Ένταση, ξύλο και διακοπή στο Δ.Σ της Σούπερ Λιγκας

Ένταση, ξύλο και διακοπή στο Δ.Σ της Σούπερ Λιγκας



Σοβαρά επεισόδια έλαβαν χώρα στο Δ.Σ της Σούπερ Λιγκας το οποίο δεν ολοκληρώθηκε. «Ο Μαρινάκης μου πέταξε ένα ποτήρι νερό και μετά μπήκε ένας μπράβος του και χτύπησε τον Κωνσταντίνου» υποστήριξε ο Γιάννης Αλαφούζος!

Σε… ροντέο μετατράπηκε το Δ.Σ της Σούπερ Λιγκας το οποίο έγινε παρουσία των Γιάννη Αλαφούζου και Βαγγέλη Μαρινάκη, με τη συνεδρίαση να μην ολοκληρώνεται ποτέ.

Φωνές και ένταση που ακούγονταν μέχρι έξω, ανταλλαγές αντικειμένων, νερά που πετάχτηκαν σε εκπροσώπους ομάδων ενώ σύμφωνα με τις καταγγελίες που έγιναν, άγνωστος άνοιξε την πόρτα της αίθουσας που γινόταν η συνεδρίαση και χειροδίκησε τον Βασίλη Κωνσταντίνου.

Αλαφούζος: «Μπράβος του Μαρινάκη χτύπησε τον Κωνσταντίνου»


Ένταση, ξύλο και διακοπή στο Δ.Σ της Σούπερ ΛιγκαςΌπως υποστήριξε ο Γιάννης Αλαφούζος, κατά την έξοδό του από τη συνεδρίαση της Σούπερ Λίγκας, ο πρόεδρος του Παναθηναικού δέχτηκε μπουκάλι με νερό από τον Βαγγέλη Μαρινάκη, ενώ ένας μπράβος του Μαρινάκη και χτύπησε τον Κωνσταντίνου:

«Δυστυχώς οι προκλήσεις συνεχίστηκαν και σήμερα. Ζήσαμε απίστευτα πράγματα. Δεχθήκαμε επίθεση. Ντρέπομαι. Ο Μαρινάκης μου έριξε ένα ποτήρι νερό. Ένας μπράβος του Μαρινάκη χτύπησε τον Κωνσταντίνου. Ήταν στημένο το σκηνικό. Δεν μπορώ να πιστέψω πως σε Δ.Σ της Λίγκας υπάρχει τέτοια βία. Δεν μπορώ να πιστέψω πως θα είχαν μπράβους και μέσα στο συμβούλιο.

Στον Παναθηναϊκό έχουμε κάνει λάθη, προσπαθούμε να αλλάξουμε το ποδόσφαιρο. Βλέπετε τις επιθέσεις στον ΣΚΑΪ, πέταξαν μολότοφ. Σήμερα είχαμε πολλά παραδείγματα απειλής και βίας. Τι να κάνουμε; Κάποιοι από εμάς πρέπει να εκτεθούμε στον κίνδυνο για να αλλάξουν τα πράγματα. Ζούμε σε μια δημοκρατία. Υπάρχει δικαιοσύνη και οι φορείς που πρέπει να διαχειριστούν αυτά τα θέματα είναι η αστυνομία και η δικαιοσύνη
».

Μποροβήλος: «Είχαμε ένα επεισοδιακό συμβούλιο»


Ένταση, ξύλο και διακοπή στο Δ.Σ της Σούπερ ΛιγκαςΑπό την πλευρά του, ο πρόεδρος της Σούπερ Λιγκ απέφυγε να περιγράψει τι έγινε στην αίθουσα συσκέψεων:

«Δεν έχουμε λόγους να κρύψουμε ότι είχαμε ένα επεισοδιακό συμβούλιο. Το ποδόσφαιρο διέρχεται κρίση. Έχουμε αύριο μια συνάντηση με τον κ.Κοντονή στην οποία θα εξετάσουμε τας προβλήματα που υπάρχουν, και θα μας ενημερώσει για τις αποφάσεις που έχει λάβει. Μετά θα υπάρξει άλλη συνάντηση, στην οποία θα δούμε τα ζητήματα που απασχολούν το ποδόσφαιρο και τι μπορούμε να κάνουμε για να μαζέψουμε όσα μπορούμε για φέτος και για του χρόνου όλες τις αλλαγές που θα πρέπει να κάνουμε για να υπάρξει ένα καλύτερο πρωτάθλημα.

