Σούπερ Λιγκ: Επιτέλους νίκη για ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Επιτέλους νίκη για ΠΑΟΚ



Μετά από έναν μήνα, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να γευτεί ξανά τη χαρά της νίκης καθώς επικράτησε με 3-1 της Βέροιας, πετυχαίνοντας όλα τα του τα γκολ στο πρώτο μέρος (10’ Περέιρα, 28’ Βίτορ, 42’ Νομπόα).

Την πρώτη του νίκη μετά τις 18 Ιανουαρίου πήρε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος κέρδισε με 3-1 τη Βέροια εκτός έδρας και μείωσε προσωρινά στο -2 τη διαφορά του από τον 2ο Παναθηναϊκό.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο μέρος και «καθάρισε» από το ημίχρονο την υπόθεση νίκη.

Μόλις στο 10ο λεπτό η ομάδα του Αναστασιάδη κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα, με τον Περέιρα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή, έπειτα από σέντρα του Σκόνδρα.

Μετά το γκολ, η Βέροια προσπάθησε να αντιδράσει και είχε μεγάλη ευκαιρία με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νέτο στο 14’, ωστόσο ο Ιτάντζ είπε «όχι» στον πρώην άσο του Άρη, αποκρούοντας εντυπωσιακά.

Ο ΠΑΟΚ είχε κάποιες καλές στιγμές με Νομπόα και Παπαγιαννόπουλο για ένα δεύτερο γκολ ώσπου στο 28’ ο Βίτορ κατάφερε να χριστεί σκόρερ, «γράφοντας» το 2-0 με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Περέιρα.

Στο 33’ η Βέροια «άγγιξε» το 2-1, ωστόσο ο Βεργώνης, αν και αμαρκάριστος σε πλεονεκτική θέση, δεν κατάφερε να ευστοχήσει. Ο «δικέφαλος του Βορρά γλίτωσε το γκολ και στο 42’ κατάφερε να πετύχει 3ο τέρμα, με τον Σκόνδρα να κάνει ωραία σέντρα και τον Νομπόα να σκοράρει με απευθείας σουτ.

Στο 48’ ο Γκολάσα έχασε μεγάλη ευκαιρία για ένα 4ο γκολ της ομάδας του και στο 61’ η Βέροια κατάφερε να μειώσει με ωραίο σουτ του Ντουμίτρου, λίγο έξω από την περιοχή.

Το 3-1 έμεινε μέχρι το φινάλε, καθώς παρά την πίεση της Βέροιας στα υπόλοιπα λεπτά για να πετύχει ακόμα ένα γκολ, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να διασπάσουν την άμυνα του ΠΑΟΚ, με τους φιλοξενούμενους να κρατούν με άνεση τη νίκη με διαφορά δύο τερμάτων.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 21/02/2015 21:35
AXIOS!

στις 21/02/2015 21:58
PWS KAI ETSI?

στις 21/02/2015 21:58
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!

στις 21/02/2015 22:09
Ε αφου απομακρυνθηκαν αρκετα απο την κορυφη οι βουλγαροι και σιγουρευτηκαν οτι πρωταθλημα δεν προκειται να παρουν ειπανε να κανουν και μια νικη...χαχαχα... Πιο λουζερ πεθαινεις... Κανανε υπερπροσπαθεια με την βεροια και μαγκια τους... Μπραβο ρε μπαΟΥΓΚαρα...

στις 21/02/2015 22:10
Αραγε θαχουν βγει στον μπουγατσοπυργο να πανηγυριζουν οι βου...;

στις 21/02/2015 22:34
SAS ponaei o paok gay roi

στις 21/02/2015 23:19
ΛΟΥΓΚΡΑντιρισιο... Η μουναρα της πουτανας της μανας σου ποναει περισσοτερο, απο τα γαμησια που εχει αρπαξει... Τι να μας πονεσει βρε ΖΩΟ...; το οτι ειναι στο -1000 απο την κορυφη...ξυπνα...

στις 21/02/2015 23:20
Κοιταξτε να νικησετε την ΑΕΚ της Β' εθνικης βρε μαλακες τωρα που το Γιουροπα λιγκ πηγε περιπατο και μετα μιληστε και για τον ΠΑΟΚ που σας ξεσκισε μεσα στο σπιτι σας.

