Τέλος ο Αναστασιάδης, αναλαμβάνει ο Γεωργιάδης

Τέλος ο Αναστασιάδης, αναλαμβάνει ο Γεωργιάδης

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ


Παρελθόν από τον ΠΑΟΚ αποτελεί ο Άγγελος Αναστασιάδης, με τον Γιώργο Γεωργιάδη να αναλαμβάνει την ομάδα μέχρι το φινάλε της σεζόν.

Η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Αστέρα Τρίπολης ήταν το τελευταίο παιχνίδι του Άγγελου Αναστασιάδη στον πάγκο του «δικεφάλου του Βορρά», καθώς η ΠΑΕ ανακοίνωσε το «διαζύγιο» με τον 62χρονο τεχνικό.

Αντικαταστάτης του θα είναι ο Γιώργος Γεωργιάδης, ο οποίος θα αναλάβει το «τιμόνι» της ομάδας μέχρι το φινάλε της σεζόν. Μάλιστα ο Έλληνας τεχνικός θα καθοδηγήσει τον ΠΑΟΚ στα πλει-οφ για 3η διαδοχική χρονιά!

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόφαση να λυθεί η συνεργασία με τον Άγγελο Αναστασιάδη και το επιτελείο του.

Ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Ιάκωβος Αγγελίδης, δήλωσε επ’ αυτού: “Δυστυχώς το σερί των κακών εμφανίσεων και αποτελεσμάτων διαρκεί ήδη για μεγάλο διάστημα και, παρότι εντωμεταξύ έγινε κάθε προσπάθεια για να σταματήσει αυτή η αρνητική τροχιά, πιστεύω ότι τώρα είναι αναγκαία μια αλλαγή για να επανέλθει η ομάδα στο σωστό δρόμο και να βρεθεί στην καλύτερη δυνατή κατάσταση ώστε να διεκδικήσει την πρώτη θέση στα πλέι οφ.

Ο ΠΑΟΚ οφείλει να ευχαριστήσει τον Άγγελο Αναστασιάδη για την αδιαμφισβήτητη σκληρή δουλειά του και την αφοσίωση στην ομάδα.

Ο Γιώργος Γεωργιάδης θα αναλάβει ως προπονητής ως το τέλος της χρονιάς. Αισθάνομαι ότι έχει τις ικανότητες και τη γνώση για να καθοδηγήσει την ομάδα προς τους άμεσους στόχους της.

Παράλληλα συνεχίζεται η αναζήτηση του κατάλληλου προσώπου για τη θέση του αθλητικού διευθυντή που θα εκπονήσει, σε συνεργασία με τη Διοίκηση, το νέο πλάνο εξέλιξης της ομάδας».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
1Χ2OverUnderX2
1.126.2512.501.452.154.17
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.302.8012.001.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 16/03/2015 13:07
για του χρονου παρτε ματζουρακη η παρασχο βλακες παοκτζηδες

στις 16/03/2015 13:26
αυτη η ομαδα δεν παιζετε με τιποτα, δηλ. φταιει ο αναστασιαδης που ξεκινανε το πρωταθλημα με 9 παικτες και χωρις σοβαρη διοικηση; τι να κανει δηλ. ο ανθρωπος, απο την μια δεν εχει παικτες απο την αλλη δεχοταν τον πολεμο απο μεσα δεν ηξερε απο που να φυλαχτη, ας παρουν ξανα τους ξενους προπονηταραδες να τους χρυσοπληρωσουνε για να εχουν χειροτερα αποτελεσματα γιατι χωρις μεταγραφες και τον μουρινιο να παρουν παλι τα ιδια θα εχουν

στις 16/03/2015 14:10
elladara a8anathhhhhh....o anastasiadis eftege nai xaxaxaxaxa oti na nai re gamoto!!!na dosei mia omada xrono se enan proponith edw sto elladistan kai tpt allo!poso asxetoi kai pisw eimaste me to a8lima..

στις 16/03/2015 15:08
ο αναστασιαδης φταιει,αυτο ειναι το μονο σιγουρο αλλα ομως που φταιει; μονο σε ενα πραγμα και αυτο ειναι που δεν βγηκε παλια και δεν βγαινει και τωρα για να πει τον πολεμο που τον εκαναν γιατι ενω ειταν πρωτος και αφου κερδισε και τον ολυμπιακο βγηκαν καποιοι ονοματα δεν λεμε και ρωτουσαν τον σαντος για προπονητη και αυτοι οι καποιοι εφεραν και παικτες που μονο μπαλα δεν παιζανε κατα τα αλλα ο αναστασιαδης τους πειραζε, αυτον τον τζακ που δεν τον ξερει ουτε η μανα του και τον εβαλαν για προεδρο ο θοδωριδης τον τρωει για πρωινο ετσι για την πλακα κριμα στον λαο του παοκ που ποτε δεν ειχε διοικηση να διεκδικησει κατι ανταξιο με τον λαο του..να λεμε παιδια και του στραβου το δικιο απλα τα λεω σαν φιλαθλος....

