Πριμέρα Ντιβιζιόν: Έριξε τεσσάρα στον… Μόγιες η Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Έριξε τεσσάρα στον… Μόγιες η Ρεάλ



Παρότι έπαιζε χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 1ο λεπτό, η Ρεάλ κατάφερε να πάρει εμφατική νίκη με 4-1 απέναντι στην Σοσιεδάδ του Ντέιβιντ Μόγιες, με τον Μπενζεμά να πετυχαίνει δύο γκολ (το ένα για highlight).

Η Σοσιεδάδ κατάφερε να προηγηθεί μέσα στο «Μπερναμπέου» μόλις στο 1ο λεπτό, ωστόσο η Ρεάλ δεν πτοήθηκε, καθώς έφερε… τούμπα το ματς και πήρε εμφατική νίκη με 4-1, με αποτέλεσμα να ξεφύγει ξανά με +4 από την Μπαρτσελόνα.

Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες προηγήθηκε με το… καλημέρα χάρη στο γκολ του Ελουστόντο στο 1ο λεπτό, ωστόσο η απάντηση της «βασίλισσας» ήταν άμεση, με τον Χάμες να φέρνει στα ίσα το σκορ στο 3’.

Την ανατροπή ολοκλήρωσε στο 37’ ο Ράμος, ενώ στην επανάληψη ο Μπενζεμά με δύο προσωπικά γκολ (52’, 76’) διαμόρφωσε το τελικό σκορ, φτάνοντας τα 11 γκολ στη φετινή Πριμέρα.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.653.302.351.601.901.471.251.37
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.301.952.901.402.20
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.751.902.6010.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 31/01/2015 19:19
Τον έστειλε για τσαι ο Μπενζεμά τον τερματοφύλακα!!

Γκολάρα!

στις 31/01/2015 19:22
ΤΡΑΓΙΚΟΣ ΜΠΕΙΛ! ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ. ΙΣΩΣ ΟΙ ΦΗΜΕΣ ΠΕΡΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΑΣΗ. ΕΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΔΟΞΑ. ΑΝΤΕ!

στις 31/01/2015 19:37
Arias poustraki xarhkes?

στις 31/01/2015 19:41
o bale einai paixtaras kai paizei mia xara kai den einai tragikos min les malakies aplos einai ligo atomistis

στις 31/01/2015 19:54
ΜΠΕΝΖΕΜΑ-ΓΚΟΛΑΡΑ!!!

στις 31/01/2015 20:35
Πουτανα ρεαλ

στις 31/01/2015 22:19
ΑΣΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΛΛΑ ΓΤ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΜΕ ΟΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ. ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕΦΟΡΜΕ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. ΤΣΠ

στις 31/01/2015 22:41
tha me trelaneis exei valei 15 goal mexri stigmis kai mou les oti den vohtha kai poses asist exei vgalei ston ronaldo

στις 31/01/2015 22:46
kai perisi evale 22 vlepeis kai real se elaxista den exei paiksei kala

στις 01/02/2015 01:50
tromero goal o benzema...oso gia ton bale krima ta 100 ekatomuria den ta exei apodeiksei oute sto elaxisto

στις 01/02/2015 02:58
allos asxetos apo dw

στις 01/02/2015 03:03
xaxaxaxa nai o bale dn 3erei mpala kai dn kanei gia real..! a reeeeee ti diavazoume

στις 01/02/2015 03:09
kai fimes peri metagrafis pou tis diavases pes mas re alex na doume kai meis tis piges sou.! vlepeis kai ti real..! to vradi mallon otan koimase

στις 01/02/2015 04:54
palouki ta apedixe persi oti ta axzi fetos ine kurasmenos tha xanavri ti forma tou tha dume kai lucadrisio me ti mana osu olio imaste xarumenoi :)

στις 01/02/2015 10:52
Ο Μπέιλ παίζει καλά, ωστόσο για τα 100 εκ. που δαπανήθηκαν για την μεταγραφή του, όντως η προσφορά του αγωνιστικά δεν είναι ισάξια.

Την διαφορά την κάνει το γεγονός ότι έχει η Ρεάλ Κ.Ρονάλντο αυτός είναι ο ρολίστας της ομάδας, και έτσι ο Μπέιλ περιορίζεται αγωνιστικά και δεν αναλαμβάνει περισσότερες πρωτοβουλίες.

Το ίδιο θα συνέβαινε αν πήγαινε στη Μπαρτσελόνα με Μέσι.

Στην Τόττεναμ λογικό ήταν να κάνει πράγματα και θαύματα διότι είχε ελευθερία κινήσεων και βασίζονταν σε αυτόν.

στις 01/02/2015 17:17
pes ta re pano agorimou .. nomizoun oti i real einai Ano Magoula kai mporei na kanei o kathis oti thelei .. ante

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.