ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Προκάλεσε ο Ολυμπιακός…»

ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Προκάλεσε ο Ολυμπιακός…»



Για «προκλητική συμπεριφορά παραγόντων του Ολυμπιακού» κάνει λόγο με ανακοίνωση της η ΠΑΕ Παναθηναϊκός, τονίζοντας πως δεν θα διστάσει να αναλάβει ακραία μέτρα για να εξαλείψει τα φαινόμενα βίας που συνέβησαν στο ντέρμπι.

Ανακοίνωση για τα όσα έγιναν στο ντέρμπι της Κυριακής εξέδωσε η ΠΑΕ Παναθηναϊκός, αναφέροντας πως οι άνθρωποι του Ολυμπιακού περιφρόνησαν το σχεδιασμό των καταλλήλων και αναγκαίων μέτρων τάξης, ερεθίζοντας μικρό αριθμό μη ελεγχόμενων ταραχοποιών στοιχείων».

Παράλληλα, αναφέρεται πως η ΠΑΕ είναι αποφασισμένη να αναλάβει ακόμα και ακραία μέτρα για να εξαλείψει κάθε φαινόμενο βίας στο γήπεδο της Λεωφόρου.

Η ανακοίνωση αναφέρει:


«Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός συγχαίρει τους παίκτες και το προπονητικό επιτελείο για την αγωνιστική επίδοση, που έδωσε τη χαρά μίας ακόμη περήφανης και καθαρής νίκης στους φιλάθλους της, αλλά και για το ήθος που επέδειξαν.

Η προκλητική συμπεριφορά παραγόντων του Ολυμπιακού, οι οποίοι επέλεξαν να αγνοήσουν και να περιφρονήσουν το σχεδιασμό των καταλλήλων και αναγκαίων μέτρων τάξης για τέτοιο αγώνα, ερέθισαν μικρό αριθμό μη ελεγχόμενων ταραχοποιών στοιχείων, που βρήκαν την ευκαιρία να πλήξουν την προσπάθεια να διεξαχθεί ένας αγώνας αντάξιος της ποιότητας, που επεδείχθη εντός του αγωνιστικού χώρου, από γεγονότα που καμία σχέση δεν έχουν με το άθλημα. Για τη δε στάση κάποιων αξιωματούχων της Αστυνομίας θα υποβληθεί σχετική αναφορά.

Ο Παναθηναϊκός επανειλημμένα έχει βιώσει ανάλογα και βαρύτερα περιστατικά χωρίς να γίνουν αντικείμενο ούτε της δημοσιότητας ούτε του πειθαρχικού ελέγχου. Η προσπάθεια μεγέθυνσης εκ μέρους της αντίπαλης ομάδας των απαράδεκτων σε κάθε περίπτωση αντιδράσεων σε προκλητικές συμπεριφορές της είναι προφανές ότι γίνεται για λόγους εσωτερικής κατανάλωσης και αποπροσανατολισμού στην αγωνιστική εικόνα, που παρουσίασε η αντίπαλη ομάδα και στο μεταξύ μας αγώνα.

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η ΠΑΕ Παναθηναϊκός θα ανεχθεί συμβιβασμούς. Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός θα ενσκύψει με αποφασιστικότητα στην επίλυση τέτοιων φαινομένων σε συνεργασία και με τους φορείς και δεν θα διστάσει να λάβει ακόμη και ακραία μέτρα, προκειμένου να αποκλείσει εκείνους που δεν συμμερίζονται τους σταθερούς και αδιαπραγμάτευτους στόχους της διοίκησης για την εξυγίανση του ελληνικού ποδοσφαίρου και απειλούν να καταστρέψουν την υπέροχη ατμόσφαιρα, που έχει δημιουργήσει στη Λεωφόρο η συντριπτική πλειοψηφία των φιλάθλων μας, οι οποίοι με τρόπο δυναμικό, αλλά εντός αθλητικού πλαισίου, στηρίζουν την αγωνιστική προσπάθεια της ομάδας μας
».



Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

29 σχόλια:

στις 24/02/2015 14:37
πως προκαλεσε και με τι και ποτε;

στις 24/02/2015 14:37
μην λετε μαλακιες

στις 24/02/2015 14:42
Αμα εβλεπες λιγο τβ θα εβλεπες . Πηγε ο περειρα στη 13 και ελεγε μπειτε μεσα και μπηκαν πως δεν προμαλεσε? καταρχην ο μαρινακης τι δουλεια εχει στον παγκο οταν ξερει τι γινεται εξω

στις 24/02/2015 14:42
ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ.ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ.ΕΛΛΕΟΣ!

