Παράταση μέχρι το μεσημέρι της Τετάρτης στον ΟΦΗ

Παράταση μέχρι το μεσημέρι της Τετάρτης στον ΟΦΗ

Αφορά τον αγώνα ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΦΗ


Ζωντανός στη Σούπερ Λίγκα μένει μέχρι νεωτέρας ο ΟΦΗ. Όπως αποφάσισε το Δ.Σ της διοργάνωσης, οι Κρητικοί έχουν προθεσμία ως τις 12:00 της Τετάρτης ώστε να διευθετήσουν τις οφειλές προς τους ποδοσφαιριστές για να μείνουν στο πρωτάθλημα.

Μετά από μαραθώνια συνεδρίαση του Δ.Σ της Σούπερ Λίγκα, που κράτησε περισσότερες από τέσσερις ώρες, αποφασίστηκε να δοθεί διορία στον ΟΦΗ ως τις 12:00 της Τετάρτης ώστε να διευθετήσει τις οφειλές προς τους παίκτες (Ταυλαρίδη, Ρόβα και Γεωργίου) που έχουν καταθέσει προσφυγές εναντίον του.

Εφόσον τα καταφέρουν, το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό θα διεξαχθεί κανονικά. Να σημειωθεί πως υπέρ της διορίας ψήφισαν όλες οι ΠΑΕ πλην των Παναθηναϊκού, Ξάνθης και Παναιτωλικού.

Μάλιστα ο δικηγόρος του ΟΦΗ, κ. Κατσίκης εξέφραζε την αισιοδοξία του κατά την αποχώρησή του από τα γραφεία της Λίγκας ότι όλα θα γίνουν μέχρι την λήξη της διορίας.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της Σούπερ Λίγκας αναφέρει


«Κατά τη σημερινή του συνεδρίαση το Διοικητικό Συμβούλιο της Super League, αποφάσισε, μεταξύ των άλλων, το εξής: Αποφασίστηκε με ψήφους 13 υπέρ και 3 κατά (μειοψήφισαν οι ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Παναιτωλικός και Skoda Ξάνθη), όπως ανακληθεί ο ορισμός του αγώνα Παναιτωλικός-ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής ημέρας του Πρωταθλήματος Super League ΟΠΑΠ, πλην αν μέχρι τις 12 το μεσημέρι της 14ης Ιανουαρίου 2015 η ΠΑΕ ΟΦΗ προσκομίσει όλα τα εκ του νόμου απαιτούμενα έγγραφα από τα οποία θα αποδεικνύεται η ικανοποίηση των οφειλών της προς ποδοσφαιριστές».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΦΗ
1Χ2OverUnder12X2
1.254.0010.002.051.501.112.86
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.552.258.002.201.40
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.501.704.0025.00

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 13/01/2015 21:26
Μπράβο σε Παναθηναϊκό,Ξάνθη και Παναιτωλικό που έριξαν άκυρο στη διορία.

Έτσι σιγά σιγά να καθαρίζει η σαπίλα του συστήματος και οι ομάδες-πιόνια που εξυπηρετουν συμφέροντα να αφανίζονται και δεν είναι μόνο ο Οφη είναι και άλλες που πρέπει να πάρουν σειρά.

στις 13/01/2015 22:22
Η ΣΑΠΙΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ 100 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ, ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ. ΞΕΧΡΕΩΣΕ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ.

στις 13/01/2015 22:23
βουλωνε ρε παραρτημα σε πληγωσε που σε πουλησε ο μεγαλος σου πρασινος αδερφος αλλα ετσι παει...

στις 13/01/2015 22:28
ΖΟΡΙΖΕΣΑΙ ΑΜΠΑΛΕ ΣΤΗ Β? ΑΡΑΞΕ ΕΚΕΙ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ, ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΣΟΥΠΕΡ-ΛΙΓΚ, ΜΟΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ.

στις 13/01/2015 23:22
ela re kakomoiro fidaki pou tolmas na upswneis anasthma sthn istoria tis AEK pouthena nyfoula ths krhths trava vale kana nufiko kai mh pianeis to Dikefalo sto stoma sou poutanaki tis athinas

στις 13/01/2015 23:31
...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΛΑΔΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΑΦΡΟ! ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΠΑΜΕ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΜΑΣ ΑΚΟΜΗ Κ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ. Υ.Γ. ΑΡΗ, ΑΥΡΙΟ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ

στις 13/01/2015 23:34
Re imitation prosfiges,liga me ton megalo ofi...kseftilismenoi opadoi,sas eriksan stin gama kai legate kai eyxaristw...o ofi pote stin gama...ptos yo parwn, dkivw kai se vlepw katw apo ta arxeidia mou...mpoukwne kai asxolisou me tin ermionida kai ton tello agra pou paizetai kai stin idia katigoria...

