Χωρίς Σαντάνα, Μήτρογλου και Ομάρ στο ΟΑΚΑ

Χωρίς Σαντάνα, Μήτρογλου και Ομάρ στο ΟΑΚΑ

Αφορά τον αγώνα ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Εκτός αποστολής για το παιχνίδι με την ΑΕΚ έμεινε ο Φελίπε Σαντάνα, όπως και οι τραυματίες Μήτρογλου και Ελαμπντελαουί.

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Ολυμπιακού για τη ρεβάνς του Κυπέλλου με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, με τον Βίτορ Περέιρα να αφήνει εκτός αποστολής τους τραυματίες Μήτρογλου και Ελαμπντελαουί.

Ωστόσο η έκπληξη ήρθε με την απουσία του Σαντάνα, με τον Πορτογάλο τεχνικό να αφήνει εκτός τον Βραζιλιάνο στόπερ, όπως και τοn Αυλωνίτη, κάτι που σημαίνει ότι Μποτία και Σιόβας θα ξεκινήσουν στο κέντρο της άμυνας.

Ευχάριστα νέα έρχονται από τον Νταβίντ Φουστέρ, ο οποίος έκανε ατομικό στο γήπεδο, ανεβάζοντας ρυθμό. Κανονικά γυμνάστηκε εκ νέου ο Γιαννιώτης, ενώ ατομικό έκανε και ο Στρέζος.

Οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού δούλεψαν πολύ επάνω στην τακτική, ενώ παράλληλα έριξαν το βάρος τους στην αμυντική και επιθετική λειτουργία.

Ο Βίτορ Περέιρα δούλεψε πολύ με τους αμυντικογενείς ποδοσφαιριστές, τόσο στην σωστή αμυντική αντίδρασή τους, όσο και στο «χτίσιμο» του παιχνιδιού από τα μετόπισθεν. Στο δίτερμα που ακολούθησε δουλεύτηκε πολύ η επιθετική στρατηγική και το πρόγραμμα έκλεισε με στημένες φάσεις (κόρνερ και φάουλ).

Αναλυτικά η αποστολή του Ολυμπιακού για το ματς με την ΑΕΚ: Μέγιερι, Ρομπέρτο, Χάρα, Αφελάι, Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνης, Ντομίνγκεζ, Μπενίτες, Ντουρμάζ, Μποτία, Μανιάτης, Μαζουακού, Σαλίνο, Ντοσεβί, Κασάμι, Γιαννούλης, Σιόβας, Σάλιακας, Βούρος.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.453.251.951.751.751.671.251.22
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.751.952.501.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 10/03/2015 15:00
Mpotia Kane prova ta tsamika

στις 10/03/2015 15:28
Arxisan oi dikieologies gia thn htta pou tha ypostei o osfp.Les kai tha lhpei kanas vasikos

στις 10/03/2015 15:31
Santana ai mitroglu ? oxiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tr adi gia 4-0 tha erthi 3-1 :(

στις 10/03/2015 15:31
kai*

στις 10/03/2015 15:34
Για αυτό σε λένε Σπυράκο γιατί εισαι βλακακος ποιες δικαιολογίες ρε βλάκα πειρατε όλοι αέρα είπαμε ο Ολυμπιακός φέτος ειναι χάλια αλλα αυτά τα μπουρδελα θα τα περάσει

στις 10/03/2015 15:57
an kai olympiakos pisteyw pos i aek 8a kerdisei ayrio!!!

στις 10/03/2015 16:00
Katarxin mhla kalytera.O gavros k o xontros exoun katalavei oti den tous pernei allo me ta sthmena kai kanoun ta panta gia na krathtoun ekei pou einai (vlepe agona pao-osfp pou an den evaze goal o gavros o agonas den tha elhge esti wste na eiste mprosta se thxon isovathmia)

στις 10/03/2015 16:03
xalara malaka, oti pisteveis valto ston kwlo sou, afou eisai o prwthathliths ths xwras mas kai sthnesai sta 4 sthn eyrwph...pao mwrh katapiola!

στις 10/03/2015 16:21
eimai aektzhs alla eimai xaroumenos me ton fetino panathinaiko

στις 10/03/2015 16:27
Παει για αναβολη το παιχνιδι παιδια για δυο λογους.1ον πιθανολογείται καταιγίδα αύριο στο Μαρούσι και 2ον μαλλον θα πρέπει να περιμένουμε να γινουν Καλά οι τραυματίες του θρυνου για να ερθει κομπλέ να παιξει αλλιως θα έχουμε αναβολή επ αόριστον!!!

στις 10/03/2015 16:32
ο ολυμπιακος δινει τα δικαιωματα στους ανυπαρκτους φερνοντας παικτες ...μετριους !!! αυτο οι αντιολυμπιακοι να το βαλετε καλα στο μυαλο σας που καθε τελος του πρωτθληματος εχετε την καλυτερη ομαδα αλλα χανετε το πρωταθλημα γιατι κανετε γκελες στο πρωτο γυρο και τα φορτωνετε στη διατησια !!!!

στις 10/03/2015 16:52
μεγαλη απωλεια ο Σαντανα...χαχαχαχαχαχαχ

στις 10/03/2015 17:00
αμα δεν κερδισουμε αυτον τον ολυμπιακο τοτε καλα να παθουμε

στις 10/03/2015 17:07
otan o amyntikos afhnei ton Berg gia 2 mhnes eksw kai o diaiths den dinei oute faoul pou sth sigekrimenh periptwsh htan pelnaty pws na mhn asxoloumaste me th diaithsia!!!

Koita twra thn omadoula sou pou exei paei 2 fores stous 16 kai xeretai kai ase tous allous

στις 10/03/2015 17:26
Το ματσ εχει πολυ Χ.βλεπω τη νικη της ΑΕΚ στα πεναλτυ.ο οσφπ θα παιξει αμυνα γιατι θα θυμάται τα του ριβαλντο

στις 10/03/2015 18:02
παιδια τουλαχιστον διαιτητης ειναι ο καλογεροπουλος οχι αλλος γαυρος διαιτητης......εγω παιδια αεκ που ειμαι θελω να δω εναν καθαρο αγωνα ασχετα αν κερδισει η αεκ η οσφπ εγω θελω καθαρο αγωνα οχι βλακειες,ουτε πουλημενους διαιτητες!!!!!ευχομαι αεκαρα να το παρεις το ματσ !!!!!

στις 10/03/2015 18:34
Παιδιά το ματσάκι πάει για αναβολή

στις 10/03/2015 19:21
μονο και μονο γι αυτο το επαιξα 2πλο...αντε να δουμε και λιγο τον μπενιτες(που πιστευω οτι θα ειναι απο τους καλυτερους του ολυμπιακου)

στις 10/03/2015 19:54
0-2

στις 10/03/2015 20:51
assos xalara toys exoyme....

στις 10/03/2015 22:39
ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΓΙΑ ΟΣΦΠ ΝΙΚΑΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕΒΟΗΘΕΙΑ ΑΕΚ ΟΕΟ

στις 10/03/2015 23:46
ωχ ωχ ωχ ωχ!!! με τετοιες απουσιες γαυρε μου δεν πας πουθενα και αν ηταν κανα κλουβι το οακα σαν το νικολαιδης θα ετρωγες καμια τριαρα.προβλεπω με αρκετη δοση επιφυλλαξης ακριβες σκορ 2-1 η ΑΕΚ

στις 11/03/2015 01:19
5ARA GAYROI PLINTE KOLOTRIPIDES SAS GAMISAME

στις 11/03/2015 17:05
sas gamai kala o gayros xanoumakia

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.