Στην Αθήνα ο Χάρα

Στην Αθήνα ο Χάρα

Αφορά τον αγώνα ΟΦΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Στην Αθήνα βρίσκεται από το μεσημέρι της Παρασκευής ο Φράνκο Χάρα για να ολοκληρώσει την μεταγραφή του στον Ολυμπιακό

Μόνο τα τυπικά απομένουν προκειμένου ο Φράνκο Χάρα να φορέσει τη φανέλα του Ολυμπιακού, καθώς ο Αργεντινός εξτρέμ βρίσκεται εδώ και λίγη ώρα στην Αθήνα και εντός της ημέρας αναμένεται να περάσει από ιατρικές εξετάσεις και στη συνέχεια να ολοκληρώσει την μεταγραφή του.

Στο «Ελευθέριος Βενιζέλος» βρέθηκαν και φίλοι του Ολυμπιακού για να υποδεχτούν τον 26χρονο άσο, ο οποίος εκτός απροόπτου θα αποτελέσει την πρώτη χειμερινή μεταγραφή των «ερυθρόλευκων».

Σύμφωνα με την Equipe, ο Ολυμπιακός θα καταβάλει 1,5 εκατ. ευρώ στη Μπενφίκα για την αγορά του ποδοσφαιριστή, ενώ η πορτογαλική ομάδα διατηρεί και ποσοστό μεταπώλησης.

Ο Χάρα δεν υπολογίζονταν τη φετινή σεζόν στη Μπενφίκα, μετρώντας μόλις 2 συμμετοχές στους «αετούς» (τελευταίο του παιχνίδι ήταν κόντρα στη Μποαβίστα στις 24 Αυγούστου).

Ο Αργεντινός άρχισε την καριέρα του στην Αρσεναλ Σαραντί, στην οποία αγωνίστηκε για τρία χρόνια (2007-10) για να κάνει στη συνέχεια το άλμα στην Ευρώπη για λογαριασμό της Μπενφίκα έναντι του ποσού των 5,5 εκατ. ευρώ.

Στην πρώτη του χρονιά στους «αετούς» σημείωσε 8 γκολ σε 34 παιχνίδια ωστόσο τα επόμενα χρόνια παραχωρήθηκε δανεικός σε Γρανάδα (35 ματς, 3 γκολ, 7 ασίστ), Σαν Λορέντσο (27 παιχνίδια, 2 γκολ) και Εστουδιάντες (24 συμμετοχές, 4 γκολ).

Ο ίδιος μετράει 4 συμμετοχές και 1 γκολ με την Εθνική Αργεντινής, ωστόσο η τελευταία του συμμετοχή ήταν το 2011.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΦΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ21X
6.756.001.223.18

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 23/01/2015 16:07
siga-min-xusete-sta-vrakia-sas-zwa-oti-petameno-uparxei-stin-eurwpi-fernoun-nomizete-oti-fernei-paiktara-makari-na-piasei-alla-oute-1-sto-ekatomurio

στις 23/01/2015 16:25
Παίκτης-γυρολόγος, δανεικός από εδώ και από εκεί, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί στην Ελλάδα να πιάσει, η Super League ανασταίνει πεθαμένους.

στις 23/01/2015 16:52
kapos etsi file pano ..! fantasou poiothta ..! tha piasei katse na deis ..! alla gia ellada kai autos..!

στις 23/01/2015 17:21
mu kani ediposi giati o ti pexti ferni o osfp amesos ton vgalete teliomenos.etsi ipate gia ton roberto,etci gia to miralas klt.omos gia tous pextes pou fernoun i ali eine oli megalous pextes,oli tous kalitero kai apo ton giovani,apo rivaldo ktl.alo ine na fernis rivaldo,giovani,karembe kai alo px pablo garcia.

στις 23/01/2015 17:25
Μόνο και μόνο που βάζεις στην ίδια μοίρα τους τεράστιους Τζιοβάνι Ριβάλντο, τους καλούς Ρομπέρτο και Μιραλλάς με τον γυρολόγο Χάρα, είναι τραγικό.

Επίσης μακάρι ο Χάρα φίλε μου να είχε τις ποδοσφαιρικές παραστάσεις και θητείες σε Μίλαν και Ρεάλ που είχε ο Πάμπλο Γκαρσία που τον ειρωνεύεσαι.

Θα ξεχάσουμε την μπάλα που ξέρουμε εδώ με 'σας.

στις 23/01/2015 17:40
sostos panosAEK st ellada o opoios psilometrios ginete pextaras logw ths dinamikothtas tou prwta8limatos...

στις 23/01/2015 18:33
afou koimounte me ta tsarouxia more.. les kai 3erane ton XARA .. ela min trelathoume twra...! gia auto edw mesa eiste mono gia irwnia kai tpt allo .. gt nmzte oti epidi pezete tzogo 3erete kai mpala .. to ena me to allo exoun peripou 10 xiliometra diofora ..! tespa.. GAmo oles tis ellinikes omades.. gt poli apla mou gamane ti xora.. plirono forous gia na kanei metagrafes o melisanidis kai o marinakis.. kai mou grafoun epidixta ta posa pou edosan .. ante gamisou elliniko sistima..

στις 23/01/2015 19:06
i istoria tou deixnei oti skoupize kala tous pagkous to goal to evlepe mono me thleskopio...vevaia opws leei kai enas filos pio panw pote den ksereis i super ligda anastenei kai nekrous..

στις 23/01/2015 19:20
file PanosAek ego den to 3era kan to xara opos lei kai o alos filos pio kato.to 8ema pou i8ela na po ine alo.opios kai nane emis to vgaloume axristo.stin arxi etsi den ipan gia to blanko,abalos?otan ta gol ta evaze sira eklise stomata.gia to skoko ti ipan?asto na to doume kai meta ta apotelezmata.elpizo na min ieine ta idia me to doigo.

kalo bradi.

στις 23/01/2015 23:58
χαχαχαχαχα ο παοκ παιρνει nobos kai ricardo costa και 'σεις τον χαρ-ο.νομιζεται γαυροι οτι θα σας σωσει το +2

στις 23/01/2015 23:58
* noboa

στις 24/01/2015 01:14
Τελικα γαυρελες πηρατε την χαρουλα αντε επομενη μεταγραφη και ο ψινακης χαχαχα

στις 24/01/2015 04:03
ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ !!!!

Τωρα αγοραστε και εναν καλογερο να κρεμασετε το παλτο που φορτωθηκατε !!! χαχαχχαχα

στις 24/01/2015 12:54
πσσσ πίσω στην φωτογραφία είναι ο Άκης από την ΕΚΠΟΜΠΗ "ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ"

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.