Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ο Βαλβέρδε κέρδισε τη Ρεάλ (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ο Βαλβέρδε κέρδισε τη Ρεάλ (video)

Αφορά τον αγώνα ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΛΕΒΑΝΤΕ


Με γκολ του Αντούριθ, η Μπιλμπάο του Ερνέστο Βαλβέρδε κέρδισε με 1-0 την τραγική Ρεάλ στο «Σαν Μαμές» και έδωσε την ευκαιρία στη Μπαρτσελόνα να ανέβει μόνη στην κορυφή εφόσον κερδίσει την Κυριακή τη Ράγιο Βαγιεκάνο.

Μετά την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου, η Μπιλμπάο κέρδισε με 1-0 τη Ρεάλ στο «Σαν Μαμές» και υποχρέωσε τη «βασίλισσα» σε δεύτερο συνεχόμενο άσχημο αποτέλεσμα μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τη Βιγιαρεάλ (1-1), με αποτέλεσμα η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι να κινδυνεύει να χάσει την πρωτοπορία στη βαθμολογία της Πριμέρα.

Το γκολ της νίκης για τους Βάσκους πέτυχε στο 26’ με εξαιρετική κεφαλιά ο Αντούριθ, έπειτα από ωραία σέντρα του Ρίκο.

Απογοητευτική εμφάνιση για τη Ρεάλ, η οποία δεν μπόρεσε σχεδόν σε κανένα σημείο του αγώνα να δημιουργήσει προβλήματα στην ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε, που «κλείδωσε» τους παίκτες του Αντσελότι και πήρε δίκαια τη νίκη. Μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Αντούριθ στο 75’ για να πετύχουν δεύτερο γκολ.

Η μοναδική μεγάλη ευκαιρία για τη «βασίλισσα» ήρθε στο 29’ όπου ο Ιραιθόθ νίκησε σε τετ-α-τετ τον Μπέιλ, ενώ λίγο πριν το φινάλε ο Ουαλός λίγο έλλειψε να πετύχει το γκολ της χρονιάς, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι από τα 40 μέτρα!






Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΛΕΒΑΝΤΕ
1Χ2X2
1.176.009.003.6

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 07/03/2015 20:56
james ramos modric xoris aytous de pernume bros tous xriazomaste ine ta stirigmata mas

στις 07/03/2015 20:57
ΤΡΑΓΙΚΗ Η ΟΜΑΔΑ 0 ΣΕ ΟΛΑ... ΙΓΙΑΡΑΜΕΝΤΙ ΑΠΛΑ ΑΝΙΚΑΝΟΣ. 3 ΠΑΙΧΤΕΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΑΔΑ. ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΘΩΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΜΠ ΝΟΥ ΘΑ ΦΑΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5. ΑΝΤΣΕΛΟΤΙ ΞΥΠΝΑ ΔΕΣ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΣΑΣ

στις 07/03/2015 20:59
Aφου δε παίζαμε καλά.... Φυσικό ήταν να χάσουμε... Τώρα Μπαρτσελόνα-Ρεάλ θα γίνει χαμός «τελικός»..

στις 07/03/2015 21:01
gia ths megales omades eipame den yparxei dikaiologia leipei o enas h leipei o allos,opoios kai na soy leipei,bgaineis kai paizeis thn mpalitsa soy.

στις 07/03/2015 21:01
Δε τέλειωσε το πρωτάθλημα.. Αν αυτό πιστέυεις άλλαξε ομάδα.. Επειδή χάσαμε τώρα και ΄φεραμε ισσοπαλία αυτό δε σημαίνει ότι η Μπαρτσελόνα σων και καλά θα νικήσει στο el classico... Η Ρεάλ όταν θέλει «μαγεύει»

στις 07/03/2015 21:05
ama den exum kalous pagites ti bala na pexume ? thelume pago opos h city h Chelsea opos ixame kai palia me Ronaldo zidane raul beckam figo carlos imastan plires tr lipi enas katastrefete oli h omada

στις 07/03/2015 21:08
ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ 1Η Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΜΕ 1 ΒΑΘΜΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΡΕΑΛ!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΣ ΜΑΜΑΕΙ Ο ΒΑΛΔΕΡΒΕ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ!!

στις 07/03/2015 21:10
H real opos kai o ronaldo se OLA ta dyskola paixnidia fetos(pera pao to el clasico) den exei kanei tipota.Villareal x,bilbao(tora pou einai se forma) htta,atletico karpazies kai apokleismos apo to kypello kai to super cup sthn arxh ths xronias.

Exei sothei sto CH.L. pou den exei paiksei oute me mia aksiologh omada.Kai oxi h liverpool ekeinhs ths periodou(h gia thn akrtiveia h fetinh apla liverpool) den htan omada.

στις 07/03/2015 21:16
paxare iparxi kai el klasiko tha exume sinerthi os tote ;)ntoche tote imastan se forma opios kai na ams tixene tha etroge arketa tr exume xasi ti forma mas tha ti xanavrume omos molis epistrrepsun oi vasikoi mas tha arxisume xana

στις 07/03/2015 21:19
η ρεαλ θα πρεπει να αγορασει ολους τους ποδοσφαιριστες του κοσμου μονο ετσι θα καταφερει να κατακτησει καποιο τιτλο χαχαχα . εχει αγορασει τα παντα και καθε χρονο πουστα τρωτε γιατι ειστε κολοομαδα και αμπαλοι. τα λεφτα σας δεν παιζουν μπαλα

στις 07/03/2015 21:55
Ερνεστο βαλβερδε!!

στις 07/03/2015 22:17
O CR ITAN KINITIKOS ALLA DEN EIXE VOITHIES

στις 08/03/2015 07:20
Ο ΒΑΛΒΕΡΔΕ ΚΕΡΔΙΣΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ..! Α ΡΕ ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!

στις 08/03/2015 15:19
Πως ειναι δυνατον να εχει διωξει η Ελλαδα τετοιο προπονητη;; πως;;;!!

Για μενα αυτη τι στιγμη ο καλυτερος προπονητης της Ισπανιας! Κριμα που δεν εχει το υλικο της Μπαρτσας....! Πολυ Καλο στησιμο της ομαδας στον αγωνιστικο χωρο!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.