στις 24/02/2015 14:55
αντε ας καταργηθει η αστυνομια στα γηπεδα...να αλληλοσκοτωθουν οι χαζοι να γλιτωσουμε...και ο χοντρος ας βαλει νεφτι στον κωλ@ να τρεχει πιο γρηγορα χχαχα

στις 24/02/2015 15:22
''ΠΙΠΕΡΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ'' ... Προκαλεσε ο Γαυρος ........ τι λογια ειναι αυτα ?? Αυτος ο ''ΑΓΑΠΗΤΟΣ'' σε ολους Συλλογος που χαριζει σε ολη την Ελλαδα ''χαρα'' ?? Μην ξανακουσω ΜΑΛΑΚΙΕΣ ..... Σεβασμο στον ''μεγαλο πρωταθλητη'' της ΠΟΥΤΣΑΣ και στον ΠΡΟΕΔΡΟ τους τον ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑ ΓΚΕ'Ι' ...!!! Ωξο βρωμοπουστες κολογαυροι..... γαμω την ρατσα σας ...... ξεφτιλισμενα λαμογια..... καμαρωνετε για τα ''ΜΑΙΜΟΥ'' πρωταθληματα που κλεβετε εδω και ποσα χρονια ..... παλιολιμα..... χαμενα κορμια !!

στις 24/02/2015 15:26
poutsa kai as prokalese kai as min prokalese !!!!!

o palio poustaras o xontros den prokalese ee ? o pereira pou pige stin 13 ? oxi ee ?

στις 24/02/2015 15:31
Περιμενω κανα ΑΦΡΟΨΑΡΟ να βγει να απαντησει .... να το '' παιξει και αδικημενο '' το καημενο απο τα τοσα μπινελικια που ακουει χωρις λογο απ' ολο τον κοσμο !! Αντε ρε σκατοφλωροι ΛΑΓΟΙ με τα κοκκινα σωβρακακια .... βγειτε και καντε με ΡΟΜΠΑ στους χαρακτηρισμους ......!! ΚΟΥΝΑΒΙΑ !!

στις 24/02/2015 15:33
na leme kai tin alithia den fteei mono o marinakis kai o pereira ala kai i opadi

στις 24/02/2015 15:52
ο ολυμπιακος προκαλεσε κι αυτο ηταν λαθος τα ιδια σκατα με την λεωφορο και στο φαληρο θα γινοντουσαν και στην τουμπα....οσο για εσας που βριζετε οπως τωρα ο αστικατζης ιδιοι με αυτους ειστε...

στις 24/02/2015 16:39
Λιγο ψυχραιμια δεν βλαπτη

στις 24/02/2015 16:57
Στη ριζουπολη δενεγινε τποτα...τον σισε δεν τον εβρισε ποτε ο μαρινακης...τον αλαφουζο δεν το εκλεισε στο ασανσερ....ποτε δεν εκλεψε πρωταθλημα στα χαρτια απο αεκ....ποτε δεν εκλεψε κυπελλο απο αστερα...ποτε δεν κατηγορησε αλλον παραγοντα για ξυλοδαρμο(μελισσανιδη)...ποτε οι ιλαθλοι του γαυρου δεν μαχαιρωσαν τον φιλιοπουλο...ποτε ο τσουκαλας δεν προπαγανδησε δημοσια και δεν εβρισε αλλες ομαδες...και αλλα πολλα εδω και 25 χρονια...για ολα αυτα που παθαινετε τωρα εσεις τα προκαλεσατε τα κανατε και τα διδαξατε.σας σιχαινετε ολος ο φιλαθλος κοσμος...ειστε μονο για εφταρες για πεναλτι για κλαμμα και για μυξα...στο 50 - 50 ολοι σας γαμανε...αντε γεια παλιοπελατες του βαζελου του μπαοκ και της αεκουλας οπως μας χαρακτηριζετε....γιαυτο νικηστε μονο τα παραρτηματα γιατι ΝΤΕΡΜΠΙ δε θα παρετε κανενα