στις 21/02/2015 23:27
O akis κλασσικος μπαουγκτζης... Οτι του φανει... Γιατι δεν μιλας μωρη πουτανα για το πρωταθλημα...; που και μονο που σας ειπανε φαβορι για πρωταθλημα χεστηκατε πανω σας.. Κατσε στηβ αγαπημενη σου θεση τριτοτεταρτος, κανε τα κλαρινα σου που τα κανεις καλα και μην μιλας... Αντε και πολυ αξια σας δωσαμε ανυπαρκτοι

στις 21/02/2015 23:42
Oxi kai peripato to europa leuage...peripato pige gia sena..Aplws ekei pou oi pithanotites prokrisis mas itan 80-20 yper mas twra exei ginei 50-50...eimai pepeismenos oti tha arpaxoun tis ntipro ena tribalo pou tha to thimountai gia polu kairo...edw stin edra mas lygisasame omades kai omades,tin ntipro tha ntrapoume na pidixoume??

στις 22/02/2015 00:07
Αυτος νομιζει οτι ο ολυμπιακος ειναι σαν την ομαδα του...αστον...

στις 22/02/2015 00:33
i omada tou malakismeno sou erikse ena tribalo pou to kanane dibalo kati korakia mesa sto kotetsi sou papara

στις 22/02/2015 00:45
Απο το +5 ρε ΛΟΥΖΕΡ εφτασες στο -11...

Γιαυτο δεν θα συγκιθειτε ποτε με τις τρεις ομαδες της αθηνας... Γιατι ειστε ετη φωτος πισω... Γιαυτο μια ζωη θα μεινεις γυφτομπαΟΥΓΚακι... Μου θελατε και πρωταθλημα...

στις 22/02/2015 04:52
otan mas vlepeis flore omos trexeis na sotheis.paok kai gamisi ston kologauro gt to protathlima eseis t pernete me ton diiko sas poustiko tropo

στις 22/02/2015 11:07
Κοψε την μαλαματινα...σεχει πειραξει... Τα μπρατσακια σου να παρεις αμα δει κανενα γαυρο..ξερεις εσυ πλατσα πλουτσα... Και οσο για τον δηθεν πουστικο τροπο... Ρε ΑΝΑΠΗΡΕ στο +5 ησουν μωρη γαμιολα... Και εχεις φτασει στο -11 ...τι αλλο πρεπει να γινει για να δεις ποσο ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ εισαι... Παντα θασαι η τεταρτοπεμπτη ομαδα στην ελλαδα...παντα ησουν...εισαι και θασαι μβρη μπουγατσα... Κλαψε....!!!!!

στις 22/02/2015 11:18
Ρε συ stasoumugdala αφροψαρο...... πολλα μας τα λες ρε βλαχακι.... σε ποναει η πουτσα που εφαγες απο τον γαμια σου γι αυτο τσιριζεις ?? παλιοπουστρακι, βριζεις και μανουλες κολοπαιδο ...... γαμω την τρυπα που σ' εβγαλε σκατοφλωρακο. Ελα salonica καμια βολτα να σε φιλοξενησω να δεις τι '' εστι βερυκοκο'' κλανιαρικο πουτανακι. Και τωρα τουμπεκι, κι οχι πολλα για τον ΠΑΟΚ τον ΓΑΜΙΑ σου !!!

στις 22/02/2015 12:14
σε ολη τη συζητηση βλεπω γαυρους να τσακωνονται με παοκτσηδες και κανεις δεν λεει να σχολιασει τον αγωνα.οτι να'ναι.Λοιπον εχω να πω καταπληκτικο τριτο γκολ απο νοβοα αυτος το καλοκαιρι με καλη προπονηση και δεσιμο με τους υπολοιπους θα πεταει του χρονου καλη μεταγραφικη κινηση απο τον παοκ (απο τις λιγες τα τελευταια 3 χρονια)επισης πολυ καλη αποδοση απο σκονδρα με 2 ασιστ και σωστες τοποθετησεις στην πλευρα του.ευτυχως δεν επαιζε ο σαλπιγγιδης την θεση του οποιου πηρε ο γκολασα που το παιδακι μοιαζει να μη μπορει να κανει και πολλα πραγματα οποτε μια απο τα ιδια ο παοκ θελει μεταγραφη στα αριστερα εξτρεμ.Τελος αυτο που εχω να πω επισης ειναι πως ο Costa μου θυμιζει τον Abidal στον γαυρο,ηρθε δηλαδη για κλεισει την καριερα του και να παρει το 1μυριο ηταν μια ταχυτητα πισω στο χθεσινο ματς εκει κατι φασεις απο στημενα του ξεφυγαν.παπαγιανοπουλος καλα το παει...θα δειξει του χρονου και αυτος.Λοιπον αυτα απο εμενα τωρα εσεις εδω συνεχιστε να βριζεται μανες χριστους και παναγιες

