Κύπελλο Ελλάδας: Απέκλεισε τον Αστέρα ο Ηρακλής

Κύπελλο Ελλάδας: Απέκλεισε τον Αστέρα ο Ηρακλής



Με γκολ του Ρομάνο στο 56’, ο Ηρακλής κέρδισε με 1-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα στο Καυτανζόγλειο, εξασφάλισε την πρόκριση για τους «8» του Κυπέλλου.

Μετά την εντυπωσιακή πορεία του στη Football League, ο Ηρακλής συνεχίζει και στο Κύπελλο, καθώς ο «Γηραιός» κέρδισε με 1-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη και «σφράγισε» το εισιτήριο για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Οι Αρκάδες είχαν προβάδισμα πρόκρισης μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα, ωστόσο η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου κατάφερε να πάρει τη νίκη μέσα στην Τρίπολη χάρη στο γκολ του Ντιέγκο Ρομάνο στο 56’.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, ωστόσο δεν μπορούσαν να βρουν τον τρόπο για να διασπάσουν την άμυνα του Ηρακλή και το πλήρωσαν στο 56’. Ο Κυριακίδης βρήκε με εξαιρετική κάθετη πάσα τον Ρομάνο και αυτός με ψιλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Αστέρας προσπάθησε να απαντήσει και είχαν καλές στιγμές με τους Πάρα (63’) και Σανκαρέ (71’), ενώ στο 84’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Ιντζόγλου, ο οποίος απομάκρυνε τη μπάλα στη γραμμή (το χέρι ήταν κολλημένο).

Τίποτα δεν άλλαξε στα υπόλοιπα λεπτά, με το 1-0 να μένει μέχρι το φινάλε και να δίνει την μεγάλη πρόκριση στον Ηρακλή.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.853.152.152.001.551.51.231.28
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.401.852.701.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.601.753.7520.00

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 27/01/2015 21:34
Ηρα-Αεκ θελουμε

στις 27/01/2015 21:41
ΜΠΡΑΒΟ ΑΛΑΝΙΑ, ΓΑΜΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΑΔΕΡΦΙΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

στις 27/01/2015 21:45
φιλε κωστα εσυ που θες ηρα αεκ τι ομαδα εισαι αν επιτρεπεται εκτος απο united ?αν εισαι Ηρα παντως αν και μου εισαι συμπαθης απο θεσ/νικη δεν βλεπω να εχεις καμια ελπιδα απεναντι σε μια αεκ που ανετα χτυπαγε 4αδα φετος στην σουπερ λιγκ..φιλικα παντα ;)

στις 27/01/2015 21:48
Φιλε palouki-luk21 αεκ ειμαι θελω με ηρα για να παω γηπεδο ;)

στις 27/01/2015 21:52
file palouki-luk21 kai o asteras pou sigoura 8a einai stn tetrada kai isws kai 3analew isws h kalhterh omada paiktika stn ellada

στις 27/01/2015 23:10
ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ Η ΤΡΙΠΟΛΗ ΕΡΗΧΝΕ 4ΑΡΑ ΣΤΗΝ ΜΑΙΝΤΖ ΚΑΙ 2 ΣΕ ΠΑΡΤΙΖΑΝ ΚΑΙ ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΓΡΑΦΩΝΤΑΣ ΜΙΑ ΕΠΑΞΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ..ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΠΙΟΝ? ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ? ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟΣ ΡΕ Β ΕΘΝΙΚΗ Η Γ? ΚΑΛΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΤΙΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΤΑΝΤΙΑ...

στις 27/01/2015 23:25
SIGA RE EXASE SE ENAN AGONA KAI PPU EINAI KIPELO KAI TI EGINE EDW MEGALES OAMDES APOKLIONTAI SE ALLES XORES O ASTERAS MAS PIRAXE ME MIA ITTA KAI TI KATESTREPSE? EXEI DROMO AKOMA

στις 27/01/2015 23:59
psofo ston astera tripolis ....

στις 28/01/2015 00:50
paxare γαμω την παναγια σου κωλογαυρε παλιοπουσταρα πανε ψοφα ρε μπασταρδε υπανθρωπε πεταμενε που θα πεις κ για τον ΗΡΑΚΛΗ.ουστ απ εδω καριολη

στις 28/01/2015 01:30
τι μπαλα να παιξεις σ αυτο το χωραφι

στις 28/01/2015 01:56
ρε μαλακηστηρια μερικα ο ηρακλης επρεπε να ειναι στην σουπερ λιγκα οπως και αλλες μεγαλες ιστορικες ομαδες αλλα εσεις μυρωδιαδες προτιματε ενα πρωταθλημα με πανθρακικους πλατανιαδες λεβαδειακους μαγαζακια με 100 και 200 φιλαθλους μεσο ορο ετσι να γελαει ο κοσμος σε φαση

στις 28/01/2015 10:54
Palouki i aek me auti tin omada xtipaei 4 ada stin football leage .. min exeis autapates file mou dn kanei kalo.. pe3e europi prota kai kathe 2 vdomades apo 2 match kai ela pes mas gia tin omada sou ..! min grafete malakies.. apla.. AEKAKI eiste akoma..! akoma dn ton eidame gianni ton vgalame .. ela 3ipniste ligo..! se kanoniki sezon tha trogate 3ares kai 4ares apo tn Olimpiako volou..! kai tha sas glentage i veroia.. mou fenete 3exasate grigora.. to diasirmo pou fagate prin pesete.. kai eixes kai kaliteri omada tote..!

στις 28/01/2015 10:55
thelo TWRA AMA EXEIS ARXIDIA na mou peis posous vathmous evgales teleutea xronia sou stin SUPER leage..! Ante olo malakies..! eipame kaloi eisaste .. alla stin B ethniki .. anevite prota kai meta prixte mas ta arxidia..!

στις 28/01/2015 10:56
Protoselido tou PROTATHLITI mou thimizete merikoi ..! mpla mpla mpla mpla mpla ... auta diavazo tpt allo

στις 28/01/2015 12:18
BRAVO IRAKLARA..!! :)

στις 28/01/2015 14:39
σωπα ρε! κερδισε ο ηρακλης τον αστερα; μπραβο

στις 28/01/2015 14:39
κριμα ρε αστερα γιατι ειχα πει οτι θα πηγενες τελικο

στις 28/01/2015 14:49
file Mits,kaliterh omada na eixame thn xronia pou pesame ligo duskolo....se ola ta alla simfonw apolitws!!exw vare8ei na diavazw erxomaste kai erxomaste apo persi...apo tou xronou vlepoume!!!

στις 28/01/2015 21:38
ΜΠΡΑΒΟ ΗΡΑΚΛΑΡΑ !!!! Η θεση σου ειναι στη σουπερ λιγκα, οπως και του Αρη και της ΑΕΚ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.