Σούπερ Λιγκ: «Διπλό» κορυφής για Ολυμπιακό

Σούπερ Λιγκ: «Διπλό» κορυφής για Ολυμπιακό



Στο ντεμπούτο του Βίτορ Περέιρα, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-1 την Ξάνθη στα Πηγάδια και ανέβηκε μόνος στην κορυφή της Σούπερ Λιγκ! Δύο γκολ ο Μήτρογλου (19’, 53’), το άλλο τέρμα ο Ντοσεβί (30’), μείωσε στο 82’ ο Λουσέρο για τους γηπεδούχους.

Στην κορυφή της Σούπερ Λιγκ επέστρεψε ο Ολυμπιακός, ο οποίος κέρδισε με 3-1 την Ξάνθη στα Πηγάδια και σε συνδυασμό με τη χθεσινή ήττα του ΠΑΟΚ στην Τρίπολη, ανέβηκε μόνος στην 1η θέση με +2 από τον «δικέφαλο του Βορρά».

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν ουσιαστικοί και κατάφεραν να σκοράρουν στην πρώτη τους ευκαιρία στο παιχνίδι. Ο Τσόρι με εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Μήτρογλου, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη για το 1-0 στο 19’.

Η ομάδα του Περέιρα δεν άφηνε κενούς χώρους και στο 30’ έφτασε σε 2ο τέρμα, με τον Αφελάι, που επέστρεψε ως βασικός, να βρίσκει τον Ντοσεβί και ο Γάλλος με ωραίο πλασέ «έγραψε» το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

Η Ξάνθη, με εξαίρεση μια ευκαιρία με τον Σολτανί στο 7ο λεπτό, δεν κατάφερε να απειλήσει τον Ολυμπιακό στο πρώτο μέρος και στο 53’ δέχτηκε και 3ο τέρμα, με τον Μήτρογλου να χρίζεται ξανά σκόρερ με κοντινή προβολή, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσόρι και κεφαλιά του Κασάμι.

Τρία λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι είχαν καλή στιγμή με τον Καπετάνο για να μειώσουν σε 3-1, κάτι που εν τέλει κατάφεραν στο 82’ με γκολ του Λουσέρο. Τίποτα δεν άλλαξε στα τελευταία λεπτά, με τον Ολυμπιακό να παίρνει τη νίκη αλλά και τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Αυτή μάλιστα ήταν η πρώτη φετινή ενός έδρας ήττα για την Ξάνθη, που έμεινε στην 7η θέση, ισοβαθμώντας με ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητο στους 25 βαθμούς.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
1Χ2OverUnderX2
1.155.7511.001.452.153.78
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.452.609.002.001.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.752.102.206.50

Σχολιασμός

64 σχόλια:

στις 11/01/2015 21:22
https://www.youtube.com/watch?v=vaMQSoTMAag

στις 11/01/2015 21:28
epitelos kairos itan...pos kai pos perimena autin tin stigmi. pados epimeno pos i omada thelei akoma paixtes

στις 11/01/2015 21:28
epitelous*

στις 11/01/2015 21:29
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΙΔΑΜΕ ΜΠΑΛΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ ΜΑΣ!!

1Η ΘΕΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΜΕ +2 ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΟΚ!!

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΘΡΥΛΕ!!!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΟΤΕ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ!!

στις 11/01/2015 21:32
edaksei paxare iremise ligo dn paiksame kai balara apla imastan poli kali se sxesi me alles fores

στις 11/01/2015 21:35
TO TELEYTAIO SOY MPOYLI.......IRTHAME.......

στις 11/01/2015 21:36
ok magkes to prwtathlima to pirame,den eimaste sterimenoi san kati allous...megalos stoxos paramenei to europa leuage...prepei na feroume pextes gia na to xtipisoume!

στις 11/01/2015 21:37
Gamw tis manes sas poustogauroi edw den tha ste tou xronou. Tha ta poume

στις 11/01/2015 21:37
Mexri tote tha gamame thn mana tou paxarou

στις 11/01/2015 21:45
den ftaiei o gauros oi axrhstes omades san ton paok pou den boroun na meinoun stin korufh mallon exoun upsofovia!!! aris ole!!!

στις 11/01/2015 21:54
ARIS PSOLE........