στις 22/02/2015 13:18
Ποσο μαλακες ειστε ρε μπαΟΥΓΚια... Τραβα ρε βλακακο astikatzi στα καρναβαλια...γιατι γιαυτα εισαι...ποιος γαμιας ρε μαλακομπουκωμενο; την ειχατε δει καπως απο το διπλο και μετα φααααααπ.... -11... Αν δεν θες να δεις την ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ της ομαδας σου ,δικο σου προβλημα... Και οσο για την φιλοξενια , ελα πειραια... Για μπανακι...ξερεις εσυ...φερε και μπρατσακια

στις 22/02/2015 14:57
ο παοκ ηταν ποιο ευστοχος και για αυτο κερδισε

στις 22/02/2015 15:12
όχι ότι ο ολυμπιακός δεν έχει "κλειδιά" στην έπο που θα τον ευνοήσουν.... όμως το πρωτάθλημα δεν χάθηκε καθόλου ύποπτα φέτος από τον πάοκ που έχανε μέχρι και από τον προτελευταίο όφη... το θέμα με σας τους παοκτσήδες είναι όπως είπε και ο προπονητής ότι είστε ή του ύψους ή του βάθους και αυτό όχι μόνο σας ρεζιλεύει γενικότερα λόγω της αλαζονείας σας (νομίζετε ότι είστε καλύτεροι από τον γαύρο επειδή τον νικήσατε όμως αν μιλήσουμε για τίτλους και επιτεύγματα όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη είστε πιο ανύπαρκτοι και από φυτοπλανκτόν στον ειρινικό) αλλά επίσης αυτή η αλαζονεία-ηλιθιότητα δημιουργεί και αρνητικό κλίμα στην ομάδα... γι'αυτό και πέφτετε συνέχεια στη βαθμολογία! Εγώ πάντως αν έκανα ελεύθερη πτώση 13 βαθμούς δεν θα έβγαζα άχνα... όμως είναι η προαναφερθέντα αλαζονεία. γιαυτό θα στε πάντα εκεί που βρίσκεστε τώρα... καλά τα όνειρα όμως θέλουν αρχίδια!

στις 22/02/2015 15:13
Υ.Γ. Σκάω στα γέλια από τότε που πέρασε πρώτος ο Γαύρος κάθε φορά που βλέπω έναν παοκτσή να γράφει "ναι ναι ναι.... αλλά μέσα στο καζάνι σας νικήσαμε" ... εκτός από ξεδιάντροποι είναι και παιδάκια! Μπράβο Μπράβο δικέφαλε

στις 22/02/2015 15:56
Cubasamando....

Τα ειπες ολα... Οχι οτι θα σε καταλαβουν οι βου... Αλλα οι υπολοιποι θα συμφωνησουν μαζι σου...οντως απο τοτε που τους επιασε η κατρακυλα χαρισαν αφθονο γελιο..χαχαχα... Νομιζαν οτι θαταν πρωταθλητες απο τον νοεμβρη.. Λες και εχουν παρει πολλα πρωταθληματα στην ιστορια τους...

στις 22/02/2015 18:27
Stasoymygdala, βγαλε το μυγδαλο απο τον κωλο σου και βαλε το στο μουνι της μανας σου για να της πει;ς ευχαριστω για τον καραγκιοζη που σε εκανε.

στις 22/02/2015 18:32
Οσο για τον αγωνα, τι να πουμε ? Εμεις δεν χρειαστηκε να μεινει η Βεροια με 9 παικτες για να νικησουμε. Χαρισμα σας κολωγραυροι ακομη ενα τσιγγινο πρωταθλημα, αν φυσικα καταφερετε και περασετε απο τον ΠΑΟ που ευχομαι να σας κανει τον κωλο σαν το μουνι της μανας του stasoumugdala.

στις 24/02/2015 00:42
stasoumygdalako ..... βλεπω φαγουριζεσαι , θες μπινελικι κλανιαρτκο αφροψαρο ?? Δεν θ' ασχοληθω αλλο μαζι σου ρε ΒΛΑΜΕΝΟ, ασχολησου εσυ με τον ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΟΚ που μαλλον σ' ετσουξε πολυ η ασπρομαυρη πουτσα που εφαγες γι αυτο συνεχιζεις ν' ασχολεισε με τον ΓΑΜΙΑ σου. Πρωταθλητη της πουτσας, πουτανακι της Ευρωπης , σε ανοιξε τα μπουτια κι ο ΠΑΟ και τον νιωθεις κολλητα πισω σου ετοιμο να στον σφηνωσει ...... κλανιαρικο αφροψαρο !!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.