Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νίκη στο 89’ για Ρεάλ, αποβλήθηκε ο Ρονάλντο (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νίκη στο 89’ για Ρεάλ, αποβλήθηκε ο Ρονάλντο (video)



Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπέιλ στο 89’, η Ρεάλ έφυγε με τη νίκη (2-1) από την έδρα της Κόρδοβα και ξέφυγε προσωρινά με +4 από την Μπαρτσελόνα. Αποβλήθηκε ο Ρονάλντο για αντιαθλητικό χτύπημα.

Παρά την κακή εμφάνιση, η Ρεάλ κατάφερε να φύγει με τη νίκη (2-1) από την έδρα της Κόρδοβα, γλιτώνοντας τη γκέλα στο 89’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπέιλ!

Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για τη «βασίλισσα», καθώς μόλις στο πρώτο λεπτό η Κόρδοβα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Ράμος και ο Ζιλάς δεν έχασε την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Η Ρεάλ κατάφερε να απαντήσει στο 27’, με προβολή του Μπενζεμά ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι. Η Κόρδοβα ήταν κυρίαρχη και στο 68’ είχε δοκάρι με τον Αντόνε για να ξαναπάρει προβάδισμα.

Στον αντίποδα, η «βασίλισσα» δεν μπορούσε να απειλήσει σημαντικά τους γηπεδούχους και στο 82’ έχασε τον Ρονάλντο, ο οποίος κλώτσησε εκτός φάσης τον Εντιμάρ και είδε την κόκκινη κάρτα.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως η Ρεάλ θα γνώριζε απώλεια, ο Καρτάμπια έκανε ένα πέναλτι… δώρο στους πρωταθλητές Ευρώπης, καθώς ύψωσε το χέρι του σε εκτέλεση φάουλ του Μπέιλ.

Ο Ουαλός ανέλαβε την εκτέλεση και δεν αστόχησε, χαρίζοντας την νίκη στη Ρεάλ, η οποία ξέφυγε ξανά με +4 από την Μπαρτσελόνα.





Ομάδες που αφορά: ΚΟΡΔΟΒΑ, ΚΑΡΛΟΣ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 24/01/2015 20:47
ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΧΕΡΙ Ο ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΓΑΜΗΣΕΙ. ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ... Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΕ. ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΣΚΑΣΕ ΠΟΡΤΑ Η ΙΡΙΝΑ ΧΑΧΑ

στις 24/01/2015 20:48
vrike nea gomena alex

στις 24/01/2015 21:36
αχχ ρε Ρονάλντο μην τα κάνεις αυτά και χάσουμε το πρωτάθλημα είναι ΔΙΚΟ ΜΑΣ!

στις 24/01/2015 21:36
μουνοπανο κλαψα ροναλντο

στις 24/01/2015 22:07
Δε πειράζει αφού νικήσαμε όλα αυτά θεωρούνται ξεχασμένα!! Ένα ματς θα χάσει μόνο!!! Έχουμε και τον Μπέιλ!!!

στις 24/01/2015 22:24
3 timorithike nomizo

στις 24/01/2015 22:28
2 goal 2 assist o Messi.O Ronaldo timorithike gia thn epomenh kai alles 3 agonistikes.To opoio einai kako gia emas afou den ekane kai tipota.H Real me Isco mesa kalytera tha paizei.