στις 16/03/2015 15:15
ade epitelous o anideos kologeros pire podi epitelous gamo tin panagia tou.ora gia tous paiktes mas na paiksoun balitsa opos paizame kapote!

στις 16/03/2015 15:17
Όταν ο Σαββίδης κάθε χρόνο φτιάχνει ομάδα με παικτάκια της σειράς και φέρνοντας ένα όνομα έτσι για το ξεκάρφωμα δεν φτιάχνεις ομάδα (Νάτχο πέρσι , Νομπόα φέτος ) και δεν μπορείς μετά να ρίξεις ευθύνες στον Αναστασιάδη και στο κάθε Αναστασιάδη όταν δεν έχει ένα καλό ή έστω εξελίσσιμο υλικό.

Ας ακολουθήσουν το παράδειγμα της ΑΕΚ , η Ελλάδα έχει ποδοσφαιρικό ταλέντο , υπάρχουν νέα παιδιά με μέλλον , όπως υπάρχουν και προπονητές με φρέσκιες αντιλήψεις και ιδέες του σύγχρονου ποδοσφαίρου.

Πλέον με Αναστασιάδη ή Λεμονή δεν πας μπροστά , πας 10 χρόνια πίσω , ενώ με Δέλλα ή Αναστασίου βλέπεις έργο.

Το ποδόσφαιρο εξελίσσεται και πρέπει οι ομάδες να συμβαδίζουν σε αυτό το ρυθμό. Όραμα και φρέσκιες-νέες ιδέες και κινήσεις χρειάζονται.

στις 16/03/2015 15:36
stin efxi tiis panagias

στις 16/03/2015 16:20
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΠΗΡΕ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟ ΒΟΛΕΙ ΡΕ

ΝΑ ΣΤΗΘΕΙ ΑΜΕΣΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΟΝ ΜΟΥΧΛΑ.

ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΔΕΞΙΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΤΟΥ ΠΟΥΤΙΝ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΛΕΦΤΑ ΕΧΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΙΒΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ

στις 16/03/2015 16:53
epitelous

στις 16/03/2015 17:26
File panoaek sumfwnw mz s gia tous paixtes oti exoume talenta... Alla dn borw na katalavw gt exete vgalei tn della proponitara epidei nikaei ermionida k panseraiko? Sta diskola pige spiti tou

στις 16/03/2015 18:30
ΤΙ ΛΕΣ ΜΑΛΑΚΑ ΠΑΟΚ! ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΕ ΕΜΑΣ ΜΠΟΥΦΟ 14ΧΡΟΝΟ, ΑΥΤΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΥς ΤΟΥΣ ΓΑΥΡΟΥς ΗΛΙΘΙΕ. ΜΕ 9 ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΡΩΤΟΥΣ 5 ΜΗΝΕς ΒΛΑΚΑ

στις 16/03/2015 18:31
ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ TSIKO! AN ΕΙΧΑΤΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΕΔΩ Ο ΠΑΟΚ ! ΟΠΟΤΕ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ ΖΩΟ

στις 16/03/2015 19:30
ΗΤΑΝ ΘΕΛΙΜΑ ΤΙΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

στις 16/03/2015 19:49
ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΕΚΑΝΕς ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ??ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙς Ε??

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 16/03/2015 19:50
ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗς ΠΑΝΑΓΙΑς ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 16/03/2015 20:17
mia zwh vlakes paoktshdes

στις 16/03/2015 20:30
ο Αναστασιαδης ειχε κολημα με ορισμενους παικτες...... σιγουρα δεν φταιει σε μεγαλο βαθμο αλλα ενα μεριδιο ευθηνης το εχει.........!!! η ρωτη ευθυνη παει στο Σαββιδη....!0 προγραμματισμος! διχως πλανο διχως μεταγραφες διχως τπτ...! Με το να σβησει τα χρεη ενω η ομαδα σου διασυρεται καθε αγωνιστηκη ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΠΑΟΚ!

