Μαρινάκης: «Σκέφτομαι σοβαρά να πάω στην Τούμπα»

Μαρινάκης: «Σκέφτομαι σοβαρά να πάω στην Τούμπα»

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Τη σκέψη του του να συνοδεύσει την αποστολή του Ολυμπιακού στην Τούμπα για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ εξέφρασε ο Βαγγέλης Μαρινάκης. «Δεν πρόκειται να αφήσω την ομάδα να περάσει τα περσινά γεγονότα» ανέφερε.

Ως κτηνωδίες χαρακτήρισε τα περσινά γεγονότα στον ημιτελικό του Κυπέλλου ο Βαγγέλης Μαρινάκης, ο οποίος ευχήθηκε η φιλοξενία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ να είναι η ίδια με εκείνη του Ολυμπιακού στον πρώτο γύρο.

Ο πρόεδρος των «ερυθρόλευκων» αποκάλυψε πως οι άνθρωποι του «δικεφάλου του Βορρά» του έχουν ζητήσει να μην συνοδεύσει την ομάδα στη Θεσσαλονίκη, ωστόσο ο ίδιος δήλωσε πως σκέφτεται σοβαρά να δώσει το «παρών» στην Τούμπα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Βαγγέλης Μαρινάκης κατά την έξοδό του από το γραφείο του νέου Υφυπουργού Αθλητισμού, Σταύρου Κοντονή:


«Εύχομαι η φιλοξενία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ να είναι η ίδια με εκείνη που είχαμε εμείς στην πλευρά του ΠΑΟΚ στον πρώτο γύρο και να μην δούμε αυτά που έγιναν πέρσι στο Κύπελλο.

Είναι κάτι πολύ σημαντικό για εμάς. Αν η ΠΑΕ ΠΑΟΚ θέλει να διεξαχθεί στις κατάλληλες συνθήκες, μπορεί να το πράξει. Σας λέω ότι όταν ήρθε ο ΠΑΟΚ, μας ευχαρίστησε για τη φιλοξενία.

Εγώ ήμουν ο πρώτος που έδωσα συγχαρητήρια στον Αναστασίαδη για τη νίκη της ομάδας του. Δεν πρέπει να γίνεται τέτοιου είδους συζήτηση. Ο Ολυμπιακός πρέπει να πάει και να παίξει σε ανθρώπινες συνθήκες και να μην επαναληφθούν οι περσινές κτηνωδίες. πιστεύω ότι οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ μπορούν να το πραγματοποιήσουν, αν το θέλουν.

Παρότι έχουν εκφράσει την εκτίμηση από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ ότι δεν θα γίνουν αυτά που έγιναν πέρσι στο Κύπελλο. Δεν θέλω να το σκέφτομαι αυτό το πράγμα.

Δεν πρόκειται να αφήσω την ομάδα να περάσει τα περσινά γεγονότα. Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ λέει ότι προτιμάει να μην συνοδεύσω την ομάδα στην Τούμπα, αλλά το σκέφτομαι σοβαρά να πάω με την αποστολή. Τον Ολυμπιακό δεν τον φοβόμαστε στα δύσκολα. Έχουμε εμπιστοσύνη στον προπονητή μας και στους παίκτες μας
».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.603.352.351.651.851.461.231.38
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.201.952.901.452.10
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.501.902.6010.00

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 04/02/2015 15:59
Ελα .. δεν φανταζεσαι τι προκειτε να γινει χαχα

στις 04/02/2015 16:15
ahdia eise re paliopousta marinakh

στις 04/02/2015 16:26
Ελα και θα περασεις καλα.

στις 04/02/2015 16:29
Θα ανταποδωσουμε τις κροτιδες και τις φωτοβολιδες στον Γλυκο επι χιλια.

στις 04/02/2015 16:39
Paidia rikse tous ksilo kai as xasete kai 5-0 etsi ki alliws to prwtathlima xathike

στις 04/02/2015 16:48
elate anivite kai eseis gayroi sas perimenoume 8ura -4- tis poutanas kai na xasoume ksilo kai fotovolithes kai mpoukalia tha fate sta kefalia

στις 04/02/2015 16:52
jontikis Για αυτο θα ειμαστε ο ποιο αθλιος λαος................!

στις 04/02/2015 17:01
εσυ αρμενε εισαι ΠΑΟΚ οπως λες και μου εχεις ξανθη ασε μας μωρε

στις 04/02/2015 17:04
Eχει δικιο ο Αrmenos..

στις 04/02/2015 17:08
Eυχήθηκε η φιλοξενία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ να είναι η ίδια με εκείνη του Ολυμπιακού στον πρώτο γύρο....μπουκαλια στο Γλυκο και ολα τα συναφή???????

στις 04/02/2015 17:09
ελα βαγγελα θα περασεις καλα...

