Κύπελλο Ελλάδας: Ολυμπιακός-Απόλλωνας και Ξάνθη-Ηρακλής στους «4»

Κύπελλο Ελλάδας: Ολυμπιακός-Απόλλωνας και Ξάνθη-Ηρακλής στους «4»



Ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Σμύρνης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, ενώ στο άλλο ζευγάρι, η Ξάνθη θα διασταυρώσει τα ξίφη της με τον Ηρακλή για το άλλο εισιτήριο του φετινού τελικού.

Μάχες Σούπερ Λιγκ εναντίον Football League προέκυψαν από τη σημερινή κλήρωση των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Σμύρνης σε διπλά παιχνίδια, ενώ στο άλλο ζευγάρι, Ξάνθη και Ηρακλής θα τεθούν αντιμέτωποι για μια θέση στον φετινό τελικό.

Οι δύο ημιτελικοί θα διεξαχθούν το διήμερο 8-9 Απριλίου και οι ρεβάνς είναι προγραμματισμένες για τις 29-30 του ίδιου μήνα




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Α.Ο.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑ
1Χ2OverUnderX2
1.076.7515.001.302.604.66
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.203.4012.002.201.40
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.201.756.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 17/03/2015 14:11
Ο τελικός θα είναι μεταξύ Ολυμπιακού - Ξάνθης πιστεύω...

στις 17/03/2015 14:21
den yparxei tipota o thrilos tha to shkosei xalara

στις 17/03/2015 14:22
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΣΚΟΡ ΤΕΛΙΚΟΥ 5-0..ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!!

στις 17/03/2015 14:48
nane kala o theos pou evale to xeri tou kai sas voithise ;)

στις 17/03/2015 14:57
osfp-3anthi telikos 3-1 a.s

στις 17/03/2015 15:41
ολυμπιακος ηρακλης τελικο και 2-1 σκορ

στις 17/03/2015 15:54
Ολυμπιακάρα μου <3 χαλαρά ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ξανά στον Πειραιά ...!

στις 17/03/2015 15:59
TI ORAIO AISTHIMA NA SHKWNEIS TROPAIA...

στις 17/03/2015 16:31
iralkis gay ros o telikos makari na to sikosi o hraklis gt to akzisi exei kai proponitaraaaaa

στις 17/03/2015 16:43
To oti proxorai me tin aksia t o olimpiakos to kseroume Edo k pola xronia. Ala goustaro na min pesi stis triklopodies o iraklis k na to sikosi to kipelo

στις 17/03/2015 17:46
gria gayros telikos me nikiti gria

στις 17/03/2015 19:22
gayrakia na parakalate na min peksoyme mazi giati tha sas ksebrakosoyme na katalavoyn oloi oti dn exete omada.paixtes psiloexete proponiti oyte gia asteio proedro poy apo alla kserei apo mpala ypo to miden.kai epeidi i politeia meta ta aisxoi poy exoyn ginei tha thelei katharo paixnidi blepo na gelame xontra.xoria poy mexri ton teliko mporei na min exete kana 2 basikoys akoma.ante ira anodo k koypa.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 17/03/2015 20:02
na fantastw tha gemisoune to gypedo oi gay roi na doune autin tin super matsara!!

στις 17/03/2015 20:38
ΤΕΛΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΞΑΝΘΗ ΜΕ ΝΙΚΗΤΗ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ.ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟ.ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΓΑΒΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΕΝΤΕΛΩΣ.ΕΔΩ ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΕ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΟΜΑΔΑ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ.ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ CHAMPIONS LEAGUE Ο ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΣ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΡΕΘΕΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟΥ ΣΚΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΤΟ?ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ.

στις 17/03/2015 22:00
bookadore ηρακλης-ξανθη ειναι το ζευγαρι των ημιτελικων ρε ντουγανι που θες και κυπελλο στον πυργο τον λευκο.Γαυρος-ξανθη ο τελικος 2-0 στο υποκαταστημα ο γαυρος ετσι για να μην χαλασουν οι καλες σχεσεις εκτος αν απο τη μανια τους οι γαυροι να παρουν το κυπελλο σφαξουν την ξανθη οπως με τον αστερα και καταλαξει η ξανθη να ειναι ο χειροτερος αντιπαλος τους οπως ειναι τωρα η τριπολη χαχαχα φαση θα εχει

στις 17/03/2015 22:31
Τώρα θα γίνεται όλοι ηρακλής,αλλά το ξενέρωμα θα το φάτε,δεν το γλυτώνετε.Περαστικά σας προκαταβολικά!!

στις 18/03/2015 13:29
ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΓΑΥΡΟΣ ?? ΚΥΠΕΛΛΟ ?? χαχαχα !! Με τι προσοντα ρε γατια ...... τι πλακα εχετε ρε ΑΦΡΟΨΑΡΑ ....... σας γουσταρω ρε βαρεμενα !! ΑΝΤΕ ΡΕ ΓΗΡΑΙΕ .... ΦΕΡΤΟ ΣΤΗ SALONICA ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕ !!!

στις 18/03/2015 13:41
'' ΓΑΥΡΟΙ ΜΟΥΝΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ '' ............... Θελετε και Κυπελλο ........... ΣΑΒΟΥΡΕΣ !!

στις 18/03/2015 17:00
Στηστιμο και στα μπαλακια..τα γατάκια

στις 21/03/2015 17:24
Το δίκαιο θα ήταν να το πάρει ο Ηρακλής: Έχει καλή ομάδα, έχει παίξει σε αρκετούς τελικούς, κι όμως έχει σηκώσει μόνο ένα κύπελλο! Ο χορτάτος από γνήσιους και κάλπικους τίτλους Ολυμπιακός δεν θα χάσει ούτε σε πρεστίζ, ούτε σε κύρος αν δεν πάρει κάποια κύπελλα. Σε κύρος έχασε έτσι όπως πήρε τον Αστέρα Τρίπολης πρόπερσι, τότε που ακόμα και οι γαύροι αηδίασαν και δεν έμειναν για να δουν την απονομή και τον γύρο του "θριάμβου". Δυστυχώς όμως, όλοι ξέρουμε ποιος θα το πάρει, είτε με την αξία του, είτε με το απαραίτητο σπρώξιμο, αν τα πράγματα δεν πάνε καλά για αυτόν. Προσωπικά πιστεύω πως όσο πιο λίγες ομάδες κερδίζουν τίτλους, τόσο πιο μίζερο γίνεται το ποδόσφαιρο της χώρας τους, και όσο πιο μίζερο γίνεται το ποδόσφαιρό τους, τόσο λιγότερο αξίζουν οι τίτλοι τους.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.