Ζαρντίμ: «Κανείς δεν πίστευε πως αυτό το αποτέλεσμα είναι εφικτό»

Ζαρντίμ: «Κανείς δεν πίστευε πως αυτό το αποτέλεσμα είναι εφικτό»

Αφορά τον αγώνα ΜΟΝΑΚΟ - ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ


Ευτυχισμένος για το αποτέλεσμα αλλά και προσγειωμένος ενόψει της ρεβάνς εμφανίστηκε στις δηλώσεις του ο Λεονάρντο Ζαρντίμ, μετά την μεγάλη νίκη της Μονακό επί της Άρσεναλ (3-1) στο Λονδίνο.

Τα εύσημα στους παίκτες του απένειμε ο Λεονάρντο Ζαρντίμ για τον θρίαμβος της Μονακό επί της Άρσεναλ, που φέρνει τους Μονεγάσκους μια «ανάσα» από τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο πρώην τεχνικός του Ολυμπιακού στάθηκε στο γεγονός πως κανείς δεν πίστευε σ’ αυτό το αποτέλεσμα πριν το παιχνίδι, ωστόσο ξεκαθάρισε πως η ομάδα του έχει πάρει μόνο το προβάδισμα και όχι την πρόκριση:

«Στο ξεκίνημα του ματς, η Άρσεναλ ήταν πολύ δυνατή και υποφέραμε κάπως, αλλά εμφανιστήκαμε πολύ δυνατοί αμυντικά και εκμεταλλευτήκαμε τους χώρους. Η Άρσεναλ έχει εξαιρετικές μονάδες όμως το ποδόσφαιρο είναι ομαδικό άθλημα και καταφέραμε να τους περιορίσουμε. Ήμασταν πολύ οργανωμένοι και ικανοί να επιτεθούμε σωστά», δήλωσε ο Ζαρντίμ και πρόσθεσε:

«Κανείς δεν πίστευε ότι αυτό το αποτέλεσμα είναι πιθανό, και όμως τα καταφέραμε. Παρόλα αυτά, η πρόκριση παραμένει ανοικτή διότι υπάρχει ακόμα ένα παιχνίδι. Δεν κερδίσαμε τίποτα ακόμα. Απλώς αποκτήσαμε πλεονέκτημα. Το ποδόσφαιρο είναι τέχνη. Πρέπει να ξέρεις πως να επιτεθείς και πως να αμυνθείς. Η ομάδα μου είναι πολύ ισορροπημένη», τόνισε.

Για το αν αυτή η νίκη, είναι η μεγαλύτερη της Μονακό τη φετινή σεζόν στο θεσμό, δήλωσε: «Δεν είναι η μεγαλύτερη νίκη μας στο Τσάμπιονς Λιγκ. Έχουμε κερδίσει επίσης τη Ζενίτ και τη Λεβερκούζεν. Η νίκη στη Γερμανία ήταν πιο σημαντική διότι μας επέτρεψε να προκριθούμε στους «16».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΟΝΑΚΟ - ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.002.852.352.151.451.461.321.29
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.501.702.901.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.401.704.2525.00

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 26/02/2015 09:04
autos einai o servitoros pou den tous ekane kapote ston olympiako e?

στις 26/02/2015 11:27
Για να αποκλειστεί τώρα η Μονακό θα πρέπει να φάει 3 γκολ μέσα στη Γαλλία. Για 'μένα είναι αδύνατον να φάει 3 γκολ εφόσον αυτή την περίοδο είναι μία από τις ομάδες που έχουν και γαμώ τις άμυνες. Τι να πω αν αποκλειστεί τελικά θα 'ναι άξια της μοίρας της...

στις 26/02/2015 14:13
hahahah den ton i9ele o olympiakos

στις 26/02/2015 15:05
Έτσι είναι δεν τον θέλαμε τον Ζαρντίμ γιατί δεν έκανε καλές εμφανήσεις όπως τα ίδια και με τον Μίτσελ! Αλλά τώρα με τον Περέιρα βλέπουμε μπαλάρα (0-0 με παοκ,1-1 με αεκ,2-0 με ουκρανους,2-1 με ποα)! Μπάσταρδε Μαρινάκη..

στις 26/02/2015 16:09
XAXAXAX ETSI PALIO MALAKES OSOI PIGATE KOUVA TOUMPEKIASTIKATE PALIO KSEFTILES POUSTOGAUROI. KOLOGAUROI GAMO TIN MANOULA SAS

στις 26/02/2015 17:48
την δικια σου μανα ρε μπασταρδε...και ολο σου το σοι!!!!!οσο για τον ζαρντιμ.μεχρι και χτες τον βριζατε...τωρα ξαφνικα για σας εγινε προπονηταρα????ουστ ρε κωλοτουμπες...

στις 26/02/2015 17:52
proponitis kalos htane pantote apla edw sthn ellada eimaste axristoi me t a8lima file...me ena kako apotelesma tn edioxe o vaggelas ok...elladistan mia zwh

στις 26/02/2015 18:28
ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ! Η ΜΟΝΑΚΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΕΙΧΕ 3.50 ΑΠΟΔΟΣΗ! ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΕ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!!! < 3 2/2 ΤΟΠ ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΣΤΙΣΕ ΑΞΙΖΟΥΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

στις 26/02/2015 18:30
Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΛΕΓΑΝ "ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙ ΤΗΣ ΑΡΣΕΝΑΛ" ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΤΩΡΑ! ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΦΑΤΕ ΤΑ! ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΟΥΒΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΞΙΖΑΝ ΝΑ ΜΑΘΑΙΤΕ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΟΜΑΔΕΣ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΙΚΡΕΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΤΣΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝΕ.. ΑΣΧΕΤΟΙ!

στις 26/02/2015 18:32
ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΕΙΣΤΕ ΑΠΛΑ ΑΜΠΑΛΟΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΕΣΤΕ! ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΙΑ ΣΤΗΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΠΑΤΕ ΚΟΥΒΑ! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ! ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΟΝΑΚΟ ΑΠΛΑ RESPECT!

στις 26/02/2015 18:34
ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΑ Η ΜΟΝΑΚΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ! ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 8!

στις 27/02/2015 00:37
THA PERASEI H ARSENAL 4 TEMAXIA MESA STHN GALLIA THA RIKSEI

στις 28/02/2015 23:01
αυτα να τα βλεπει ο μαλακας ο βενγκερ που τους εκανε μαγκες.φανταστειτε ουτε οι ιδιοι δεν το πιστευαν.ομαδα μοντελο την εκανες μπουρδελο φυγε φτανει 10 χρονια με ενα κυπελλο εισαι.εχεις στερεψει απο ιδεες δεν μπορεις αλλο ρεεεεεεε

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.