στις 24/02/2015 16:59
Α και ξεχασα και το σπουδαιοτερο περασε και σας ζηταγε η ΝΤΝΙΠΡΟ .χαχαχαχαχαχαχαχα....αντε γεια

στις 24/02/2015 17:03
andrewnik777, εσυ και καποιοι σαν εσενα ειστε εξαιρεση ....... οι χαρακτηρισμοι απευθηνονται στα κολοπαιδα σας που προκαλουν .......αυτα τα γατια που το παιζουν μια παληκαρακια και μια αδικημενα απ' το συστημα το βρωμικο που δημιουργησε ο λεκες συλλογος σας

στις 24/02/2015 17:14
προκαλεσαν μν ακουω μαλακιες. μου φερνουνε τον μαρινακη στην λεωφορο και παει ο παλαβος ο περειρα και φωναζει ελα μεσα.

στις 24/02/2015 17:17
manouras diladi eseis eistai kathari omada kai timia oute fasaries oute tpt malon kai esi foras gialia kai den vlepis ti ginete giro sou mathe oti gia ta episodia den ftene oli

στις 24/02/2015 17:33
ρε δεν τα μαθατε τα νεα ? βαλτοι απο τον μαρινακη ηταν οι ταραξιες χααχαχαχαχα γελαει ο κοσμος

στις 24/02/2015 18:04
ρε μαγκακο τοτε δε μας λες τι γυρευε ο μανιατης και ο τσορι σε συνδεσμο του γαυρου και κρατουσαν ροπαλα και φωτογραφιζονταν ολο ναζι και σκερτσο?τιμωρηθηκαν?απαντησε ο μαρινακης για το γεγονος?εσεις επικροτειται και διαφημιζεται τη βια μεσα στους συνδεσμους.

στις 24/02/2015 18:09
και γιατι ποτε ο μιτσελ στα τοσα χρονια που ηρθε στη λεωφορο δεν εκανε μαγκιες?γιατι επι μιτσελ η θυρα 13 δεν μπηκε στο γηπεδο?γιατι επι μιτσελ ο μαρινακης δεν εκατσε στο παγκο στη λεωφορο?γιατι ο μιτσελ ποτε δεν ανφερθηκε ασχημα για τον παο και τον αναστασιου?μηπως ειστε προβατα γαυροι?μηπως ο χοντρος επειδη βλεπει σε τι καταντια σας εφτασε τα σχεδιασε ολα για να εχει αλλοθι?

στις 24/02/2015 19:04
re manoura se oles tis omades ginontai auta kai min peis oxi kai gia ola auta eufinontai i paragontais ? dld mou les oti fteei o marinakis pou mpenoun i fotovolides sto gipedo e?

στις 24/02/2015 19:09
Πόσο πρόβατα είστε μερικοί? Το πρόβλημα είναι αν προκάλεσαν και ποιός, και ότι μπήκαν μέσα? Το ότι έριχναν με πιστόλια φωτοβολίδες στα 50 μέτρα, κοντεψαν να κάψουν τον κασάμι στον πάγκο, ότι στις φωτογραφίες φαίνονται άτομα με αλυσίδες και σίδερα, ότι αυτοί που πάνε στο γήπεδο, μόνο από αυτά που κρατάνε έπρεπε να του μαζέψουν και να τους πάνε μέσα δεν το βλέπετε?? Ρε πάτε καλα? Αυτοί είναι άρρωστοι ρε! Και δεν μιλάμε εδώ για γαύρους, βάζελους, και παόκια. Εδώ μιλάμε για δολοφόνους που δεν έχουν σχέση καν με το ποδόσφαιρο. Πάνε εκεί μόνο και μόνο για να στείλουν κάποιον στο νοσοκομείο. Ξυπνάτε ρε μλκες όλοι, και πάρτε χαμπάρι πως αυτό δεν έχει να κάνει με Ολυμπιακο, ΠΑΟ, κ.τ.λ. έχει να κάνει με υπόκοσμο! Ούτε καν με ποδόσφαιρο.

