Υπέγραψε στη Μπόκα ο Οσβάλντο

Υπέγραψε στη Μπόκα ο Οσβάλντο



Στην Μπόκα Τζούνιορς θα συνεχίσει την καριέρα του ο Οσβάλντο, καθώς ο σύλλογος ανακοίνωσε την απόκτηση του με τη μορφή δανεισμού από την Σαουθάμπτον.

Στην πατρίδα του επιστρέφει ο Οσβάλντο, καθώς ο πολιτογραφημένος Ιταλός επιθετικός (έχει γεννηθεί στο Μπουένος Άιρες) είναι και επίσημα παίκτης της Μπόκα Τζούνιορς.

Ο 29χρονος φορ δεν υπολογίζονταν από τον Ρομπέρτο Μαντσίνι στην Ίντερ (στην οποία αγωνίζονταν ως δανεικός από τη Σαουθάμπτον) και ο ίδιος προτίμησε να επιστρέψει στην Αργεντινή μετά από 10 χρόνια.

Η συμφωνία της Μπόκα με την αγγλική ομάδα αφορά δανεισμό μέχρι το φινάλε της σεζόν και ο παίκτης υπέγραψε την Πέμπτη (12/2) το συμβόλαιο του.

Ο Ιταλός φορ ξεκίνησε την καριέρα του στην Ουρακάν το 2005 και ένα χρόνο μετά μετακόμισε στην Ιταλία, όπου έπαιξε με τη φανέλα των Αταλάντα, Λέτσε, Φιορεντίνα, Μπολόνια, Ρόμα, Γιουβέντους και Ίντερ!

Ο ίδιος αγωνίστηκε και στο ισπανικό πρωτάθλημα με τη φανέλα της Εσπανιόλ, ενώ το καλοκαίρι του 2013 η Σαουθάμπτον τον απέκτησε αντί 20 εκατ. ευρώ περίπου από τη Ρόμα. Ωστόσο στην Αγγλία έμεινε μόλις για έξι μήνες, καθώς δεν κατάφερε να προσαρμοστεί στην Πρέμιερ Λιγκ, ενώ ήταν πρωταγωνιστής σε αρνητικό επεισόδιο (πιάστηκε στα χέρια με τον συμπαίκτη του, Χοσέ Φοντέ).




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ - ΟΛΙΜΠΟ
1Χ2OverUnder12X2
1.353.757.001.901.601.132.44
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.156.002.001.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.701.753.5020.00

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 12/02/2015 22:32
8a mas ta pri3ei twra o paxaros gamoto

στις 12/02/2015 23:48
ΧΑΧΑΧ ΟΧΙ ΡΕ ΜΕΖΖΟΧ ΑΛΑΝΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΧΑΘΕΙ ΕΣΥ ΡΕ?

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΡΗΞΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΜΠΟΚΑΣ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΦΛΟΥΣ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.ΤΙΜΟΥΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΑΥΤΗ.ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Α ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ ΦΥΣΙΚΑ!! VAMOS BOCA

στις 13/02/2015 00:08
To prezoni o paxaros uposthrizei 15 omades

στις 13/02/2015 00:17
LUCADIRISIO???GAMW TO PEIRAIA RE ADERFE.KAI TO SIXAMA TON OLYMPILAGO

στις 13/02/2015 00:18
OPOIOS SAS GAMAEI EINAI AEK GAY-ROI. ELATE OAKA TWRA GIA 4 ARA MPOURDELA THA SAS MATWSOUMW TO KWLO

στις 13/02/2015 00:19
E

στις 13/02/2015 01:19
ΕΛΑ ΡΕ ΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΤΩΡΑ?ΠΗΡΑΤΕ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ?ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΟΥ?ΠΑΧΑΡΕ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΡΕ?ΠΑΛΙ ΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΛΙΑΣ ΘΑ ΛΕΣ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΟΥ ΠΑΛΙ.

στις 13/02/2015 01:21
ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΟΖΑΚΟ ΠΑΛΙΟ ΤΡΙΣΑΘΛΙΕ ΚΑΚΕ ΜΕΓΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕ ΜΟΥΟΠΑΝΟ ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΡΕ Η ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΖΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΙΤ ΜΟΥ?ΛΕΓΕ ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΣΟΥ ΤΗΣ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΠΑΡΤΟΥΖΑ ΟΙ ΓΑΒΡΟΙ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΣ Ο ΜΑΛΛΙΑΣ.

στις 13/02/2015 01:24
ΜΑΛΑΚΑ ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΖΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΗΘΕΛΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΝΙΩΣΕΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ 1 ΧΙΝΑΡΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ 1-1.ΟΤΑΝ ΘΑ ΦΑΤΕ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΤΕΣΣΑΡΑ ΣΑΣ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΜΕΓΑ ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΕΤΣΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΞΕΚΟΛΙΑΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΔΑΓΑ ΧΘΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΛΛΙΑ?

στις 13/02/2015 09:53
ΟΣΒΑΛΝΤΟ.ΠΙΟ ΑΜΠΑΛΟΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ.

στις 13/02/2015 11:26
kalos malakas

στις 13/02/2015 13:35
paxar0s

στις 12/02/2015 23:48

ΧΑΧΑΧ ΟΧΙ ΡΕ ΜΕΖΖΟΧ ΑΛΑΝΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΧΑΘΕΙ ΕΣΥ ΡΕ?

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΡΗΞΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΜΠΟΚΑΣ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΦΛΟΥΣ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.ΤΙΜΟΥΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΑΥΤΗ.ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Α ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ ΦΥΣΙΚΑ!! VAMOS BOCA ........... POSO GAY

στις 13/02/2015 15:41
BUKAKE GOUSTAREI H POUTANARA H MANARA SOU E RIVER?THN PALIOKSEFTILO.THN POUTANARA EINAI RE,,,,THA THS MATWSW TON KOLO KAI META THA SOU KANEI NA FAS

στις 13/02/2015 16:11
ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΛΙΟ ΤΡΙΣΑΘΛΙΕ ΧΙΛΙΟ ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΕ ΠΑΛΙΟ ΚΟΛΟ ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΖΟ ΑΕΚΤΖΗ ΜΕΓΑ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΕ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΑΜΑΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΡΙΒΕΡΠΛΕΤΙΑΝΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ Ο ΜΑΛΛΙΑΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΣΟΥ ΠΑΛΙΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΤΗΣ ΑΕΚ?

στις 13/02/2015 20:12
Για το ότι ορισμένα χανουμάκια πανυγηρίζουν φταίει αποκλειστικά ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ αλλά δε σημαίνει ότι έχετε προκριθεί...Να σας δω που θα κρυφτείτε κυφήνες μετά τον επαναληπτικό....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.