στις 11/01/2015 22:00
gamiese re xanoymopoyste

στις 11/01/2015 22:03
gamw tis manes sas poustogauroi,skata ston tafo sas,ariana gt milate re skoulikia

στις 11/01/2015 22:04
luca kai imperator autoi eiste kai autoi tha paraminete na poioi einai oi aektzides krima gt i aek exei kaloi omada kai borei na kanei kala pragmata.pados gia superleauge thelei arketi douleia kai 3-4 paixtes

στις 11/01/2015 22:04
kali*

στις 11/01/2015 22:06
an erxeste edo na vrizete fainetai poso poli sas kaiei pou o olympiakos einai protos kai pou dn pigan ta pragmata opos thelate auto vlepo ego.i apla exete noimosini 0 opos o lucardiriso kaii o imperator pou to mon pou kserei na leei einai irthame..

στις 11/01/2015 22:11
μην σταματας μη σταματας μη σταματας θρυλαρα μου να τους γαμας

στις 11/01/2015 22:11
vevaia auto isxiei kai gia emas gia na leme tin alitheia otan itan o paok protos

στις 11/01/2015 22:27
oxi gia na min leme malakies .. pou mou legate oloi o PAOK tha parei protathlima .. ELA NA 3IPNAME SIGA SIGA ..!

στις 11/01/2015 22:27
PIOS PAOK

στις 11/01/2015 22:27
MILISTE GIA KAMIA MEGALI OMADA ..

στις 11/01/2015 22:28
vgalate glosa kologauroi...toso kairo stin mouga isastan apogonoi

στις 11/01/2015 22:29
kai tha 3anapao sta pedia pou gaugizoun apo pano .. tous pseftoaektzides leo .. gt sti gama oute patagate opadoi tis poutsas alla tespa .. anevite tou xronou ,, na kanete kai seis pipes ston xontrouli .. pou exei agorasei oli tin ellada .. 3ipniste olaaaa xrima einai

στις 11/01/2015 22:29
paparunas ase mas re man .. gamo ton olumpiako alitheia.. aplos na vlepoume ti ginete ..!

στις 11/01/2015 22:56
ΕΦΤΑ ΦΑΟΥΛ Η ΞΑΝΘΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.............ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ!!!!!

στις 11/01/2015 23:05
Ο ΟΣΠΦ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΠΑΟ ΞΕΣΚΙΣΤΗΚΕ Η ΞΑΝΘΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΠΑΟ.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3 ΔΙΕΚΔΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ

στις 11/01/2015 23:05
*ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ ΟΜΑΡΙΝΑΚΗΣ

στις 11/01/2015 23:41
ΟΙ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ ΕΠΕΣΑΝ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΥΣΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΡΙΞΕΙ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΕΜΠΟΛΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ

στις 11/01/2015 23:48
MALAKA OLYMPIAKEEEE POYSTIII YPOMONI ERXOMASTEEE POYSTIII THA SE GAMISOYME GIATI EISAI POYSTARAS GAMIETAI O THRYLOS KAI O PEIRAAAAASSSSSSSSS......MALAKA OLYMPIAKE POYSTIIIIIIII........KAI PAEI LEGONTAS MOYNAKIA....IRTHAME......

στις 11/01/2015 23:59
ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΡΕ EFORIAKE ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ!!

στις 11/01/2015 23:59
tipota spoudaio pali o thrilos aplos tou ekatsan h faseis

στις 12/01/2015 00:11
δεν κριθηκε το πρωταθλημα ακομα μπορει να το εδωσε η ξανθη αλλα θα χασετεπολλους βαθμους ακομα απλα σημερα ησασταν πιο αποτελεσματικοι

στις 12/01/2015 00:13
εφοριακε δεν ξεσκιστηκε μονο η ξανθη αλλα και ο πανιωνιος αν το θυμασαι μας εβγαλε το λαδι μεσα στη λεωφορο οπως και σε εσας μεσα στην τουμπα αλλα στο καραισκακη δεν κατεβηκε ποτε

στις 12/01/2015 00:16
χαχαχαχαχαχαχαχα ελιωσα με το ονειρο του γιουροπα λιγκ περαστε απο την ντνιπρο και μετα τα λεμε

στις 12/01/2015 01:13
klapste allo8riskh...poso ponaei otan o 8rylos gamaei

στις 12/01/2015 01:31
Οι Αεκτζήδες κάνουν προπόνηση βρισιές και προσβολές για του χρόνου?

στις 12/01/2015 03:05
paxare to mouni tis manas sou

στις 12/01/2015 10:00
Αποκαταστάθηκε η βλάβη ... Πάλι πρώτοι !!!!! Ρε ούτε πρωταθλητές χειμώνα δεν μπορούν αυτοί ..τωρα ξεκίνησαν όπως αυτοί ξέρουν με παραρτήματα . Παράρτημα μας και τα Γιάννενα και Παναιτωλικός και Ατρόμητος .μενει να μας πείτε οτι έχουμε παράρτημα και ΕΣΑΣ!!!!