στις 24/02/2015 19:14
prepei na mathoume na milame kai na mhn vrizomaste.arxika o pereira pige pros to terma konta sti 13 kai itan mesa 2-3 koukouloforoi pou ton apilousan.o pereira tous eipe an thelete elate na me plakwsete.epeita o marinakis ws arxhgos apostolis tou olympiakou upoxreoute na katsei sto pago tou olympiakou kai peite mou giati prokalese o marinakis??epeidi mpike sto gipedo?megali proklisi.. e ti lete?skefteite kapoia pragmata kai min lete oti sas katevei sto kefali

στις 24/02/2015 20:02
Να σταματήσουμε όλοι να ασχολούμαστε με αυτό το μπουρδέλο το ποδόσφαιρο που δήθεν είναι διασκέδαση. Εκτόνωση ηλιθίων είναι και διανοητικά καθυστερημένων. Αργόσχολοι και πρεζάκια. Ναι, συμφωνώ να το κλείσουμε το μαγαζί...

στις 24/02/2015 20:08
σαν τα 5χρονα αυτος το εκανε,οχι κυρια αυτος...ΖΩΑ

στις 24/02/2015 21:40
ζωα γιαυτο δε παμε ποτε μπροστα,εκεινος άρχισε οχι ο αλλος το εκανε ελεος ρε τοσο φανατισμος για ενα αθλημα..

στις 25/02/2015 09:30
astikatzis... o OSFP MAZI sou klevei .. esi gt kles omos .. afou etsi ki allios dn tha ta epernes esi me tin tragiki omadoula sou ta protathlimata ..! GT KLES?

στις 25/02/2015 09:32
Mabouni .. distixos adelfe ama koimase me ta tsarouxia kai to pezeis ideologos auta ta apotelesmata exei..! kala ta les esi ..! alla milas se zwa auto na thimase ..! opote kraze gia na pernas kala ..! o3o reee beeeeee kante beeeeeeeee sas leo

στις 25/02/2015 13:39
MitsTheGreek μαλλον εισαι πολυ μικρουλης και δεν γνωριζεις αυτη η τραγικη ομαδουλα που λες αν μπορουσε να παρει πρωταθληματα η οχι....... μαλλον τωρα ανοιξαν τα ματακια σου κι αρχισες να ασχολεισε με το κορυφαιο στην πουστια Ελληνικο Πρωταθλημα. Θα σε συμβουλευα να μαθεις πρωτα και μετα να κανεις τον εμπειρογνομωνα .... εκτος κι αν εισαι γαυρακος οποτε αστο μωρο μου........ δεν χρειαζεται ( το αλανθαστο του Παπα ). Και δεν κλαιω ..... τσατιζομαι λεμε ...... εχει διαφορα !!

στις 25/02/2015 17:19
MPRAVO STIN THYRA 13 POU GIA ALLH MIA FORA KATASTREPSE TIN PROSPATHEIA TIS OMADA MAS. ALAFOUZE EISAI POLU MIKROS GIA AUTON TON SULOGO MAS EXEIS KATANTHSEI TO MIASMA TOU ELLHNIKOU PODOSFAIROU XEIROTEROI KAI APO TOUS PAOKTSIDES,OI GAVROI DN DIKAIOUNTAI NA MILANE ALLA TETOIA AISXH POU KANAME ONTWS DN TA EXOUN KANEI,EINAI H ALITHEIA KAI NTREPOMAI SAN PANATHINAIKOS POU PESAME STO EPIPEDO AUTO KAI EXOUME TIN XEIROTERH ALITEIA SE GHPEDO STIN XWRA,KOUKOULOFWROI MESA SE GHPEDA KATANTHSAME,KAI EMEIES TSAKONWMASTE METAKSU MAS ANTI NA TA VALOUME ME KATHE MARINAKI ALAFOUZO MELISANIDI SUNTOMA SAVVIDI KAI LOIPOUS POU EXOUN TA UPALILAKIA TOUS KAI MAS EXOUN DIWKSEI APO TO GHPEDO,NA NTREPOMAI NA PAW NA DW TIN PANATHA OXI EPEIDI DN EXEI PAIKTES TOSO ALLA EPEIDI O KARAGKIOZIS KAI DN FTIAXNEI OMADA KAI LEEI SUNEXWS PSEMATA STA UPALILAKIA TOU KAI TA SUGONTAREI GIA EPEISODIA KAI MAS EXEI KOPSEI TO GHPEDO O KARAGKIOZIS, KLEISTA OLA TA GHPEDA MEXRI NA KSEVROMISEI TO ATHLIMA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.