στις 04/02/2015 18:09
kala eiste sovaroi....diladi sas aresan ta skinika stin touba??kai epeidi oi paixtes mas foran ta rouxa tou olybiakou tha tous skotosete...ego drepomai otan ginode auta sto karaiskakis...kala fainetai poso ligi bala kserete.....

στις 04/02/2015 18:25
_Armenos_

στις 04/02/2015 16:52

jontikis Για αυτο θα ειμαστε ο ποιο αθλιος λαος................!

Μπραβο ρε αρμενο ,εισαι μαγκας που το παραδεχεσαι .Οσο για καποιους αλλους που λετε σχολια τυπου "ελατε θα περασετε καλα" ή "θα φατε ξυλο κ φοτοβολιδες στα κεφαλια κιας χασουμε" θα επρεπε πραγματικα να ντρεπεστε .

στις 04/02/2015 18:48
πραγματικα πρεπει να γινει το αντιθετο..να μην παει κανεις

να απαξιωσουμε αυτο το "προίον" που το λενε ποδοσφαιρο ελληνικο

στις 04/02/2015 19:07
Απλά αν δείτε τα σχόλια καταλαβαίνετε τι ειναι ΠΑΟΚ γουρούνια ψεύτο μάγκες και καταστροφές και φασαρίες μηδέν ενδιαφέρον για την ομαδα

στις 04/02/2015 19:17
ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΙΕΣΤΑ ΤΙΤΛΟΥ ΠΡΟΕΔΡΕ.ΑΜΑΣ ΜΑ Σ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΕΥΚΟΛΑ.Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ...

στις 04/02/2015 19:49
Εγω παντος θα μηλησω λιγο αντικημενικα γιατι εχουμε γερασει στο δυκεφαλο θα αναφερθω στο Λαο μας το Παοκ..... Ρε Παοκ το πρωβλημα δλδ ειναι το να τα σπασουμε με το γαυρο? ε? αυτο ειναι το προβλημα αντε και το εριξες και 5 και τι εγηνε πες μου? το πρωταθλημα το εχασες μεσα απο τα χερια σου? ε? επρεπε να εισαι σην 7 και τωρα πας να χασεις και την 2 θεση ρε δεν πατε καλα ελεος φτανει πια εγω λεω να σαπησετε στο ξυλο κανενα λαμογιο μεσα απο τον Παοκ και αφηστε τον Γαυρο δεν μας φτεει ο γαυρος

στις 04/02/2015 19:53
Εγω το λεω και θα το ξανα πω ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΜΠΟΛΟΝΗ οσο αφορα απο προπονητη δευτερον η ομαδα δεν εχει εξτρεμ εκει ποναμε πολυ και σε αυτο ευθηνετε ο ΒΡΥΖΑΣ τι να σας πω οποτε χανουμε ο γαυρος φτεει ρε το κερδισες μεσα στο σπιτι του και? το αποτελεσμα πιο ειναι ρε εχασες απο καλονη γιαννενα παναιτωλικο οφη δλδ 12 βαθμοι και κερδισε 3 ρε ξυπνατε το πρωταθλημα δεν κρινετε στα 3 ντερμπι παρτε το χαμπαρι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε θα με σκασετε στο τελος

στις 04/02/2015 20:12
EXW FILARAKIA POU IPOSTIRIZOUNE TON OLIMPIAKO KAI DEN EXO THEMA MAGIA TOUS NA GOUSTAROUNE KAI NA AGAPANE TIN OMADA TOYS OMWS[ TO NA ERXONTE OI PEKTES TOU PAOK KAI NA TRONE FOTOVOLIDES KAI MPOUKALIA INE SWSTO ?? APANTISI OXIII KAI GIAFTO TO SXOLIO PIO PANW NAI THA IME STO GIPEDO KAI NAI THA PETAW MPOUKALIA KAI FOTOVOLIDES OPOS KANATE KAI ESEIS OTAN THA APOFASISETE NA ISTE { ESEIS SWSTOI OPADOI THA GINOUME KAI EMEIS].

στις 04/02/2015 20:13
EXW FILARAKIA POU IPOSTIRIZOUNE TON OLIMPIAKO KAI DEN EXO THEMA MAGIA TOUS NA GOUSTAROUNE KAI NA AGAPANE TIN OMADA TOYS OMWS[ TO NA ERXONTE OI PEKTES TOU PAOK KAI NA TRONE FOTOVOLIDES KAI MPOUKALIA INE SWSTO ?? APANTISI OXIII KAI GIAFTO TO SXOLIO PIO PANW NAI THA IME STO GIPEDO KAI NAI THA PETAW MPOUKALIA KAI FOTOVOLIDES OPOS KANATE KAI ESEIS OTAN THA APOFASISETE NA ISTE { ESEIS SWSTOI OPADOI THA GINOUME KAI EMEIS].