«Πρέπει να βρούμε τα πολλά προβλήματα που υπάρχουν και να τα λύσουμε όλοι μαζί . Πρέπει να λυθούν με θεσμική παρέμβαση. Εμείς ελπίζουμε ότι υπάρχει επόμενη ημέρα. Θα πούμε τα προβλήματα που έχουμε. Αυτό που θα ζητήσω από την Πολιτεία θα είναι πως πέρα από τις ομάδες που θα πρέπει να είναι πολύ βαριές, ποινές θα πρέπει να υπάρχουν και σε επίπεδο φυσικών προσώπων
»

Μαχλάς: «Δεν ήταν ωραίο αυτό που έγινε»


Ένταση, ξύλο και διακοπή στο Δ.Σ της Σούπερ ΛιγκαςΟ πρόεδρος της ΠΑΕ ΟΦΗ, Νίκος Μαχλάς τόνισε:

«Δεν ήταν ωραίο αυτό που έγινε. Δεν ήταν σοβαρό. Νομίζω ότι ο κ. Κωνσταντίνου δεν χρειάζεται να είναι τόσο απότομος και νευρικός. Νομίζω ότι θα τα βρουν μόνοι τους. Δεν είδα το περιστατικό. Έγινε μια ένταση αλλά δεν είδα ακριβώς τι έγινε», ήταν τα λόγια του για την ένταση στο ΔΣ της Λίγκας.
Και συνέχισε: «Δεν γίνεται στο ματς του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό να μιλάω με τον Υφυπουργό και να του λέω να μην έρθει στο γήπεδο ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού και ο κόσμος να εκτονωθεί.

Δεν πρέπει να γίνονται αυτά τα πράγματα. Οι πρόεδροι πρέπει να βοηθάμε το ποδόσφαιρο. Δεν ήταν ωραίο αυτό που έγινε στο ματς με τον ΟΦΗ και δυστυχώς αυτά έγιναν και στο ντέρμπι σε δεκαπλάσιο βαθμό που δεν τιμούν την Ελλάδα. Αυτά τα πράγματα δεν πρέπει να γίνονται. Πρέπει να αλλαχθούν πολλά και σε αυτό το κομμάτι να παλεύουμε όλοι. Να δίνουμε εμείς οι πρόεδροι το καλό παράδειγμα στον κόσμο, γιατί εμείς ξεσηκώνουμε τον κόσμο
»



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

39 σχόλια:

στις 24/02/2015 19:23
χα0χαχ0αχ0αχχα για αλλη μια φορα εδωσε ρεστα ο κλαψαφουζος. σε λιγο θα μας πει οτι του εκαψε το σπιτι.

στις 24/02/2015 19:28
Δεν είδα το περιστατικό. Έγινε μια ένταση αλλά δεν είδα ακριβώς τι έγινε», Ε ΝΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ , ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΙ ΠΗΡΕΣ !!

στις 24/02/2015 19:29
και μετα κραζεται τους χουλιγκανς..εεε ετσι δεν γραφεται στο αλλο θεμα..ολοι οι γαυροι εναντιον τον χουλιγκανς..για γραψτε και εδω τωρα να δουμε τι θα γραψεται..ααα και για τον μποροθρυλο τι να πουμε..??τιποτα παρωδια απο μονος του ο τυπος..

στις 24/02/2015 19:33
Παραμύθια πουλάνε για τους χούλιγκανς οι Αλαφουζομαρινάκηδες.Μία χαρά τα έχουν βρει για τη χούντα του Ολυμπιακού.Ο Αλαφούζος είναι ο καλύτερος υπάλληλος του Μαρινάκη.

