Σούπερ Λιγκ: «Καθάρισαν» οι αλλαγές για Ολυμπιακό

Σούπερ Λιγκ: «Καθάρισαν» οι αλλαγές για Ολυμπιακό

Αφορά τον αγώνα ΝΤΝΙΕΠΡ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Με γκολ των Ντουρμάζ (71’) και Φορτούνη (75’, 90+3’), που πέρασαν ως αλλαγή στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-0 τον Εργοτέλη στο «Καραϊσκάκη» και ετοιμάζεται για τα κρίσιμα παιχνίδια με Ντνίπρο και Παναθηναϊκό. Κακή διαιτησία από τον Παπαπέτρου

Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό. Μετά από δύο σερί ισοπαλίες με ΠΑΟΚ (0-0) και ΑΕΚ (1-1) για πρωτάθλημα και Κύπελλο, οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν με 3-0 τον Εργοτέλη στο «Καραϊσκάκη» και ξέφυγαν προσωρινά με +9 από τον Παναθηναϊκό.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την απόλυτη υπεροχή στο παιχνίδι, ωστόσο δυσκολεύτηκαν αρκετά να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα απέναντι στην πολυπρόσωπη άμυνα του Εργοτέλη.

Η ομάδα του Περέιρα είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με τον Ντοσεβί, ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Σαρόνοφ στο 16’ και στο 44’, ενώ στο 37’ Κασάμι και Σαντάνα δεν μπόρεσαν να σκοράρουν από κοντά με το κεφάλι.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για τρεις περιπτώσεις πέναλτι που δεν καταλόγισε στο πρώτο μέρος ο διαιτητής Παπαπέτρου! Στο 24’ και στο 45+1’ η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Γκορκς, ενώ στο 34’ ο Χάρα, που έμπαινε στην περιοχή, ανατράπηκε από τον Πίτσο.

Στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός συνέχιζε να πιέζει για το γκολ που θα του έδινε το προβάδισμα. Αφελάι (55’), Τσόρι (59’) και Χάρα (66΄) δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Εργοτέλη, ωστόσο στο 71’ ο Ντουρμάζ έδωσε τη λύση ανοίγοντας το σκορ μετά από γύρισμα του Τσόρι (ο Χάρα ακουμπάει τη μπάλα με το χέρι στη φάση του γκολ).

Δύο λεπτά μετά, ο Φορτούνης έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους «ερυθρόλευκους» σκοράροντας με ωραίο πλασέ, ενώ στο 76’ ο Τσόρι δεν κατάφερε να νικήσει τον Σαράνοφ, ο οποίος απόκρουσε το σουτ του Αργεντινού, με τη μπάλα να χτυπάει και στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 78’ ο Ολυμπιακός κέρδισε αυστηρό πέναλτι για μαρκάρισμα του Φιντέλεφ στον Κασάμι, όμως ο Σαράνοφ απόκρουσε την εκτέλεση του Τσόρι. Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν να ψάχνουν ένα 3ο γκολ και το πέτυχαν στις καθυστερήσεις, με τον Φορτούνη να διαμορφώνει το τελικό 3-0 με όμορφο σουτ.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΝΤΝΙΕΠΡ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.653.052.452.051.501.421.271.36
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.301.803.001.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.501.704.0025.00

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 14/02/2015 21:52
ΓΑΜΗΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ ΤΟΝ ΦΛΩΡΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ

στις 14/02/2015 21:58
hrthe h ora gia htta mesa ston vazelo gaurakia

στις 14/02/2015 22:01
ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑΠΟΛΥ.ΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ,ΑΣ ΕΔΩΣΕ Ο ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ 3 ΠΕΝΑΛΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΣΑΣ ΤΗΣ ΠΑΛΙΟ ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΧΙΛΙΟΞΕΣΚΙΜΕΝΗΣ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΡΕ ΠΑΛΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ?ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΑΒΡΟΠΟΥΛΑ ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΚΙΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤ6Ε ΘΑ ΕΡΘΟΥΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΡΘΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΣΥΓΑΥΡΟΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ.ΦΩΝΑΞΑ ΕΜΨΥΧΩΣΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΑΝΕΒΗΚΕ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ.ΟΣΟΙ ΜΕ ΕΙΔΑΝΕ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝΕ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΑΛΛΙΑΣ

στις 14/02/2015 22:26
Καλα αυτον τον Χαρα μηπως τον φερατε για το μπασκετ του οσφκ;

Πως γινετε και ολα τα παραρτηματα μα ολα ομως παιζουν με τον οσφκ με απουσιες;;; ειστε σιχαμενοι γι αυτο ειχε 7000 κοσμο σημερα....τελειωσατε

στις 14/02/2015 22:54
(Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για τρεις περιπτώσεις πέναλτι που δεν καταλόγισε στο πρώτο μέρος ο διαιτητής Παπαπέτρου!)

ΚΛΑΨΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ

στις 14/02/2015 23:05
ΤΟ ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ? ΟΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΤΕ? ΡΕ ΜΟΥΝΑΚΙΑ ΟΥΤΕ ΒΟΛΕΕΙ ΝΑ ΕΠΑΙΖΕ Ο ΠΟΥΣΤΙΣ.(ο Χάρα ακουμπάει τη μπάλα με το χέρι στη φάση του γκολ). ΤΙ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ,ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΕΣΤΡΩΣΕ!!! ΚΟΛΟΓΑΥΡΟΙ ΜΟΥΝΙΑ ,ΕΡΧΟΝΤΕ 3 ΠΟΥΤΣΕΣ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΝΤΙΝΠΡ - ΠΑΟ -ΑΕΚ ,!!!

στις 15/02/2015 01:33
to mats de to ida ida mono to video me to xeri o Xara tha itan kalos basketbolistas XD

στις 15/02/2015 06:09
ΒΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΛΙΟ ΤΡΙΣΑΘΛΙΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ ΒΛΑΚΑ Τ4ΣΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΓΙΑΞ ΤΟ ΟΤΙ ΓΙΝΑΝΕ ΣΟΥ ΞΑΝΑ ΛΕΩ 6 ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΤΟ 1 ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ 1 ΓΚΟΛ ΕΙΧΑΝΕ ΓΙΝΕΙ ΗΔΗ 5 ΠΕΝΑΛΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΣΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?

στις 15/02/2015 06:12
ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 1ΓΚΟΛ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΓΙΝΕΙ ΗΔΗ 5 ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΡΙΜΑΣΤΕ ΡΕ ΠΑΛΙΟ ΤΡΙΣΑΘΛΙΕ ΕΛΕΗΝΕ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΑΝ ΤΑ ΨΕΥΤΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΕΦΤΡΟΝΙΑ ΤΑ ΠΟΥΣΤΙΚΑ ΤΑ ΠΟΝΗΡΑ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΜΟΝΟΤΟΝΑ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ 1 ΖΩΗ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΑΣ.ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ

στις 15/02/2015 08:44
RIVER7 ΜΗ ΧΑΛΙΕΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΕΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΑΠΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

στις 15/02/2015 10:44
Ο ΜΟΝΟΙ ΜΟΖΟΙ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΒΛΑΚΕΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ .. ΔΕΣ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ... 10 ΒΡΙΣΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ.. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΩ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ.(ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ, Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 19993 ΛΕΠΤΟ ΜΑΛΑΚΑ.

στις 15/02/2015 13:39
wraio xeri!!

στις 15/02/2015 13:44
penalti moufa...ka8arotato xeri...kai to mono swsto goal htan sto 90++....osoi xaireste me tetoia nikh ti na pw...mazoxes.

Oso gia ton Paxar02....re gamwmane...re apotuxhmenh ektrwsh na poume pou to mono pou den eidame htan ton diaithth na parei thn mpala kai na thn balei goal...giati den to sxoleiazeis auto??

στις 15/02/2015 15:59
για τον πουτσο το ματς κ ποδοσφαιρο αλανας με οτι να ναι ...κλαιν θελετε να μας πειτε οτι σας αρεσει ο οσφπ ετσι ? μονο επι βαλβερδε εμενα μου αρεσε ο οσφπ κ η μπαλα που επαιζε...φετος μονο τσου λου κανατε καλα παιχνιδια..κ στην αρχη...τωρα ξεφραγκο αμπελι

στις 15/02/2015 16:03
ΠΟΝΑΤΕ ΠΟΛΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ,ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΚΟΣΙ ΧΡΟΝΙΑ.

