Μπεν: «Δώρο στους οπαδούς του Ολυμπιακού το γκολ στον Παναθηναϊκό»

Μπεν: «Δώρο στους οπαδούς του Ολυμπιακού το γκολ στον Παναθηναϊκό»



Στους οπαδούς του Ολυμπιακού αφιέρωσε το γκολ κόντρα στον Παναθηναϊκό ο Μοχάμεντ Μπεν, ο οποίος αναμένεται να ενταχθεί στο ρόστερ των «ερυθρόλευκων» το καλοκαίρι.

Με δηλώσεις του στο «ΦΩΣ», ο 26χρονος επιθετικός της Βέροιας, Μοχάμεντ Μπεν αφιέρωσε στον κόσμο του Ολυμπιακού το γκολ που σημείωσε στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, ενώ δήλωσε ανυπόμονος να συμμετάσχει στην προετοιμασία των «ερυθρόλευκων» το καλοκαίρι:

«Αυτό το γκολ που έβαλα στον Παναθηναϊκό ήταν ένα δώρο για τη Βέροια, που έχω υποσχεθεί πως θα τη βοηθήσω ως το τέλος. Ήταν όμως και ένα δώρο για τους οπαδούς του Ολυμπιακού. Καταλαβαίνετε τι εννοώ. Ανυπομονώ να συμμετάσχω το καλοκαίρι στην προετοιμασία της νέας μου ομάδας», δήλωσε ο Μπεν, ο οποίος μετράει 8 γκολ σε 25 παιχνίδια τη φετινή σεζόν, ενώ την περασμένη σεζόν σημείωσε 15 σε 33 αγώνες.

Δηλώσεις στην ίδια εφημερίδα έκανε και ο τεχνικός της Βέροιας, Στέφανος Γαϊτάνος, ο οποίος δήλωσε πως ο Μπεν είναι παίκτης για να αγωνιστεί στο υψηλότερο επίπεδο:

«Δεν έχει ένα στοιχείο που να υστερεί, έχει ταχύτητα, επαφή με τα δίχτυα και πνευματική υπόσταση, ενώ είναι και καταπληκτικός χαρακτήρας. Είναι παίκτης για να αγωνιστεί σε υψηλότερο επίπεδο. Έτσι όπως βλέπω τώρα τις μεγάλες ομάδες, αν ο Μπεν έπαιζε φέτος στον Ολυμπιακό θα έκανε πάρτι. Είναι θέμα προσαρμογής γιατί τις ικανότητες τις έχει. Είναι άλλο μια μικρή επαρχιακή πόλη κι άλλο η κορυφαία ομάδα στην Ελλάδα. Επίσης είναι θέμα πώς θα τον υποδεχτούν και πώς θα τον διαχειριστούν»



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΒΕΡΟΙΑ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 24/03/2015 16:29
bravo re ben skatomourh bromogipa

στις 24/03/2015 16:34
πουτανας γιε κωλογαυρε θα σε περιμενουν οι παναθηναικοι μεσα στην λεωφορο...και απ οτι φαινεται σκατοχαρακτηρας ειναι..γιατι με αυτο που ειπε το μονο που θελει ειναι να τα εχει καλα με τους οπαδους του γαυρου ετσι ωστε αν δεν παιζει καλα να μην τρωει βρισιδι...μπεν μπεν αι γαμησου μπεν

στις 24/03/2015 16:54
είστε ζώα... μακάρι να πετύχει ο άνθρωπος και όχι με τον σάπιο ολυμπιακό...

στις 24/03/2015 17:02
ψωφα^

στις 24/03/2015 17:37
ουσττττττ βρωμιαριδες!!!!!!!!!

στις 24/03/2015 17:51
ante gamhsou mpastarde gamw thn veria sou kai ton olympiako sou.

στις 24/03/2015 19:03
Βρωμιαρηδες βαζελες, ποσο το καταευχαριστιεμαι να σας γαμανε απο τον κωλο, ετσι να σας ξεκολιαζουν μαυροι, αυτα που κανατε στον οφη σιγα σιγα θα τα βρισκεται μπροστα σας

στις 24/03/2015 20:17
karkino sto mouni na pathei i mana s tin katara m na exeis re na mn ksanavaleis goal kai na na se travmatizoun synexos skatoflore

στις 24/03/2015 20:54
Τα δωρα προς τον ακατανομαστο απο ολες τις ομαδουλες ποτεψ θα σταματησουν ;;;;;που ηταν η αδεαρφουλα στο καραισκακι στο 3-0 ακριβες σκορ;;;; τον ειχε βαλει ο μπουλης να καθετε στο Laptop και να τζιραρει το ακριβες σκορ 3-0

στις 24/03/2015 21:05
πολλα ατομα πρεπει να ειχαν ηδη αποκλειστει απο το site με αυτα που γραφουν,αξιολυπητοι...Αυτοι που το διαχειριζονται δεν το ελεγχουν καθολου μου φαινεται...Ολοι οι υπανθρωποι εδω μαζευτηκαν.

στις 24/03/2015 21:06
επρεπε να ειχαν ηδη*

στις 24/03/2015 23:12
οσο για σενα g4 δεν σε χαλαει που θα παιζεις στα χωραφια της κρητης.......

στις 25/03/2015 00:37
danikos tha dothei sta parartimata tou gay-rou [ergotelis lebadiakos atromitos platanias panionios kpl ]

στις 25/03/2015 11:01
τι βριζετε το παλικαρι ρε εσεις , αφιερωσε καταρχας το γκολ στη βεροια η οποια το χε τεραστια αναγκη μετα απομια σειρα αποτυχιων εντος και εκτος εδρας και υστερα στην ομαδα που τον περιμενει το καλοκαιρι ( ανεξαρτητα απο το αν τον χρησιμοποιησει η οχι ) δλδ τι θελατε ? να ζητησει και συγνωμη απο τους πρασινους που τους αφαιρεσε καθε ελπιδα για πρωταθλημα ??

στις 26/03/2015 12:43
Εγώ θα περίμενα να ακούσω την διοίκηση

Τις Βεροίας να τον τραβήξει λίγο το αυτί, με τέτοια δήλωση.

Αλλά αυτά γίνονται μόνο σε υγιής πρωταθλήματα.

Και μην τα βάζετε με τους φίλους που ξεσπάνε. ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΑΛΟΎΝΤΑΙ. ..!!!

Γιατί είναι πρόκληση τέτοιες δηλώσεις

στις 26/03/2015 12:50
Κύριε μπεν επειδή μας διόγκωσες τα μεζαια, έλα να μου κανείς έναν πεοθιλασμο και να σου κάνω μια ενδοκολιακη πεοσυμπικνοση! !!!

στις 26/03/2015 12:56
Οι ποιο εξαπατιμενοι φίλαθλοι τις Ελλάδας (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ)ακόμα υποστηρίζουν τον γαύρο και ότι έχει να κάνει με αυτόν.Ειστε αξιολύπητοι

στις 27/03/2015 12:59
Αρχιδια βαζελες παντα θα σας γαμανε ολοι σκατοαλβανοι

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.