Πριμέρα Ντιβιζιόν: Έριξε τεσσάρα στον… Μόγιες η Ρεάλ

Παρότι έπαιζε χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 1ο λεπτό, η Ρεάλ κατάφερε να πάρει εμφατική νίκη με 4-1 απέναντι στην Σοσιεδάδ του Ντέιβιντ Μόγιες, με τον Μπενζεμά να πετυχαίνει δύο γκολ (το ένα για highlight).

Η Σοσιεδάδ κατάφερε να προηγηθεί μέσα στο «Μπερναμπέου» μόλις στο 1ο λεπτό, ωστόσο η Ρεάλ δεν πτοήθηκε, καθώς έφερε… τούμπα το ματς και πήρε εμφατική νίκη με 4-1, με αποτέλεσμα να ξεφύγει ξανά με +4 από την Μπαρτσελόνα.

Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες προηγήθηκε με το… καλημέρα χάρη στο γκολ του Ελουστόντο στο 1ο λεπτό, ωστόσο η απάντηση της «βασίλισσας» ήταν άμεση, με τον Χάμες να φέρνει στα ίσα το σκορ στο 3’.

Την ανατροπή ολοκλήρωσε στο 37’ ο Ράμος, ενώ στην επανάληψη ο Μπενζεμά με δύο προσωπικά γκολ (52’, 76’) διαμόρφωσε το τελικό σκορ, φτάνοντας τα 11 γκολ στη φετινή Πριμέρα.

Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