στις 16/03/2015 20:58
και πολυ αργήσανε, ανεξάρτητα απο τις ευθύνες της διοικησης για τον προγραμματισμο,κύρια υπευθυνος ηταν ο Αωαστασιάδης για το επί4 μήνες καταντημα της ομάδος αυτος φταιει για την ηττα από την Καλαμαρια,τον αποκλεισμο από το κυπελλο τον αποκλεισμό από το ουεφα,τους διασυρμούς από ΞΑΝΘΗ ,ΠΑΣ,ΟΦΗ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΕΙ, ΑΣΤΕΡΑ,και τοσα άλλα,και κυριοτερα γιατι χωρις να έχει παρεμβασεις στο έργο του πάρα πολλοί ποδοσφαιριστες δεν τον ήθελαν με τιποτε.αργήσανε παρα πολυ να τον διωξουν ο ολυμπιακος τον μίτσελ τον έδιωξε για μία ισοποαλια,και επειδη δυσκολεύτηκε νο νικήσει και έσωσε την χρονια για αυτόν.Ο ΠΑΟΚ άργησε και πάλι απελπιστικά, και πάλι ο ΓΧ χαθηκε να πάρει τον Τσιώλη ή κάποιον αλλον ελληνα τεχνικό?

στις 16/03/2015 21:12
τσιωλη? αποτυχημενος σαν τον δωνη , ουζουνιδη

στις 16/03/2015 21:29
ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΠΟΥ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΑΣΕ ΚΑΘΕ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΘΑΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ Γ.Χ

στις 16/03/2015 22:21
Mεγαλη μαλακια !!! Παρα πολυ κακως κατα τη γνωμη μου που εφυγε ο Αγγελος. Ενταξει δε λεω, εκανε και αυτος τις μαλακιτσες του, ειδικα μια μεγαλη μελακια ηταν που κρατησε το συστημα του Καραισκακη με το Σαλπιγγιδη και τον Αθανασιαδη μακρια απο τις κανονικες τους θεσεις και για αλλους αγωνες. Στο καραισκακη δουλεψε αυτο το συστημα και μπραβο του αλλα υστερα επρεπε να το ξαναλλαξει. Αλλα ας μη ξεχναμε κιολα πως μετα το καραισκακη στα επομε 5 συνεχομενα παιχνιδια ο ΠΑΟΚ ειχε φαει 3 πεναλτι στα πρωτα 10 λεπτα, το ενα μαλιστα 1 μετρο εκτος περιοχης με τον Αστερα και 2 κοκκινες. Ενω στο ματς με τον Λεβαδειακο στα τελευταια 20 λεπτα δενακουμπησε ουτε μια φορα μπαλλα. Επι 20 λεπτα ολα τα φαουλ, τα κορνερ και τα πλαγια ηταν του Λεβαδειακου. Οταν υπαρχει μια τετοια αντιμετωπιση μιας ομαδας λιγο λιγο το ηθικο πεφτει και ερχονται οι ηττες και οι ηττες φερνουν αγχος και γκρινια. Ο Αναστασιαδης φταιει και για ολα αυτα? Ειχε και εσωτερικο πολεμο ο ανθρωπος. Κατα την γνωμη μου αφου πια η χρονια χαθηκε θ

στις 16/03/2015 22:24
Κατα την γνωμη μου αφου η χρονια χαθηκε πια, θα επρεπε να του δωσουν μια αδεια για κανα μηνα να ηρεμισει ο ανθρωπος και να αναλλαβει ο Γεωργιαδης για αυτον τον μηνα. Ενω το καλοκαιρι θα επρεπε να τον αφησουν να κανει την ομαδα που θελει. Στο κατω κατω οπως ειπε και ο Αποστολιδης παλιοτερα η φετινη χρονια ηταν για να φτιαξουμε ομαδα. Ασε που και η δουλεια του καθε προπονητη φαινεται στα 2-3 χρονια.

στις 16/03/2015 22:46
Αυτη ειναι η μοιρα του Παοκτση Αναστασιαδη ...... να ερχεται σαν Σωτηρας και να φευγει παντα κυνηγημενος Τελος παντων ..... τωρα που εφυγε ο κακος προπονητης ξαφνικα τα '' κολοπαιδα '' θα παιξουν ξανα μπαλα και τωρα επιτελους θα παρουμε πρωταθλημα, κυπελλο κι ολους τους τιτλους που χασαμε με τον Αγγελο. Απευθυνομαι μονο σε ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ....... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ ΤΗ ΣΚΑΤΟΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤ' ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΑΟΚΙΑ ΚΙ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΤΟΥΣ ...... ΚΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΡΗΤΟ '' ΓΑΥΡΟΙ ΜΟΥΝΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ '' ........ ΑΦΡΟΨΑΡΑ ΓΑΜΗΜΕΝΑ !! Αντε καλο βραδυ !!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.