Τα πρωταθλήματα κανονίζονται από τον Αύγουστο.Πρώτον με τις μεταγραφές (όταν παίζει ο ένας με παικταράδες και ο άλλος με παικτάκια) και δεύτερον με τις παράγκες που ζουν και βασιλεύουν.Ο φανατισμός των χαζοχούλιγκαν δεν βλάπτει ειδικά αν θες μπράβους δωρεάν.

στις 24/02/2015 19:34
γιατι ρε μεγαλε τι εγινε και δεν πρεπει να μιλαμε??

στις 24/02/2015 20:06
Μας τα έχει πρήξει ο Αλ Αφουζ ο βαζελοσωτήρας, ο διαιτητοκλαψομούνης. Η πιπίλα θα του ταίριαζε του μπέμπη...

στις 24/02/2015 20:11
βρε αι στο διαολο παλιο μαλακα μαχλα που απο οτι διαβασα (αν ισχυουν ) στη σηζητηση ολο σιγονταριζεζ υπερ του μαρινακη γτ ξερεισ οτι χρειαζεσαι βοηθεια αλλιωσ δεν σωζεσαι φετοσ. μαλακα . ο αλλοσ ο χοντροσ τι μαλακιεσ ειναι αυτρεσ π ειπε στον αλλαφουζο θα ερθω και καλα στη λεψγορο να σε γαμησω και τετιεσ μαλακιεσ . ντροπιαζει τοσο κοσμο και λετε για τον αλαφουζο μαλακεσ κοιταχτε τον προεδρο σασ και αφηστε τον αλαφουζο που δεν εχει φραγκο . ο αλλοσ λεει ηρθε ο αλαφουζοσ στο γηπεδο γτ παντωσ εμενα α;παρατηρητοσ μου περασε σχετικα εν ωρα αγωνα μπηκε στο γηπεο και παλι δεν φανηκε πολυ. απαραδεχτα πραγματα . ο μαρινακησ μην αναρωτιεται μετα με αυτα π κανει γτ κανουν ντου οι οπαδοι

στις 24/02/2015 20:14
am kala leo egw oxi mia troika 10 p thelei afti h xwra afinoume proedrous p einai gnosta lamogia px psomiadis kougias marinakis k alloi k perimenoume sotiria h omada mas na nikaei kai as exoumme 10k xreos k se 2 xronia 40k WRAIOI EIMASTE

στις 24/02/2015 20:17
didaxe h8os reeeee xipnateeeee

στις 24/02/2015 20:36
Κυριε Μαρινακη, Κυριε Αλαφουζο ειστε οτι πιο σαπιο υπαρχει αυτη τη στιγμη στο ποδοσφαιρο..εχετε καταντησει τις ομαδες που αγαπαμε ομαδουλες..ειστε οι ηθικοι αυτουργοι αυτης της καταντιας..εσεις λετε πως θελετε να βγαλετε τον χουλιγκανισμο απο τα γηπεδα ενω εσεις οι ιδιοι ειστε οι χουλιγκανς..ντροπη σας και μονο..και ντροπη και σε ολους εμας τους φιλαθλους..που μας βαρανε το ντεφι και χορευουμε..βγαινουν και βριζονται σαν ζωα στ ΔΣ και εμεις κατω απο τα ποστ βριζουμε ο καθενας τον αντιπαλο προεδρο και μεταξυ μας αντι να βριζουμε και τους δυο τους καραγκιοζηδες..ο κοσμος κοιμαται και δυστυχως δεν θα ξυπνησει ποτε>> αυτο διαβασα καπου και ειανι οτι πιο ΣΩΣΤΟ

στις 24/02/2015 21:32
δεν το διακοπτετε το σιχαμα να ησυχασει ο κοσμος

στις 24/02/2015 21:39
Ολυμπιακός είμαι αλλά πάνω απ'όλα φίλαθλος που αγαπάω το άθλημα και θέλω να βλέπω ποδόσφαιρο.Συμφωνώ απόλυτα με τον chris_doukas13.Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε.Μπορεί από ότι κατάλαβα να είσαι ΠΑΟ αλλά εμείς δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε.Πιστεύω πως κι εσύ όπως κι εγώ λαχταράς τις εποχές που μπορούσαμε να συνυπάρχουμε στο ίδιο γήπεδο γαύροι και βάζελοι και να βλέπουμε μπαλίτσα και όχι τραμπουκισμούς και υποκρισίες κι από τους μεν και από τους δε.