στις 12/01/2015 10:04
3στο ΟΑΚΑ 3στον ναό 3στο Παγκρήτιο. Να βάλετε μυαλό ...για όσους αε6ηδες θυμούνται (τωρα βρίζετε. Αλλά υπομονή έρχεστε ..με τον κωλο)

στις 12/01/2015 10:12
IRTHAME.......

στις 12/01/2015 11:37
Ο ΕΦΟΡΙΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΞΙΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΟΚ. ΕΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΑΞΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΞΕΝΕΡΩΜΕΝΟΣ ΓΑΥΡΟΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΕΦΟΡΙΑΚΕ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ!!

στις 12/01/2015 11:42
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΕΚ, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ. ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΑΕΚ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΦΕΤΟΣ ΚΟΥΤΣΑ ΣΤΡΑΒΑ ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΦΙΛΙΚΑ ΤΥΠΟΥ ΞΑΝΘΗΣ,ΚΑΛΛΟΝΗΣ,ΚΕΡΚΥΡΑΣ. ΓΙΑΤΙ; ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΠΑΟΚ ΔΕΝ.....

στις 12/01/2015 13:16
Δυστηχως.... Δεν ειμαστε για την κουπα ειδικα με εικονα τριπολης.... 4 αδα θα πολεμαμαι........... μαυρα χαλια.......!! Κ απ'τι ειδα το προγραμμα... ο Παναθηναικος εχει βατο προγραμμα και βγαζει φρεσκαδα... δεν εχει απουσιες παικτων...... εχι καθε λογο να ελπιζει οτι μπορει να κοντραρει το ολυμπιακο....! εαν υπαρχει καποιο διεκδικητης του τιτλου ειναι οσφπ -Παναθηναικος.......!! Ο Αλαφουζος ειναι κλαψιαρης τουτερακιας οτι σκατα θελετε........ αλλα εχει σουλουπωσει καλα την ομαδα πρεπει να το αναγωρισουμε.....κ καλυτερα να ψαξατε να δειτε τι εστι.. ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ-ΕΛΒΕΤΙΑ! κ θα δειτε οτι δεν εχει τεραστια διαφορα με τον Ιβαν..... ο νοων νωειτο!!

στις 12/01/2015 14:11
Όταν ο Ολυμπιακός κερδίζει εύκολα, "έπαιξε με παράρτημα". Όταν κερδίζει δύσκολα, ψάχνουμε για ανάποδα αράουτ για να πούμε "τον έσπρωξε η διαιτησία". Όταν οι βάζελοι ή οι μπουγάτσες χάνουν από τον οποιονδήποτε, "φταίει η διαιτησία του γαύρου". Ακομα κι όταν κερδίζουν λένε ότι κέρδισαν και την διαιτησία. Ότι και να γίνει δηλαδή φταίει ο γαύρος.

Ρε μπαγλαμάδες, η Ξάνθη έχασε από την ομάδα που κέρδισε φέτος και μία Γιουβέντους, μία Ατλέτικο και μία Μάλμε. Όλες πρωταθλήτριες των χωρών τους. Που είναι τα παράξενο? Μήπως έχει καλύτερη ομάδα η Ξάνθη και δεν το ξέρω?

στις 12/01/2015 16:03
ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΡΕ pamestoiximan

στις 12/01/2015 16:05
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ1!!!

στις 12/01/2015 16:06
ΡΕ pamestoiximan ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΧΡΥΣΩΝΕΙΣ ΤΟ ΧΑΠΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΖΗΣΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟΣ ΣΟΥ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΠΛΑΣΜΕΝΟ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΠΑΓΛΑΜΑΔΕΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΕΙ ΕΝΑΣ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ 43 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΩΡΙΝΑ.

στις 12/01/2015 16:14
ΔΗΛΑΔΗ (ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΣΕ ΣΑΣ ΡΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ) ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ Η ΚΑΛΛΟΝΗ ΕΝΩ ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΣΦΙΧΤΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΦΕΡΝΕ ΤΟ ΕΝΑ ΑΝΤΕΡ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΑΝΟΙΧΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΕ ΣΤΑ ΙΣΙΑ;; ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟ 0-5!! ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΑΤΣ. ΟΛΑ ΑΝΤΕΡ!! ΛΕΣ ΝΑ ΗΘΕΛΕ Ο ΜΑΤΖΟΥΡΑΚΗΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΕΝΩ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΠΑΙΖΕ ΚΛΕΦΤΟΠΟΛΕΜΟ;; ΑΝΟΙΞΤΕ ΒΡΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΧΘΗΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΟΦΘΑΛΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΘΗΤΕ ΣΑΣ ΤΑ ΧΩΣΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΒΑΖΕΛΟΠΑΟΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...