στις 24/01/2015 22:56
toche prepei an oxi ampalas ..TYFLOS na eisai sigoura .. kane mou mia xari se parakalo kai pes mou posa goal exei valei o cr7 fetos... kai ela grapse mou .. pou dn kanei tpt o pio formarismenos pextis ston kosmo .. ti les vre asve .. grafte kai tpt sovaro re mages .. olo me ti malakia eiste ..! gamo to plikrologio sas :)

στις 24/01/2015 22:58
re ti eipe to Pouliiiiii ..! dn kanei tpt o Ronaldo ..! xaxaxaxa kalo kalo .. GAMO TI REAL TIN AXONEFTI alla san sinolo einai dream team ..! allo i apopsi mas kai allo i pragmatikotita.. konteuei ta 35 gaol o ronaldo ..! etsi apla sto leo gia na 3ereis .. kai o messi ta 22 me 23 an dn kano lathos.. milao gia oles tis diorganoseis

στις 25/01/2015 00:44
mits metra ligo posa goal exei balei o ronaldo kai posa o messi se sinolo fetos

στις 25/01/2015 00:54
28 Ronaldo 21 messi stin bbva ..! twra tsou lou dn thimame pos kai ti oute kipelo 3erw .. nmz pantos oti o CR7 einai sta 35 goal

στις 25/01/2015 00:56
einai polla .. ti gamopeda einai auta :)

στις 25/01/2015 02:51
ειναι πιο καλοκουρδισμενη σαν μηχανη η ρεαλ τη παρουσα στιγμη...βεβαια εχει αρχισει να κανει κοιλια και ειναι θεμα χρονου ποτε θα χασει βαθμους..εδω θα μετρησει ο καλυτερος παγκος απο δω κ περα

στις 25/01/2015 12:56
An nomizeis pos o ronaldo exei paiksei kalytera fetos eisai ampalos teleios.O Messi einai protos stis assist sto protathlima(me apisteutes mpalies synexos oxi san ton ronaldo pou den mporei na bgalei katheti),des tis assist tou messi alla kai genikotera ton rolo tou sto kentro kai tha katalaveis.Akoma exei valei 20 goal autos kai 19 o Ronaldo an afaireseis ta penalty,sto protathlima.Epipleon o Ronaldo sta megala paixnidia pou einai akrivos?Apoh thn Atletico exete faei 5 fapes fetos.Xasate super cup kai kypello ispanias apo tora.O Messi sto 3-1 me atletico kalyteros paikths.O Ronaldo to exei ksanakanei auto me tis mpounies alla kaneis den to eide.Prepei na timorithei gia 1 mhna apo thn stigmh pou apotelei eidolo gia paidia.Edo o Suarez dagose(den erikse mpounia) kai timorithike gia 4 mhnes.Kai to leo ego pou den ithle Suarez sthn Barca.

στις 25/01/2015 13:00
An katseis kai deis pragmatika ta paixnidia ton dyo omadon tha deis enan ronaldo pou kathetai mesa sthn perioxh perimenontas tap ins.Pou skorarei synexeia penalty kai pou den panygirizei otan vazoun goal oi sybaiktes tou.O Messi tora kanei ta panta.Einai ena fainomeno pragmatika.Paizei vathia sto kentro kai ftiaxnei olo to paxinidi ths Barca.Psakse oxi mono assist kai goal sta statistika(sta opoia einai kalyteros o Messi an vgaleis ta penaltakia).Psakse key passes kai ta loipa.Tora synexizo,me to oti par olo pou paizei kentro kai pou dinei apeires assist vazei kai polla goal.Kaneis den exei kanei o,ti kanei o Messi.O Ronaldo einai enas oloklhromenos skorer,o Messi einai enas o pio oloklhromenos podosfairsths.

στις 25/01/2015 13:02
Alla kai gia ta goal akoma na milas o Messi se 3 ligotera paixnidia exei 5 ligotera goal kai 1 h 2 perissoters assist.Kai exei 7-8 ligotera penalty apo ton Penaldo.

στις 25/01/2015 13:15
An den kserete mpala kai milate mono gia goal kai lete oti o Ronaldo einai formarismenos thn stigmh pou den kanei tipota apenanti sthn Cordoba kai thn stigmh pou o Messi ton Ianouario exei 5 paixnidia 8 goal kai 5 assist ti na po re.

στις 25/01/2015 18:28
pire ti xrisi mpala kai magepse to mpastardaki

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.