στις 15/02/2015 16:07
RIVER H MANA SOU PALI BUKAKE THA TRWEI TO BRADY APO TOURKOUS

στις 15/02/2015 16:45
Μαριέττα μάλλον δεν είδες το match 36 τελικές είχαμε και 5 πέναλτι που δεν έδωσε και δεύτερον παίζαμε με αναπληρώμαγικούς και πάλι παίξαμε καλά αλλά εσείς έχετε να δείτε πολύ καιρό καλή μπάλα

στις 15/02/2015 17:34
Οταν παίζετε. Με τα παραρτήματά. Πετατε α ρε μπουλη με το μεγαλείο. σου

στις 15/02/2015 17:44
ΚΟΙΤΑ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΑ ΠΑΜΠΟΝΗΡΕ Τ4ΣΟΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕΣ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΑΠΟ ΑΓΙΑΖ ΠΑΛΙΟ ΒΛΑΚΑ.ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΑΜ ΕΣΕΝΑ ΜΟΝΟ ΠΕΦΤΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΖΑΛΙΖΟΥΝΕ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.

στις 15/02/2015 17:46
ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΡΕ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΑ ΚΟΛΟ ΑΕΚΤΖΗΔΟΠΟΥΣΤΑ ΣΑΝ ΦΛΟΡΕΝΤΖΟ ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΥΤΣΕΣ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ Η ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΙΒΕΡ ΜΟΥ?ΑΙΝΤΕ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΞΕΦΤΙΛΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΞΕΚΟΛΙΑΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΓΑΜΟΥΣΑΜΕ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΛΛΙΑ ΠΑΡΕΑ

στις 15/02/2015 19:43
gamhse to xeri tou jarra.Oute hanball na paizete.Oso gia to penalty pou phrate den htan.Tora h alitheia einai oti eprepe na exoun dothei dyo penalty prohgoumenos gia esas.Alla oxi kai oti adikithikate.Ntroph!

στις 16/02/2015 02:30
ελατε τωρα.....!!!το ματς θα το παιρναμε..το αξιζαμε,μην ακουω μαλακιες!η διαιτησια ητανε πολυ αλλοπροσαλη!!οτι νανε για την ακριβεια!!για πολλα ματς να δεχθω οτι παιζουν οι διατητες μαζι μας αλλα οχι και για αυτο!

στις 16/02/2015 04:19
ta deutera twra htan kala...

στις 16/02/2015 08:50
RIVER7......Ρε αποβλητο της κοινωνιας σιχαμα της Ελλαδας που βριζει χριστο κ παναγιες υποθετο.... τα 2 πεναλτι για μενα ηταν ΚΑΘΑΡΑ Κ κακως δεν τα εδωσε. αυτο τι σημαινει ρε ουρακοτανγκε? οτι πρεπει να μην σφυριξει τη πασα με το χερι? η κ καλα δεν το ειδε??? ζωαδι τις κοινωνιας.... μιλας για 6 πεναλτι???!! Θες να παρουμε τα γκολ που επρεπε να φας ρε σιχαμενο υποκειμενο??? Τα οσφαιτ στι τριπολη τα ξεχνας ε??? το ΟΣΦΙΑΤ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ με το πας το ξεχνας ε? τον κλαους το ξεχνας ε??? ΚΑΙ ΠΟΣΑ Κ ΠΟΣΑ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ...! και μιλας εσυ για πεναλτι ΟΥΤΕ ΝΤΡΟΠΗ ΟΥΤΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ?!!!!! Ναι ο διαιτητης ηταν για τα πανυγιρια και κατα με... ειναι ασχετος με το αντικειμενο, αλλα μην το πεζετε θυγμενοι οι Ολυμπιακοι.. που δινετε ασιστ με τα χερια ΕΛΕΟΣ... Υπαρχει στο λεξιλογιο μια λεξη ονομαζεται ΝΤΡΟΠΗ, Αλλα για σενα αυτη η λεξη ειναι αγνωστη μονο Χριστο κ Παναγιες ξες να βριζεις ΑΠΟΒΛΗΤΟ ΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.....!

στις 16/02/2015 21:19
doste pono re etsi ..! H proodeutikara sas gamaei olous :P

στις 16/02/2015 21:20
SALAMIIIIIII

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.