στις 12/01/2015 17:08
Φίλε gioxar δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είσαι γαύρος. Αν όμως είσαι πραγματικά, τότε έχει πιάσει τόπο η προπαγάνδα των "συνεταίρων".

1) Κι εγώ 42 χρονών είμαι, οπότε δε μου λέει τίποτα το ότι είσαι 43.

2) όχι δεν με προβλημάτισε καθόλου όταν έφαγε 5 η Καλλονή ενώ ήταν η πιο σφικτή ομάδα πριν. Με τον Ολυμπιακό έπαιξε ρε φίλε. Δηλαδή άν έπαιζε με την Ρεαλ θα ήταν το ίδιο σφικτή όπως με τα καφενεία της Σουπερλιγκ? Τι επιχείρημα είναι αυτό? Έχω την αίσθηση ότι δεν ξέρεις και πολλά από το άθλημα... γιατί αν ήξερες θα δικαιολογούσες τα 5. Μια ομάδα σε παίζει σφικτά μέχρι να δεχτεί το πρώτο γκόλ. Μετά είναι αναγκασμένη να ανοιχτεί. όταν ανοιχτείς σε έναν σοβαρό Ολυμπιακό (και ΠΑΟ - ΠΑΟΚ) θα φας χαλαρά άλλα 4. Που είναι το παράλογο?

Ειλικρινά λυπάμαι που μερικοί από εμάς έχουν πέσει στην παγίδα των "αντικειμενικών".

Για πες μου σε παρακαλώ, Ρομπέρτο, Σιόβας, Μαζουακού, Ελαμπντελαουϊ, Μανιάτης, Κασάμι, Τσόρι, Αφελάϊ, Μήτρογλου, Μπενίτες. Οι περισσότεροι αν όχι όλοι θα έπαιζαν χαλαρά βασικοί

στις 12/01/2015 17:11
συνέχεια...

σε ΠΑΟΚ και ΠΑΟ. Άρα η ομάδα έχει το καλύτερο ρόστερ στη Ελλάδα. Που είναι λοιπόν το παράξενο? Τρως ένα γκολ, ανοίγεσαι και μετά τρως και τα υπόλοιπα. Δεν είναι πυρινική φυσική.

στις 12/01/2015 17:19
gioxar ΑΝ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ, ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΡΩΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΑΛΟΘΡΗΣΚΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΜΟΣΤΡΑΡΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑ, ΑΝ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ ΕΙΤΑΝΕ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΤΡΩΓΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΝΤΕ, ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ? ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΣΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΝΕΝΑΣ, ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΕΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΡΩΤΕ ΦΑΠΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΡΥΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΤΕ ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΔΑΚΡΥ, 41 ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ 37 ΟΛΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΣΕΙΣ, ΕΚΑΤΟ ΖΩΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΦΤΑΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΣΕΓΓΟΝΑ ΣΑΣ, ΚΛΑΨΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΤΕ ΛΑΣΠΗ ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΙΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!

στις 12/01/2015 17:30
ΩΩΩΩΧΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΩΩΩΧΧΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ, ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΘΡΗΣΚΕ Tziovani_10 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΑΥΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΣΟ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΟΘΡΗΣΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΞΑΝΘΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΣ. ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΠΑΙΚΤΗΣ Η ΨΥΧΑΡΑ Ο ΓΙΩΡΓΑΡΟΣ Ο ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ

στις 12/01/2015 17:42
ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ, ΕΦΕΤΟΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΧΤΥΠΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ Η ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ ΚΑΙ Η ΞΑΝΘΗ, ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΛΟ ΕΓΕΙΝΕ ΚΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ

στις 12/01/2015 17:48
ΚΑΛΟ!!

στις 12/01/2015 18:00
ΤΟ 1994 ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟΛΥΘΕΙ ΑΠΟ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΣΤΗΝ ΘΥΡΑ 7 ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ. ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΣΩΡΕΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΩΝ, ΠΕΝΑΛΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ, ΓΚΟΛ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ Η ΑΕΚ ΤΟ 0-1 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ. Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΣΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΘΥΡΑΣ 7 ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΑΥΡΟ ΔΑΚΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ! ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΤΑΝΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΜΟΥΣ! ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

στις 12/01/2015 18:07
ΣΗΜΕΙΩΤΕΩΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΘΥΡΑΣ 7. ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ 9 ΜΕ 4000 ΔΡΧ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΕΝΑΝ ΜΠΑΤΣΟ ΝΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ 7.