στις 14/01/2015 00:01
kane kana tsibouki ston vardinogianni mpas kai se kanei pali omada kai ase tis kodres eidika me tin Aek ofaki omadoula tis plakas mhden istoria mhden laos panta poulhmenoi sto vazelo sixamata ante autoktona poustara giannaki esu kai h omadoula sou

στις 14/01/2015 02:32
ΠΟΤΕ Ο ΟΦΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΟ

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙ ΖΗΜΙΕΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ.

στις 14/01/2015 08:33
axxaxaaxa....ma einai dynaton o soyltan fataul den tha swsei to parartima toy omiloy tis kritis??????xaxaxaxa..........milaei gia b' to asanseri axaxaxax.......an kai den mpainw kai stin sygrkrisi giati einai xawdeis........

στις 14/01/2015 09:15
ΡΕ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ ΣΑΣ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΑ 100 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ? ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΑΦΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΛΩΠΟΔΥΤΕΣ. ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΛΥΣΣΑΚΑ ΣΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΟΦΗ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ.

στις 14/01/2015 09:27
axaxaxax...egw na ta plirwsw re file??????egw eimai enas opados...ayta xrei mas riksane gia 2 xronia se poio xamiles katigories...ta lefta vasei nomoy psaksta se kana dimitrelo kai admiro poy vazan tis ypografes oxi stin aek.......i PAE aek itan ena nomiko proswpo......psaksoy 1a kai min kseftilizesai.......eides den ksereis kan ti poso xrwstaei o allos akoys kati se ena site kai to petas san klassikos ellinaras......ante geia me tigri sto timoni i b, g gia sas tha ginei synitheia......

στις 14/01/2015 09:30
exeis toso koblex giati eisai ena katsikoxwri kai anti na deis tin pragmatiki sapila katigoreis tin AEK.......kalinixta soy.....

στις 14/01/2015 09:37
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΣ ΣΤΟ ΒΟΥΡΚΟ ΕΙΣΑΙ, ΣΤΗ Γ' ΕΠΕΣΕΣ ΟΙΚΙΟΘΕΛΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΜΕ ΛΑΜΟΓΙΕΣ ΞΑΝΑΜΑΖΕΥΕΙΣ ΦΡΑΓΚΑ, ΕΜΕΙΣ ΠΕΣΑΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ Β' ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΤΗΣ ΘΥΡΑΣ-7 ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΠΡΑΞΗ Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΣΟΥΜΕ, ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ "ΜΕΣΑ" ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ 11 ΕΝΑΝΤΙΟΝ 11.

στις 14/01/2015 09:38
ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΦΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΠΛΕΞ

στις 14/01/2015 09:45
kala sy lew ase tin sygrisi......einai xazo na leme tetoia pragmata kai na kaneis sa 15xrono...esy to eipes oxi egw........nai pesame oikoithelws VASEI NOMOY....den meiname stin superleague enw mporoysame vasei onomatos...pesame eis varos mas........to koblex poy exoyme edw pera stin ellada me tis mires katigories den to katalavainw....den einai katholoy ntropi na kaneis to dikaio.......emeis oi ellnares to kaname etsi...egw den exw provlima me ton OFI ........exw thema me toys poylinakides kai toys maxlade spoy sas dioikoyn??????me pianeis??????

στις 15/01/2015 19:44
Imperator . Proton o melisanidis se esproxe na peseis .. Allios dn tha sas eperne .. Kai deuteron auta pou grafeis edw smr me auta pou grafeis genikos .. Dn exoun sxesi re man .. Pragmatika sto leo dld .. Skepsou prin grapseis.. i ektos An to kaneis for fun tote gg MAZI sou .. gt opios pragmatika asxolite kai einai poromenos me Elliniki omada einai na ton koroideueis ... An me pianis ;)

στις 15/01/2015 19:50
Egw to leo kai tha to leo pantou ... GIA TA LEFTA EINAI OLA.. kai auti ti stigmi opos vlepete o marinakis exei dimiourgisei mia arnitiki eikona gia oles tis "megales omades" tou ellinikou podosferou.. Me goal ofside .. me aniparxta ofside pros tis alles omades .. 3iPniste re mages .. ola mia gamimeni epixirisi einai .. Paei kai i dikografia peri stimenon .. Dld 3ekolate re mages dn vlepete ti ginete .. Ola ma OLA EINAI STIMENA .. ola .. kai exoume ta media .. na dilitiriazoun tis apopseis mas .. tespa .. Polla leo .. pantos to leo sovara .. an thelete na kanete kati sovaro sti zwh sas.. Apla min asxoliste me to podosfero :) Simvouli filiki ..! Dn exo me kanenan tpt na xoriso edw mesa .. To idio isxuei kai gia tous upolipous ..! na ste sigouroi gia auto ..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.