Κορυφαίος του 2014 ο Λεβ

Κορυφαίος του 2014 ο Λεβ



Ο Γιόακιμ Λεβ αναδείχθηκε καλύτερος προπονητής του 2014, αφήνοντας τους Κάρλο Αντσελότι και Ντιέγκο Σιμεόνε στη δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα.

Το βραβείο του κορυφαίου προπονητή για το 2014 απονεμήθηκε στον προπονητή της Εθνικής Γερμανίας, Γιόακιμ Λεβ, ο οποίος πριν λίγους μήνες οδήγησε τα «πάντσερ» στην κατάκτηση του Μουντιάλ στα γήπεδα της Βραζιλίας.

«Είναι μια τεράστια τιμή. Είναι το κερασάκι στην τούρτα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους βρίσκονταν δίπλα μου στην προσπάθεια αυτή, τους ανθρώπους της ομοσπονδίας που φροντίζουν οι συνθήκες με τις οποίες δουλεύουμε στην Εθνική να είναι οι καλύτερες δυνατές», ανέφερε ο Λεβ και συνέχισε:

«Θα ήθελα να ευχαριστήσω και όλους τους Γερμανούς προπονητές στο επαγγελματικό και ερασιτεχνικό επίπεδο για τη δουλειά τους με αποτέλεσμα να φτάνουν σε εμένα οι καλύτεροι. Φυσικά και τον πρόεδρο για την εμπιστοσύνη που μου δείχνει όλα τα χρόνια. Τέλος στους υπεύθυνους της Μπουντεσλίγκα», τόνισε και απευθύνθηκε στους γερμανούς ποδοσφαιριστές:

«Είστε μια ομάδα με αρχές. Είστε παίκτες παγκόσμιας κλάσης. Είναι μεγάλη μου τιμή που δουλεύω μαζί σας».

Στη δεύτερη θέση βρέθηκε ο προπονητής της Ρεάλ, Κάρλο Αντσελότι και στην τρίτη, ο τεχνικός της Ατλέτικο, Ντιέγκο Σιμεόνε.



Ομάδα που αφορά: ΚΑΡΛΟΣ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 12/01/2015 20:59
πιστευω ο σιμεονε θα επρεπε .. καταφερε να κανει την μπουρδελο ομαδα ατλετικο σε ομαδαρα

στις 12/01/2015 21:19
kai egw auto pisteuo o tsolo to axize

στις 12/01/2015 21:52
re paidia afou katekthse olokliro pagosmio

στις 12/01/2015 22:45
Για μένα θα έπρεπε να εκτιμηθεί περισσότερο η δουλειά που κάνει όλο το χρόνο ο προπονητής του συλλόγου-κλαμπ και όχι της εθνικής ομάδας που είναι για ένα μήνα, άντε και κάνα φιλικό ματς πριν την διοργάνωση.

Μπράβο στον Λεβ πήρε το Παγκόσμιο Κύπελλο σε ένα μήνα που κρατά η διοργάνωση, ωστόσο οι άλλοι δύο(στη προκειμένη περίπτωση Αντσελότι και Σιμεόνε) κοιμούνται και ξυπνάμε με το άγχος του τι ομάδα θα κατεβάσουν στο επόμενο ματς, το πως θα διαχειριστούν το ρόστερ τους σε πρωτάθλημα, κύπελλο και Τσάμπιονς Λιγκ, έχουν καθημερινά την πίεση του κόσμου και του Τύπου και αν πχ πάει κάτι στραβά θα είναι οι πρώτοι προς αποχώρηση, ενώ σε μια εθνική ομάδα ο προπονητής ακόμα και μετά από μια αποτυχία παίρνει 2η και 3η ευκαιρία, σε ένα κλαμπ όμως και ιδιαίτερα μεγάλο, δύσκολα.

στις 12/01/2015 23:24
kalos o lev alla an k den m aresei h real, o ancelloti einai makran o kalhteros sto kosmo edw k kairo...

στις 13/01/2015 00:48
o simeone einai proponitis stin atletico persi katafere na ftasi teliko CL pire protathlima me mia omada pou den exei pektes opos i real kai i barca

o anceloti me tin real exei tin pio akrivopliromeni omada ston kosmo kai pire CL

kai o leb pou aplos eixe tin germania gia ena mina katektise to mudial kai bgike kaliteros proponitis

auto einai dikaio apotelesma gia ali mia fora to apoteesma bgike toso dikaio

στις 13/01/2015 00:56
Μπράβο fifa με τα ωραία αποτελεσματα σου!!!!!

στις 13/01/2015 09:09
O Simenone το αξιζε...........!! Αλλα δεν ειναι κ λιγο να παιρνεις το Μουντιαλ.....!

στις 13/01/2015 10:16
spirakos kai sena na vaza proponiti sta pantser mundial tha sikwnan gia plaka.makran i kalitri omada ston aytomato piloto.simeone eprepe me teliko ch.kai kataktisi prwtathlimatos kontra sta thiria real kai barca.stin fifa einai koproskila.toso apla.

στις 13/01/2015 12:25
o mitsel eprepe na vgei,nikise juventus,atletiko

στις 13/01/2015 13:13
αν και ειμαι ρεαλ φετος επρεπε να το παρει ο τσολο και αν οχι αυτος αντσελοτι μετα...ποιος λεβ μας δουλευετε?? ο αλλος ολοκληρο τον χρονο προσπαθει με την ομαδα και βγαλατε καλυτερο προπονητη εναν π πηγε απλα για εναν μηνα το καλοκαιρι στο μουντιαλ...?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.