στις 12/01/2015 18:14
κατ'αρχάς το 1994 δεν υπήρχε η σημερινή δυνατότητα να βλέπεις 10 ριπλέϊ της φάσης από 5 διαφορετικές κάμερες, με γραμμές οφσάιτ κλπ. Οπότε δεν μπορούσες ποτέ να έχεις την σιγουριά για το αν ήταν ή δεν ήταν παράβαση. Θέλοντας και μη ήσουν υποκειμενικός.

Τα σημερινά εργαλεία σου επιτρέπουν να είσαι αντικειμενικός αλλά λυπάμαι που θα σου το πω, εσύ δεν είσαι. Γιατί πολύ απλά, δεν μπορεί να λες ότι μονίμως ευνοείται η ομάδα που αντικειμενικά έχει το καλύτερο ρόστερ στην Ελλάδα.

στις 12/01/2015 18:19
Μα φυσικά δεν γνωρίζατε οτι τα πηγάδια και η Μυτιλήνη είναι απο τις πιο σφιχτές έδρες στην Ευρώπη? Αδιανόητο να κερδίζει ένας Ολυμπιακός εκεί!

στις 12/01/2015 18:28
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΥΝΟΕΙΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ; ΟΝΟΜΑΣΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΥΠΟΠΤΟΙ, ΚΕΡΚΥΡΑ, ΚΑΛΛΟΝΗ, ΞΑΝΘΗ. ΡΙΠΛΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΟΧΙ ΑΠΟ 5-6 ΚΑΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΥΠΗΡΧΑΝ, ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΗΝ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΡΟΣΤΕΡ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΟ;; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...ΑΚΟΜΗ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΚΕΛΑΡΟΥΝ. ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΑΝΕΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ. ΕΛΑ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ 1-2 ΔΑΝΕΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΑ ΚΕΝΑ ΤΗΣ. ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΑΘΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΕΥΕΡΓΕΤΗ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΜΑΖΙ;; ΕΓΩ ΛΕΩ ΠΩΣ ΟΧΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ ΓΑΥΡΕ...

στις 12/01/2015 18:35
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΘΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΕΣΒΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ (ΠΕΡΣΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΛΟΓΩ ΓΗΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ ΠΟΣΟ ΧΡΗΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΥΓΚΩΜΙΔΗΣ ΒΑΘΜΩΝ ΕΙΝΑΙ) ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΗΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΣΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΚΑΛΛΟΝΗ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΞΑΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

στις 12/01/2015 18:37
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ ΤΩΡΑ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΠΑΝΤΟΥ!!!! ΧΑΙΡΕΤΩ...

στις 12/01/2015 19:17
Τώρα σιγουρεύτηκα ότι είσαι γιαλατζί γαύρος φίλε gioxar. ας πάρουμε αυτά που λες για τους δανεικούς.

1) έχουμε δώσει στον Πας Γιάννενα τον Ανδρέα Γιαννώτη. Σε αντάλλαγμα μας έκοψαν 2 βαθμούς φέτος στο Καραϊσκάκη! Άνοιξαν πόδια τα Γιάννενα? Μάλλον όχι.

2) έχουμε και τον Καραμάνο στον Ατρόμητο. Τι έκανε ο Ατρόμητος? Μας κέρδισε στην έδρα του ή όχι? Μήπως άνοιξε πόδια και αυτος?

Βρείτε καινούριες καραμέλες να πιπιλάτε ρε αντικειμενικοί γιατί αυτές έχουν λιώσει εδώ και καιρό!

στις 12/01/2015 19:47
Δανεικοί από Ολυμπιακό: Καραμάνος - Παπάζογλου (Ατρόμητος), Κολοβός (Πανιώνιος), Λυκογιάννης - Τζανακάκης - Βλαχοδήμος (Εργοτέλης), Ανδρέας Γιαννιώτης (Πας Γιάννινα).

Με Ατρόμητο χάσαμε.

Με Πας Γιάννινα ισοπαλία στο Καραϊσκάκης.

Με Εργοτέλη 2-3 στην Κρήτη. Προηγήθηκε ο Εργοτέλης 2 φορές και με την ψυχή στο στόμα βάλαμε το γκολ της νίκης στο 90'.

Με τον Πανιωνιο κερδίσαμε στο Καραϊσκάκης.

Επιμένεις ότι σε όποιον δίνουμε δανεικούς μετά ανοίγει τα πόδια?

στις 12/01/2015 20:01
ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΣΑΛΙΑ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΚΟΥΠΙΣΤΕΙΤΕ ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ .ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΣ ΣΩΚΡΑΤΕΣ (Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ) ΧΟ ΧΟ ΧΟ ΧΟ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.