στις 04/02/2015 20:38
ρε μουνοπανα παοκτζηδες γαμω τα κεφαλια σας ειστε εντελως ηλιθιοι ρεε!!! Αυτα που εγιναν φετος στο καραϊσκαη δε εχουν καμια σχεση με τα περσινα στην τουμπα!! Καπνογονα δε λεω αναψτε οσα θελετε αλλα τα μπουκαλια και τις ψευτομαγκιες να τις βαλετε στο κολο ρεζιλια εε ρεζιλια. Ντροπη των οπαδων ειστε ρε ρεζιλευετε την ομαδα σας!! φλωροι που θα το παιξετε μαγκες. Μονο στην τουμπα μπορειτε αλλιως τρωτε πουτσο και χωμα μαλακες. Οτι και να κανετε κακο σε μας δεν θα κανετε σε σας θα κανετε και στην ομαδα σας!! γτ αν εχετε εστω μια στο εκατομμυριο πιθανοτητες να παρετε φετος πρωταθλημα θα την χασετε και αυτη!!

ΟΟΟΟΟ ΣΤΟΝ ΠΕΡΕΑ

ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ

ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ

ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΟΚΤΖΗ

ΡΙΞΤΕ ΤΟΝ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΝΑ ΠΑ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ

ΟΟΟΟΟΟ ΠΟΥΣΤΑΡΑΔΕΣ Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΤΣΑ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΗΣ ΓΑΜΙΟΤΑΝΕ Μ'ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΑΟΚΙΑ ΕΙΣΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥΣΤΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!!!!

στις 04/02/2015 23:40
κανε μαλακια χοντρε τωρα που χαθηκε το πρωταθλημα (ετσι για να ξερουμε και τι λεμε)θα σας καψουν ζωντανους και ας αφαιρεσει η super-λιγδα και 3 και 5 βαθμους ετσι κι'αλλιως περσι ο παοκ 3ος τελιωσε ποια η διαφορα

στις 04/02/2015 23:57
μετά σας φταίει η <<ΠΑΡΆΓΚΑ>> και άλλα τέτοιου τύπου πράγματα.ΜΑΘΕΤΕ ΜΠΑΛΑ ΡΕΕΕ το ελληνικό ποδόσφαιρο έχει ξεφτυλιστεί από τέτοιες μαγκιές και δεν μιλώ μόνο για τους παοκτσηδες αλλά και για όλους τους άλλους οι οποίοι πάνε πετούν τη φωτοβολίδα τους και μετά έρχονται και γράφουν<<σιχαίνομαι τέτοιες συμπεριφορές>>.φυσικά δεν μιλώ για κάποιον προσωπικά.Όλοι μα όλοι θα φανατιστούμε για την ομάδα μας αλλά πρέπει να εκφραζόμαστε χωρίς ψευτομαγκίες και τέτοια και γενικά ο έλληνας φίλαθλος και οπαδός πρέπει να αλλάξει νωοτροπία αλλιώς θα πιάσουμε πιο πολύ πάτο από ότι είμαστε τώρα

στις 05/02/2015 00:15
xaxaxaxaxaxa are Ellina a8anateeeeee.....oi alloi lene 'elate kai 8a deite' anti na koitaxun na mazepsoun ta asimazeyta!!!armenos,andrewnik777 kai statharas me mialo st kefali tous...oloi oi alloi apla ELLINES!!!!

στις 05/02/2015 00:17
ΔΩΣΤΕ ΜΑΣ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ, ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΩΛΟΧΑΝΕΙΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΓΚΙΕΣ

στις 05/02/2015 00:22
ΠΡΟΕΔΡΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΘΡΑΣΥΔΕΙΛΟΥΣ!

στις 05/02/2015 06:24
xondre katse peiraia giati den se vlepw zontano

στις 05/02/2015 16:02
kala klaste ena arxidi oloi mazi sto marinaki .. upaliloi tou eiste re protogida kai ton krazete? xexexexe tsarouxiaaaa beeeeee mouuu .. ta xoume peis ola .. kolozwa etsi .. EMPROS PISO MALAKES ... pragmatika ta pisteuete auta pou grafete ? enas na mou apantisei sovara thelo

στις 06/02/2015 12:00
Δεν πρέπει να τελειώσει το παιχνίδι αν δεν νικήσει ο ΠΑΟΚ με όποιο κόστος για όλα όσα εχουν κάνει μετά το καραισκάκη.

στις 07/02/2015 01:13
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ .... ΙΣΑ ΜΩΡΗ ΚΟΥΡΑΔΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΤΟΥΜΠΑ !!!

ΕΛΑ, ΕΛΑ .... ΕΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ 30 ΚΙΛΑ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.