στις 24/02/2015 21:43
Ο μπουλης κανει το αντρακι οσο προλαβαινει του χρονου με ΤΙΓΡΗ θα κανει κοκοκοκο και θα φωνάζει. Μπαμπα και μαμα.....

στις 24/02/2015 21:52
ΤΟΣΟ ΖΩΑ ΕΙΣΤΕ ΟΣΟΙ ΒΡΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΜΑΧΛΑ, ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΕ ΡΕ ΞΕΦΤΙΛΕΣ? ΤΟΥΣ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΑΝ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ? ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΓΡΟΘΟΙ Ε ΓΡΟΘΟΙ

στις 24/02/2015 22:15
Bravo xontnre ke meta gia ton pao lete

στις 24/02/2015 22:16
ρε παιδια σοβαρα ειπε τον αλαφουζο ρουφιανο?? πω πω!!!! σοβαρα τον ειπε απατεωνα και οτι εχει καταδικαστει για λαθρεμποριο???? πω πω!!!!

στις 24/02/2015 22:16
Otan tha mpainei o Tigris tou xronou tha varate prosoxes....

στις 24/02/2015 22:23
RANGER-4 δεν καταλαβαινειs γιατι βριζουνε τον μαχλα? τον βριζουνε γιατι ειπε καποιεs αληθειεs που δεν τουs συμφερουνε, δλδ οτι ειναι ψευτεs και ρουφιανοι, ααααααα και οτι πουλανε τα εισητηρια 20 ευρωα και στα χαρτια τα εχουνε 1 ευρω και κλεβουνε το κρατοs, oυυυυστ λαμογια που μιλατε και για εξυγιανση

στις 24/02/2015 23:00
οπου παει ο χοντρος γινεται της πουτανας...ειλικρινα ολοι οι γαυροι ειστε τοσο ζωα που ξεχνατε και περπατατε στα 4 πολλες φορες...σας γαμαει ο αλαφουζος κυριοι σας γαμαει και σας τσουζει οπως σας γαμαει κι ο σαββιδης και τσουζει πιο πολυ σας γαμαει κι ο μελισσανιδης καιτσουζει απειρα πολυ..κι οσο για τη καραμελα πελατακια περι καλυτερων παικτων τους βλεπουμε στα ντερμπι...μπορει ισως να εχετε καλυτερο ροστερ απο τον πας και τον οφη αλλα απο παναθα παοκ και αεκ με την καμμια....σουφρες στα κρεββατια σας

στις 24/02/2015 23:40
ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΗΘΟΣ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ!!!

στις 24/02/2015 23:44
Tziovani_10 εισαι γνωστη πιπα...σκουπισε τις μυξες πελατακο....αντε τυχερε θα διακοπει το γαυροπρωταθλημα και θα γλυτωσεις την πουτσα απο την αεκ....και μην ξεχνας την ντνιπρο αγορασε χαρτομαντηλα αδικημενε για το κλαμμα

στις 24/02/2015 23:48
ksilo sta vazelia,,,,pantou

στις 25/02/2015 00:00
ΒΑΖΕΛΙΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ!! ΑΛΑΣΚΟΥΖΟ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ

στις 25/02/2015 00:33
gamiste gauro kai vazelo ta 2 pio vromika sapia somateia pagkosmios.makari na eksafanistite apo ton planhth gh kapia mera alhtarades.

