στις 26/03/2015 20:03
Xaxaxa 8ryle gama tous pelates.... Tous ponaei..

στις 26/03/2015 20:42
χαχαχαχα, κοίτα όλοι οι πονεμένοι γίνονται μια γροθιά. Ένας γρόθος, όπως λένε και οι Κρητικοί. :D Πραγματικά ξέρετε πόσο θα ήθελα όλοι αυτοί που το παιζουν καθαροί και αγιοι να ήταν σε ένα πρωτάθλημα μόνοι τους, όπως λέει και καραφλούζος χωρίς Ολυμπιακό?(Και μετά λέμε φασίστες τους Χ.Α/τες)! Τι γέλοιο θα ρίχναμε!! Δεν θα υπήρχε Ολυμπιακός για να έχουν να κλαίνε για κάτι, και θα σκοτώνονταν μεταξύ τους..

στις 26/03/2015 23:25
Και εγώ Ολυμπιακός είμαι αλά έτσι μια ωραία τιμωρία πρέπει να την φάνε, ας πληρώσουν και αυτοί κάτι.

στις 27/03/2015 00:16
Aν δεν υπηρχε Ολυμπιακος, θα ειχαμε αν οχι τρεις, τουλαχιστον 2 ομαδες στο τσου λου καθε χρονια.

στις 29/03/2015 20:45
Τι εγινε ρε γαυρακια ............. ξεσαλωσατε παλι ?? κακομαθημενα γατια ??

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.