Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια της φάσης των «16»

Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια της φάσης των «16»



Τον Τύρναβο θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός στη φάση των «16» του Κυπέλλου, ενώ ο Παναθηναϊκός θα διασταυρώσει τα ξίφη του με τη Ξάνθη. Κόντρα στην Κέρκυρα η ΑΕΚ, με τον Αστέρα Τρίπολης ο Ηρακλής.

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας και όπως αναμενόταν δεν προέκυψε κάποιο μεγάλο ντέρμπι, καθώς Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός και ΑΕΚ βρίσκονταν στους ισχυρούς.

Το πιο δύσκολο θεωρητικά έργο έχει ο Παναθηναϊκός που θα βρει απέναντι του την Ξάνθη. Από την πλευρά του, ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Τύρναβο ενώ η ΑΕΚ την Κέρκυρα.

Τον Ηρακλή θα αντιμετωπίσει ο Αστέρα Τρίπολης, ενώ Πανιώνιος – Βέροια, ΟΦΗ – Πανθρακικός, Λεβαδειακός - Απόλλων Σμύρνης και Χανιά - ΠΑΣ Γιάννινα είναι τα άλλα ζευγάρια.

Τα πρώτα παιχνίδια θα διεξαχθούν το διάστημα 20-21-22 Ιανουαρίου και οι επαναληπτικοί μια εβδομάδα μετά. Την Τρίτη θα οριστούν οι μέρες και οι ώρες των αναμετρήσεων.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

Πανιώνιος - Βέροια
ΟΦΗ - Πανθρακικός
Ηρακλής - Αστέρας Τρίπολης
Λεβαδειακός - Απόλλων Σμύρνης
Χανιά - ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός - Τύρναβος
Ξάνθη - Παναθηναϊκός
ΑΕΚ - Κέρκυρα



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 09/01/2015 13:43
Καλή κλήρωση για εμάς και για Οσφπ, δύσκολη για τον ΠΑΟ.

στις 09/01/2015 13:47
Perpatontas mou fenete sto telos tha to paroume...

στις 09/01/2015 13:55
TRELI SYMPTWSI KATHE XRONIA TA SKYLIA TIS EPO KATA TYXI NA DINOYN TON ADYNAMO TIS B' ETHNIKIS STON GAY-RO KATHE XRONO STOYS 16?????

στις 09/01/2015 13:56
FETOS TO KYPELO EINAI KITRINOMAYRO...IRTHAME....

στις 09/01/2015 13:56
ENA ARXIDI 8A PAREIS..

στις 09/01/2015 13:56
MANGA

στις 09/01/2015 14:08
Tyrnavos?? WTF

στις 09/01/2015 14:33
PALI DERBY O "THRYLOS"!!!! TI GANTEMIA

στις 09/01/2015 14:37
KAI NA POYME KAI GIA TON BASKETIKO VOYRKO POY MOLIS PIRE TIN PROKRISI EPI TOY PAO STA XARTIA....BRAVO RE XARTINE.PANTOY BINES...

στις 09/01/2015 14:46
Τύρναβος xax0axa0x0a0axa έτσι και η γιαγιά μου νικάει! Τη κλήρωση ήταν αυτή.

στις 09/01/2015 14:55
exei kala tsipoura o turnavos giauto thelei na paei o vaggelas,vaggela kaloperna oso eisai akoma eksw.

στις 09/01/2015 16:29
pali sta diskola o gavro

στις 09/01/2015 16:30
kathe xrono ta idia

kai kathe xrono "ante re m..ka pou sthnoume emeis match"

στις 09/01/2015 16:31
XAXAXAXA gia gelia eiste

στις 09/01/2015 17:11
κυπελο ξανα στον πειραια!!!!!

στις 09/01/2015 17:16
περπατωντας μου φαινεται θα το παρει το κυπελλο ο ολυμπιακος και στα τεσσερα θα το παει ξανα στον πειραια!!!

στις 09/01/2015 21:47
ΝΑΙ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΓΜΕΝΗ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ.ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΟΡΝΕΔΟΠΟΛΕΜΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.ΟΣΟΙ ΓΑΒΡΟΙ ΠΕΙΝΑΤΕ ΠΙΑΣΤΕ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΝΕ ΤΟΥ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟΥ.

στις 09/01/2015 22:23
Στεινει και τις κληρωσεις τωρα ο θρηνοςςςςς ??? :p

στις 09/01/2015 23:56
ΓΉΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΈΛΦΕΙΑ ΓΉΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΈΛΦΕΙΑ ΓΉΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΈΛΦΕΙΑ ΕΚΕΙ ΜΟΥΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΤΑΦΟ ΣΑΣ

στις 10/01/2015 10:57
NAI KAI META 3IPNISES OPADE TIS PROPAGANDAS KAI SI .. MAS PRIZOUN TA ARXIDIA OPADOI TIS B ETHINKIS .. MONO STIN ELLADA TOSO MEGALI MALAKIA .. ELEOS DLD KOFTE TI VRADINI MALAKIA KAI TA DVD TOU 1995 POU KANATE KATI ,, MPAS KAI 3IPNISETE ..!

στις 10/01/2015 15:05
αστερας ολυμπιακος ο τελικος

στις 10/01/2015 15:48
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΙΞΤΕ ΛΙΓΟ ΕΛΕΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΓΑΥΡΑΚΙΑ! ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΣΙΝΟ!!!

στις 10/01/2015 17:39
ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ ΝΑ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΤΕ ΓΑΜΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΕΔΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΟΥΝΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΓΑΜΙΑΣ ΣΑΣ ΥΠΟΚΛΙΘΕΙΤΕ...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.