στις 25/02/2015 00:34
Μανουρα13 Μαριόλη είσαι και ΠΑΟ και ΠΑΟΚ και ΑΕΚ πόσες ομάδες είσαι ρε καριολη α κατάλαβα απλός είσαι αντιολυμπιακος οπως όλοι σας τέτοια μυαλά έχετε για αυτό είστε εκεί που είστε καριολη όσο για το ποιος είναι πελάτης ποιανού μην μιλάς μάλλον είσαι κανενα παιδάκι 16 χρόνων που μόνο από το pc μιλάς και δεν έχεις ιδέα

στις 25/02/2015 00:34
Καριολη

στις 25/02/2015 07:28
ΞΥΠΝΑΤΕ ΖΩΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΜΟΡΙΕΣ ΟΣΟ ΠΗΓΕΝΕΤΕ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΣΟ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΝΑΤΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΡΧΙΣΥΜΜΟΡΙΤΕΣ ΑΔΙΑΦΟΡΙΣΤΕ ΔΕΝ ΑΞΙΖΗ ΤΟ ΚΟΠΟ

στις 25/02/2015 07:33
ΤΟ ΑΣΠΡΟΝΗΣΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΑΛΛΟ ΜΠΑΛΑ ΑΛΛΟ ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΙΟ

στις 25/02/2015 07:43
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΣ

Οχι εξαιτίας αυτών που κάνουν το κακό,αλλα εξαιτίας αυτών που τους κοιτάζουν χωρίς να κάνουν τίποτα

στις 25/02/2015 08:36
manouras13 ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΜΩΡΗ ΑΔΕΡΦΩ!

στις 25/02/2015 09:23
xaxaxaxaxa etsi goustaro ... xarite ton protathlima sas arrwstakia..! kai 3erete eeee tin kiriaki gipedo gia tin arrwstia..! BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEe kai 3ana BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEe

στις 25/02/2015 09:25
a re malakes... kai 3erete e? tin kiriaki gupedo san kala provata pou eiste..! kai ti deytera na rixnete o enas ston allon katares gia karkino..! ela 3erete eseis :)

στις 25/02/2015 14:21
Γαμηστε τον πουστη τον ολυμπιακο κι ολα θα στρωσουν ρεεε .......... πολυ σκεψη δεν θελει !! Αυτο το καρκινωμα αν εξαφανιστει θα ηρεμησουν τα ΜΥΑΛΑ μας. ΠΟΥΣΤΟΓΑΥΡΕ ΑΛΗΤΗ

στις 25/02/2015 18:08
εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι εχουν τον μελισανιδη σαν θεο τους...ο ΤΙΓΡΗΣ,ο σωτηρας σας,αμα αγαπουσε την ομαδα και ηθελε το καλο της θα την επαιρνε στην Α Εθνικη και οχι οταν ξεφτιλιστει και πεσει στην τριτη εθνικη.

στις 25/02/2015 21:59
Τον Κωνσταντινου τον ξερουμε πολυ καλα και οχι μονο , ξερουμε τι τομαρι ειναι

στις 25/02/2015 21:59
Roz poni an o karkiniaris dafnostefanomenos sas eixe ta idia xreh ela k pes mou an o fanatikos opados marinakis erxotan kai ton epairne....arxidia A topiko tha to erixne kai mh vlepeis poly tsoukala se xalaei

στις 25/02/2015 22:21
Διωξτε τον μαρινακη ζωα...ξυπνατε...ειναι αυτος που εχει καταντησει το ελληνικο πρωταθλημα ετσι...δεν λεω ολοι εχουν κανει λαθη αλλα ο μαρινακης ειναι ξεφτιλας...μπηκε μεσα στη λεωφορο και ολο το γηπεδο τον εβριζε...νομιζε οτι θα μπει και θα του κανουν και υποδοχη..οχι κυριε..στη λεωφορο πας...ξερουν τι εισαι και ποιος εισαι

στις 26/02/2015 09:27
xaxaxaxa ostoiximatikias .. apo olous eisai to pio probato ..! nai ton marinaki ton upalilo perimene to elliniko protahtlima gia ginei etsi..! trava plisou re file na 3ipniseis..!

στις 26/02/2015 09:27
BE

BE

BE

BE

BE

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.