Δέλλας: «Το καλύτερο μας εαυτό κόντρα στον Ολυμπιακό»

Δέλλας: «Το καλύτερο μας εαυτό κόντρα στον Ολυμπιακό»

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ


Παιχνίδι με πολλές ιδιαιτερότητες, σε σχέση με τα υπόλοιπα που έχει δώσει η ΑΕΚ, χαρακτήρισε τον αγώνα με τον Ολυμπιακό ο Τραϊανός Δέλλας, ο οποίος τόνισε πως η ομάδα του πρέπει να δώσει τον καλύτερο της εαυτό στο «Γ. Καραϊσκάκης» ώστε να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Στο Κύπελλο επικεντρώνει την προσοχή της ΑΕΚ, η οποία την Τετάρτη (11/2) αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» στο πλαίσιο του πρώτου προημιτελικού της διοργάνωσης.

ο Τραϊανός Δέλλας, μιλώντας στους ποδοσφαιριστές του στην προπόνηση της Δευτέρας, έστειλε το μήνυμα πως θα πρέπει να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό και να κάνουν σωστά τη δουλειά τους:

«Στόχος μας για το Κύπελλο, όπως ξέρετε όλοι, είναι να φτάσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται. Το πόσο ψηλά θα είναι αυτό δεν το ξέρουμε και δεν μπορούμε να το πούμε. Το παιχνίδι της Τετάρτης έχει πολλές ιδιαιτερότητες σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα που έχουμε παίξει μέχρι τώρα, αλλά σε κάθε περίπτωση και αυτός είναι ένας αγώνας και πρέπει να είμαστε όλοι καλά και να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό. Όπως κάνουμε κάθε φορά, έτσι και την Τετάρτη θα πάμε να κάνουμε σωστά την δουλειά μας».

Ο ίδιος πρόσθεσε: «Πάνω από όλα για εμάς είναι το πρωτάθλημα και να φτάσουμε όπως είπα και πριν όσο πιο ψηλά στο Κύπελλο. Για να γίνουν όλα αυτά πρέπει πάνω από όλα εσείς να είστε καλά, για αυτό θέλω να είστε απόλυτα προσεκτικοί παντού, ώστε να έχετε την υγεία σας»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ
1Χ2OverUnderX2
1.275.008.001.502.053.08
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.652.606.501.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.002.002.307.50

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 09/02/2015 16:42
Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά λόγια, κοντός ψαλμός.. 2 μέρες έμειναν..ας κερδίσει ο καλύτερος και πάνω από όλα με δίκαιο τρόπο.

Δεν θέλουμε πρωταγωνιστές να είναι ο διαιτητής με τους επόπτες.

FORZA AEKΑΡΑ!!

στις 09/02/2015 16:55
to kipelo einai tis aek pistevo tha ta dosoun ola i pektes gia na bgoun europi

στις 09/02/2015 17:00
makari

στις 09/02/2015 17:38
κριμα ρε γαμω γιατι ηθελα αεκ-αστερα τελικο φετος αλλα ο αστερας αποκλειστηκε και η αεκ δυσκολα θα περασει

στις 09/02/2015 17:47
file giorgo i aek dn bwrei na pe3ei europi gia ta epomena 3 xronia gt 3exrewnei akoma opote k to kupello na parei k to prwtathlima na parei dn vgenei europi

στις 09/02/2015 17:48
o dellas pos tin exei dei george clouney kai etsi?

στις 09/02/2015 18:06
Από το καλοκαίρι του 2016 και μετά η ΑΕΚ θα έχει το δικαίωμα να αγωνιστεί σε Ευρωπαική διοργάνωση, τότε τελειώνει η 3ετία της διαδικασίας εκκαθάρισης.

στις 09/02/2015 18:06
Δεν βλέπω μεγάλο σκορ μεθαύριο ο Δελλας θα παίξει φουλ άμυνα και ότι βγει στην αντεπίθεση

στις 09/02/2015 21:45
Τον καλύτερο σου εαυτό Δέλλα. Πλύνε τον κώλο σου καλά και έλα κύριε εξαμπαλλίδη...

στις 09/02/2015 23:05
Ναι Δέλλα, πλυθείτε καλά για να μη μυρίζετε και να απολαύσετε τέλεια το sex- ξέσκισμα που θα σας κάνουν. Κύριε τίποτα!!!!!!

στις 10/02/2015 00:23
αντε να δουμε τι αξιζει πραγματικα η αεκ.....

στις 10/02/2015 02:02
tha sas gamhsoume tn panaGIA sas re re vrwmiarides mono sthmena mporeite

στις 10/02/2015 12:40
Στημένα μόνο εσείς παίζετε που κάθε Κυριακή παίρνετε πέναλτι ανύπαρκτα κ γκολ οφσάιτ!Όσο για την Παναγία είσαι ανίκανος να την πιάνεις στο στόμα σου!Γάμα καλύτερα τη μάνα σου να ξεχαρμανιάσεις!!!

στις 10/02/2015 13:27
sfairoulis τι ομάδα είσαι τελικά?

όσο για τα πέναλτι κ τα οφσαιντ εγώ λίγο άεκ που παρακολουθώ την τεωτώνουν σε κάθε ματσ οι διαιτητές...πρόβα τζενεράλε για την άνοδο της..της υπευνθυμόζουν ότι κουμάντο μόνο ο χοντρός!!

στις 10/02/2015 13:27
τεντώνουν**

στις 10/02/2015 13:34
mpaoulo astin panagia.gama kai gamisou apo oati allo goustareis alla panagies xritous ki theous sou kovw ton laimo san kotopoulo gia plaka.

στις 10/02/2015 17:22
χικ ξενερωσα ο τραιανοs με τα τραγια και ο πωs τον λενε με τα προβατα που εχει γαλα οεο

στις 10/02/2015 22:13
Τεό είμαι αντικειμενικός φίλαθλος κ ότι βλέπω λέω..για παράδειγμα πάρε το 2ο γκολ της ΑΕΚ με τα Χανιά. 7 μέτρα οφσάιντ!!!Το 1ο πέναλτυ με τον Άλιμο;;;Που είναι το τέντωμα;;;Τη νίκη στον Απόλλωνα με το ανύπαρκτο πέναλτυ;;;να μη σου πω για πέρισυ τα αίσχη που έγιναν στο Αιγάλεω!!!Αυτά είναι λίγα παραδείγματα!!!Εσύ πες μου σε ποιόν αγώνα αδίκησαν την ΑΕΚ αντικειμενικά;;;;;;;;;;;;

στις 11/02/2015 18:32
gayroi aaaaaaante gamithite..mas zalisate ta arxidia sti teliki...3 tha fate koyfales

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.