Ανακοίνωσε τη συμφωνία με Ρικάρντο Κόστα ο ΠΑΟΚ

Ανακοίνωσε τη συμφωνία με Ρικάρντο Κόστα ο ΠΑΟΚ



Ο ΠΑΟΚ ανακοίνωσε πως ήρθε σε συμφωνία με τον Ρικάρντο Κόστα και την Τετάρτη ο παίκτης θα υπογράφει συμβόλαιο αφού περάσει πρώτα από τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις.

Τη συμφωνία του με τον Ρικάρντο Κόστα ανακοίνωσε ο ΠΑΟΚ και ο Πορτογάλος στόπερ θα υπογράψει την Τετάρτη συμβόλαιο αφού περάσει με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις.

Ο 33χρονος αμυντικός βρίσκεται εδώ και λίγες ώρες στη Θεσσαλονίκη καθώς κατάφερε να λύσει το συμβόλαιο του με την Αλ Σαλίγια, στην οποία αγωνίζεται από τον Ιούλιο.

Ο Ρικάρντο Κόστα έχει αγωνιστεί στο παρελθόν σε Πόρτο (2002-07, 75 συμμετοχές, 3 γκολ), Βόλφσμπουργκ (2007-10, 42 συμμετοχές, 6 γκολ), Λιλ (2010, 10 συμμετοχές ως δανεικός) και Βαλένθια (2010-14, 87 συμμετοχές, 7 γκολ), ενώ είναι 22 φορές διεθνής με την Εθνική Πορτογαλίας.

Η ανακοίνωση:

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει πως ήρθε σε συμφωνία με τον Ρικάρντο Κόστα. Ο ποδοσφαιριστής αύριο θα περάσει ιατρικές εξετάσεις και θα υπογράψει το συμβόλαιό του.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΠΟΡΤΟ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

στις 27/01/2015 23:56
ade re pextara me to kalo ola kala na pane

στις 28/01/2015 00:24
Για Ελλάδα μια χαρά είναι, δεν είναι το πρόβλημα η ηλικία του, 2 χρονάκια στη Σούπερ Λιγκ τα βγάζει, το θέμα είναι σε τι βαθμό ετοιμότητας βρίσκεται διότι έπαιζε στην Αλ Σαλίγια, με τις καμήλες έπαιζε στη προπόνηση!

στις 28/01/2015 01:11
MHTSOTAKH στο ποδοσφαιρο στην αμυνα χρειαζονται περισσοτερο παικτες με εμπειρια και ας ειναι 30αρηδες και πανω. Στην επιθεση χρειαζονται νεοτεροι σε ηλικια. Τοσο ξερεις απο μπαλα και μιλας. Αλλα τι να περιμενει κανεις απο καποιον που θελει να λεγεται Μητσοτακης. Αντε ρε .... σου ευχομαι να εισαι αθανατος και εσυ σαν τον συνονοματο !!!

στις 28/01/2015 01:26
...και απο οτι βλεπω βαζει και τα γκολακια του. Στοπερ που να σκοραρει κιολας δεν ειναι μικρο πραγμα !!!!

στις 28/01/2015 11:02
kaos= kalos h kakos... mind game sas kanei o k1n1gos xD.. ontos ante mia kali metagrafi re paok.. alla distixos dn einai amintiko to provlima.. sto kentro MPAZETE poli asxima..

στις 28/01/2015 15:00
poly kalos paikths... re elaios metrhste ta goal poy exei balei paizei 13 xronia mpala kai exei balei synolika 26 goal ? mexri kai o katsouranis parapanw exei balei...

στις 28/01/2015 16:08
metriotatos pextis alla gia ton paok....theos

στις 28/01/2015 18:52
Re ilithie paxare o Katsouranhs pezei epithetikos mesos kai autos stoper vre ilithiee! ta 26 goal polla einai MALAKA! Kala gia esena mhtsotakh dn milaw mono apto onoma fenete oti eisai panilithios!

στις 28/01/2015 19:54
akis oi stoper prepei na kseroun apo amyna kai oxi na vasoun goal allios xoni sta back

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.